2880 лв. накуп за майки-студентки - 18

  • 92 113
  • 428
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 56
На мен ми отказват молбата, а съм подала на 10.07. Явно зависи в кое социално сме подали, Дени90 и Bee вие в кое социално сте поддали молбите?

# 76
  • Варна
  • Мнения: 236
На мен ми отказват молбата, а съм подала на 10.07. Явно зависи в кое социално сме подали, Дени90 и Bee вие в кое социално сте поддали молбите?
Зависи кога ти се е върнал отговора от университета,не в кое социално си подала!Ако твоя се е върнал на 28.07 или след това,няма да имаш помощ.Провери!

# 77
  • Варна
  • Мнения: 236
На мен ми отказват молбата, а съм подала на 10.07. Явно зависи в кое социално сме подали, Дени90 и Bee вие в кое социално сте поддали молбите?
[/quote
Зависи кога ти се е върнал отговора от университета,не в кое социално си подала!Ако твоя се е върнал на 28.07 или след това,няма да имаш помощ.Провери!
Май не се знае какво гледат. При мен университета е върнал отговор на 27.07, а при социалните е входирано на 28.07 и затова ми отказват парите, но съда е на друго мнение Simple Smile
Успя да ги осъдиш ли?

# 78
  • Мнения: 13
На мен ми отказват молбата, а съм подала на 10.07. Явно зависи в кое социално сме подали, Дени90 и Bee вие в кое социално сте поддали молбите?
[/quote
Зависи кога ти се е върнал отговора от университета,не в кое социално си подала!Ако твоя се е върнал на 28.07 или след това,няма да имаш помощ.Провери!
Май не се знае какво гледат. При мен университета е върнал отговор на 27.07, а при социалните е входирано на 28.07 и затова ми отказват парите, но съда е на друго мнение Simple Smile
Успя да ги осъдиш ли?
Надявам се, че ще ги осъдя 😂

# 79
  • Мнения: 553
ТЕЗИ КОИТО СТЕ ГИ ВЗЕЛИ ОСИГУРЕНИ ЛИ СТЕ?

# 80
  • Варна
  • Мнения: 236
ТЕЗИ КОИТО СТЕ ГИ ВЗЕЛИ ОСИГУРЕНИ ЛИ СТЕ?
Осигурена съм, да.

# 81
  • Варна
  • Мнения: 927
ТЕЗИ КОИТО СТЕ ГИ ВЗЕЛИ ОСИГУРЕНИ ЛИ СТЕ?
Това с осигуряването е според новея закон, макар че и на мен заради това са ми отказали (така пише в заповедта).

# 82
  • Варна
  • Мнения: 107
Моята жалба до директора е изпратена,според адвокатът ако има повече жалби, може да се усетят, че не сме толкова заблудени и ще си търсим правата, и още директорът да отмени отказа.

# 83
  • Мнения: 1
Първо, всички решения взети от социално подпомагане са незаконни, защото няма правилник за работа с новия закон. По какъв принцип са одобрени кандидатствалите м. Юли и по какъв критерий са отхвърлени не е ясно. След датата 28.07 директорите имаха обучение където им е казано да отхвърлят всички молби, това е причината. Ще ги съдим до дупка за тази гавра. Никой да не се отказва....

# 84
  • Варна
  • Мнения: 927
Може ли някой да помогне с примерен текст на жалба? /За такива като мен, които не са писали подобно нещо/

# 85
  • Мнения: 977
Emily - няма такова нещо като примерен текст. Всяка заповед има реквизити. За да има успех една жалба се преглежда всичко подробно по реквизитите на заповедта и така се пише. Най-важни са мотивите, разбира се...и най-просто казано- това е същината на жалбата. Ако пуснеш нещо просто ей така и няма основанията в него за отмяна...как ще ти отменят заповедта?

# 86
  • Мнения: 1
Здравейте, BG-мами,

Аз вече съм БГ-Татко и понеже следях изкъсо промените в закона (който влезе в сила малко, преди малкия да излезе на бял свят), бих искал да обърна внимание на 1 ред в старият закон, който може би ще ви помогне. Прилагам само релевантната част от закона:

Чл. 16а. (Нов - ДВ, бр. 34 от 2009 г., в сила от 8.05.2009 г.) (1) Еднократна парична помощ за отглеждане на деца близнаци до навършване на една година се отпуска въз основа на подадена молба-декларация по образец, утвърден от министъра на труда и социалната политика.
 (2) Еднократна парична помощ за отглеждане на дете до една година от майка (осиновителка) студентка, учеща в редовна форма на обучение, се отпуска въз основа на подадена молба-декларация по образец, утвърден от министъра на труда и социалната политика.
------------------------
(6) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 95 от 2012 г., в сила от 4.12.2012 г.) Правото за получаване на еднократната помощ по ал. 2 възниква от датата на раждане (осиновяване) на детето.


Нашите скъпи магистрати никъде в закона не са упоменали срокове за доказване на това, че майката е редовна студентка или подписване на молбата. За сметка на това са уточнили, точно кога влиза в сила правото за получаване на тази помощ.
Не съм адвокат, но ми се струва, че довода с подписването от директора и този и онзи няма шанс да издържи в съда.


Цитат от решение на Административният съд в Сливен, относно друг (различен от текущият) казус, за същата тази помощ:

"Очевидно законодателят е счел, че единствено фактът на раждане на детето следва да се определи като правопораждащ за процесната еднократна помощ.
-----------------------
Правопораждащият факт е раждането на детето, а субекти на правото са майки, които са студентки в редовна форма на обучение.
-----------------------
В същия смисъл е и подзаконовата разпоредба на чл.16а, ал. 6 от Правилника за прилагане на Закона за семейни помощи за деца, съгласно която правото за получаване на еднократната помощ по ал. 2 от майка студентка в редовна форма на обучение възниква от датата на раждане (осиновяване) на детето."


Поздрави и успех!

Последна редакция: чт, 20 авг 2015, 10:52 от Jivko Jekov

# 87
  • Варна
  • Мнения: 927
Emily - няма такова нещо като примерен текст. Всяка заповед има реквизити. За да има успех една жалба се преглежда всичко подробно по реквизитите на заповедта и така се пише. Най-важни са мотивите, разбира се...и най-просто казано- това е същината на жалбата. Ако пуснеш нещо просто ей така и няма основанията в него за отмяна...как ще ти отменят заповедта?
Като помолих за примерен текст, то беше само за да се види, как е структуриран и в какъв стил  Wink

# 88
  • Мнения: 13
Здравейте на всички,
От прочетеното тука във форума да разбирам че ако сега си подам документите в социалното ще ми бъде отхвърлена помощта, защото съм осигурявана така ли е?

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 535
Да,при положение че ще получаваш майчински от НОИ,ще ти бъде отказана тази помощ.

Общи условия

Активация на акаунт