Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 579
Дени, наскоро чух следното изказване: то с епидурална без окситоцин ще раждаш 3 дена, а какво те притеснява окситоцина като ще си с епидурална и няма да те боли толкова..
Ей така, не искам този стрес за мен и за детето ми ..

# 46
  • Мнения: 90
Фотосесията е много хубава идея. Аз също мисля да правя, но по-скоро една приятелка с добър апарат ще ме снима, тъй като не знам до колко ще ми е комфортно в тези жеги с някой непознат фотограф.

# 47
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
Еос това са щуротии .. дали ще има или няма да има окситоцин е много относително .. имам поне 2-3 приятелки раждали с епидурална упойка без окситоцин, просто защото разкритието е вървяло доста добре .. снаха ми мислеше да ражда с епидурална .. не знам дали си ме чела как й протече раждането .. обадиха ми се в 23:30 да питат тва лигавото дето било паднало какво е и в 2:30ч. бях станала леля на прекрасна 3кг. мома .. докато каже, че са планирали да ползва упойка и беше родила без кой знае какви проблеми и само с 3 вътрешни шева ..

# 48
  • София
  • Мнения: 579
меци, дано и ние да имаме този късмет..по принцип лекарите ми казаха че съм с подходящо телосложение за нормално раждане - не ми е тесен таза, и се надявам да е леко и не толкова болезнено ) Hug

# 49
  • Мнения: 212
Каква е връзката на окситоцина с епидуралната упойка? Аз не мисля, че вървят заедно. Епизотомия се прави, за да не се разкъса влагалището към ануса, което е много по-лошо от това да те срежат. Аз съм настроена, че няма да наложи. Сега полагам усилия за мускулите на влагалището с Кегел и смятам, че ако се диша правилно по време на раждането, няма да се наложи рязане. За окситоцина също смятам, че ако човек се настрои правилно и не се стресира прекалено, няма да се наложи, защото той се слага най-често при спиране на контракциите, което от своя страна най-често се случва от страх. Освен това положителното мислене за раждането също съм сигурна, че помага.
За раждане вкъщи аз съм против, заради всички усложнения, които могат да възникнат, но всеки решава сам за себе си. И тук може да се ражда вкъщи, никой няма да дойде да те моли да отидеш в болницата. Разбираш се с акушерката, която е съгласна да приеме риска и си раждаш.

# 50
  • Мнения: 923
Eos при мен точно окситоцина почти не уби детето, но ми изтекоха водите а аз нямах контракции. Не можеха да чакат повече и ми сложиха окситоцин. След него детето изчезна от монитора и настана огромна паника. Роди се с АПГАР 1 - реанимираха го..... Сега не знаех, че не може окситоцин, ако имаш вече секцио и първото което казах на доктора беше  Този път никакъв окситоцин! Той каза, че и не може. Иначе не ги притеснява, че с епидурална евентуарно бих раждала по-дълго.

# 51
  • Мнения: 781
Калина, моята шийка също се променя или докторите не я мерят правилно Simple Smile
В клиниката ми я мерят 3, 3,2, а друга лекарка 4, като разликата между прегледите е 10 дни. Важното е да е повече и поне 3.
Виждам за раждане си говорите. Аз нямам опит с нормалното и не мога да изкажа мнение, но ми се струва ненормално да не се уважават желанията на родилката, когато родовия процес си тече по учебник. Моя приятелка, която вече има две естествени раждания, в две различни болници, ми е казвала, че са и отказали и двата пъту упойка защото била без избор на екип, т.е. нямало анестезиолог, който да я постави без предварително да ти е пуснал изследвания. Аз много се надявам да ми разрешат и да имам показания за нормално. Не съм говорила още с док, но ако в Щерев се запънат имам резервен вариант при доктора, който ме изражда предния път. За него няма проблем, че преди съм била секцио, дава шанс и даже настоява Simple Smile

# 52
  • Мнения: X
Аз разбирам, че когато се налага е по –добре да се направи епизиотомия, отколкото да се разкъсаш , също и че в определени случаи има нужда от окситоцин. Въпроса е, че тези неща в нашето АГ (Русе) ги прилагат на всички по подразбиране, така ми каза акушерката за епизиотомията, за да не се сплескала главата на бебето.  newsm78
А за окстоцина просто искат да забързат процеса, за да не те чакат прекалено да има губиш времето. Много жени са споделяли, че като отидеш и ти казват :“ Ей сега ще ти включим една системка и до 2 – 3 часа ще родиш, да не се мъчиш.“  ConfusedНа мен това сами най – големите страхове, заради които се замислях дали изобщо да раждам нормално. Сега съм решила да опитам.

А за епидуралната май се отказах, заради усложненията, до които може да доведе…много ми се искаше, ама ме е страх а не се докарам до секцио или форцепс заради нея. Но още мисля де…

ЕLL~, И аз съм чувала, че може да се удължи шийката, аз не съм лежала, не знам много странно, защото вече 5 пъти и я мерят и всеки път е с различна дължина, взех много да не се връзвам вече, че преди доста се бях шашнала заради нея, когато в 20 седмица ми я изкараха 26 мм.

# 53
  • Italia
  • Мнения: 705
 Hug Отново страхотна темичка!
Да се запиша докато е време,че туку виж съм ви изпуснала. Чета ви почти редовно,интересни са ми всички теми,за които пишете,но не мога да се включа във всички,липса на опит е причината  Flutter
Ние сме на ФМ на 29 юли и вече нямам търпение. Искам да си видя бебенцето вече. Много е активна тези дни,все едно,че тренира карате. В 25 седмица беше 800 грама,любопитно ми е колко ли е сега,5 седмици по късно.. Crazy
Днес и взехме с тати няколко дрешленца,много са сладички, голям кеф! Да не говорим,че харесах цялото магазинче почти  Laughing
Количка,легълце и шкафче ще купим края на август,помпа и овлажнител ще заема от зълва ми. За шишета съм се спряла на авент,все още не съм сигурна стъклени или пластмасови да бъдат.
А за завивките за бебоците какво ще ме посъветвате. Четох някъде,че не бива да се ползват олекотени завивки... newsm78
Спирам. Рядко пиша,но като запиша няма спирка  Laughing
Хубав ден от мен!  bouquet

# 54
  • Мнения: 212
Моля ви, споделете как се справяте с обезкосмяването, голяма мъка ми е  Blush Свикнала съм да ползвам еилатор, но сега не мога да се справя, защото не се виждам. С бръсненето почти нямам опит и се режа постоянно. На кола не мога да хода, че имам стара травма от една гадина и не мога да се доверя. Мислех за тези кремове депилатори. Може ли да се ползват и ок ли са, как мислите, някой ползва ли?

# 55
  • Мнения: 326
emma_smith присъединявам се към въпроса! Аз се справям...никак почти. Не се вижда и аз се режа,а пък резултатът е плачевно-смешен. То лошото е, че и с крем депилатоар пак няма да виждаме най-отдолу... Огледалце може би е някакъв вариант. Аз бях на лекар 27 г.с. 1100гр.  Heart Eyes нито за шийка нещо каза, нито нищо. Питах я дали и кога трявба да следим по колко ритничета получаваме - каза, че глупости били това. Мерите ли вече тонове, от коя седмица се почва?  newsm78
благодаря за новата, хубава тема   bouquet

# 56
  • София
  • Мнения: 579
Ема, за крака и под мишници ползвам епилатор, като краката на 10-на дни ги епилирам. Като цяло вече мие много трудно защото коремчето пречи. Иначе вдигам си единия крак на мивката и така ми е по удобно,..
За триъгълника ходя на кола, миналата седмица бях и беше много безболезнено:) Тази козметичка има огромен опит с бременни и се е специализирала и се справи много добре Simple Smile
Забелязах, че космите ми растат мноого бавно Simple Smile

# 57
  • Мнения: 326
И на мен бавно ми растат, но само на краката Mr. Green кола маска не смея сега, страх ме е от болката да не получа контракции...

# 58
  • Мнения: 3 199
Зависи какъв е обрива...  на мен ми изписаха кловейт за мазане☺

Учудвам се, че са ти изписали Кловейт  Shocked Аз съм страшно доволна от този крем, но той съдържа кортикостероиди и е противопоказен по време на бременност. Дори на листовката му пише: "Не се препоръчва приложението на лекарствения продукт по време на бременност и кърмене."


За триъгълника и аз ходя на кола маска и съм много доволна, не ме боли повече от преди. Космите на краката и аз забелязах, че ми растат по-бавно. До коляното ги правя с епилатор, от коляното нагоре с машинка за кола маска сама. Мишниците и ръцете с епилатор  Monkey
Даже след малко почвам да се епилирам, боядисвам, лакирам... 4470

До преди малко гладих на бебка дрешките цял час и ги подредих в новите шкафчета  1ironing newsm53

Последна редакция: пт, 24 юли 2015, 15:05 от ShikeR

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 365
 Мерите ли вече тонове, от коя седмица се почва?  newsm78
благодаря за новата, хубава тема   bouquet
[/quote]

На мен ми ги слушаха предния път , бях в 26 г.с, тъй като не исках ехограф. Ако всеки месец те гледа с ехограф ги слуша, ако искаш само тонове май от 25 се започва, но не съм сигурна

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт