Тичане по плажа и усмивка - Февруарчето е на почивка - Тема 15

  • 35 219
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Мерси Златии  Hug   bouquet
Моето предложение е "Есента е тук и застудя,и едни се готвят за градина,други за игри в дъжда"- Февруари 2014
Може и да е дългичко,и на Ана.ана ми харесва   bouquet

# 691
  • Мнения: 932
Харесват ми и двете предложения за заглавие на темата.
Днес се разцепих от чистене, готвене и подреждане... Нали се вдъхнових за средата - има още какво да се желае. Май ще поръчам някоя друга кутийка от икеа.
Между другото, пише, че децата се учат на ред на 1г7м и следващите няколко месеца са прозорецът, в който трябва търпеливо да показваш, обясняваш, учиш... Всяко нещо да си знае мястото. После било обречена кауза. Мисля да пробвам. Към момента малката ми естетка си разнася боклучетата из цялата къща (двете ни стаи) и зарязва всичко, където й скимне.
Концертът е довечера, сега отиде да примъква техниката. Хайде да се минава, че нещо започнахме да съквартирантстваме тези дни. Почасово се редуваме в грижите за детето, за да може всеки да си свърши нещо, но време да се видим 2-мата и 3-мата - не можем да нагласим.
Цъкнах й аз нова поръчка в Некст. Ако и тези гумени ботуши не й станат, ще си седим по цял ден у нас и това е.Cry

# 692
  • Мнения: 368
Лили, честит ти положителен тест😊😊.Невероятно е чувството като видиш 2те чертички.Лично аз бях в прединфарктно състояние от радост и вълнение...Сигурна съм, че скоро ще ти мине гаденето.И после ще остане само радостната очакване.
Ние сме при свекървата , но вечерта се прибираме

# 693
  • София
  • Мнения: 2 130
фрауст аз нали много го уча да подрежда и да ти кажа честно много възприема тук 2-3 седмици. Явно без да искам съм улучила момента. За това действай според мен е хубаво да се научат на това. Друго което уча и се получава е да връща неща които е взел от други деца или от някакво място. На вън като вземе играчка и ходи после и си я остава точно там после или я дава на детето ако знае на кое е или ако детето дойде и си я поиска.

Лили по мои спомени много ми помагаха солетите за гаденията, както и домати със сирене Simple Smile.

Забравих да ви се похваля, че днес ходихме с малчо на плуване. Беше страхотно, дребния умря от кеф и се държи много добре в басейна и учителката чак го похвали Simple Smile. Явно ще му се отдава плуването Simple Smile, за това ще продължа да ходим. Басейна е с доста топла вода и е супер приятно. По малките бебета даже започнаха да заспиват във водата Simple Smile.

# 694
  • Мнения: 642
Лили, честита радост. Леко бременее Simple Smile
Аз хем искам, хем не искам др дете. Истината е че искам ситуацията да се промени преди да се навия. И ми се иска майско бебе, така че ще ако правим нещо ще е от другото лято.

Аз съм за заглавието на Ана. Simple Smile

А за гърдите ме замислихте, моите си увиснаха...едната малко повече и се дразня. Едвам чакам да се успокоят от кърменето и да си купя нормален сутиен, че от тия за кърменето вече ми се повръща.
Цвете и аз не знам работещите мами как се оправят. Тачи ми се струва със супер сили. Сигурно има период на адаптация и след това е въпрос на тайминг Simple Smile

То с тръшкането и храненето - ясно, ама с тая черна станция дето ми е нон стоп на главата, няма разбиране. Аз ако не моля, тя ще моли и съвсем ще.го побъркаме детето. А то не е като да не е гладна, просто не иска да седи на масата. Инат ли е, какво е не знам. Понякога отказва, ама ако набутам в устата си го хапва.
следва мрънкане по адрес на свеки, плийз игнор, ама ако не го напиша, ще трябва да убия някого
Скрит текст:
сега сме на сватба в Охрид и сме затвпрени в двустаен. И не се спря тая жена - не яде това, не яде онова, анемична е, нервна е, защо това защо онова, трябва така, трябва онака - ми алооо, великата докторка, аз като съм неспособна според теб, що не го направиш ти?! Казах им д ане удрят дори на ужким, и сега като видяха че ме налага малката като се ядоса, ама защо така - ми щото ти си я научила, ама аз като говоря няма кой да слуша. Ама майките затова били според нея. И като ме види че се караме, е  с такова удоволствие казва Ей майка и дъщеря как се карат. Гррррр

И аз много се дразня на бабите и дядпвците с това не не не. Аз я насърчавам и показвам. Даже на моменти я карам да прави неща и се оказва че я е страх и не иска. Като цяло я оставям и следа да не стане голяма авария. Иначе на площадката в София повечето майки бяха насърчителни, но също така и с бирата в ръка и децата оставени на самотек.
Но ако съю научила нещо през последните 19 мес, то е да не осъждам др родители.

Хубав и слънчев уикенд

# 695
  • Мнения: 1 096
Лилииии,прекрасна новина,мила HugТолкова се развълнувах,пожелавам ти нераположенията бързо да отминат и да се наслаждаваш на спокойна и щастлива бременност с пухкав финал накрая Simple Smile Значи Рали ще става кака,браво Simple Smile

Цветенце,трудничко на работа и с малко дете,но ще оставяш майка ти да ти помага повеч,а и ТМ също,когато не е на работа.

Фрауст,не се натоварвай толкова.Приятно изкарване на концерта довечера!

Прекрасни снимки на варненски дечица,чудесно сте се организирали за срещата.Ние от снощи сме със сополи и кихане,цяла нощ не сме спали като хората,Дари проплакваше на всеки час,та се редувахме с ММ.
Инъче и ние п.
дреждаме много напоследък,носи ми разни неща от кашона с играчки,връща ги обратно,задължително затваря вратата след себе си и след всеки друг,не понася отворени врати,хаха.Вече проявява интерес да се храни сама с хляб,сиренце,салатка,нас ни храни,много е смешничка,милата и отваря една огромна уста когато ни дава да ядем Simple Smile
И аз оставям Дари да прави каквото иска,в рамките на допустимото,разбира се.Даже вече се научи да става самичка без да плаче,ние нали сме от скоро проходилите - има-няма 2 седмици. Скоро ще правим прощъпулник и ви моля за рецепта за сполучлива питка,като отбелязвам,че аз никога не съм месила и точила,правила съм само содена питка.

Прекрасна вечер на всички

# 696
  • Мнения: 2 141
Момичета, моля някоя от момичетата, които правиха последните теми да ми пишат и да ми изпратят паролите и сайтовете с шрифтове за да започна темата, че има 2-3странички, а време няма Peace

# 697
  • Varna
  • Мнения: 356
Здравейте, момичета! Радвам се, че сме ви харесали и много се радвам, че дори и за малко, но все пак направихме тази среща на варненските бебоци. И което е най-интересното и тримата са родени на 15 февруари. Както аз обичам да казвам - Света е малък.
Честито на новата бременна мама- Лили. Лека бременност и щастлив финал.
Аз с един въпрос влизам- в голяма чуденка съм- Бобо се храни почти сам- казвам почти, защото ние помагаме по-малко, но напоследък взе да плюе като лапне нещо, но не точно плюене, а просто си отваря устата и го избутва с езиче навън- луда работа.  newsm78 Някой да има подобно преживяване. Като изключим тази новост в храненето- добре хапва човечето, но предпочита от нашата храна- овкусена, с подправки, както си му е реда. Ааааааааааа, и да ви кажа- вече хапваме червено цвекло сурово- настъргано на салатка с моркови- много се радвам, че засега го яде така- надявам се и за в бъдеще да продължи.
magyg, аз правех питката на Бобо по рецептата на Памук погача- има я в нета- ако не я откриеш - ще ти я напиша.
Цветенце, да работиш и да си мама на малък бебок наистина си е трудно- честно да ви кажа момичета понякога си поревавам по-малко, защото.... ми знам ли, тъпо ми е, че прекарвам малко време с Бобо, бабата понякога го мамосва и си представете на мен какво ми е, ама като съм на зор- мълча. Все пак да са ни живи и здрави децата - ще ги отгледаме. ММ доста помага, бабата искам само Бобо да гледа и да не ми се меси другаде- ама не ми се получава- размества из къщи дрехи, тенджери, налага се на Петър, а той в тая възраст едвам мен търпи. Понякога наистина ти трябват поне още 5-6 часа по-голямо денонощие да успееш с всичко, но въпрос на настройка-във времето-справям се успешно засега- аз си готвя в къщи, оправям си къщата, а тия дни и на родителски срещи за големия, за учебници търча- Няма да се оплаквам повече. Изв. 
Ще спирам, че пак дълго стана, ама нали пиша рядко и гледам да наваксам с редовете  Joy Joy Joy
Лека нощ и много  Hug Hug Hug Hug от нас с Бобо!

# 698
  • NE
  • Мнения: 10 999
Маги Честити ходещи крачета! И Вили обича да ни храни много. Аз нямам рецепта за питката. Направихме, ама акцентирахме върху подноса с предметите. Дано се оправи бързо Дари.
Тачи Трудно си е. В това отношение съм благодарна, че поне майка ми гледа съвестно детето и го прави по моя начин.
Фрау Като дойдат ботушките кажи как са.

# 699
  • Мнения: 2 141
Момичета, предлагам акцента на следващата тема да е вече есенен предвид хубавите жзаглавия, които сте предложили. За колажа няма да има време за снимки, та предлагам всяка да ми пусне каквато снимка реши. За следващия колаж ще ги скиприм по-есенни  Wink
Утре се захващам с темата, дано да сваря да я направя. Лека и спокойна вечер

# 700
  • Мнения: 2 141
Добро утро, момичета

Новата тема е готова, още снощи я направих  Laughing до към 01.30  Joy
Тъй че спокойно ще изпишем тази.

Ето и предложенията за заглавие на следващата, есенна тема:
1."Есента е тук и застудя,и едни се готвят за градина,други за игри в дъжда"
2."Златна есен се задава, февруарче все по-диво става"


Очаквам и снимки на децата за да захващам и колажите  bouquet

# 701
  • Мнения: 2 141
Аааааа тъй няма да се разберем - 3ти пост сама си пиша Crossing Arms
Разбирам, че е неделен ден, разбирам, че е хубаво времето, амааааа.... Naughty
 Laughing

# 702
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Явявам се по "заповед" на Къти  Wink в изповедалнята Simple Smile


Честита бременност на Лили ... и да е безпроблемна и с пуФкаФ финал  Hug


Ние сме още ... "на педал" ... Права беше Гери Simple Smile Френско с голямата, Гръцко със средната ... само малката си постоя месец и половина при бабата ... То една смяна на деца, пътища ... Изкарахме приказно, но ще трябва да се поосвободя, за да напиша по-подробно ...

Любим плод на малката в момента - грозде ... Хрупа го като бонбони и вече се притеснявам, защото пищи за него ..., а ми се струват огромни количествата, които поглъща ... Няма интерес никакъв да се храни сама ... Дори не посяга към лъжицата, чака си ... Как ще бъде на яслата - не знам ... Ще я пускам от 1.11.

Аз записах задочна магистратура тази година Simple Smile Мисля си  през това време да изкарам и две следдипломни квалификации, но трябва да се събере група за всяка ..., та не е много сигурно ... Смятам да си пусна неплатен отпуск до юни, за да си изкарам плануваните неща ... Дано да не ми препъне плановете шефката ...

Това - накратко Simple Smile

ОбичАм вА  Heart Eyes

# 703
  • NE
  • Мнения: 10 999
Къти Аз съм за второто заглавие. При възможност да се докопам до компютър (не през телефона) ще ти пусна снимка на моя момък.
Безобидничка Голямо лято сте изкарали, а и хубави планове си начертала. Дано не ти създадат неприятности, но за тях не е кой знае колко изгодно да се връщаш от втория срок.

Ние днес се хванахме да направя шопинг във Варна, че идва време да облека по-елегантни дрехи. Дребното получи сто неща, включително и любимия пумпал, който все чупи. Взех му хубави пантофки от Дайкман. Той пък сутринта ме вижда да се обличам и като ревна, сигурно помисли че пак отивам на работа и го оставям.

# 704
  • София
  • Мнения: 2 130
Добро утро.
днес рано рено , че отиваме на новата ясла. Малко ми е свито, но предполагам че няма да имаме проблеми.

Ние пък в повечето случай вече не иска да го храним. Дърпа ми лъжицата или вилицата и иска сам да яде. Много е смешен вечер нали се храни с нас на масата в повечето случай и като му се допишка си взима паницата, шишето , награбва ги един такъв и отива на гърнето  Joy, слага си ги отпред, сяда и пишка , После пак си ги взима и се връща на масата. Никога не разсипва, но е смешна картинка  Grinning

Безобидничка и ние сме луди по гроздето. Аз го крия за да се наяде и после му давам. Гледам да купувам от това без семки, че да не му ги чистя и лапа като бонбонки. Друго любимо ни са маслините, за тех умира направо. В Кауфланд като идем, че оттам взимам едни безсолни и до касата омита поне 2-3, иначе е чудо като ги види.

Аз съм за  първото заглавие на АНА.

Хубав ден от мен, стискайте ни палци всичко да мине добре с новата ясла, че май нямаме нито едно познато дете там.

Общи условия

Активация на акаунт