Алтернатива на мост - моля за съвет

  • 7 682
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте,
Въпросът ми е към зъболекарите и хората, които са имали проблем като моя. Преди години ми беше изваден шести долен зъб. С времето мястото се стесни. Сега искам това да бъде поправено, но не  и с мост. Пети зъб е напълно здрав, а седми отскоро умъртвен.
Досега имам предложения за висящ мост – обличане на седми в коронка и заедно с липсващия шести да са заедно. Петия нямало да бъде пипан. Аз не съм много ентусиазирана.
Другото предложение е да се свърже с пластини направен от металокарамика зъб за пети и седми, но пластините ги изработвали само от метал. Аз съм алергична към метал и това е изключено.
Разбрах и за инлеен мост (зъб от керамика с 2 инлея за пети и седми зъби), но не съм запозната с подробности.
Моля за предложения какъв вариант да избера, за да се разреши проблема с липсващия шести зъб, като изключим класическия мост. Също и конкретни кабинети, ако знаете такива, но в Пловдив или София. Живея в Пловдив и мога да пътувам и до София.

# 1
  • Мнения: 5 892
Никой ли не ти предложи имплант?

# 2
  • Мнения: 10
Имплантът го изключвам, защото скоро няма да живея в България и съответно нямам нито времето, нито финансовия ресурс за имплант.

# 3
# 4
  • Мнения: 9 991
Висящ мост звучи добре.

# 5
  • Мнения: 1 780
Има керамика, която е без метал. По-скъпа е. Трябва да се изпилят двата съседни зъба и на тях да се надене керамиката. Но ако мястото е малко може и да не стане, не зъм сигурна.
За инплант, мои близки приятели зъболекари имат големи резерви към инплантите - по-добре не се навивай.

# 6
  • София
  • Мнения: 10 704
Висящ мост звучи добре.
  Peace аз имам висящ мост на повече от 10г е и не е мръднал,нито ми е създавал проблеми.

# 7
  • Мнения: 10
Благодаря ти, Magnet..., a на кой зъб е?

# 8
  • София
  • Мнения: 10 704
4-ти горен

# 9
  • Мнения: 9 991
И аз имам 6-ти ваден, но зъболекарката каза да не го пълня, другите са живи, мъдреца щял да дойде на негово място/ да се избутат другите напред. сами/. За подвижния мост, мисля и другия така и така трябва да го обличаш, а колко ще издържи моста зависи от мъртвия зъб, според мен.

# 10
  • София
  • Мнения: 577
Тази дискусия се е превърнала в разсъждения на тема "историческо развитие на стоматологията и приложението й в наши дни". Вариантите за възстановяване на липсващ зъб са два, категорични и биосъобразни, това какво имате в устата си и колко е устойчиво е тема на друг разговор.
Мост, с два носещи зъба. Не знам някой да прави мост нормален мост, над река например, и той да се държи само на единият бряг.
Имплант. Що за резерви би могло да има по отношение на имплантите, когато е спазен протокола, направена е добра хирургична и ортопедична подготовка и хигиената на пациента е на ниво?

# 11
  • Мнения: 9 991
Зара, защото импланта е скъп и отнема време, също няма гаранция, че организма няма да го разпознае като друго тяло. Второ моста е да се облекат двата зъба, като единия е жив, което не е добра алтернатива. Явно разбираш повече от зъболекар, ама ней се.

# 12
  • София
  • Мнения: 10 704
Моя висящ мост е с два носещи зъба!
Adelinda, защо да не е добра алтернатива? Единия ми е жив.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 6 345
Зара е стоматолог!  Peace

Първият ми постоянен зъб, който извадиха, беше точно шести. Току що беше пораснал, та трябва да съм била около 10 годишна. Зъбите се наместиха и празно място нямам там-единствения ми мъдрец се "намеси", поникнал е откакто се помня. Аз съм била дете, не знам ти на колко си години и дали ще се съберат съседните зъби един до друг. При липсващ зъб отдолу има опасност срещуположния отгоре да провисне. Но пък ти казваш, че мястото вече се е стеснило.
За висящия мост. Разбирам, че трябва да има две опорни точки. Но първият мост в устата ми(преди около 2о и няколко години беше такъв- загубих кучешки зъб, а тялото на негово място го носеше само четвъртия. Със сигурност изкарах няколко години без никакви проблеми(хем в дясно, където дъвча най- много). После се наложи да удължа "композицията"

Ако имам финансова възможност, бих предпочела импланта-имам един-чудесна работа ми върши.

# 14
  • Мнения: 9 991
Моя висящ мост е с два носещи зъба!
Adelinda, защо да не е добра алтернатива? Единия ми е жив.

Живия като е облечен не пречи отдолу да прави кариес. Ти или зъболекар как ще видите? Не бих дала здрав, да ми облекат.

Стейси на авторката на темата, 7-ми бил мъртъв, значи не може да се движи и да и запълнят мястото.

Общи условия

Активация на акаунт