Празникът мина и замина, ЮЛЧЕТАТА навършиха една година! :)

  • 72 594
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 360
 Според мен е индивидуално. Борис не ги знае. Мисля,че е още рано. На 2 год., та и отгоре трябва да ги знае,поне основните. От скоро му назовавам цветовете( пр.червен камион,син влак и т.н.). Относно формите- реди пъзели - цели форми. Справя се добре и съм решила да купя още.

# 676
  • Мнения: 322
Привет, привет  umbrella
Елфита, това с навикванетое толкова низко, някои са забравили че са гледали деца, други не гледат, трети няма и да гледат. Ако можеше децата да не викат, скачат, мърдат, пишкат, акат, за някои щеше да е перфектно, където убиват с поглед Close. Дебелото перде на очите  Peace
Юлианка, вероятно сте се оправили вече, тези палави деца ...
Звезда и Иванела, успех с бибероните.
За гърнето, не си казва, ако я сложиме ОК, ако не - бършим и перем.
Юлианка, не съм сигурна колко ги знае цветовете и формите, определено ги различава , но не сме се и занимавали целенасочено за обучаване, както правят привържениците на Монтесори.
Купих шишета със сламка, продължава да ги надига като с биберона. Има опция да махна дългата тръбичка, която е закрепена за една по-къса, но комай ще се учим вече от чаша.
С нови обувки сме вече, от аутлета на КиК, меки, леки, на далавера  Peace
Лале, малко заглавия за новата тема:

Юлчетата качват сантиметри и килца, всеки ден ни изненадват тези мънички деца.

Хубавото време вече е дошло, юлче може би ще кара скоро колело.

Нашите юлчета малки, вече се катерят по пързалки.

Тази работна седмица ще е дълга, дано поне не вали.

# 677
  • Мнения: 102
Учим се на цветовете, но не ги знае всички според мен; формите - веднъж ги нацелва, друг път не на кутията с формички и дървените пъзели. Според мен най-голям успех имаме при показването на плодове и зеленчуци - по едни карти, показвам, после питам къде е еди кое си и той в повечето случаи показва от раз. Но така или иначе всички тези неща е нормално да ги знаят около 2 годинки, така че 2-3 месеца преди или след това - не мисля, че е от голямо значение. Още повече всяко дете си е различно с различни интереси. Боже как звучи - с различни интереси, но е факт, че е така, независимо, че са си още "памперси" Simple Smile 

# 678
  • Мнения: 500
Купих пластмасови кубчета в различни цветове (син,зелен,червен и жълт) по три от цвят са и лека полека ще ги учим и ще групираме.
Не знам възможно ли е да са гъбички по ноктите на краката,но на Влади са яко нацепени и набраздени. Тази сутрин нокътя на палеца наполовина падна и не знам какво да предприема,педито ме претупа преди време като и бях споделила. .....

# 679
  • Мнения: 322
Не знам възможно ли е да са гъбички по ноктите на краката,но на Влади са яко нацепени и набраздени. Тази сутрин нокътя на палеца наполовина падна и не знам какво да предприема,педито ме претупа преди време като и бях споделила. .....
Миналата година от основата нокътя на палеца на крака се цепеше на пластове. Мазах със салицилов спирт 1% и чаках да израстне. Може да го разредиш с малко вода ако се притесняваш. Много е вероятно да са гъбички, запаряват се краката от чорапи (с неясно съдържание на памук), обувки, пантофи.

# 680
  • Мнения: 500
Не знам възможно ли е да са гъбички по ноктите на краката,но на Влади са яко нацепени и набраздени. Тази сутрин нокътя на палеца наполовина падна и не знам какво да предприема,педито ме претупа преди време като и бях споделила. .....
Миналата година от основата нокътя на палеца на крака се цепеше на пластове. Мазах със салицилов спирт 1% и чаках да израстне. Може да го разредиш с малко вода ако се притесняваш. Много е вероятно да са гъбички, запаряват се краката от чорапи (с неясно съдържание на памук), обувки, пантофи.

Благодаря,  ще пробвам

# 681
  • Мнения: 360
Тихичко,тихичко да се похваля. От няколко дни Борко пие от чаша без да се залее целия. Едно от нещата ,които съм си наумила ,че ще са му нужни в детската ясла го зачерквам. До септември месец трябва и да го овладее, защото все още се стичат капчици по брадичката му и мокри дрешките.
 Вие как сте? Аз съм много емоционално настроена за това отделяне. От сега се готвя психически, защото ... насълзяват ми се очите. Heart Eyes Лек ден!

# 682
  • Мнения: 191
Здравейте мамчета!Аз отново се загубих,но разбирате ме с двете маймунки.При нас всичко е наред Криси си ходи на ясла да чукна на дърво не е боледувала от Ноември месец.Мъчат я от 6 мес кучешки и няма нищо освен надути венци и я влудяват.Малкия щрапа вече почват да се дразянт от сега.Абе вкъщи е малка лудница.

# 683
  • Мнения: 3 404
И при нас драмата е пълна,но през деня.Слава Богу вечер спи,щом махнахме и АМ.Сега вече не иска шапка,вчера 2 пъти изпаднах в депресия.Никакъв метод не помага...добре,че мина зимата.Поне качулките търпи.Обличането ни е около 15 мин+ гонене и крещене от моя страна.Една мама вика в такива ситуации взимам 1/2 диезипам  Rolling Eyes направо ме изненада,тя толкова спокойна и уравновесена жена.Оък после си викам ,сигурно от хапчето  Joy Надути са долните кучешки,горните ми е трудно да видя.Давам яко медикаменти и тва е.Много вятър днес,ужасно е,та се изнесохме от града.

# 684
  • Пловдив
  • Мнения: 421
Здравейте  Hug
Звезда съжалявам за забавения отговор Simple Smile Просто не му я дадох бибата един ден,на другия му я дадох и така разредих и накрая просто не я давах.Имаше малко драма,но не беше страшно.Даже вчера ги хвърлих в коша за боклук.Пазих ги,ако станеше драматично много  Laughing Laughing
МС не познава цветовете.Формите също не мога да кажа,че ги знае.Със сигурност познава кръгчето.Не го насилвам за нищо,пък в същия момент като видя негови връстници колко са напред,и се притеснявам.Не знам,все си казвам,че децата не са еднакви.
МС си чака АМ преди да легне вечер.До когато иска  да си пие АМ.Не иска да пие от сламка,още си е на шише и то с биба 0-6 месеца.Купих големи не иска да пие от тях.Голям чешит е  Laughing
Габс 90 не знам как се справяш с две почти еднакви деца.Браво на теб,аз няма да успея.
И аз с пишока не съм стигнала до никъде,отдавна си стой наполовина забелен,а всяка вечер го забелвам и почиствам.Страх ме е да кажа на педи .
Оххх исках за всичко да напиша и то поста стана толкова объркан  ooooh!
Както и да е. Laughing
Много поздрави от нас  Heart Eyes

# 685
  • Мнения: 51
Здравейте мами! И ние не сме се включвали от доста време, но се опитваме да ви  четем редовно.
Биба не сме ползвали откакто бяхме на 3 месеца и поне този проблем нямаме.
Слагам на гърне от около два месеца но все още не бързам да махам памперса, че ми се вижда студено.
понякога казва че  има "Ако" , но докато свалим панталона и седнем на гърнето свършва работата, но поне казва.
Вече казва много думички и някои дори комбинира напр. дай вода или не това, пусни пак и др. Някои от цветовете разпознава други не, а за формите честно казано не съм обърнала внимание. Всичко обаче разбира каквото и да му кажеш.
И той си иска АМ преди сън - вечеря към 19:30ч. и преди лягане пие около 120мл. мляко. Пробвах с кисело ама нещо не му хареса. Прясно ако е ще го пие, но аз предпочитам да е АМ. Вече яде всичко.
С пишока сме до никъде, но и педиатърката нито веднъж не го е погледнала от както се е родил. Уж издърпвам и мия всяка вечер, но се показва съвсем малко върха на главичката. Ама как го обясних само ...
Това за сега от нас. Ще се опитаме да сме по-редовни за в бъдеще.
 

# 686
  • Мнения: 3 404
Как само леко главичката,по-добре отидете при педи,че вече са големи.
Аз с ципичката се мъча още.
Голяма драма при нас с къпането,ставаме вода с баща му,стана от ваната му и вкопчен в баща си го купя т.е къпя двамата  ooooh! Кво му стана на това дете,не дава да му мокрим косата.
Много е нервен,само крещя,взех си хапчета за нерви не издържам вече.Борба за обличане,събличане,яденето с нерви,почна и вечер да е неспокоен.Спиме само двамата вече в спалнята,кога ще пробият тия зъби егати.Какви сандалкище купувате?

# 687
  • Мнения: 500
Звезда ,и при вас положението е страшилище.
На нас пишката ни и ок,а сме имали леко възпаление явно на пикочните пътища.
Гърне още не съм купила,но сега винаги като се мием и къпем първо иска да прави ПУФ (пиш) и трябва вече да се наканя да купя.
Вече тропа с крак ,тръшка се,пищи
. Пък на площадките е един от най-послушните.  Беше почнал да казва как се казва (Дади,Диди)Влади) ама вече като го питаме мълчи и гледа умно,само името на момиченцето с което излизаме казва Гага (Габи).Изпускам си нервите все по-често и аз.
Ние нямаме още пролетни обувки и не знам какви  купя с неговите проблеми с ноктите, пък за сандалки ще събирам също мнение.

# 688
  • Мнения: 500
Ако сред нас има по-спокойна мама,която не се изпуска нервите да сподели как го прави,вътре сме че вали и ме изкарва извън кожа.......

# 689
  • Мнения: 360
Здравейте! За нервите преди много ама много му крещях.Сега вече ми е все едно-да викам или не- няма полза.Още нищо не разбират от викане и каране т.е.поне МС е така.Когато му се карам и той ми се кара т.е. ми подражава,което не ми харесва да крещи,когато нещо не муе на кеф. Иначе имам мойте изблици на гняв и хвърлям играчката,за която 100 пъти съм казала ,че не ѝ е там мястото.  Трябва да съм по-балансирана ама ......няма как изкарваме извън релси понякога. Въпреки това сега съм далеч по- добре от преди 6 месеца, незнам на какво се дължи.Лек ден.

Общи условия

Активация на акаунт