Навън пеят прoлетните птички, а ДЕКЕМВРИЙЧЕ маха с крачета и ръчички!

  • 39 400
  • 724
  •   1
Отговори
# 45
  • Кърджали
  • Мнения: 10 322
С предишната ми бременност мъжа ми не проявяваше никакъв мерак да идва с мен на преглед. Но и не искаше да знае пола, та така се измъкваше - ще вземе да изръси лекаря какво ще е бебето.
Сега искал да знае какво ще е бебето, но на преглед едва ли ще дойде. Не го влече, а и едва ли ще си е тук в дните на прегледите. Не ми е проблем, не настоявам да присъства. Тъй като щерката ще е във ваканция, тя ще е с мен, няма избор.
За болните деца отдавна е спряло да ми прави впечатление. Дори и щерката вече не я пазя толкова от контакти с други болни дечица (по принцип това са я братовчеди, я приятели). И тя сега е леко хремава и кашля, но не я държа затворена в къщи. Пак си играе с приятелите си (ако знам, че някой родител би имал против не ги събирам естествено) Може би като се роди бебето ще съм по-внимателна малко, но мислим каката да си ходи на градина, че е предучилищна. Живи и здрави да сме дотогава.

Последна редакция: пн, 25 май 2015, 18:05 от Aлекcандрa

# 46
  • Мнения: 11
Миналата седмица записах ЖК .По МЦ съм 11г.с ,а по УЗ 12г.с
Все още ми е постоянно изморено,отпаднало и ми прилошава,а би трябвало вече да отминават тези симптоми ooooh! Постоянно прилягвам и почивам,явно е от ЕГН-то ,с предишните бременности нямах такива проблеми  Tired
Тези дни трябва да си пусна и хормоните ТСХ,Т3 и Т4. Някой знае ли дали минават по здравна каса ?

Здравей, по въпроса за хормоните--ТСХ и Т4 са по здравна каса, Т3 се заплаща, но е около 10.00-12.00 лв. Аз си правих началото на м. май, ТСХ-то ми е 3.40. Тъй като бях чувала и чела, че бри бременност ТСХ-то трябва да не е над 2.5 се консултирах с  ендокриноложката ми, но тя каза категорично да не се притеснявам, тъй като изначално нямам нарушение на функцията на жлезата. Сподели, когато излязат резултатите ти. Късмет!

# 47
  • София
  • Мнения: 5 079
Ронка, и аз също като теб нямам претенции за пола, защото си имам и от двата. Heart Eyes
И по другите въпроси съм на твоето мнение напълно.

По въпроса за болните деца, също. Оправия няма, колкото и да се пазиш ти, или децата. Бацили и вируси колкото щеш. Доколко ги прихващаме зависи от моментния ни имунитет. Разбира се, трябва много да се пазим в този момент, но пак няма гаранция. И на мен болно от шарка дете, в близост би ми дошло в повече, въпреки че рубеола и варицела съм боледувала, но скарлатината е друга работа.. тя повтаря и потретва и е много, много тежка и за дете, и за бременна жена.

# 48
  • Мнения: 66
Привет и от мен!
И аз се записвам за новата темичка, въпреки че така и не можах да разбера как става това записване
По въпроса за татковците, моя мъж идва с мен на всеки преглед и последните няколко пъти влиза с мен, защото и на него му е мерак да види малкото човече. Днес даже се развълнува, защото ни казаха, че вече е 1,8 см. и излизаме от кабинета и ми вика: "Ей, толкова е голямо нашето бебе!"
Много хубав момент беше.
Искам сега да ми дадете мнения за бихим. скрининг, защото ако съм разбрала правилно това е просто една математическа прогноза, четох за някакъв ултразвук, който реално може да прецени бебето ще страда ли от генетични заболявания. Та мислите ли, че е препоръчително да се ходи?

# 49
  • Мнения: 130
Мимито, тук никой не може да те посъветва и да вземе решение вместо теб дали да ходиш. Наистина БХС е чисто статистическо изследване и на практика показва чиста вероятност примерно 1:10000 вероятност детето да има синдром някакъв, но на практика никой не ти гарантира дали ти ще си от 10000 жени с твоите показатели със здрави дечица или пък единствената с болно дете. Аз лично ще правя, комбинирано с ултразвуково изследване, за което вече си разбрала. БХС за мен има смисъл да се прави само с такова подробно, подобно на ФМ ултразвуково изследване за да може да си направи реална оценка на риска. Консултирай се с гинеколога ти, който да те посъветва на базата на твоята възраст и конкретната ти предистория. Желая ти успех.

# 50
  • Мнения: 43
Здравейте,

и аз да питам за хормоните за щитовидната - ТСХ и ФТ4, за да са по здравна каса от личния ли трябва да взема направление или от гинеколога ?

Още нещо...вие в коя седмица видяхте ембриончето да мърда. На 21.05 бях в 9 седмица и 1 ден и гинеколожката каза, че имало сърдечна дейност, обаче не мърдало, вероятно спяло, но не се знаело....Иска ме чак в 13 седмица за ЖК, а на БХС съм на 08.06 чак.... да си призная забравила съм преди кога започваха да шават... и тя го каза някакси странно това и се притесних...сега ме гложди.  ooooh!

# 51
  • Мнения: 131
Здравейте,

Направление за ТСХ се взима от личната лекарка.

Колкото до болните деца, аз си го пазя моето и много се дразня на сополиви деца на площадката. Добре е децата да се извеждат, ако нямат температура, това лекар ми го е казвал, но защо трябва да е на площадката с другите деца или на ресторант, където при паднал имунитет може да се разболее от още нещо при толкова хора.
Това ме подсеща за една случка на детската площадка на бул.България и Гешов, при Александровска болница, където остават силно заразни дечица и специално са им направили катерушки в двора на болницата.
Една майка си беше изкарала детето отвън, на детската площадка, защото вътре му било скучно! Силно заразно дете! Трябваше майките да звъним къде ли не, стигна се до директорката на болницата и дойдоха лекарки да увещават майката да си прибере детето.
Това за мен са хора, пълни егоисти, които искат нарочно да разболеят и други деца.
От тогава моя син не го водя там. Бях потресена!

Моя преглед за БХС се отложи за другата седмица, тъй като се оказа, че в Щерев само определни лекари го правят. Иначе днес видяхме бебчо и всичко е наред:)

Таткото ще го водя само на ФМ, както миналия път. За съжаление той иска да идва, но няма как с малчо и всички работни ангажименти. Ще навакса после с гледането на бебка:))))))))))

# 52
  • Мнения: 1 341
Мисля, че В 9-10 седмица започват да мърдат. Но не се притеснявай, вероятно е спяло, щом има сърдечна дейност, според менняма място за притеснение.

# 53
  • Мнения: 56
С предната си бременност направих всички изследвания, които се правят по принцип с проблеми или без. Мисля си, че сега бих ги направила пак. Така си уредих едно спокойствие. Може да не са необходими, но аз просто спях спокойно. Ако има и малка вероятност бебето да е с някой синдром, веднага ще направя и следващите необходими изследвания, ако не друго поне да знам, че каквото е трябвало съм го направила. Медицината вече е толкова напреднала, че си мисля, че ако се реагира навреме много от нещата няма да имат лош краен резултат......

# 54
  • Мнения: 1 341
 Не всеки сопол е вирусен и заразен. Ако детето ми е зле, естествено, че ще си седи вкъщи. Но ако е нещо леко и безотговорно, няма да го изолирам като прокажен. Тук, където живея, децата е желателно да отсъстват от училище и детска градина, само ако имат температура и видимо не се чувстват добре. Сопол, покашляне са си напълно нормални неща-особено в преходите на сезоните. Мисля, ча ако някой иска да държи детето си в стерилна среда, то мястото му е вкъщи. Някой да ме гледа накриво заради секретире в носа на детето ми. А да не вижда арогантното държание на собственото си отроче... Хм, мерси. ( не визирам и не упреквам никой от тук. Просто излазвам мнение и гледна точка по въпроса)

Последна редакция: пн, 25 май 2015, 19:42 от Ронка

# 55
  • Мнения: 56
Здравейте,

и аз да питам за хормоните за щитовидната - ТСХ и ФТ4, за да са по здравна каса от личния ли трябва да взема направление или от гинеколога ?

Още нещо...вие в коя седмица видяхте ембриончето да мърда. На 21.05 бях в 9 седмица и 1 ден и гинеколожката каза, че имало сърдечна дейност, обаче не мърдало, вероятно спяло, но не се знаело....Иска ме чак в 13 седмица за ЖК, а на БХС съм на 08.06 чак.... да си призная забравила съм преди кога започваха да шават... и тя го каза някакси странно това и се притесних...сега ме гложди.  ooooh!
и моето спеше и не шаваше, но си имаше сърдечна дейност. изобщо това не трябва да те притеснява.

# 56
  • София
  • Мнения: 5 079
Аз ще правя БХС + УЗ изследване в Шейново другата седмица.
Скрит текст:
На моя близка позната от форума БХС даде много висок риск за Даун, прави амниоцентеза, която за жалост потвърди прогнозата.. През какво мина не искам да ви плаша, но в крайна сметка, заради себе си и другите си две деца взе страшното решение да не ражда такова дете.. Давам този пример, не да плаша някого, просто за мен е немислимо да се спести това изследване. Особено за жени над 35 г.

Miriam66, не се шашкай и не си навивай. Нормално е както да е много подвижно, така и да спи и да не шава особено. Не се вкарвай във филми. Hug

Темата за болните деца.. е една болна тема. Mr. Green Знам, че в чужбина действително не се втИлясват толкова на тема сополи, имам доста примери около мен, как си гледат децата там, и съответно ние тук. Болни моите не ги извеждам никъде, но ние сме в къща с двор и не са ограничени откъм излизане, макар и изолирани. Със сополи не бих ги помъкнала по площадките и ресторантите, не защото са смъртноопасни и навън няма иначе други вируси, а защото не ми е гледка естетическа, а и на едно неразположено дете не му е точно до площадки, дг и светски мероприятия. Ако мислим за детето. Когато действително не му е добре, то предпочита да лежи и да се гушка в мама. Алергичните хреми, кашлици и т.н. са друга бира.

Последна редакция: пн, 25 май 2015, 15:42 от ღолчеღ

# 57
  • Мнения: 71
Някой правил ли е БХС в Майчин дом? Колко време отнема, каква е цената..
 Аз утре имам час и не знам какво да очаквам.

# 58
  • Silistra
  • Мнения: 125
Някой правил ли е БХС в Майчин дом? Колко време отнема, каква е цената..
 Аз утре имам час и не знам какво да очаквам.

Тук има цени
 http://genetika.maichindom.com/%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%86%D … 0%B8%D0%BD%D0%B3/

# 59
  • Мнения: 71
за цените благодаря.. Hug
доколкото разбирам ехографския преглед ще е доста сериозен?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт