Детска спестовна застраховка

  • 2 941
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 634
Бих желала да направя такава застраховка на детето, но изобщо не съм наясно с темата. Кое ЗД да избера, какви параметри да гледам, в каква валута да бъде и кое да е водещото при избора ми? В момента чета предложения от Алианц, Граве и Уника. Приемам съвети и предложения.

# 1
  • Мнения: 8 544
Бих желала да направя такава застраховка на детето, но изобщо не съм наясно с темата. Кое ЗД да избера, какви параметри да гледам, в каква валута да бъде и кое да е водещото при избора ми? В момента чета предложения от Алианц, Граве и Уника. Приемам съвети и предложения.
На моето дете е в Дженерали.Спестовна е ,но ако се наложи може да се изплатят определени суми за лечение.Продуктите по животозастраховане на Дженерали са едни от най-добрите....

# 2
  • Мнения: 54 656
А защо застраховка?
Каква е целта - спестяване ли?

# 3
  • Мнения: 8 544
На моето дете е спестовна

# 4
  • Мнения: 54 656
Точно застраховките са най-лошата идея за спестяване.
Може на минус да излезеш.

# 5
  • Мнения: 3 634
А защо застраховка?
Каква е целта - спестяване ли?

Разделям спестяванията за него на две. Половината на депозит, половината в застраховка.

# 6
  • Мнения: 54 656
Аз не бих правила застраховка.
Имам отчайващ опит с тези продукти.
Нито детски депозит. Naughty

# 7
  • Мнения: 3 634
Детският депозит сме обсъждали много пъти, за мен лично е безсмислен продукт. Застраховката обаче има предимства.

# 8
  • Мнения: 54 656
Застраховката има предимства, но не в спестовната част.
Там губиш.

# 9
  • Мнения: 3 634
Застраховката има предимства, но не в спестовната част.
Там губиш.

Не мисля. Например решавам да отделям по 50 лв всеки месец. За една година тези 600 лв докато се натрупат каква точно доходност ще донесат от лихви? И така 10 години докато станат 6 хил. лв. Разбира се, че е по-добре да са на депозит, но когато ги имаш накуп. Ако тепърва ще заделяш застраховката е по-добър избор.

# 10
  • Мнения: 8 544
Застраховката има предимства, но не в спестовната част.
Там губиш.
Моето дете има и медицинска застраховка и спестовна
И от двете съм доволна.Ако си прекратиш по рано спестовната ,губиш .....

# 11
  • Мнения: 54 656
Застраховката има предимства, но не в спестовната част.
Там губиш.

Не мисля. Например решавам да отделям по 50 лв всеки месец. За една година тези 600 лв докато се натрупат каква точно доходност ще донесат от лихви? И така 10 години докато станат 6 хил. лв. Разбира се, че е по-добре да са на депозит, но когато ги имаш накуп. Ако тепърва ще заделяш застраховката е по-добър избор.

Нямам за цел да те разубеждавам.
Просто тези спестени пари за 18 години си губят стойността.
А и не можеш да реагираш при форсмажорни обстоятелства.

# 12
  • Мнения: 3 634
Просто тези спестени пари за 18 години си губят стойността.

Ама те са спестени за 18 години, а не затворени спестявания за 18 години. Аз поне виждам разлика.

Общи условия

Активация на акаунт