Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 252
Я да ви питам мислите ли да ходите на море това лято или ще пропуснете?

# 16
  • Silistra
  • Мнения: 125
Здравейте момичета!
Ние живот и здраве сме на море началото на август. Ако всичко е наред дотогава, не мисля да пропускам Simple Smile

# 17
  • Мнения: 13
Привет! Моят термин е 15.12 Simple Smile Ние в Бургас не пропускаме моренцето Heart Поздрави !

# 18
  • Мнения: 91
Привет! Моят термин е 15.12 Simple Smile Ние в Бургас не пропускаме моренцето Heart Поздрави !
Оооо да то си е срамота да сме Бургазлийки и да пропуснем

# 19
  • Мнения: 1 540
С начална дата на МЦ 19.03.15г., на 100% си за тази тема   bouquet
Скрит текст:
С калкулатора на Бг-мамма излиза, че:

Оплождането е настъпило на 2 Aприл 2015 г.
На 23 Aприл 2015 г. развитието на Вашето бебе навлиза в решаващ етап - то се намира в началото на своята органогенеза.
Периодът от 23 Aприл 2015 г. до 28 Maй 2015 г. се приема като рисков, тъй като тогава се формират органите на бебето.

На 28 Maй 2015 г. Вашето бебе е изградило почти целия си организъм - вече има тупкащо сърце и вътрешни органи с различни функции,крайници с длани, стъпала и пръсти.
На 11 Юни 2015 г. приключват първите три месеца от бременността Ви - извървяли сте една трета от пътя към срещата с Вашето бебе. То вече има много мускули и може да прави най-различни спонтанни движения с тялото си, но все още е прекалено мъничко, за да го усетите.

В периода от 23 Юли 2015 г. до 6 Aвгуст 2015 г. се очаква да почувствате за първи път движенията на Вашето бебе.
След 27 Aвгуст 2015 г. бебето е жизнеспособно, но все още е доста слабо и шансовете му за оцеляване, ако то се роди сега, са едва около 15-20%.

След 24 Септември 2015 г. Вашата бременност навлиза в последния триместър.
Тялото на Вашето бебе вече има пропорциите като при новородено, оформено е и лицето му. Бебето Ви вече може да чува и реагира на звуци. Развиват се белите дробове, гълтателните рефлекси и усещането за вкус.

На 9 Ноември 2015 г. (45 дни преди термина) трябва да бъде издаден болничният лист за раждане - време е да излезнете в отпуск по майчинство и да се подготвите за срещата с Вашето бебе.
Очакваният термин на раждане е: 24 Декември 2015 г.

Линк към калкулатора: http://www.bg-mamma.com/index.php?action=calculator
Благодаря много  Hug

# 20
  • Мнения: 1 540
Petar Ani Zlatanovi, ако искаш сама да си изчислиш вероятния термин, виж някой онлайн калкулатор за бременност.

Скрит текст:
Това вместо запис  Laughing
Да гледах и там термина ми е на 24.12,но нали са няколко и пробвах със всички и излизат различни дати,и не знам дали съм за тази тема,ако може малко да ми помогнете последната ми М. беше на 19.03
И моята последна М ми беше на 19.03. и доктора ми потвърди термин 24.12, така че на една дата ще сме живот и здраве Simple Smile
Ихаааа колко хубаво  Party

# 21
  • Мнения: 2 003
28години първо дете ; термин - 27.12.15

Днес видяхме човеченцето си и че има сърдечна дейност - толкова сме щастливи.
Сега обаче започва чуденката - следене по ЗК или на частно. Вие как процедирате?

# 22
  • Мнения: 33
Аз ще се следя и по ЗК и частно!

# 23
  • Мнения: 34
Аз стигнах до извода че е по добре на частно при моята ДОКИ има пакет с направление 420лв +100 за фетална и +120 за БХС което общо ти прави 640лв.
По здравна каса имаш само 3 УЗ по един за всеки триместър и преценихме че най-удачно излиза с пакет защото посещенията са ти неограничени.
Въпроса при нас остана да изберем между 2 ДОКита тъй като ММ иска да се запиша там където ще раждам,а сегашната ми док не е в болница и дилемата е голяма....

# 24
  • Мнения: 657
Записче в новата темичка!Благодаря че избрахте моето предложение за тема-именно моето беше нечленуваното но както и да е!
Добре дошли на новите мамчета лека бременност и пухкав финал! Да ви кажа моя последен ц. беше на 21.3 и на ултразвука термина излиза за 31.12 иначе всички онлайн калкулатори ми изчисляваха 25,12!
Аз да ви споделя вече нищо не усещам нито гърди нито напрежение нямам и неразположения направо се шашкам понякога дали е нормално да не се чувствам бременна!Следващия преглед ми е на 8 и дотогава ще се побъркам.Гледам да мисля положително но не ми се получава особено след мисед паниката е ;Ами ако пак се случи?Офф оставям ви че се напрягам като си мисля за това!  bouquet

# 25
  • Мнения: 49
Софи,не се тревожи Hug Hug и мен току ме обземат едни лоши мисли,но си казвам че с бебчо всичко ще е наред. Ако сме притеснени и неспокойни ще се отрази и на тях. За това само щастливи мисли  newsm51 Kissing Heart

# 26
  • Мнения: 326
Софиии горе главата и аз се филмирам като теб защото случеите ни са идентични, но съм съгласна, че това се отразява и на бебчо и след всяка лоша мисъл си казвам,  "Всичко ще е наред".  Опитай така.  Няма по важно от положителното мислене!   Praynig
Относно следенето и аз се чудя как да процедирам с каса или без и мисля да реша след прегледа ми на 12 и консултацията ми с доки да видя какво ще ми предложи.  Дано има такива пакети  и той. 

# 27
  • София
  • Мнения: 5 079
Записче в новата темичка!Благодаря че избрахте моето предложение за тема-именно моето беше нечленуваното но както и да е!

Извинявай, че съм разбрала обратното. Коригирах те, като кръстница на темата. Flutter

Моля, всеки, който не се открива на 1-ва стр., или го има, но с грешни, или непълни данни, да ми пише на ЛС, за да го запиша правилно. Не мога да следя постоянно информацията тук в темата, а и трябва да влизам в другия профил, за да правя редакцията и става мазало. Crazy

# 28
  • Кърджали
  • Мнения: 10 324
Ако всичко е наред, прегледите ще са ми само по здравна каса.И без това в града няма лекар, който да си заслужава да плащам на частно. Записана съм при една от лекарките, които се водят сред най-добрите в града (щото просто другите най-добри не съм очарована. Единия те гледа все едно си банкомат, другата лично за мен носи част от вината приятелката ми да загуби бебето си.)Изследванията вече ще ги правя там, където лекарката препоръча. Надявам се всичко да върви леко и наред, щото стане ли напечено ще трябва да мисля варианти в друг град. За по - сериозни ситуации нямам доверие на никой лекар в града.

Няколко дни бях зле, не излизах от банята, не можех да ям и пия. Днес съм по-добре. Че ми се бяха върнали спомените от бременността с каката. От време на време ме заболява кръста. Но като цяло засега положението е по - леко отколкото с първата бременност.

# 29
  • Мнения: 71
Запис и от мен  Hug
Аз за сега съм по ЗК, а каквото не се покрива го правим допълнително.

Общи условия

Активация на акаунт