Септемврийски бебета 2014 - Тема 2

  • 47 117
  • 285
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 229
Kafiava, и с моето цяло уважение, бих искала да задам един въпрос, който много ме терзае. Дали афинитета на твоя почти 4 годишен вече съзнателен син беше насочен само към теб и твойте "тити" или гледаше на всички останали притежателки като на големи сочни пържоли. Прииска ми се мама да не ме беше отбивала само на 1 и 8 месеца, толкова би било прекрасно поне до пубертета да сме имали такива моменти. Аз смятам, че кърмата е най-полезната храна за бебето, но не и за детето.

# 226
  • Мнения: 105
И добавям само, че на моя син даже държенето за ръка, след като проходи, му пречеше, защото променяше усещането за собствените му умения Simple Smile

# 227
  • Мнения: 105
Ами и да кажа, едва ли ще ми повярваш, но така циците се възприемат най-естествено като средство за хранене и дори не им хрумва за сексуален подтекст на децата. Доста изкривено съзнание на възрастен би свързало един 4-5-6-годишен с мисли за цици в смисъла, който обществото е съумяло да им привнесе Simple Smile
Допълвам се и спирам, но кърменето е много повече от хранене и не замества пълноценното хранене на детето. Сега се сетих, че ни е спасило също от обезводняване при два ужасни ентеровируса и първия път дори, след като разбра, че още кърмя, лекарката задраска половината от лекарствата, които му бе изписала с аргумента, че солите ще си ги набавя от кърмата.

Ако не сте кърмила дете, имате мнение, нямате опит Simple Smile

Последна редакция: сб, 26 сеп 2015, 17:26 от kafiava

# 228
  • Мнения: 115
Izvinete za latinicata
Zdraveite na vsi4ki mami nie imahme rojden den predi 6 dni beshe strahotno.Malkiq posreshtna godinkata s hodene,mnogo sam shtastliva.Pojelavam na vsi4ki de4ica da sa jivi i zdravi i vse taka da ni radvat. nqmame zabki vse oshte no mnogo govorim i ispalnqvame zada4i. pri vas kak e?

# 229
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Малкия ми син е кърмен 3 години и три месеца. Не ми е тежало и беше чудесно изживяване. Радвам се, че постъпих така и го оставих сам да надрасне нуждата да суче... При всички положения дете под 2 годишна възраст не бих отбила, освен при някои много крайни обстоятелства...

seawind, коментара ти искрено ме разсмя!  hahaha Joy hahaha Joy hahaha Joy
Нещастна съм честно да си кажа, че ме отбиха на крехката възраст от 3 години, надявах се да го предам направо на снахата и да си продължи с нея.  Whistling Whistling Whistling

Сега сериозно - не е вярно, че кърмата спира да е полезна за детето и е полезна само за бебето... Това, че някой не го кефи кърменето след годинка си е негова работа, но айде по-полека с язвителните коментари и кое дете как гледа на чуждите "пържоли".

Вие учите ли си децата да ходят, държейки ги за ръце?...Та се чудя нужно ли е така да я водя за ръцете и дали това въобще помага за по-бързо прохождане или не е от значение?

Не, не "уча" детето да ходи. Най-малкото това не е нещо, на което детето се учи от някой. От тази гледна точка - не е нужно да бъде водено детето за да се научи по-бързо... Бързаме ли за някъде?  Thinking

# 230
  • Мнения: 192
Та се чудя нужно ли е така да я водя за ръцете и дали това въобще помага за по-бързо прохождане или не е от значение?
В Центъра по детски болести в София, кинезитерапевката ни обясни, че не е хубаво да се държат за ръце, защото така им укрепват повече мускулите на ръцете, краката ги местили по-скоро механично. Било най-добре да се остават да ходят първо, подпирайки се на мебели. Но повечето дечица протягат ръчички да ходят, държейки се за мама/татко... Как да им отказваме постоянно...Simple Smile Аз лично го правя по малко, а и усещам, че става все по-уверена и силна и в крачетата.
Но както казва kafiava, хората са много различни. И което е добро за едно дете, може да не е добро за друго.

П.С. Нека да не разваляме добрия тон на темата с нападки. Питането ми за отбиването беше за това как са го приели децата ви и какво се е случило с гърдите ви, а не кога сте ги отбили.....

# 231
  • Мнения: 229
Темата за кърменето е необхватна и няма нужда да навлизаме в безсмислени разговори. Идеата, е че наистина трябва да бъдем толерантни независмо от вижданията си, защото всяка мама знае най-добре какво е правилно за детето й. Децата са като снежинките, всяко е изключително и неповторимо, както й връзката му с майката. И поради тази причина изборът е интимен и ако една мама е решила да отбие детето си на година не бива да бъде разколебавана с обяснения как не е правилно и редно. Важи и обратното правило, когато мама е сметнала за правилно да кърми докато детето иска, значи наистина това е правилно. Искам само да Ви подсетя, че не всички жени са благословени да имат възможността да кърмят, да раждат естествено или дори да забременяват естествено и не е редно ние благословените да ги караме да се чувстват по-малко майки. Това са едни безкрайни подробности, защото за детето е важна грижата и любовта, независимо как се изразява грижата. Има майки, който оставят децата си, ето това е осъдително.
Моята майка ме е кърмила почти две години и аз съм била може би най-болнавото дете в историята. Милата ми майка 10 години не си намери работа, защото нямаше кой да я търпи с постоянни отсъствия. Бронхити, алергии, ангини...Изпила съм толкова антибиотици като малка, че съм резистентна към повечето. Сестра ми, 10 години по малка е кърмена 20 дена и не е пила антибиотик, а настинките и бяха чужди.
При мен се оказа, че структурата на гърдите ми е с преобладаващи мастни клетки и количеството на клетките образуващи кърма е нищожно, и въпреки това докато имах давах и последната капка на детето. Важното , е че имам едно прекрасно, здраво, жизнено и щастливо дете и никой не може да ме убеди, че е по-долу, само защото е родено секцио или, защото не съм го кърмила до 4, 5 или 6 години.

# 232
  • Мнения: 105
Може би не сте ме разбрали - изобщо не се бъркам в ничие решение, нито укорявам, нито съветвам, нито нищо.

Просто си мисля, че положителните моменти на кърменето трябва да се споделят, ако е възможно да вдъхновят някого и да поизчистят безумните стереотипи.
Всеки сам решава, според каквото иска и каквото е възможно Peace

Аз разбрах, че не питаше това, карамелска, но не се стърпях (с най-добри чувства   bouquet)
Хубав дъждовен или слънчев ден на всички!

Последна редакция: пн, 28 сеп 2015, 08:02 от kafiava

# 233
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Едно питане от мен-миете ли зъби? Аз още не, страх ме е, че не изплюва пастата и дори да пише, че е безвредна не знам? newsm78

# 234
  • Мнения: 604
Аз да. Има осем и се вижда как се наслагва плака по тях. Не с паста, не изплюва, само с четката минавам и видимо е достатъчно. Даже от скоро ползвам обикновена детска с малка глава с косъм, а не онези силиконовите за пръст, много по-добре мие и по-лесно (другата беба постоянно я захапваше).

# 235
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
ambro13  bouquet, ще започна и аз, ние още само 5 имаме.

# 236
  • Мнения: 610
Бяха ми казали,че се започва още с първото зъбче. Нашето едва сега изби  Naughty . При нас стана малко драма с това пишле. Отидохме на друг уролог за второ мнение и той го забели. Заболя го естесвено и после го боля, докато пишка, но затова пък пишка на хубава и силна струя без да се мъчи и напъва. Той каза два дни да почакаме да се успокои и пак да го отворим и почистим. Снощи се пробвахме успяхме, но имаше кръв малко пак и доста трудно се върна кожичката. Изкарах си акъла, днеска ще му звъня на уролога пак да питам това нормално ли е и как да процедираме. Малко по малко да го забелваме или пак цялото. Направо не знам. Доктора каза, че било мн слепнало и имал повече кожа чисто физиолигично от обичайното и затова ни е така трудно... Пфф не съм и предполагала, че ще е такава мъка..

# 237
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
iskambebche, слушай доктора си. при нас забелваме малко по-малко, но то върви лесно от самото начало, при първото забелване дори не усети, нямаше кръв, нищо.Сега забелвам по малко всяка вечер, но не цялото.

# 238
  • Мнения: 10 995
искам бебече, поне забелването е по-лекия вариант от обрязването.

# 239
  • София
  • Мнения: 27
относно забелването - и при двамата забелихме пишлетата когато станаха на 10 месеца и съм доволна, защото мина и нищо не помнят. А и за мен си беше притеснение.

Общи условия

Активация на акаунт