7 СОУ "Св. седмочисленици"

  • 69 407
  • 325
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 50
800 лева на година:  2х400 или в началото с отстъпка 720, ако не бъркам.
За английско-говорящите преподаватели също си мислех, че и бакалите и месарите в Лондон също отговарят на това описание Simple Smile Дано да не загубят ниво децата, защото в детската градина имаха прекрасен преподавател и научиха много. Взех телефона й , но с воденето след работа не знам колко ще е ефективно ученето, децата вече са уморени.
има тема тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=521659

# 61
  • София
  • Мнения: 19 310
В какво точно се състои недоволството от Int H?
Не знам точно, според тях много бавно се движели с материала. Аз самата не мога да преценя, само предавам слухове.

# 62
  • Мнения: 81
800 лева на година:  2х400 или в началото с отстъпка 720, ако не бъркам.
За английско-говорящите преподаватели също си мислех, че и бакалите и месарите в Лондон също отговарят на това описание Simple Smile Дано да не загубят ниво децата, защото в детската градина имаха прекрасен преподавател и научиха много. Взех телефона й , но с воденето след работа не знам колко ще е ефективно ученето, децата вече са уморени.
има тема тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=521659

За месари нищо не пише Wink http://www.ihsofia.com/prepodavateli/

Курсът за деца ако се провежда в офисите на Int H е на двойна цена.

# 63
  • Мнения: 343
Някой има ли информация училището има ли вече нов директор и ако да, кой е?

# 64
  • Мнения: 51
Някой има ли информация училището има ли вече нов директор и ако да, кой е?

Новият директор на училището се казва г-жа Маруся Никова.

# 65
  • София
  • Мнения: 5 200
Какви са впечатленията ви от новия директор? Накъде върви училището?

# 66
  • Мнения: 81
Какви са впечатленията ви от новия директор? Накъде върви училището?
Преди минутки разговарях с нея по телефона по въпроса с падащите части от фасадата към вътрешния двор на училището.
Каза,  че е предприела необходимото, разговори и посещения на място е имало от Общината. Г-н Манолев се е ангажирал доста активно, доколкото разбрах.
Отправила е няколко писма до г-жа Фандъкова, до г-жа Кунева, до кмет на район Средец. Започва и преписка с Министерство на културата. Каза, че има нищожен бюджет, но ще "отвори" тоалетните,  затворени от ХЕИ!!!!! Тази година е правен ремонт на покрива, защото поради течовете на последния етаж е било невъзможно да се обитават помещения. Изтръгната е ламперията, заради течовете и е правен ремонт там, как изглежда - не знам.
За тази година не очаква средства за ремонт, но каза, че ще направи и невъзможното да се бори за това училище, че няма да се откаже, че тепърва започва и е сигурна, че ще успее.
Попитах - от наша страна - на родителите - необходимо ли е нещо. Каза, че приветства идея за отворени писма или писма до съответните институции от страна на родителите.
Направи ми много силно впечатление, положително.
Предлагам подписка с настояване за отделяне на бюджет за следващата година и ремонт на сградата/вътрешен/външен.

# 67
  • Мнения: 343
Всичко това звучи чудесно! Дано наистина е така, а да не са само думи и да се размърдат нещата.
Не мисля обаче, че са нужни толкова много средства за вътрешни телефони. Както знаете децата се извикват по вътрешен телефон. Част от стаите нямат такъв телефон или ако имат не работи. В такъв случай охраната ни връчва листче с мобилен номер и казва : Звънете на този номер! При запитване към директорката: "Кога ще бъде разрешен този проблем?" отговора беше: "Когато, тогава!". Това са дребни, не толкова скъпо струващи неща все пак. Мисля, че и отговора не е особенно представителен за човек на тази позиция.
Имам и друго доста по-ужасяващо впечатление, но за сега ще го задържа и ще го споделя в друг момент, ако не се разреши проблема.
Съжалявам за негативизма, но просто това са ми първоначалните впечатления от тази учебна година.

# 68
  • София
  • Мнения: 19 310
В крайна сметка в студените дни как  ще взимаме децата от у-ще? Госпожата от занималнята ще слиза лично или ще праща детето самО?

# 69
  • Мнения: 343
Вероятно ще оправят всички телефони до тогава.
Моето дете до сега винаги само са го изпращали. Някои от госпожите слизат с децата.

# 70
  • София
  • Мнения: 19 310
Вероятно ще оправят всички телефони до тогава.
Моето дете до сега винаги само са го изпращали. Някои от госпожите слизат с децата.
За ме не нормално поне в 1 клас да говоря с госпожата и да разбера как е минал следобедът. От друга страна - не е редно тя да остави повече деца сами, за да заведе 1 долу, ами ако някое друго междувременно се измъкне от стаята?
Изумена съм от отговора на директорката, честно казано, ми изглежда от наперените кариеристки, за които децата са второстепенни. Дано да греша, но тя хем възпрепятстват достъпа, хем не предлагат начин за връзка с учителя. Тази система за достъп кой знае колко гуши ще напълни...

# 71
  • Мнения: 81
Телефонът и при нас не работеше, но не знам кой го оправи, вече работи. Вземам детето към 5 и винаги са навън, говоря с госпожата от занималнята. В програмата има приемно време за родители. Госпожата не ни е отказала разговор по телефон, мейл и т.н. Приветствам родителите да не се качват вече в стаите, цапа се допълнително. На мобилен съм звъняла на госпожата от занималнята за разрешение да я взема по-рано в съботата, в която се работеше. Не харесвам хвърлените якета и раници по двора. Разбрах, че се работи по въпроса с пейки за двора. На родителската среща ще предложа да купим пейка и подходящи външни закачалки.

# 72
  • Мнения: 50
Здравейте, чета в темата за първокластниците, че на 7 ноември, деня след изборите, във всяко училище и дори клас е по преценка на учителя - присъствен или не. Говорили ли сте с вашите класни ръководителки? На сайта на училището за сега няма информация.

# 73
  • Мнения: 343
На 7 ноември нашия втори клас ще бъде на екскурзия в Пловдив. Аз мислех, че ще е за целия начален курс, но явно не е.

# 74
  • Мнения: 50
благодаря за отговора, можеби с първокласници няма да се справят учителките вън от училището Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт