КАНАДскА пролетно-лятна тема 58

  • 94 839
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Мерси - детето много се стара с цветята ама му беше и забавно де  Wink

# 16
  • Мнения: 429
Я да пиша по една тема, която много ме вълнува.
Фризита днес в училище.  Twisted Evil
Ами не ми е проблем да дам 1 долар за фризи, а ми е проблем, че се дават боклуци на децата, за да си събират пари за училищни нужди. И това никак не е за първи път. Как може да се дава джанк в училище. И като им обърнах внимание и споделих какво мисля - ами не било задължително. Не е задължително, но всички като смучат тези фризита, децата, чиито родители са избрали да не купят, как се чувстват. newsm78

Ах, как се ядосах и не ми минава. А не може ядки да се носят на училище заради алергии. Разбирам, че са несъпоставими нещата, но за мен джанкът е недопустимо да се раздава от училището, колкото е недопустимо да се внасят ядки.
Най-нелепото е, че тези фризита ги смукали, докато им говорили за здраве и здравословни проблеми на асембли на цялото училище в Джима.  Twisted Evil

Последна редакция: сб, 09 май 2015, 06:19 от Jennie

# 17
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Ами купи една торба моркови и я занеси следващия път.

# 18
  • Мнения: 429
Да, морковите биха им донесли същата печалба и даже повече. Ако кажат дайте по 1 долар за моркови, че ще ги хрупаме, докато дискутираме проблемите на здравето и здравословния живот, със сигурност ще постигнат и повече печалба, и повече подкрепа, и децата ще запомнят идеята по-ярко.

На РД на моето дете занесох почерпка, част от която беше моркови. Имаше повече от достатъчно за всички, но първо те се изядоха. Останалото беше домашно приготвени органик пуканки, които също се харесаха и изядоха и кексчета. Но морковите бяха хит - даже се изненадах - чап пък толова. Идваха по 2-3 пъти да им пълня чашките.  Grinning

# 19
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Jennie , и аз съм се ядосвала за такива неща. В нашето училище учителя по физическо много държи децата да хапват плодове и зеленчуци, да спортуват, да не ядът боклуци. Непрекъснато организира някакви инициативи. И въпреки това в училището имат веднъж в месеца хот лънч, ако си запишеш детето му носят хот дог, МакДоналдс, чипс и т.н. глупости. А някои от учителките пък дават за награди близалки, разни кисели червейчета и други подобни. Та противоречия колкото искаш, и не само за храната. За ядосване си е.
Тук обаче идва и тънкия момент с начина на реагиране на децата, виждала съм да отказват да ядът неща и да избират да не взимат или да не ядът въз основа на това, което са възпитани и вярват за правилно.
Марти също ми е носил неща от у-щето с думите: "това са оцветители и няма да ги ям, но ти ги погледни", т.е. ако е объркал и не са "оцветители" все пак.
Така че децата се учат, но са си деца. А светът около нас е такъв - противоречив.

Между другото напоследък много хора ми споделят за домашните си любимци, главно кучета, умряли от рак. И някак си веднага правя връзката с храната за кучета.   Thinking

# 20
  • Мнения: X
Благодаря за новата тема   bouquet  bouquet

Жени , не се ядосвай . У дома поне можем да направим нещо по въпроса ,а и изпращайки добър обяд лично на мен не ми е чак толкова притеснено ,че веднъж в седмицата щяла да хапне/пийне джънк .
 Hug Hug

# 21
  • Мнения: 6
Момичета, здравейте Simple Smile Това с боклуците в училище е побъркващо. Още повече, когато родителите се стараем и отделяме време да приготвяме храната на децата по-здравословно, а в същото време в училището им предлагат продукти за консумиране, които носят само вреди на здравето. Най-малкото трябва да се обсъди с родителите.

Наскоро попаднах на това: https://www.youtube.com/watch?v=yLLwjQYdUVI и подписах петицията. Хубаво е, че има такива инициативи. Пък и Джейми Оливър ми е любимец  Grinning Дано кампанията му има успех и да се развива.

# 22
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
На мен са ми връщали ядки от училище с бележка да не пращам.
Джънк по техни думи не позволяват, но плодовите йогурти, които им раздават за мен са джънк. Преживявам го де, поне не е чипс Whistling

Иначе хванах цаката с ядките - кисело мляко, мое производство, в малка купичка. В него слагам каквото имам под ръка+мед или кленов сироп. Затворената купичка слагам в пликче за сандвичи, с лъжичка, салфетка и всичко е изядено, без забележки от училище.

П.С. Бях се записала в темата, но не ми излизаха известия, сега виждам, че нямам пост newsm78

# 23
  • Мнения: 4
В България поне в детските градини им доставят храна,  и не мъката кутии от в къщи,  въобще системата като цяло ми харесва повече,  също и базата,  да не говорим, че в Канада детските градини са платени,  и то таксата варира от 50 до 70 долара на ден

# 24
  • Мнения: X
И в Канада в ДГ има храна ;топла е и се готви на место .Храната с кутии е в у-ще .
По принцип ядки и риба (някъде само) не се допускат до заведения с деца в тях поради риска от алергии и децата вегани трябва да се съобразяват с това .
Ние ядките си ги ядем у дома ,а в у-ще си носи храната и няма джобни ,а и няма и къде да ги похарчи навън и съм доволна.

Лек ден момичета   bouquet

# 25
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 374
Имам въпрос към майките от Монреал и околията - някоя чувала ли е за българка психоложка, която работи по училищата и евентуално има ли нейни координати.

Приятен дълъг уикенд!

# 26
  • Мнения: 417
За детските градини:
В Бритиш Колумбия ние си носихме храна, нямаше практика да доставят те храна.
В Онтарио е точно обратното, точно като частните детски градини в БГ - на кетъринг са за обедите.

В училище се носи храна, макар да имаш избор дали да ги запишеш за т. нар. топъл обяд там. Лично аз не съм пробвала и ние си носим.

Няма сравнение с държавните градини в БГ по отношение на храната - топла, на място приготвена и разнообразна. А през последните години и здравословно съобразена. Далеч повече месо им дават на децата + риба, плодове.  За таксите - там са направо смешни. И като знам какви смешни пари им плащат на персонала за количеството децата, за които се грижат - подигравка.

# 27
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Ами нека го погледнем така: хората тук идват от различни страни и всеки си има навици на хранене и предпочитания за готвени /не готвени храни и няма как да се угоди на всички деца /родители в училищата. Понятието "здравословно" също всеки си го интерпретира различно, особено пък в Канада. Тъй че всеки сам да си носи храната е може би най-приемливото решение.

За таксите - там са направо смешни. И като знам какви смешни пари им плащат на персонала за количеството децата, за които се грижат - подигравка.

Съгласна съм.

Аз съм на мнение, че в българските градини учат децата на много повече неща, като песнички, букви, стихчета, игри и т.н. Но пък винаги има изключения и вероятно и тук има подобни градини и при повечко разузнаване могат да се намерят.

# 28
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Нямам добри спомени от държавните градини в Бг, нито аз, нито Ники. От частната - да, страхотни, учиха ги на много неща. Менюто беше супер и понеже беше от частна кухня ни даваха храната за вкъщи ако е останала.

Имам въпрос към майките от Монреал и околията - някоя чувала ли е за българка психоложка, която работи по училищата и евентуално има ли нейни координати.

Приятен дълъг уикенд!

Да, имам приятелка. Работи даже към Комисион Сколера на Монреал Simple Smile Ще ти пусна ко0ординати по-късно.

# 29
  • Мнения: 1 495
Здравейте. Преди време съм се включвала в темата, но сега вече имам повод и да се похваля официално, че до 2 седмици ще имаме визи и септември живот и здраве летим към Ванкувър. Исках да ви помоля да ми препоръчате сайтове за апартаменти под наем. Да, аз самата намерих доста, но като цяло нищо не харесах. Има кой да ни наеме квартирата по принцип така, че не стои въпроса с наемането , а по-скоро с това да си харесаме от тук. Та, ако знаете сайтове за квартири ще помоля да ми препоръчате.

Общи условия

Активация на акаунт