Юлски бебета - тема 32

  • 66 895
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 1 318
ЧРД, Криси! Бъди здрав и много безгрижен!

# 676
  • varna
  • Мнения: 871
ЧРД на Криси, да расте здрав и щастлив!
Това с балкона се чудя кога ли ще се случи и у нас, ама поне държа прозореца с комарника отворен, че ако стане нещо, ще мога да си вляза Simple Smile
Джине, и ние взехме столче за Ема да си мие зъбите по-качествено, много му се радва. Зехме и кубчетата с Дисни героите, те пък много готини излязоха, така че ура за Лидл Simple Smile

# 677
  • Мнения: 748
Честит рожден ден на Криси и честит рожден ден на Еми. Да са здрави, леко палави и много добри кака и батко.

Ние имаме едно столче пред мивката, не знам дали е същото като Лидълските. Купувала съм го от Кауфланд. Голям бой се бият кой да е на него, когато си мият зъбите. И докато готвя редовно има някой да виси там и да ме контролира.

# 678
  • Мнения: 4 708
И тук да се оплача, вашите деца пишкат на гърне или на детска седалка в тоалетната, моето пишка на килимче в банята  Rolling Eyes това  3дена, явно иска клекнала, а това води до много неудобства. И така до вчера, когато й обясних, че си напишква краката, че е по-добре на гърнето, но пак ми отказа. Та следобяд ми отказа и на килимчето, и аз й казвам "Добре тогава, мама отива да пишка" Това от мераци да ми пречи, реши да седне вместо мен на тоалетната, но без детската седалка, аз я слагам тя реве, викам айде без нея, и  Shocked държа я да не падне вътре, но иначе цяла вечер и тази сутрин само в тоалетна, но не казва, ами когато аз кажа, че ми се ходи, тогава и тя върши работата. Споделям подробности, за да опитате и този метод, родителите на децата инат, като моето, които не искат нито на гърне да седнат, нито на детска седалка. За момента, ще оставя нещата така, пък после ще взема някоя по-шарена детска седалка, че нашата е бяла, и може това да й е кусура  Embarassed

# 679
  • Мнения: 748
Нашата седалка е с патенце и той редовно ми я носи и ми вика "па-па". Според мен я мисли за играчка, пак не е много добър вариант.
А иначе познавам дете (не него, но родителите му), което до доста късна възраст (някъде 6-7) вършеше голямата работа върху вестник. Не съм го виждала на живо, но те си се хвалеха с това. Все още ми звучи безумно. Според тях много полезно било детето да е клекнало. И чисто технически не мога да си го представя, брррр.

# 680
  • Мнения: 11 747
Така е, естествената поза на човека за изхождане е клекнала. С въвеждането на седалото, за по- голям комфорт, се появяват и нови болести и проблеми свързани с позата. Твърди се, че в третия свят, където все още се изхождат клекнали, не съществуват тези заболявания, а в модерния свят са се появили преди 100 години.

# 681
  • Мнения: 726
И аз наскоро четох статия по въпроса, че изхождането в клекнала поза е правилното от анатомична гледна точка, а при това на тоалетната чиния се съкращавал някакъв мускул и мисля, че даже била вредна тази позна. За обществените тоалетни аз даже съм фен на тези с клекало - далеч по хигиенично ми е, отколкото да се чудиш как да си постелеш дъската (аз лично не мога да стоя над нея без да сядам и всеки път пада един голям зор за хигиенизация преди употреба).
Та това с вестника ми звучи доста странно, но пък за позата са прави, че е по-правилна.
Скарлет, навремето имаше едни дъски, които се състояха от три части - капак, по-малка детска и нормална за възрастни и като искаш да ползваш нормалната, дигаш другата нагоре, заедно с капака. Има и такива дето са стеснени и си ползваш направо само детската. Ослушай се по магазините за нещо такова - може във вашия случай да се окаже доста удачно.

# 682
  • Мнения: 726
Пак съм аз! Тези и дни покрай цялата лудница с децата, забравих да ви благодаря за пожеланията за Криси. Мерси много от името на двамата, много сте мили!! Благодарим ви!  Hug И ние ви пожелаваме да сте живи и здрави - малки, големи и още по-големи момичета и момчета!! Да запазим детското в себе си и да се радваме по детски на живота!!

Иначе за рождения ден...празненствата се започнаха два дена по-рано - в южния парк, където празнувахме заедно с Даричка на Сандалка, със семейство Мъх и с Гери, Анджи и тати и. Беше много хубаво - децата се забавляваха всяко по своему, опитаха се да поиграят и заедно, Анджи погони Криси да го гушка, Криси потича малко в кръгче пищейки не-не-не, почти разплакан...родителите пък им се радвахме и ги гледахме с умиление. Откарахме до 21 и половина и беше един прекрасен следобед.
На рождения ден бяхме в къщи семейно с бабите, дядо, кака!, с кумата и нейната девойка на годините на кака, с вуйчо и вуйна... каките си поиграха, на моменти играха и с Криси, на моменти бягаха от него...духаха свещи ядоха торта - само рожденика категорично отказа да я опита и така - нормално семейно събиране. Вчера отидохме да му извадим първия паспорт на господина - вече е голям човек.  Laughing заведохме децата в една градинка да си поиграят, после в къщи на ладно да побеснеят и така - беше най-приятно изкарания работен ден. Simple Smile Особено вечерта, която завърши в О!Шипка с две приятелки - отидохме с Криси с триколката пеша, а тати отиде с колата да прибере кака, после си разменихме превозните средства и тати отведе Криси в къщи, след частично успешните опити да приобщим една пилешка супа към стомаха му. Беше по-интересно да се обикаля между шадраванчетата и да се гони Но-то (котето). Обачееее - на отиване ми се отели вола - по средата на пътя Криси ми заспа в триколката. Вие какво правите в такива случаи - бутала съм го съвсем бавно, че да не се друса и да не си разбие зъбите в кормилото, върху което беше залегнал или да не се изтърси през борда. На няколко пъти дигах крачетата по стъпенката...кошмар. А нямаше как и да го взема на ръце и да го нося един километър, бутайки триколката - тежък ми е вече за такива изпълнения в моя 6ти месец....

# 683
  • Мнения: 4 708
Мадлен то май си разрешихме проблема, нали това моето е лудо на тема мини маус. Отведох я в един детски магазин, и се оказа че има такава детска седалка, та В. от мераци за мини се влюби в седалката, и поиска веднага да ходи до тоалетна, и от вчера като я подсетя сяда и си върши работата, а после взема седалката и я полза за шапка  Laughing Аз не съм купувала триколка, само лятна количка, още не ми е заспивала в нея. Но по нашите разбити тротоари, абсурд е да се наказваме взаимно с триколка. При вас е било забавно 3 дни яли пили и се веселили  Mr. Green

# 684
  • Мнения: 4 255
Здравейте,момичета!Пиша тук,че да пораздвижа малко темичката.Липвате ми! Hug

Скарлет,честит рожден ден на малката ви принцеса!Желая й безрижно,щуро и изпълнено с усмивки весели игри детство!Да ви носи много поводи за гордост и най-вече да е здрава!Хубав празник! newsm67

Повечето от вас сигурно на са почивка,пожелавам ви приятно изкарване,да се върнете заредени,щастливи и с хубави спомени!Ние май няма да ходим никъде.Бяхме за два дни в Тетевен и Диванина успя тотално да ни откаже от плановете ни за море.Ми за никъде не сме.Криви ни направи.И нас и околните.Постоянно е превъзбудена,не може да се владее,да спре поне за миг,ПОНЕ за МИГ!Дори,когато се храни не се спира.Постоянно мрънкаща,хленчеща,дивееща,проявява ужасен инат,тръшка се..Където и да отидем тя винаги е в центъра на вниманието.Немислимо е да се седне на заведение с нея,трудно я гледат дори двама човека.То тук ходим на басейн в неделите и виждаме зор,та какво остава на море.Реших да не си го причинявам,щото и мм взе много да се скатава и това тотално убива желанието ми за семейна почивка.Докато не се кротне това дете,не смятам да поемам подобни предизвикателства.

Вчера успях да си лакирам ноктите.Ей,какво прави един лак! Crazy Имах нужда от това.Нищо не е,но ми даде самочувствие.Трябва да започна да си обръщам малко повечко внимание,че съм се превърнала в един роб(от).Докато обслужа всички вкъщи,после и самата къща и за мен не останало време.Или сили Tired

Бебката расте много бързо.Кротушанче за сега и леко плашещо за мен.Нали вече съм го гледала този филм ooooh!.Влюбена съм в това дете Heart Eyes!Мога да я гушкам с часове!С каката като че ли не си спомням чак такива вълнения да съм изпитвала,при все,че беше изключително желано и планувано дете,за разлика от това.Не искам да правя разлика между децата си и се стремя да гушкам и обръщам внимание по равно.

Вашите деца колко зъбки имат вече?На А. й избиват вторите горни кътници,с които общия брой ще стане 20.Толкова ли трябва да са млечните или да чакам още?

Нощният памперс кога се маха?Там трябва ли да се правят някакви опити за отказване или просто,когато започна продължително сутрин да намирам сух,тогава да го махна?

Гемавар,как си?Как протича бременността ти?Бебчо рита ли?Кога заминавате за Италия?


# 685
  • Мнения: 748
Честит рожден ден на Вики и честит празник на мама! Много да се обичат и радват взаимно.

Дарче, и да не се обадите  #Cussing out 20 са зъбките засега. Следващите 4 растат на 6-7-8 години, следващите 4 до към 14-тата година и после мъдреците, когато си поискат. Аз съм с 26 зъба и зъболекарите не ми вярват, че другите не са пораснали, твърдят, че са ми ги извадили и съм забравила. Все едно така се забравя вадене на зъб.

При нас и махването на памперса е наопаки. Напикава се по цял ден, но спи без памперс. Явно след цял ден безразборно пишкане не изпитва необходимост да го прави докато спи. Сега е решил, че ще си сваля гащите и ще пикае сам, задължително клекнал (да не се мине да направи нещо различно от кака му) и пак трябва да ги сменям след всяко пишкане, но поне е стъпка напред.

# 686
  • Мнения: 4 255
Дейзи,бяхме само за два дни да се видим с една приятелка,която си беше дошла от Гърция.Ще ходим пак,може би,края на август за повече и ще се обадя Peace
Феномен е Кико!Явно спи дълбоко и за това не се напива.Когато А.ползваше памперси през деня,но я слагах на гърне,не винаги сменях памперса.Слагала съм си пак същия ако не е прекалено пълен.

Благодаря за разяснението за зъбите!Мъдрец на мен ми никне сега-на 30г.Иначе единият ми кучешки е млечен.Не съм го сменила Blush

# 687
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Честит рожден ден на всички, които вече пораснаха с още една годинка  newsm59 Желая им много здраве и детство, изпълнено с усмивки и игри. А на мама и тати, много търпение  Hug

Не мога да смогна да честитя на всички дечица, затова ползвам общ пост.


Аз използвам, докато Маги е под карантина, да махнем памперса  Simple Smile Засега се справя добре, пък да видим  Heart Eyes

Дейзи, има случаи на деца, които са с повече зъбки от 20. Преждевременно растат тези, които трябва по принцип да избият от 4 до 14.

# 688
  • Мнения: 726
Скарлет, да ти е жива и здрава малката рожденичка!! Много да ви радва и да слуша умерено!! Пожелавам ти бързо бързо да махате памперса и да почне да си папка ВСИЧКО, което мама и готви!! Да има много весело и щастливо детство и да порасне умно и добро дете!!   nbirthday

Кате, как е Маги? Дано поне излезе нещо добро от карантината и да махнете памперса!!

И ние май имаме някакъв напредък в тази посока. Криси е на гости при баба и дядо от неделя вечер и за сега се справят добре с гърнето. Папа май ще излезе най-упорита от всички ни и най-често сещаща се да предлага гърнето, та имат доста попадения вече в него и по двете направления. Е, още си пиша в памперса, но при предлагане на гърне обикновено го използва по предназначение. Дано, дано, дано!!  Praynig

Аз снощи се видях със съученичките ми от гимназията и едната от тях се похвали, че е бременна вече в третия месец.  newsm44 Ама в момента съм колкото щастлива за нея, толкова и ядосана за някои нейни намерения. Все си повтарям, че всеки си има глава на раменете и сам решава за своята бременност и дете, ама не мога да не се ядосвам. Първо, че ни получих поредната доза пренебрежение, за това че пиша по форуми, камо ли че чета и взимам мнение от другите "непросветени" жени, наместо да слушам лекаря си, който знае най-добре, после се опитах да изразя становище, че второто БХС е по-скоро вредно за психиката на майката, отколкото да дава някаква полза за бебето, но и там бях натирена с аргумента, че "ами да, като четете по форумите, вместо да си слушате лекарите..."... и т.н. А пък тя, понеже много знае, мисли да слага бебето на 6месеца на гърне, като почне да седи само, защото нямало да го търпи с памперс до зряла възраст....Боже, Боже!!! Накрая си замълчах и сега си вра и кипя вътрешно.

Дарче, мерси че питаш. Добре съм. За сега всичко е на 6, нямам някакви сериозни оплаквания или неразположения, освен че системно ме използват за боксова круша. Wink Рита яко и целодневно. Доста е активно диването от сега. Иначе летим в петък, малко ми е на тръни вече, за утре си пуснах отпуска да мога да се наспя и подготвя на спокойствие, да събера багаж и т.н. (не ми се мисли как ще си събера нещата в куфар размер ръчен багаж, ама ще се наложи... то само като сложа двете рокли, "официалните" чехли и чанта и вече е наполовина пълен).

# 689
  • Мнения: 4 841
Мадлен,  форума е табу. Не просветявай слепите! Някакъв грях е да пишеш и четеш по форуми. Недей, моля те. Ето и ти се убеди какво е. Свиркай си и ако не са ти близки гледай сеир.

Това ме подсеща наскоро видях една майка от градината на сина ми. Беше изцепка някакви работи за мен без да ме познава изобщо, но нали съм дзен та го преместих в другия крачол.  Та жената ми обясни съвсем сериозно, че няма да пуска детето си на ясла понеже точно до яслата има голям орех. А под орех не се стояло,  понеже имала приятелка, която като малка я оставяли под орехова сянка уж по за хладно и сега единият и крак бил по къс от другия. Та понеже имало орех до яслата и тя не искала да причини това на детето си.
Както се казва всеки знае за себе си. Тъй че мести в другия крачол и даНти дреме  Hug

Общи условия

Активация на акаунт