Млад татко - що е то и има ли почва у нас?

  • 32 654
  • 100
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 8 686
Мъжът ми стана баща меец преди да навърши 28г.
Първи е в неговото обкръжение.
Но пък аз май имам впечатления, че доста мъже стават бащи преди 30, даже повечето.
Финансово никой не ни помага, макар, че живеем в апартамент на баба му и дядо му, без да олащаме наем.
Но скоро започваме ремонт на нашия(преписан му пак от баба) и сме теглили заем, който сами ще изплащаме и много се надявам да не изпадаме в лоши ситуации, в които да разчитаме на някого. На неговите родители не можем, ще са моите вероятно.Но дано не става такова нещо, в много, много краен случай бих помолила за помощ.
Лично аз съм готова да работя колкото е нужно. 
Имам добри и лоши примери около себе си, за всякакви по възраст татковци.
Хората ако се обичат, ако са амбициозни и трусолюбиви се оправят, дори в началото да е трябвало да разчитат на някого.

# 76
  • Мнения: 1 273
Е, защо пък мъжете да са по-големи от жените? Че и с няколко години?  newsm78
Моя мъж е по-малък от мен.  Rolling Eyes
Аз станах майка на 26 и половина, той - на 24 и половина.  Grinning

# 77
  • Мнения: 3 784
Май повечето млади татковци в темата са с някоя и друга година по-малки от майките на децата си. Ще се обърне стереотипът, че мъжете обикновено са по-големите.  Grinning

Защо преместиха темата в "Татковци"? Вярно, че има "татко" в заглавието, но анкетата и първи пост е към потребителките-жени. Представям си как шепата татковци в този форум отварят темата в техния раздел и четат "На колко години партньорът ви стана баща?"  Laughing

# 78
  • Мнения: X
Не разбирам какво означава "остарява с децата си". Разбирам "остарява с партньора си", т.е., 40 години подред заедно, например. Но децата и на младите родители са поне 20 години по-малки от тях, няма как да остарявате заедно. И какво като цяло означава "остаряване"? 45-годишните нито са остарели много преди децата си, нито изобщо са "стари".
E, ако на 45 стане баща, то когато тийна се разбесува, таткото ще е на около 60-пенсионер.Като манталитет и разбирания ще са на светлинни години един от друг.Едно е да имаш тийн на 40-45, като си "пораствал" заедно с него, друго е да го имаш на 60.
Мъжът ми:първи син на 24, втори на 30.Разлика няма, винаги е бил всеотдаен, отговорен и любящ баща.

# 79
  • Мнения: X
Мъжът ми стана баща меец преди да навърши 28г.
Първи е в неговото обкръжение.
Но пък аз май имам впечатления, че доста мъже стават бащи преди 30, даже повечето.
Финансово никой не ни помага, макар, че живеем в апартамент на баба му и дядо му, без да олащаме наем.
Но скоро започваме ремонт на нашия(преписан му пак от баба) и сме теглили заем, който сами ще изплащаме и много се надявам да не изпадаме в лоши ситуации, в които да разчитаме на някого. На неговите родители не можем, ще са моите вероятно.Но дано не става такова нещо, в много, много краен случай бих помолила за помощ.
Лично аз съм готова да работя колкото е нужно. 
Имам добри и лоши примери около себе си, за всякакви по възраст татковци.
Хората ако се обичат, ако са амбициозни и трусолюбиви се оправят, дори в началото да е трябвало да разчитат на някого.

това е добра  помощ , оценете  я .  Peace

# 80
  • Мнения: 2 286
Добре де, а тези  22-25 годишни татковци имат ли финансова обезпеченост и жилище което да предложат на семейство то си? Щото варианта да набута жена си в двустайния с майка му и баща му , това не никак много желателно  Confused А  лично за мен изключено.

Нямахме жилище - ни той, ни аз. Родителите ни живеят в тристайни жилища, ние си живеехме на квартирка - гарсониерка. После си купихме. (бяхме на по 21 като забременях, на по 22 родих).
Не са ни плащали нито наема, нито сметките, нито кръчмите.

Живот и здраве, след 2-3 месеца ще имаме още едно дете. Все по-добре се справяме Mr. Green .

# 81
  • Мнения: 10 874
Два дни след като навърши 25 стана татко.
Имаме собствено жилище от няколко месеца (преди това бяхме на квартира), мъжът ми работи на две места и се грижи отлично за семейството. Това по повод на изказването дали 25-годишните татковци са финансово независими и живеят отделно от родителите си. Peace

# 82
  • Мнения: 643
  Несериозно ми звучи , мъж преди 30 да става баща . Нито емоционално , нито морално а още повече материално може да бъде подготвен за такова важно събитие , което ще промени живота му , ще спре съботните запои ,дори излизането след работа за по час , два ще е мираж .И преди да се нахвърлите със светли примери , как някое хлапе на 23 , 24 е бил баща на годината , само да кажа , изключения винаги има , аз говоря за общия случай  Naughty

# 83
  • София
  • Мнения: 5 606
А на мен ми звучат несериозно такива изказвания  ooooh!

# 84
  • Мнения: 1 384
  Несериозно ми звучи , мъж преди 30 да става баща . Нито емоционално , нито морално а още повече материално може да бъде подготвен за такова важно събитие , което ще промени живота му , ще спре съботните запои ,дори излизането след работа за по час , два ще е мираж .И преди да се нахвърлите със светли примери , как някое хлапе на 23 , 24 е бил баща на годината , само да кажа , изключения винаги има , аз говоря за общия случай  Naughty

Майко мила. hahaha
Преди 30 моят точно мъж защо да е неморален, като е създал дете?
Това ми бяга.
Материално беше подготвен, и двамата имахме трудов стаж, изградени навици и прилична заплата. Той-по-добре в това отношение от мен.
Събитието-дете-не промени живота ни в онзи момент. Аз просто останах една година вкъщи, а той си продължи както ходенето на работа, така и излизането с приятели. Аз също съм излизала с приятели, редували сме се. Излизането след работа за по час-два беше задължително, а не мираж. Особено, ако уцелиш и лятно бебе, по бирарии в парка е пълно с приспиващи деца татковци на по бира. Laughing

# 85
  • Мнения: 1 552
 Несериозно ми звучи , мъж преди 30 да става баща . Нито емоционално , нито морално а още повече материално може да бъде подготвен за такова важно събитие , което ще промени живота му , ще спре съботните запои ,дори излизането след работа за по час , два ще е мираж .И преди да се нахвърлите със светли примери , как някое хлапе на 23 , 24 е бил баща на годината , само да кажа , изключения винаги има , аз говоря за общия случай  Naughty

Изобщо не съм съгласна с подобни генерализирания:
1. Емоционаланата зрялост не е функция на възрастта. Много са "светлите" примери и за инфантилни мъже на 30-40-50....
2. Що е то "МОРАЛНА зрялост"? newsm78
3. ...И материалното благополучие не е функция на възрастта....

Като допълнение, към абсурдността на горецитираната генерализация ,да припомням ли за намножилата се в последните години порода мъже "Христо Сираков"?!

# 86
  • Мнения: 46 577
И аз ще коментирам този пост  Simple Smile

 Несериозно ми звучи , мъж преди 30 да става баща . Нито емоционално , нито морално а още повече материално може да бъде подготвен за такова важно събитие , което ще промени живота му , ще спре съботните запои ,дори излизането след работа за по час , два ще е мираж .И преди да се нахвърлите със светли примери , как някое хлапе на 23 , 24 е бил баща на годината , само да кажа , изключения винаги има , аз говоря за общия случай  Naughty

И аз да попитам какво е морално? Той беше на 27-28 г., живеехме заедно от 7 г., 4 в брак. Смятам, че е предостатъчно, за да съм преценила има ли морал.
От 10 г. живееше сам и работеше, междувременно завърши висше образование.

Относно запоите и излизането след работа - това е до характер. И ако съвпадне с този на жена му ще си се редуват и ще им е екстра. Не са едно и 2 семействата, които след работа ходят някъде, а другият гледа децата, на следващия ден пък ролите са разменени, в събота излиза единият, в неделя другият. Какъв е проблемът?
Въобще няма връзка това с възрастта, и на 20, и на 30 и на 50 има такива, които го правят всеки ден, както и други, които никога. Ние като студенти не сме се спирали, всеки ден сме били на купони след лекции и работа. После разредихме до почивните дни, сега само в събота или петък. Но сме двойка, която обича да го прави заедно. Бях на 19, той на 22, когато заживяхме заедно и за 18 г. нито веднъж след работа не е ходил на друго място, освен вкъщи, ако има оферта за ходене някъде винаги ми се обажда да решим ще ходим ли. Както и никога не е проявил желание да ходи на запой без мен. Ако обстоятелствата не го позволяват - каним гостите вкъщи. Все пак сме големи хора, пиянските изцепки от тийн годините са ни далечни.

Мисълта ми е, че ако си избереш човек, с когото не си пасвате, няма как да чакаш да се промени. Тези, които предпочитат колегите си след работа и само приятелите в събота са си такива. Не казвам, че са лоши, просто са такива. И е голяма грешка да се обвържеш с човек с подобен характер и да се опитваш да го променяш.

Последна редакция: ср, 08 апр 2015, 11:05 от Не се сърди, човече

# 87
  • Мнения: X
  Несериозно ми звучи , мъж преди 30 да става баща . Нито емоционално , нито морално .....
То, един мъж ако на 25-30 още не е узрял емоционално и морално, и на 130 няма да узрее.    Laughing
"Тийновете" на 30 си остават "тийнове" и на 130.
Опит и наблюдения.

# 88
  • Мнения: 9 487
  Несериозно ми звучи , мъж преди 30 да става баща . Нито емоционално , нито морално а още повече материално може да бъде подготвен за такова важно събитие , което ще промени живота му , ще спре съботните запои ,дори излизането след работа за по час , два ще е мираж .И преди да се нахвърлите със светли примери , как някое хлапе на 23 , 24 е бил баща на годината , само да кажа , изключения винаги има , аз говоря за общия случай  Naughty
По-голяма глупост отдавна не бях чеЛа. Ако не искаш примери за супертатковци под 30, мога да ти дам такива залепени за полата на мама пък са над 30.

# 89
  • Paris, France
  • Мнения: 285
Е, защо пък мъжете да са по-големи от жените? Че и с няколко години?  newsm78
Моя мъж е по-малък от мен.  Rolling Eyes
Аз станах майка на 26 и половина, той - на 24 и половина.  Grinning

Аз говорех за общия случай, мнозинството е такова, иначе и моят мъж е с година по-малък от мен Simple Smile.
Май наистина ще се окаже, че младите татковци в по-голямата си част са "преждевременно узрели" и забърсали по някоя кака  Joy Това в кръга на шегата де...

Това пък със запоите ми е много странно - ми има хора, които не обичат да излизат на шумни, задимени и блъскани с народ места... С моя мъж не сме се уцелили в това отношение, той си пада домошар, аз съм повече по излизанията и всеки уважава избора на другия. Нито аз го карам да ходи с мен по клубове, нито пък той ми забранява да излизам и да си правя купона, когато реша (рядко се случва, но като имам желание, го правя). Така и проблемът с гледането на детето се решава, а ако се случи да излизаме някъде двамата вечерно, го даваме на баба и дядо да го гледат за една нощ.

Общи условия

Активация на акаунт