Великденски шоколадови яйца

  • 10 237
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 892
Утре ще търся формичките Mr. Green Не обичам прекалено сладко, ще ги напълня с маскарпоне Peace любима комбинация
 Hug

# 16
  • Мнения: 25 707
Аз от много мислене зациклих на следния проблем. Понеже ще ги направя предварително, поне един ден преди консумацията, ще трябва да ги държа в хладилник. А дали няма да побелее шоколадът?  Thinking
Другият вариант е да ги направя с два слоя, с бял и тъмен шоколад, като външният слой е бял. Хем да не побелява, хем и ще "нашаря" яйцата.

Ох, Камалия, не трябваше да я показваш тази снимка. Потекоха ми лигите значи.  Crossing Arms Laughing

# 17
  • Мнения: 46 557
Това с белия е добра идея Simple Smile
Но ако не е много топло и на стайна няма да им има нищо 1 ден.

# 18
# 19
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Баунти-то на Йоли ми се струва добро за пълнеж. Също и смлени орехи с мед, става като марципан, а, може и марципан Simple Smile (смилам ги в чопъра съвсем на ситно, мед на око/вкус). Правех шоколадови бонбони във формички с орехи, с бадеми, лешници, много ги харесват вкъщи. Става с всякакви ядки, всъщност Simple Smile .

Последна редакция: чт, 02 апр 2015, 13:28 от enze

# 20
  • София
  • Мнения: 3 271
Мнохо добра идея ми се струва някои яйца да са без пълнеж, а вместо него някоя малка изненадка   bouquet

Може и годежен пръстен или друго бижу, за тези, които са щастливо омъжени  Blush

Е, за децата най-добре ще е някоя играчка, разбира се  hahaha

# 21
  • Мнения: 25 707
Вчера сърце юнашко не изтрая и пробвах формичката. И добре че го направих, защото се оказа, че тази, дето си я мислех, не става точно така.
Опитах се да направя черупките с бял и тъмен шоколад едновременно, но се оказа, че се разлива и двата цвята се смесват. По-удачно е да се направят едноцветни, а после да се декорират допълнително. За препоръчване е да е със студен крем, защото с разтопен и топъл шоколад пак не става хубаво - разтича се.
Друга тънкост е, че при намазването слоят шоколад трябва да е по-плътен и дебел. Ако е тънък, се троши при изваждането на черупката. Но ако е по-дебел, се вади много лесно.
Иначе релефът се запазва идеално и даже едноцветни яйцата са много красиви. След намазването на формичките с шоколад ги пъхнах за малко в хладилника - много бързо стегнаха. После ги напълних така, както са си във формата, с гъста смес от "Ганаш" и натрошено оризово криспи, а отгоре пак покрих с шоколад. И отново в хладилника.
Никак не стана зле, даже вкъщи много ги харесаха, но за Великден ще пробвам и с други видове пълнеж.
Това е засега от мен. Ако някой друг е правил опити, моля да сподели какво и как го е направил.  Simple Smile

# 22
  • Русе
  • Мнения: 410
Аз миналата година правих, обаче не черупки, а плътни бонбони. Малко шоколад,  пияна вишна, марципан, ядки, стафиди /едно от всичкото де  Simple Smile, че иначе няма място/ и отгоре пак шоколад. Наистина обаче побеляват и на стайна температура и в хладилника. Ако се темперира шоколада не побелявал, но аз не съм се задълбочавала чак толкова, прекалено трудно ми се струва - термометри и т.н.
Това със залепени черупки и пълнеж или с играчка вътре е добра идея. Четох как се прави, обаче с каква четка го мажете тоя шоколад? Имам силиконова, но тя е правоъгълна и широка. Ако е пък обикновена четка за боички, няма ли да се скубят косъмчета от нея  newsm78 На 2-3 пласта ли мажете - т.е. един пласт, в камерата да стегне, втори пласт и т.н.?

Ето ми ги бонбоните от миналата година.

# 23
  • Мнения: 25 707
Четох как се прави, обаче с каква четка го мажете тоя шоколад? Имам силиконова, но тя е правоъгълна и широка. Ако е пък обикновена четка за боички, няма ли да се скубят косъмчета от нея  newsm78 На 2-3 пласта ли мажете - т.е. един пласт, в камерата да стегне, втори пласт и т.н.?

Ами аз имам кръгла четка с естествен косъм - с нея мазах. Имам и силиконова, но ми се видя широка. Виждала съм по магазините силиконови кръгли, мисля да си взема една и да пробвам.
А нанасянето става лесно - нали разтопеният шоколад е гъст все пак, маже се щедро формичката, така че да се покрие плътно и да не прозира отдолу силиконът. После за половин час в хладилника и готово.

А бонбоните ти са много красиви! И изглеждат доста вкусни.  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 5 892
Страхотно е станало. Преди малко пробвах моите, но шоколада ми е дошъл на тънък слой. На официалното приготвяне ще намажа по- обилно  Mr. Green Моите формички са същите, от Джъмбо.
И нали съм бивша блондинка намазах формичките, сложих в хладилника и разчистих кухнята. Хвърлих останалия шоколад за слепване на двете половинки  Mr. Green  ooooh!

# 25
  • Мнения: 25 707
Четох, че можеш да ги залепиш, ако ги нагрееш малко и после притиснеш.
Може би ще стане и ако намажеш ръбчетата с някакво сладко или с карамел?

# 26
  • Мнения: 5 892
С награвяне със сигурност ще стане, но не ми се занимава. Исках просто да си направя чернова. 4 парчета направих, т.е. 2 яйца.  Hug

# 27
  • тук
  • Мнения: 510
Видях тази тема и синът ми се ентусиазира, направи късмети, реши, че ще изненада всички в рода и ... няма формички никъде Sad Можете ли да ми кажете - в седмична промоция ли са били, защото в няколко Лидл магазина проверих днес и нищо Sad

# 28
  • Мнения: 5 892
Моите ги взех от Джъмбо. Но патетата и зайчетата не могат да се комплектоват- еднакви са, а не огледални.

# 29
  • Мнения: 25 707
Ау, много са хубави тези от Джъмбо! За съжаление нямаме тук такъв магазин.
Моята формичка я взех от Лидл преди около месец може би. Сега няма, поне в нашия град. А и фигурките са по-големи. Тези малките ми харесват повече, защото ще станат повече бройки.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт