"Изпраща ФЕВРУАРЧЕ зимата студена и чака баба Марта румена засмена"

  • 30 838
  • 728
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 40
Теа,и тук е така по отношение на температурата- под 39 нищо обезпокоително няма според тях и не е нужно да ходиш в спешното.
Ана, по повод менингита и на мен ми е интересно. Тук педиатрите препоръчват да се прави една ваксина Превенар 13 се казва ,против менингит Ц. Четири дози по 70 евро всяка.
Сега пък излязла някаква нова ,против друг вид менингит, ама аз май няма да я правя.

# 31
  • Мнения: 932
Съблякахме детенце за баня и ... Обрив! По цялото тяло. Изглежда ето така... Тридневната Т е била розеола, а не зъб!
http://www.lekar.bg/2010/11/04/Розeолатапокусяванай-малките/

# 32
  • NE
  • Мнения: 10 999
Уф Фрауст какво казаха шаманите. Много силно стискаме палци малката да се оправи бързо. Praynig
Фрейда Аз на сватба и подобни мероприятия не се наемам да тръгвам. Миналото лято трябваше да отидем на рожден ден на братовчедката на ММ и специално ни помоли да отидем, че имат момиченце с 1 г. по-голямо от нашето и да се видим. Купихме спешъл подарък, ала-бала. Плана беше да приспя малкото и да го оставим на майка. Така и стана. Излизаме, хукваме към ресторанта и сядаме. Отпивам една глътка вода и майка звъни и не я чувам какво ми казва от писъците на бебето. Когато сме затворили вратата се оцъклил и подивял. Така не бях бързала да се връщам никога през живота си. Влизам и той спи, ама хлипаше на сън цяла нощ. Cry Оттогава или с него или без нас. За сватба ми е още по Х. Confused
Мария Аз нямам желание да излизам, особено като знам че детето ме търси постоянно, но си имам и условие щом не мога и той не може. Разбира се правя изключения, но като цяло поне го научих да го разхожда без мен и да го гледа докато имам важна работа. Peace
Дуче Да не те плаша, ама така ще е. Към 18-20 месеца ще е по-добре работата. Wink
Щях да ти казвам, че и ние имаме същата люлка и съм много доволна. Голяма игра става с тези топчета.

Ние мислим да ходим на гости в Пловдив и от сега съм се зачудила как ще изкараме 5 часа път, но имам нужда и аз малко от разходка, че скоро съвсем ще се превърна в асоциално животно. ooooh!

# 33
  • Мнения: 1 471
Къти,прекрасна тема!  Hug И разбира се-Мони президент!!!  Heart Eyes  
Фрау-милото детенце!  ooooh! Дано бързо ви мине!
Дуче-страхооотни снимки и прекрасна Борянка!  Heart Eyes
Мечева-и ние бяхме направили такъв спазъм и ни дадоха фенистил,инхалации с физиологичен разтвор,но при нас беше ларингит...  ooooh!
Малката тази нощ беше много неспокойна и я взех при нас в леглото- събуди се в 2 ч. и започна един рев...  ooooh!

# 34
  • Мнения: 599
Добро утро, мами!  Hug
Нощес нинЖата спа спокойно, предполагам от Фенистила. Прокашля се на 2-3 пъти, но нищо сериозно. Но пък за сметка на това, аз отново спах с едното око само, щото се притеснявах, да не би да се закащля, пък аз да спя... ooooh! В момента точно на вапмир в цикъл мязам. В очите ми избили едни кръвоизливи от недоспиване, една мускулна треска и аз не знам от къде се взе, едно чудо. Вече не знам кой е по-зле вкъщи, болните, или аз - здравата Grinning
FrauSt, сега, като показа тия снимки, ние точно така се бяхме изринали миналия път. Ама решихме че е от Т-понижаващите. Шамана ме предупреди, че може да се изрине от Хексалгина. Обаче така и не го заведох да му покажа обрива. А и точно така бяхме, 3 дни висока Т, после се нашари и всичко отмина, само обрива се задържа 3-4 дни като постепенно изчезна.  Thinking При нас почна от коремчето към крайниците. А то шарките първо там избиват. Хм, дали и ние не сме изкарали Розеолата, барабар с 2-та избили зъба?  Thinking
Днес съм намислила голяма програма за почистване, ама да видим дали ще ми стигнат силите.  Rolling Eyes
ММ довечера е нощтна и се чудя какво да готвя, като само за мен. И май май хич нам и да готвя. Ще ям една филия с лютеница и съм готова Grinning
Tова за сега. Хубав ден, мами. И дано днес е хубаво времето, че малко да поизлезем и ние.  Hug

# 35
  • NE
  • Мнения: 10 999
Честит имен ден на Теди на мама Тели! Със здраве и усмивки да си носи името.  bouquet
Весел празник на всички именници!

# 36
  • Бурса
  • Мнения: 647
Здравейте Simple Smile

Наминавам да ви почерпя за моята именничка  Flutter


Благодаря Флауърче  Hug

# 37
  • Англия
  • Мнения: 1 015
4 дози по 70евро? Направо ми се изцъклиха очите. Тук предлагат валсина срещу менингит ц на 3м. и има реимунизация на годинка и после пак след 12г., безплатно естествено. Но той менингитът бива няколко вида, ние сме до утре на Малта, та като се върна мога да напиша малко по-подробно какво знам.

# 38
  • Мнения: 932
Честито на имениците днес!;)
Жива и здрава да ти е, Тели!

# 39
  • Мнения: 932
Ируканджи, Флауър, водих я на шаман още първия ден с Т. Каза да си продължавам с панадол и нурофен и така. Това беше преди седмица. Сега се "радваме" на петната, които очевидно не й доставят някакъв дискомфорт. За болестта ме информира приятелка, а не шаманката. Най-вече да не се шашкам и да внимавам да не ни изпишат АБ без нужда. Хубавото в цялата работа е, че детенце вече има имунитет. Ируканджи май сте го изкарали и вие, пък зъбките са бонус.
Водим детето навсякъде с нас - сватби-мадби, пътувания. Повече от 3 часа не съм била отделно от нея. Редуваме се от време на време във вечерните излизания - като има фирмено парти, рожден ден или друго.

# 40
  • NE
  • Мнения: 10 999
Fraust Давала ли си Нурофен или Хекслагин? Да не е алергична реакция? Thinking
ana.ana И аз така четох за тези ваксини, но ги представят с висок резултат. Благородно завидях за Малта. Grinning

# 41
  • Мнения: 3 846
Тели, честита ви именничка Теди, да е здравичка и с гордост да си носи името  bouquet

Фрауст, добре е че има имунитет и липсва дискомфорт поне, че иначе изглежда ужасно. Дано премине бързо и безболезнено Hug

И аз искам дълга разходка, пътуване...липсват ми, надявах се на тези почивни дни, ММ пък дежурства, наште болни иначе можеше да им погостуваме, пу Crossing Arms

# 42
  • Мнения: 40
Ана, на мен ми се изцъкли и портмонето,ама нали уж за доброто на детенце...
Приемите бяха съответно на 3месеца,на 5,на 7 и сега чакаме за последната на 15 месеца.
А пък тази новата е по 100 евро дозата,ужас .
Затова викам да се информирам.
Тук има и други платени ваксини- за стомашни разтройства,за пневмонии, абе ваксини да искаш.
Аз само за менингита направих,че много страшно наистина.
Ама всеки месец ваксина,че и по 2 , пууу,писна ми вече. То задължителни,то пожелателни...

# 43
  • Мнения: 80
Честит имен ден на малката адашка на мама Тели   bouquet Да и носи само здраве и късмет името!

Да почерпя и за мое здраве с една погача  Wink Нали днес младите булки замесвали погача. Е, не съм млада булка, но и аз ще се пробвам.


celica, Превенар е срещу пневмококи. Сега към годинка освен четвъртия прием на превенар слагат и тази срещу менингококови бактерии ц. Пише, че 65-70% от заболелите са заради менингококови бактерии тип б, но най-често смъртността /около 10%/ е заради тип ц. Аз тази ваксина не бих я изпуснала....
ФрауСт, въобще не съм наясно какво е това заболяване, но се надявам да премине всичко бързо и  леко!
Ана, как е времето на Малта? Какво ще посетите там?

На мен големия страх ми е менингит. В бг докато бях чух за 2 случая, с не хубав край и ми се подкосиха краката. Много трудно се разпознава, а дори намеса навреме не е гаранция Confused Да пази Господ!
Ние тази нощ не спахме и съм като прегазена  Tired

# 44
  • Мнения: 368
Здравейте,мами:)
Честит имен ден на малката кукла Теди,да си носи името със здраве,много Hugна нея и мама Тели!
На този ден преди време/в лудите студентски години/ ходих да гледам едно конно състезание в Шумен,там имаше тогава конезавод/бивш,доколкото знам/ и беше страшно вълнуващо и красиво.Аз нали съм луда по конете,тогава и яздех.Ама сега нито време,нито компания Tired
За ваксините-от зет ми знам,че наистина има какви ли не в момента на пазара,но повечето са пожелателни и според него-съмнителни.За някои си струва да дадеш пари,но за други си е лудост,голяма част от докторите,които продават ваксини и ги слагат разбира се нарочно всяват страхове. Има и една голяма част,които са  все още нови и тепърва ще се види имат ли ефект наистина.
Скрит текст:
Сестра ми беше решила да слага ваксина на племенницата ми против рак на маточната шийка-струваше тук около 350лв,на 3 пъти се поставя,мисля че трябваше да е преди първия цикъл на момичето или някъде около този период,забравих  newsm78В крайна сметка не помня дали я купи от тук,защото при тях била май по-скъпа.А за менингита-и мен ме е страх,от вирусният.ММ е бил на път за гробищата именно от стафилококов менингит-на 15г е бил.Надуло му се е окото,съответно майка му с целият си интелект ,започва да го "лекува" с бабини илачи за ечемик,после уж можело да било ухапано от насекомо,после пък го объркала някаква докторка уж WinkВсичко завършва с мозъчна операция във Военна болница във Варна,на косъм е бил.Самият доктор му е казал,че това му е третата такава операция,първите 2 са завършили фатално SickИ така ,лежал е около месец в болницата,после доста у дома и така докато се възстанови.Голям късмет е извадил,но пък за сметка на това преди година и половина направи епилептичен пристъп и сега пие лекарства за симптоматична епилепсия-профилактично-иначе му няма нищо,но все пак ще ги пие още няколко месеца.Това е за мен поредния случай,който доказва,че третирането с домашни средства ,когато не си наясно какво точно става с болния,може да доведе до сериозни последици
Тук днес  времето е страхотно,направихме семейна разходка на слънчице да си стоплим душите малко и сега ще чистя.
На мама Къти-много   love001 smile3501 за новата тема

Общи условия

Активация на акаунт