Как да си открия спестовен влог чрез интернет банкиране.

  • 3 565
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 275
Цитираната наредба е да направите разлика между депозит и спестовен влог в начина на ползване или иначе казано:
При срочния депозит клиентът инвестира средствата си (в лева или чужда валута) за предварително договорен срок и при фиксиран лихвен процент.  Лихвата се получава на датата на изтичане на договора, или така наречения падеж.

Спестовният влог също се използва за натрупване на средства, но основната му разлика със стандартния срочен депозит е, че клиентите могат да разполагат със средствата си по всяко време, без ограничение и без срок за предизвестие до банката. За откриването на спестовен влог се сключва безсрочен спестовен договор - потребителят влага своите средства за неопределен времеви период. При класическия спестовен влог начислената лихва се получава в края на всяка календарна година или при закриване на сметката.

срочна спестовна сметка - такова нещо не съществува като наименование, освен ако някоя банка не си го е измислила.

Между другото темата е съвсем различна от това и в първия пост съм написала отговора. И няма нужда да  ме поствате за да ми обяснявате " Има срочни спестовни сметки - съответно се олихвяват на падежа, а не в края на годната.", защото това се нарича  депозит , както е цитирано и в самата наредба.

Ако продължавате да пишете мнения нека те да бъдат компетентни в областта на финансите и банковото дело, защото иначе се получава  Joy


# 16
  • Мнения: 1 441
Може би не съм се изразила правилно, като съм написала "срочна спестовна сметка" - имах предвид сметка, която се олихвява на дата, различна от 31.12 всяка година. Peace
Отново повтарям, че преводи могат да се правят от стандартна спестовна сметка.

Относно компетентността на изказванията ми - не съм си позволила да коментирам твоята компетентност; моля те, не коментирай моята.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт