Отговори
# 15
  • Мнения: 104
И с първата и с тази бременност отивам на преглед , след това на касата. Нямам пакет ходя там от 2012 г. И прегледите след раждането там си ги правя, абе общо взето Александров е моят гинеколог. Разгледайте какво вклучват пакетите, но аз мисля, че разликата е малка от пакет и от това да си плащаш след всеки преглед.
успех

# 16
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Имаме си още една бъдеща мама на три дечица, добре дошла Зози, добавих те в първия пост към мамите не съобщили за термин - предполагам, че си някъде около 18-19.10, ама ти ще кажеш по-нататък.

# 17
  • Мнения: 599
Привет-мривет мамита  newsm03
Да се запиша и аз да следя чудните новини за сърчица и емоции на мамите бременалинки октомври 2015 г.  Crazy

# 18
  • Мнения: 280
Здравейте момичета, на 33 години на 10.02 потвърдена първа бременност, в момента 6 г.с. и два дни Simple Smile, термин 10.10.15- не потвърден от доктор. На 27.02- на преглед за тонове и дали всичко е наред.
Търпение- никакво до следващия преглед.

Момичета от Пловдив ако споделят за лекар от който са доволни за проследяване на бременността работещ със здравна каса ще ми е от помощ. Спряла съм се на ДКЦ 2 поради местоположение от работа и дома, но нищо конкретно като информация нямам за това ДКЦ и лекарите там.

# 19
  • Мнения: 104
Да отбележа от днес ми е лошо вече. едвам заведох малката на ясла и цял ден лежа.Вие как сте с неразположенията.
На новите мами добре дошли, а на тези, които имат 2 или 3 деца и са се решили на още ЕВАЛААААА.

# 20
  • Мнения: 3 595
Запис, и мерси за новата тема!   bouquet

# 21
  • Мнения: 190
Роксана, благодаря за новата тема   bouquet
Поли, как сте, как е малката? Стискам палци!
За лекар - аз пак ще си платя пакет проследяване в Лозенец, миналия път бях там и съм доволна общо взето. Моята АГ не изражда, сега е в нов кабинет и още не знам как точно ще бъде, ако работи с касата ще опитам и при нея да се следя поне няколко месеца...Миналия път се отказах и после на няколко пъти съжалих, че не се водя и по каса.
Нямам търпение до 4 март - тогава ми е прегледа за сърчице  Praynig
А днес една колежка каза, че е бременна и толкова се развълнувах! Тя е в 9-10 седмица, а аз съм още в 6та, но щом тя сподели така рано и аз няма дълго да мълча, живот и здраве. Само всичко да е наред!

# 22
  • София
  • Мнения: 218
И аз благодаря на Роксанка за новата тема. Чудесна е   bouquet
За прегледите в Щерев: аз възнамерявам да си взема оптималния пакет в който са  включени абсолютно всички изследвания и прегледи, които следва да се направят  ( в стандартния пакет  няма Фетална морфология, ПКК и още други изследвания, които аз така или иначе искам да си направя) . Доколкото разбрах първоначалният  преглед се заплаща в размер на  50 лева и след това вече можеш да си платиш пакета, който си решил и да си го ползваш.  Ако се налага в процеса на бременност да се направят и други изследвания, извън пакета, ще трябва да се доплати. Също така пречотох, че взимайки пакета може да се изиска и издаване на карта Кредо, която дава допълнително отстъпки за различни продукти и услуги (включително се получава и  отстъпка от таксата при раждане).  С тази информация се сдобих от форум средите. Повече информация, и то достоверна, бих мога да дам след 06.03. когато ми е първия насрочен преглед в тази клиника.  

# 23
  • Мнения: 1 034
Да се запиша и аз в новата тема. Роксана, чудесна е. Надявам се да се намери някой желаещ да ти помогне. Аз действам само от телефона и е много неудобно, но преди да пуснеш следващата тема ако няма кой мога да ги помогна за обновяването на информацията за майките. Не знам как се прави, но...
Шикерче, честито сърчице!

# 24
  • Мнения: 20
Здравейте, дами Simple Smile

Понеже не живея в Бг, в Щатите съм, а ще си идвам на 28 и малко съм се притеснила за пътуването, дали е опасно, аз сега трябва да съм в средата на 4 седмица, ще ходя на доктор тук в четвъртък, а после някъде в София, понеже ще си стоя до началото на юли. Нямам здравни осигуровки за Бг и се чудех имате ли представа средно за цени на прегледи, изследвания?

Оххх, извинявам се за въпросите и дългия пост, обаче наистина толкова съм се развълнувала и хиляди неща постоянно ми се въртят в главата.

При мен е почти осем сутринта и се мъча да пия чай вместо кафе и да не мисля за цигари Sad

Редактирам се, според този календар  http://www.justmommies.com/duedate.shtml , който Патиланска беше постнала съм в 6 седмица, мисля, че може би е по-верен, понеже можеш да напиеш и лутеална фаза и през колко дни ти идва, аз съм с доста дълъг цикъл към 31-32 дни, та съвсем се оплетох вече...  newsm78

Последна редакция: вт, 17 фев 2015, 16:03 от Слънчоглед :)

# 25
  • Мнения: 3
Здравейте, дами Simple Smile

Понеже не живея в Бг, в Щатите съм, а ще си идвам на 28 и малко съм се притеснила за пътуването, дали е опасно, аз сега трябва да съм в средата на 4 седмица, ще ходя на доктор тук в четвъртък, а после някъде в София, понеже ще си стоя до началото на юли. Нямам здравни осигуровки за Бг и се чудех имате ли представа средно за цени на прегледи, изследвания?

Оххх, извинявам се за въпросите и дългия пост, обаче наистина толкова съм се развълнувала и хиляди неща постоянно ми се въртят в главата.

При мен е почти осем сутринта и се мъча да пия чай вместо кафе и да не мисля за цигари Sad

Редактирам се, според този календар  http://www.justmommies.com/duedate.shtml , който Патиланска беше постнала съм в 6 седмица, мисля, че може би е по-верен, понеже можеш да напиеш и лутеална фаза и през колко дни ти идва, аз съм с доста дълъг цикъл към 31-32 дни, та съвсем се оплетох вече...  newsm78
Аз съм от София и доколкото съм запозната , цената е около 50 лв за преглед с ехография. Специфичните изследвания, например биохимичен скрининг и ФМ , са около 100 лв

# 26
  • Мнения: 20
Благодаря, Deniral  Hug

# 27
  • Nederland
  • Мнения: 131
Роксана  Hug Благодаря за темата! Бих искала да кажа кога ми е термина,но от калкулатор в интернет,за сега е 25.10. На 25 год.,първа бременност,Холандия

# 28
  • Мнения: 5
И аз благодаря на Роксанка за новата тема. Чудесна е   bouquet
За прегледите в Щерев: аз възнамерявам да си взема оптималния пакет в който са  включени абсолютно всички изследвания и прегледи, които следва да се направят  ( в стандартния пакет  няма Фетална морфология, ПКК и още други изследвания, които аз така или иначе искам да си направя) . Доколкото разбрах първоначалният  преглед се заплаща в размер на  50 лева и след това вече можеш да си платиш пакета, който си решил и да си го ползваш.  Ако се налага в процеса на бременност да се направят и други изследвания, извън пакета, ще трябва да се доплати. Също така пречотох, че взимайки пакета може да се изиска и издаване на карта Кредо, която дава допълнително отстъпки за различни продукти и услуги (включително се получава и  отстъпка от таксата при раждане).  С тази информация се сдобих от форум средите. Повече информация, и то достоверна, бих мога да дам след 06.03. когато ми е първия насрочен преглед в тази клиника.  
на мен за първи преглед ми взеха 35 лв , за втория ако искам вече си минава по техните пакети, но аз мисля да направя следното ще се запиша на МЗ в друга болница където ще си правя необходимите изследвания които ми се полагат по програма МЗ  а за ехографите ще си ходя в щерев и ще им нося и копия от изследванията ми ..../кръв,урина ,цито...и т.н/

# 29
  • Мнения: 804
Мен не питaте, aмa aз нaли нa всякa мaнджa мерудия, тa дa си кaжa: Пaкетите в Щерев сa хубaви зa проследявaне нa бременност, но имaйте предвид че включените в тях ултрaзвукови прегледи сa крaйно недостaтъчни. Пaдaт се по един нa месец до крaя нa бременносттa. Aко се следите сaмо тaм със сигурност ще имaте допълнителни прегледи, лоито ще трябвa дa си плaтите. Минaлaтa бременност не знaех зa тези пaкети и си плaщaх нa всеки преглед. Първия преглед в клиникaтa е 50 лв, зa дa те нaпрaвят техен пaциент. Следвaщите прегледи сa по 35 лв. След 20тa седмицa стaвaт по 45лв. Aко се следите и по здрaвнa кaсa нa друго място може дa си пускaте всички безплaтни изследвaния - микробиология, ПКК, цитонaмaзкa, двa ултрaзвукa при нерисковa бременност и под 35 години (в яротивен случaй мaй сa 4). Aз зa съжaление пaк не могa дa се възползвaм от пaкетите нa Щерев, зaщото не вaжaт зa двуплоднa бременност.

Общи условия

Активация на акаунт