ДА СЕ ЗАПОЗНАЕМ! Какво сме направили до сега?

  • 590 308
  • 2 287
  •   1
Отговори
# 2 220
  • Мнения: 238
Минавам да кажа една добра новина. Всичко ми се оправи ,инфекции , течностите в тръбата.. Изписаха ми терапия за 6-месеца с лекарства и витамини и да си правя тестове. Вече ще си пия нещата и ще очаквам двете чертички. 😊

# 2 221
  • Мнения: 58
Здравейте! За първи път навлизам в тези теми и това което ще напиша за някои хора може да прозвучи глупаво и нелепо, но предварително се извинявам Simple Smile На 24 години съм, а партньора ми на 30г. От доста време сме заедно и решихме вече да не се пазим, защото и двамата сме готови за дете. От около 3 месеца спряхме да се пазим, но не правим всеки ден секс, а през ден, два, дори и повече, смисъл, че не ни е фикс идея и си го правим не само с тази цел. Когато свърши в мен аз обаче не обичам да лежа, а отивам веднага да пишкам. Сега като ми дойде, леко се разочаровах, както и той, макар че знаем че това е малко време, но все пак от друга страна като се замисля някои жени забременяват даже и като се пазят или още от първия път в който свършат в тях, а аз след толкова опити-до тук не съм. Не знам какво да си мисля, понеже преди 4 месеца открих, че съм с инсулинова резистентност и от тогава приемам глюкофаж, инсулина ми вече е в норма. Нямам установен СПКЯ, имам редовен цикъл, нямам кисти, единствено веднъж гинеколога ми каза на прегледа, че май съм нямала овулация този месец, но не беше напълно сигурен. На следващия преглед, точно като ми свърши цикъла каза че има фоликулчета и най-вероятно някой от тях ще овулира, но след това не съм ходила и така и не разбрах дали съм имала овулация. Никога не съм усещала кога ми е овулацията, някои жени казват, че усещат, но аз не съм забелязала нещо особено. Може ли  да разбера по някакъв начин кога ми е овулацията и дали изобщо съм имала такава, за лентичките не знам как точно се използват и дали изобщо ще установят дали имам овулация. По доктори не искам да хуквам още от сега и да се вманиачвам, защото усещам как от сега изпитвам леко притеснение и тези мисли доста често нахлуват в главата ми.. Моля ако има някоя жена преминала през това(понеже знам, че ИР влияе върху стерилитета) нека да сподели след колко време е забременяла, какво е използвала и т.н. дали има повод да се притеснявам..

# 2 222
  • Мнения: 1 198
Здравей,

аз съм чела, че ИР се повлиява изключително добре от промени в начина на хранене и живот като цяло. Трябва да изключиш захарта и нейните еквиваленти (като кокосова захар, мед, фруктоза и тн), да намалиш значително простите въглехидрати (като бяло брашно), да се храниш с много зеленчуци (не плодове!) и фибри и да спортуваш. Кето диетата (+ зеленчуци) дава добри резултати. Препоръчвам ти подкастите на Харизанов (има ги в youtube), той има много полезна информация по темата ИР.
3 месеца опити са нищо. На твоите години се препоръчва да имате поне 1 г неуспешни опити преди да се обърнете към репродуктивен специалист. Предполагам, знаеш, че е задължително да приемаш фолиева киселина (най-добре в метилирана форма - усвоява се по-добре).
Но разбира се, винаги може да се консултираш с репродуктивен специалист. Най-добре отиди подготвена за прегледа с изследвания на полови хормони (взети на 3ти ден от цикъла) - в темата за хормоните е описано много добре кои са те. Аз бих отишла на репродуктивен на 10 ти ден от цикъла и бих поискала да се проследи (чрез фоликолуметрия) дали има доминатен фоликул и овулация. Партньорът ти следва да си направи разширена спермограма в репродуктивна клиника (ако след 9 месеца още не се получава Simple Smile )
Тестовете за овулация не доказват такава, тъй като те отчитат пика на хормона LH, който предизивиква овулация, но не е задължително да има такава въпреди неговия пик. Ако имате полови контакти през ден или 2, не ти трябват никакви тестове за таймиране. Спермадозоидите оцеляват до 5 дни в женския организъм.

Успех Simple Smile

Скрит текст:
Здравейте! За първи път навлизам в тези теми и това което ще напиша за някои хора може да прозвучи глупаво и нелепо, но предварително се извинявам Simple Smile На 24 години съм, а партньора ми на 30г. От доста време сме заедно и решихме вече да не се пазим, защото и двамата сме готови за дете. От около 3 месеца спряхме да се пазим, но не правим всеки ден секс, а през ден, два, дори и повече, смисъл, че не ни е фикс идея и си го правим не само с тази цел. Когато свърши в мен аз обаче не обичам да лежа, а отивам веднага да пишкам. Сега като ми дойде, леко се разочаровах, както и той, макар че знаем че това е малко време, но все пак от друга страна като се замисля някои жени забременяват даже и като се пазят или още от първия път в който свършат в тях, а аз след толкова опити-до тук не съм. Не знам какво да си мисля, понеже преди 4 месеца открих, че съм с инсулинова резистентност и от тогава приемам глюкофаж, инсулина ми вече е в норма. Нямам установен СПКЯ, имам редовен цикъл, нямам кисти, единствено веднъж гинеколога ми каза на прегледа, че май съм нямала овулация този месец, но не беше напълно сигурен. На следващия преглед, точно като ми свърши цикъла каза че има фоликулчета и най-вероятно някой от тях ще овулира, но след това не съм ходила и така и не разбрах дали съм имала овулация. Никога не съм усещала кога ми е овулацията, някои жени казват, че усещат, но аз не съм забелязала нещо особено. Може ли  да разбера по някакъв начин кога ми е овулацията и дали изобщо съм имала такава, за лентичките не знам как точно се използват и дали изобщо ще установят дали имам овулация. По доктори не искам да хуквам още от сега и да се вманиачвам, защото усещам как от сега изпитвам леко притеснение и тези мисли доста често нахлуват в главата ми.. Моля ако има някоя жена преминала през това(понеже знам, че ИР влияе върху стерилитета) нека да сподели след колко време е забременяла, какво е използвала и т.н. дали има повод да се притеснявам..

# 2 223
  • Мнения: 58
GerKa99, благодаря за съветите, приемам рихтер сайкъл баланс, добре ли е ?

# 2 224
  • Мнения: 2
Привет,
ще се опитам да бъда кратка доколкото е възможно.
На 43 години, със съпругът ми сме семейство от 15 години.
За съжаление за 15 години трудно намерихме сили да признае пред себе си, че има репродуктивен проблем.
Тази година посетихме репродуктивен специалист и тръгнахме смело към инвитро.
процедурите.
Първи преглед на 16 ден от цикъла на ехография се засичат жълто тяло.
АМХ е 0.22 ниско, но нормално за възрастта.
ТСХ в долната граница.
Всички други изследвания, включително микробиология в норма.
Втори ден от цикъла на ехография се виждат пет фоликула с размери от 5мм до 7 мм.
Стимулацията е с бемфола 150( осем дни) , преглед след поставянето на четвърта инжекция, фоликулите нараства добре , при преглед на седми ден отново се локализират пет фоликула с размери от 21мм до 22мм.
Направено изследване на естрадиола
1257 като за "уж" пет зрели яйцеклетки.
От вторият ден на цикъла приемам и по три таблетки дуфастон.
На десети ден от цикъла и след осем инжекции бемфола, поставихме един шприц овитрел и две спринцовки декапептил.
Вечерта преди пункцията приех и последна таблетка дуфастон.
Пункцията беше 36 часа след  овитрел и декапептила.
За огромно мое съжаление замразихме само две яйцеклетки.
Бях доста объркана и не успях да задам нито един въпрос на ембриолога.
Като по учебник десет дни след спирането на дуфастона ми дойде и цикъла.
Отново на втори ден от цикъла изследване с ехограф, отново се виждат фоликули с размери от 5мм до 6 мм, но и три лутеинизирали фоликули с размери от 22мм до 23мм, та някой може ли да ми обясни защо се получава така и нормално ли?
Лекарят ми казва, че яйчниците не са се успокоили от пункцията и това е причината.
Предписан ми е регулон за 7 дни и отново преглед.
Признавам, че съм изключителен лаик и всичко във момента ми е като в мъгла.

# 2 225
  • София
  • Мнения: 9 115
Тепърва ще се доориентирате. Препоръчвам да оплождате направо и ако стават, да правите трансфер, вместо да замразявате яйцеклетки. 21-2 мм. ми се струват малко големи вече, обичайно ги вадят май малко по-рано. Но съм и позабравила, защото минаха години вече от нашите опити. Странно е да има след пункция на следващия цикъл такива големи фоликули. Те нали пунктират всичко, което е с някакви смислени размери.

# 2 226
  • Мнения: 2
Тепърва ще се доориентирате. Препоръчвам да оплождате направо и ако стават, да правите трансфер, вместо да замразявате яйцеклетки. 21-2 мм. ми се струват малко големи вече, обичайно ги вадят май малко по-рано. Но съм и позабравила, защото минаха години вече от нашите опити. Странно е да има след пункция на следващия цикъл такива големи фоликули. Те нали пунктират всичко, което е с някакви смислени размери.
Благодаря за отговора.
Честно да си призная
Нищо, нищо не разбирам.
Опитвам се да се ориентирам някак, но удрям на камък.
Толкова съм объркана, че дори не се сещам за въпросите които трябва да задавам на лекаря.

# 2 227
  • София
  • Мнения: 97
Минавам да кажа една добра новина. Всичко ми се оправи ,инфекции , течностите в тръбата.. Изписаха ми терапия за 6-месеца с лекарства и витамини и да си правя тестове. Вече ще си пия нещата и ще очаквам двете чертички. 😊
Понеже не съм запозната с Вашата история, да питам течностите в тръбата как се оправиха? Понеже след цветна снимка се оказа, че аз имам течност и в двете тръби и ми предложиха да ги махнат… 🙄 Не че ме бъркат особено, тъй като сме инвитро и 8 ембриона ме чакат да ги окотя, но все пак ако има начин да си запазя тръбите, ще е супер! Чисто психически се натоварвам от това “отстраняване на тръбите”.

# 2 228
  • Мнения: 376
Тази течност пише ли на документа ,че я има , защото правех снимка и аз двете са силно нагънати и трудно пропущат , но за течност нищо не ми казаха и сега като се зачетох се притесних .

# 2 229
  • София
  • Мнения: 97
Тази течност пише ли на документа ,че я има , защото правех снимка и аз двете са силно нагънати и трудно пропущат , но за течност нищо не ми казаха и сега като се зачетох се притесних .
Пише, пише ☺

# 2 230
  • Мнения: 376
Здравейте , какви добавки пиете за зачеване . Аз пия рихтер баланс вечерна иглика и метфогама понеже съм с ИР . Някаква друга добавка да препоръчате с мъжки фактор сме и 2 силно нагънати тръби . Нещо друго да препоръчате ? Хубав ден !

# 2 231
  • Мнения: 1 289
Здравейте , какви добавки пиете за зачеване . Аз пия рихтер баланс вечерна иглика и метфогама понеже съм с ИР . Някаква друга добавка да препоръчате с мъжки фактор сме и 2 силно нагънати тръби . Нещо друго да препоръчате ? Хубав ден !
Здравей! Аз пия Ovaboost, мъжа ми - Mito motile + разни допълнителни, но това са основните. Подготвяме се за инвитро, планирано за след около 2 месеца. Добавките са изписани, за да подобрим доколкото може положението до пункция. Имаме дете на 8 г. През 2020 г. - неуспешно инвитро (не се стигна до трансфер), а през 2021 имам мисед аборт. И двете ми бременности са естествени. С мъжки фактор сме, а аз съм на 43 и едната тръба ми е запушена, другата леко нагъната.
За Оvaboost засега забелязах, че последния цикъл ми завърши точно на 28 ден. А го пих буквално от няколко дни преди М. Ако не е съвпадение и този цикъл също се окаже 28 дни, значи бих отчела, че е ефективно.

# 2 232
  • Мнения: 58
Здравейте! Направих си изследвания хормонални, само ДХЕАС ми е леко завишен, както и прогестерона, нямам кисти,  с ИР съм, но понеже тези два хормона са различни, по какъв начин влияят на плодовитостта. Лекарят ми каза, че ДХЕАС е завишен заради инсулина, но за прогестерона нищо не каза и също каза, че ако родя всички хормони ще ми се балансират.. някой може ли да каже мнение

# 2 233
  • Мнения: 162
Здравейте момичета! 💐 Не знам дали това е правилната тема за въпросите ми, но се извинявам.. С мъжа ми правим опити.. първият път забременях, но се оказа биохимична бременност, защото се тествах преди деня на цикъла(беше положителен), но на следващия ден си ми дойде нормално. След няколко месеца забременях отново, но в 5та седмица заради нисък прогестерон падна. Правихме си генетични изследвания, изследвания на кръвта ми за тромбофилия,емболия и тн. (не знам точно как се казва това изследване на бг, защото се изследвах в чужбина) и резултатите бяха перфектни, всичко ни е наред. След 3 месеца (след като излязоха резултатите) започнахме отново да правим опити и на втория месец забременях отново. Приемах и утрогестан вагинално. Всичко беше наред, нямах зацапвания, нито болки. Видяхме сърцето в 6+3 и всичко беше наред. В 8 седмица отидох на преглед, за да го чуя, но сърцето беше спряло… Лекарите ми казаха, че се случва и няма причина затова.. попитах какви изследвания да си направя още - те казаха, че всичко сме направили и просто така е станало. След кюртажа взеха плода за изследване.
Според вас какви още изследвания мога да си пусна? Ще съм ви много благодарна!
Благодаря предварително и съжалявам за дългия пост! 💐

# 2 234
  • София
  • Мнения: 35
Здравейте,
Съжалявам за неуспехите. От написаното не става ясно правена ли е спермограма. Имах позната в подобна ситуация и се оказа, че има проблем при съпруга й. Другото което ми хрумва е изследване на НК клетки. Успех!

Здравейте момичета! 💐 Не знам дали това е правилната тема за въпросите ми, но се извинявам.. С мъжа ми правим опити.. първият път забременях, но се оказа биохимична бременност, защото се тествах преди деня на цикъла(беше положителен), но на следващия ден си ми дойде нормално. След няколко месеца забременях отново, но в 5та седмица заради нисък прогестерон падна. Правихме си генетични изследвания, изследвания на кръвта ми за тромбофилия,емболия и тн. (не знам точно как се казва това изследване на бг, защото се изследвах в чужбина) и резултатите бяха перфектни, всичко ни е наред. След 3 месеца (след като излязоха резултатите) започнахме отново да правим опити и на втория месец забременях отново. Приемах и утрогестан вагинално. Всичко беше наред, нямах зацапвания, нито болки. Видяхме сърцето в 6+3 и всичко беше наред. В 8 седмица отидох на преглед, за да го чуя, но сърцето беше спряло… Лекарите ми казаха, че се случва и няма причина затова.. попитах какви изследвания да си направя още - те казаха, че всичко сме направили и просто така е станало. След кюртажа взеха плода за изследване.
Според вас какви още изследвания мога да си пусна? Ще съм ви много благодарна!
Благодаря предварително и съжалявам за дългия пост! 💐
[/quote]

Общи условия

Активация на акаунт