Мартенички бели и червени за МАЙски бебчета засмени

  • 27 786
  • 728
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 855
Честита месечинка на Рая!

При нас проблем с АМ няма, защото почги никога не е била изцяло на кърма,но не ми се започва нощно хранене тепърва. Ще видим. Все пак си мисля, е сега е добър момент,че после ще е по-трудно. Може би все пак ще отворя кутията с мляко Лека нощ. Лошото е, че има елда в него, а тя не е захранена. Освен пък утре и вдруги ден ще и дам на сутрешното мляко и ако не ми реагира ще дам вечерта.щ newsm78

Ей какви са тия мъже, да се сърдят, че тъщата не идва. Grinning
Ели, не си заслужава изобщо да се занимаваш с толкова дребнав човек. Щом не си обича внучето по такава дебилна причина, не е човек. Тя колко има? Пет-десет внучета? Лошо, че си сама, но щом е такава,едва ли щеше да ти еот помощ. По-скоро щеше да ти идва и да те дразни.

Последна редакция: нд, 15 фев 2015, 14:45 от anp

# 46
  • Мнения: 741
Извинявам се и се поправям! Честита месечинка на малката Рая!   bouquet
На Елена по-натам, наистина съм се подвела от аватара. hahaha
Не ги мислете роднините мамичета. Моите и двете баби са ни до дупетата,дето се казва.Като се прибрах с бебето,ни една не дойде да ми покаже това-онова. Сама си го изкъпах,нахраних и после ревах,като бебе. Цяла седмица никой не се вясва и като най-накрая дойде моята майка,почна да се вайка,колко бил малък,дали щял да оцелее... Да са живи и здрави. Мишка,при нас е подобно положението,като при теб,не си сама.  Hug

# 47
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Привет мами, прибрахме се от разходка. Днес незнам защо съм с ужасно главоболие. Лили мрънка ли мрънка, имам чувство че черпи от моята енергия Joy
Честито на всички пораснали бебоци.
Мони и вие ли сте беззъби? Само ние ли останахме, другите сигурно "напълниха устата", ние още един нямаме.
Относно баби и дядовци, аз какво да кажа Joy нямаме в близост, всички и се радват по скайп, пък на живо да видим. Моята майка беше тук за месец и половина, и ММ щеше да откачи, всеки ден ме питаше кога ще си ходи hahaha
Тарталетке и мен какво чистене ме чака, ама като че ли няма да е днес. Бъзикнах ММ да изчисти, така както изчисти и колата, но ме отряза Blush
Мами я да ви питам цвекло с какво давате, и пастет дава ли сте, тук ме побъркаха с тоя пастет(евентуално дроб да взема да и дам). При вас лекарите казват ли да давате пастет?

# 48
  • Мнения: 47
anp,сама съмичка съм,изключвам 1-я месец,когато майка ми беше тук,мъжат ми се завърна началото на октомври и беше до 4.декември. при нас и замина за Боровец,ей го още е там,но започвам да броя дните докато се завърне отново,края на март,че вече се виждам в чудо.Добре, че Рая е спокойно бебе,не знам кво е колики,зъби без проблем никнат,като гъбки.Само това,че постояно иска да цока,за щяло и нещяло на цицата.От всичко що е с лъжичка похапва 10л.и край!Това ядене ме измаря много,Вода,чай нищо ама нищо не пиее...залагалка е нямала(да де имаси аз) и като успея в редките случай да и дам шише тя започва да го дъвче и изпада в една истерия.Та незнам кво ще я правя тая маймунка?!?

# 49
  • Мнения: 1 048
Genni има 2 долни от 10 декември ...чакаме горните ooooh!
Цвекло слагам 1 кубче към 3 тиква - това е нашата пропорция Simple Smile  (1 кубче =3 пълни нейни лъжици) и добавям ам на прах ( не смея да дам само цвекло да не й побъркам стомаха)

# 50
  • Мнения: 1 557
При мен ситуацията е сложна по ред причини, които вбесяват ММ и с право, нещата отиват към голям скандал, ще разкажа повече, когато имам време.

Eli-84, много е неприятна ситуацията и при теб Hug!

Да ви питам след като съм давала пъстърва, сега съм взела сьомга да и правя, трябва ли да я въвеждам или мога да дам директно Thinking?

# 51
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Мони значи пак ние сме последни с тия зъби, НИТО един нямаме Shocked Тая фея къде се губи, не може да ни намери ли newsm78 Благодаря за количеството цвеклото, аз мислех да "люшна стабилно", щяхме да омажем пейзажа Joy Joy Joy
Мишка давай директно, все пак е риба Peace

# 52
  • Мнения: 855
А месата не се ли въвеждат всяко по отделно? Аз ги въвеждам по отделно. заплетох се нещо?  newsm78

# 53
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Незнам в БГ как е, тук ако родителите нямат алергии, детето приема добре месо, хич не гледат какво дават, аз също не съм спазвала една седмица едно, една седмица второ. Поне при нас всичко мина добре с месата(яли сме пиле, свинско,телешко,агнешко,че май и овче - Не съм сигурна за превода, веднъж пише "вол", след това "овца"  Joy , но пък е Норвежки фаворит на пюретата), и май само от една глупава пуйка забелязах лек обрив, не съм и дала втори път, но може и от лиги да е било, след някой друг месец може да е пробвам пак с пуйка. От втори опит ние много харесахме риба със зеленчуци и лимон Sunglasses Първият път беше риба с картофи, директно я изплю. При вас с какво са рибените пюрета?

# 54
  • Toronto, Canada
  • Мнения: 343
Здравейте мами. Ние сега пътуваме обратно към Торонто. Изкарахме добре, обсче беше голям студ, та не сме обикаляли много. Габи се държа добре и на заведенията не сме имали проблем с нея. Снощи явно беше изморена от пътя и спа от 12-6 без да става. Днес тук е най-студеният ден за този ден в цялата история на Торонто. -27, но се чуства като -40, кучи студ е.
И ние нямаме зъбки, нито един. Но тя е спокойна.
За роднините, аз за това се радвам че сме по-далеч и едните не могат, другите не искат. А и не обичам да има много хора вкъщи за по много време. Добре че и Габи е спокойно бебе и е лесна за гледане. Ама да ви кажа, колкото по-големи стават бебетата толкова по трудно за пътуване. То храна, играчки, направо....
За цвеклото и аз ще го пробвам с тиква. Онзи ден търсих месни и рибни пюрета, рибни няма по принцип, а месни само пиле, пуйка и телешко. В БГ като знам има по 20 реда с пюрета, тук 1 ред с най-много 20 пюрета да има. Търсих и някакви макаронени без яйца, нищо няма. Тук цяло яйце дават от 8-9 месец, но аз не смея. Нещо са се зачервили бузките на Габи сега, но не мога да преценя от студа ли, от някоя храна ли или че пипаше навсякъде всичко и все пак не беше толкова чисто, но след 2-3 дни ще и минат.
Взех АМ, та да имам за всеки случай, че и на мен доста намаля като я курмя само вечер и през нощта. Но и тя не пие с биберон, та ще пробвам някои от вашите методи, ако не иска с шише. Но още я ще изчакам, да видя няма ли да се откаже сама през нощта.
Лека вечер мами
Извинявам се за дългия пост, но съм през телефона и не можах да преценя колко е дълго.

# 55
  • Мнения: 1 048
Като чета по другите теми  Blush и там се вълнуват вече от първи рожден ден Simple Smile та някой търсеше съвпадащи дрехи за майка и момче (тъй като най-често има рокля за мама и рокля  за малка дама)
но тези тук са си решили проблема от раз  hahaha

# 56
  • Мнения: 47
Хайде мами,лека вечер от нас!Малката вече спинка,а мама се отегля в заслужена почивка Simple Smile
А месето,не се ли въвежда и то постепено?Поне така ми казаха на мен и аз изпълнявам.Риба не съм давала още,но ми се ще де.Каква беше първата рибка,която похапнаха вашите съкровища?

# 57
  • София
  • Мнения: 2 145
Незнам в БГ как е, тук ако родителите нямат алергии, детето приема добре месо, хич не гледат какво дават, аз също не съм спазвала една седмица едно, една седмица второ.
Тук за всичко май дават да се въвежда поне по 3 дни (а в началото на захранването и по повече). С баткото много стриктно спазвах всичко, но той имаше дерматит и 100 алергии. Сега с малката го карам през просото, засега не ми е правила реакция да чукна на дърво. В началото въвеждах по 3 дни една храна, но вече давам по веднъж и приемам, че щом няма реакция, значи е ок.

За яйцето се чудя как да процедирам. Не ми се занимава да въвеждам отделно жълтък и белтък и се изкушавам да направя един кекс и направо да й дам от него, ей така мързеливата. Embarassed

Eli-84, аз съм подготвила сьомга за първа риба. Имаше на промоция в Лидл и баща ми ме запаси, та утре или вдругиден ще я сваря и ще дам.

Днес видях, че е пробил и вторият преден зъб отдолу и вече имаме два в актива. За съжаление това не я прави по-спокойна - все така реве и се буди посред нощ. Странното е, че не се буди леко с мрънкане, а директно започва някакъв кански рев и ми изкарва акъла. Crazy

# 58
  • Мнения: 47
За яйцето се чудя как да процедирам. quote]

На мен ЛЛ ми каза още след 5месеца да започвам с жълтъка,но аз и до ден днешен не съм давала.
Момичета днес вземах на малката за първи път от детската млечна кухня,супа броколи,пюре с пилешко и кисел с компот,но и тях толкова яде!
Направи ми впечетление,че ми казаха за прясно мляко,че мога да давам?!?!Не е ли рано на 9 месеца и прясно мляко?Да де за бисквитена торта,ставаше на въпрос,но с прясно мляко и то 3.2% или 3.6% масленоСт.

# 59
  • София
  • Мнения: 529
Аз жълтък почнах съвсем скоро. За белтъка, ще изчакам още малко, ама и аз леко през просото го почнах.Искам да побързам, за да съм въвела всичко преди да тръгна на работа, че после толкова и ще мога да следя...

Прясно мляко също мисля да изчакам. Кухнята, към която се ориентирах (мерси Соник) готви с адаптирано и без яйца и без сол, та това поне ще ми се получи. В този ред на мисли, моето чаве мрази сол. Ее, едно пюре как го плю. Викам си това не е моето дете. То нищо не плюе. А и не видях съставка, която преди да не съм давала, че да не го изкефи. Като се вгледах и то пише сол. Някакво на бебивита беше - случайно съм го взела измежду другите, в които няма.

Общи условия

Активация на акаунт