Тъмно жълти изпражнения

  • 8 835
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 56
Здравейте! Много се притеснявам, имам тъмно жълти изпражнения, втори ден вече. Имам леки болки в стомаха от време на време, но нищо непоносимо. Леко главоболие и световъртеж, две сутрини подред и леко гадене. Понякога като че ли и бъбреците ме преболяват леко. Имах преди това вагинална кандидоза и  пия пробиотици. Освен това пия и Невробекс актив. Напоследък наблягам на мляко и сирене, но не е чак в неразумни граници - примерно една чаша мляко сутрин или 50 грама сирене за закуска. Вечерта преди да се появи бях яла морков. На 21 години съм. На какво може да се дължи? Четох ужасни неща в Интернет.

# 1
  • Мнения: 1 196
Ако наблягаш на мляко и сирене е нормално да са такива изпражненията...от тъмножълти - до светло-жълти.. , но ако имаш продължителна болка в стомаха и не минава отиди на лекар - може да е гастрит,рефлукс - щом имаш повдигане, язва ,жлъчка...
Също и от лекарствата се променя цветът на изпражненията..

извън темата:
Струва ми се,че консумацията ти на храна е твърде малка..


# 2
  • Мнения: 56
Благодаря за отговора! Simple Smile Ставаше въпрос само за млечните продукти, храня се сравнително добре, при положение, че ми откриха и лека анемия и гледам да не чувствам глад и да се храня разнообразно. Иначе болка няма постоянно, просто леко преболяване от време на време на различни места, един ден имах лека тежест в горната част на стомаха, но сега няма такава. Давах наскоро кръв и урина и лекарката каза, че всичко е наред, особено изследванията на урината били много чисти.

# 3
  • Мнения: 11 737
Нормално е. Няма нищо притеснително според мен.

# 4
  • Мнения: 56
Благодаря за отговорите. Дано да е така и  да се оправи скоро Simple Smile)

# 5
  • Мнения: 32
Направи си изследване за хепатит.

# 6
  • Мнения: 56
Четох за хепатита, но доколкото разбрах при него трябва да са много светло жълти, а при мен бяха тъмно жълто - зеленикаво - кафеникави. Днес всичко се нормализира! Благодаря за отговорите! Явно е било фалшива тревога. Simple Smile  Hug

# 7
  • Мнения: 11 737
Като често боледуваща от стомашни заболявания, при стомашни неразположения се срещат често светли изпражнения, та затова и писах, че не е нещо притеснително. За 4-5 дена се нормализират нещата.
Хепатит няма как да се сбърка. Боледувала съм - изпражненията са направо бели, не жълти. Няма как да се обърка като го видиш. По време на лечение вече започват да потъмняват, но отнема много време.

# 8
  • Мнения: 297
Винаги трябва да се започне от това какво пиеш като лекарства. Възможен е подобен страничен ефект. Аз бих си купил активен въглен от аптеката. Също може и от стомашния чай на ЦЯРЪ да си вземеш. Някакви други оплаквания има ли ?

# 9
  • Мнения: 56
Винаги трябва да се започне от това какво пиеш като лекарства. Възможен е подобен страничен ефект. Аз бих си купил активен въглен от аптеката. Също може и от стомашния чай на ЦЯРЪ да си вземеш. Някакви други оплаквания има ли ?

Ами в момента запек, но цвета вече си е светло кафяв към тъмно кафяв. Иначе имам и някакви странни бодежи като от токов удар по цялото тяло, ама доколкото чета в интернет са показател за хипохондрия и съм склонна да им повярвам.

Общи условия

Активация на акаунт