Помощ,как да го откажа от млякото !

  • 15 773
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 897
Напротив,заяжда ти се и го правиш. Peace

Какво,ембрион още 3г.?!?!?! Shocked

И с какво е полезно,освен за нас неговото хранене през нощта? Аз пък питам,не се заяждам.Търсила съм всякакви материали и не съм намерила.Докато за обратното има навсякъде и който го интересува ги намира без проблем.


# 31
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Човешкото бебе не се ражда като ембрион. Да не говорим да е ембрион до 3-годишно. Това в коя класификация го прочете?

# 32
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
Цитат
Нощем се буди, давам му залъгалка и пак заспива. Очаквах голяма драма, но не. Но пак казвам махнах шишето изцяло, не го замених с вода, сок, компот и т.н

  Само, че разликата е там, че моето дете никога не е ползвало залъгалка и не иска да чуе за нея.

# 33
  • Мнения: 26
Не е нужно да спорите ,макар че това май в повечето теми е неизбежно  Grinning Искам само да вметна ,че малкия се роди 3,860гр в момента тежим околу 13 кг. Мисля ,че това е нормално тегло  newsm78. Снощи реших да експериментирам налях му околу100гр мляко и чакам,чакам и си казвам защо не се пробужда чвно днес е по изморен от обичайното. Пробуди се чак към 4:30ч и още докато не се е размрънкал му сложих бибата в устата и заспа. От това си изваждам следния извод ,че може би ако му дам по бързичко бибата преди да се е изнервил няма да иска мляко. Ще видя как яе бъде тази вечер може би и да е било изключение снощното  Shocked

# 34
  • Мнения: 191
Не е нужно да спорите ,макар че това май в повечето теми е неизбежно  Grinning Искам само да вметна ,че малкия се роди 3,860гр в момента тежим околу 13 кг. Мисля ,че това е нормално тегло  newsm78. Снощи реших да експериментирам налях му околу100гр мляко и чакам,чакам и си казвам защо не се пробужда чвно днес е по изморен от обичайното. Пробуди се чак към 4:30ч и още докато не се е размрънкал му сложих бибата в устата и заспа. От това си изваждам следния извод ,че може би ако му дам по бързичко бибата преди да се е изнервил няма да иска мляко. Ще видя как яе бъде тази вечер може би и да е било изключение снощното  Shocked

Споренето е забавно Simple Smile Поне аз не го приемам натоварващо , когато ме съдят , че вместо компот съм казала компотче или вместо бебе - бебенце Simple Smile Спомнете си как са ви наричали преди да ви дарят с обекта на тази тема Simple Smile

Между другото исках да ви постна една интересна връзка по темата , но понеже е от друг форум , този сайт цензурира връзката Sad Де да цензурираше и рекламите ...

Последна редакция: пн, 09 фев 2015, 20:52 от Георгиева Magi

# 35
  • Мнения: 26
 Не съм птобвала. Joy  Съгласна съм!

# 36
  • Мнения: 5 259
На моята дъщеря около 2г възраст ѝ излизаха някакви зъби, от които много се будеше посред нощ и искаше мляко. Биберонът отдавна го беше отказала, така че не мога да кажа дали би свършил работа в случая. Събуждаше се и докато не получи мляко, не можеше да заспи. Имало е вечери, в които не сме имали кутия с АМ вкъщи, защото през деня вече не го ядеше и не сме купували редовно. И тъй като не мога да ходя да търся АМ в 2 през нощта, се опитвах някак да я приспя, но не ставаше. Можеше цяла нощ да стои будна, докато не получи мляко.
Всичко това продължи 2-3 седмици, докато излязоха зъбите и после мина.

Така че вижте за някакъв подобен дискомфорт.

# 37
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
  Е, при нас как се е почнало, постоянно пробиват зъби и на практика изобщо не е спирала да си пие мляко. А в последните нощи като изпие млякото и не иска да пусне празната биба и си я държи в устата, или смуче въздух.  Confused Незнам това дали не е вредно?

# 38
  • Мнения: 2 070
И моята дъщеря вече е голяма, но така и не ме остави нощем да си поспивам  Grinning
Буди се 1 път и не знам дали от глад или навик (по-скоро май си е глад). Залъгалки не ползваме.
Според мен ако пие повече мляко преди сън, може би ще е сита по-дълго време, но няма как да стане, щото и това, което давам едвам го изпива.
Не мисля да я отучвам все още, ще чакам сама да го направи. Ако не стане - аз ще действам (около 2г. примерно).

# 39
  • София
  • Мнения: 1 609
Моята дъщеря пиеше адаптирано мляко от шише до 3 години и 1-2 месеца някъде. И се будеше. Там някъде сама каза, че не иска. Просто една вечер ѝ направих млякото, както обикновено, тя го опита и каза "Това е гадно, не го искам" и всичко свърши от раз. Буденето - също. Не съм привърженик на насилственото отучване и приучване, само защото някой си смята, че точно на еди-коя си възраст детето трябва еди-какво си.

# 40
  • Мнения: 191
Моята дъщеря пиеше адаптирано мляко от шише до 3 години и 1-2 месеца някъде. И се будеше. Там някъде сама каза, че не иска. Просто една вечер ѝ направих млякото, както обикновено, тя го опита и каза "Това е гадно, не го искам" и всичко свърши от раз. Буденето - също. Не съм привърженик на насилственото отучване и приучване, само защото някой си смята, че точно на еди-коя си възраст детето трябва еди-какво си.

Подкрепям ! Също и за храненето под час и кога не трябвало да се храни . Виждала съм майки , които оставят детето да посинее от рев , защото имало още 1 час до храненето.
После такива деца тръгват по психолози .

# 41
  • Мнения: 1 897
Моята дъщеря пиеше адаптирано мляко от шише до 3 години и 1-2 месеца някъде. И се будеше. Там някъде сама каза, че не иска. Просто една вечер ѝ направих млякото, както обикновено, тя го опита и каза "Това е гадно, не го искам" и всичко свърши от раз. Буденето - също. Не съм привърженик на насилственото отучване и приучване, само защото някой си смята, че точно на еди-коя си възраст детето трябва еди-какво си.

Подкрепям ! Също и за храненето под час и кога не трябвало да се храни . Виждала съм майки , които оставят детето да посинее от рев , защото имало още 1 час до храненето.
После такива деца тръгват по психолози .

Естествено, че подкрепяш. Всички, които хранят децата си с години нощем ще подкрепят. Само да не се опитват да убеждават, че е правилно.

А и пак пишеш глупости. "Видяла жабата, че подковават коня и тя вдигнала крак" и ти така. Кой за какво говори, ти на какво го обърна. Естествено ,че ще се храни под час, как да се храни? Изключвам кърмени, които не се знае колко са изяли, а и уж кърмата се усвоявала по-бързо, въпреки, че дъщеря ми е хранена с изцедена кърма и ако изядеше толкова колкото трябва си огладняваше след 3ч.Какво толкова чудно има в храненето под час. Сега за 30мин. плюс-минус не е проблем, естествено, но храненето под час създава навици и режим на детето. После е много по-лесно като отиде в ясла/ градина да знае кога трябва да се храни.

Ако на твоите познати децата ходят по психолози, бъди сигурна, че проблемът е друг.

# 42
  • Мнения: 1 679
Моята дъщеря пиеше адаптирано мляко от шише до 3 години и 1-2 месеца някъде. И се будеше. Там някъде сама каза, че не иска. Просто една вечер ѝ направих млякото, както обикновено, тя го опита и каза "Това е гадно, не го искам" и всичко свърши от раз. Буденето - също. Не съм привърженик на насилственото отучване и приучване, само защото някой си смята, че точно на еди-коя си възраст детето трябва еди-какво си.

Подкрепям ! Също и за храненето под час и кога не трябвало да се храни . Виждала съм майки , които оставят детето да посинее от рев , защото имало още 1 час до храненето.
После такива деца тръгват по психолози .
и аз подкрепям. Само да кажа, че НЕ съм хранила детето си нощем , не и след 3 месечна възраст. Смятам, че когато поиска ядене- да му се дава в мнозинството случаи се съобразявам с това. А за режима за детската и дрън-дрън  навиците имам друго мнение. Когато започна да ходи на детска градина моето дете се научи от втория ден кога да яде там сутрин, обед и кога в къщи вечер. Това може да дава някакъв навик режима, но според мен по-важно е да се възпитават децата на адаптивност. В каквито условия попадне- да свиква да се приспособява, а не ние да приспособяваме условията към детето и да служим на едните навици

# 43
  • Мнения: 818
Споделете вие как се справихте със тази фаза на пиене на мляко от шише Simple Smile  ooooh!
Спрях да давам мляко, когато реших, че трябва да спра. Какъв е проблемът? Ще пореве 2-3 нощи, докато заспи и ще свикне, че няма мляко нощем. Сериозно... на тази възраст е толкова лесно да го приучиш към всякакви неща, че не виждам проблем.

# 44
  • Мнения: 1 897
Споделете вие как се справихте със тази фаза на пиене на мляко от шише Simple Smile  ooooh!
Спрях да давам мляко, когато реших, че трябва да спра. Какъв е проблемът? Ще пореве 2-3 нощи, докато заспи и ще свикне, че няма мляко нощем. Сериозно... на тази възраст е толкова лесно да го приучиш към всякакви неща, че не виждам проблем.

За пръв път да съм съгласна с теб.

kremika, въобще не ми се спори по този въпрос.  Хората винаги трябва да имат режим на хранене, във всички възрасти.  И кой ще ги учи на адаптивност в градината? Там се сервира яденето в определено време. Познавам деца, които не са се научили на адаптивност и гладуват в градината само защото трябва да обядват в 12ч. пр., а не когато те поискат. И не става въпрос за ден-два.

По-добър ли е този вариант, вместо да научите децата си кога се яде и кога не.

Скрит текст:
Дъщеря ми реши да ми прави такива номера. Въобще не знаех на другия ден кога ще яде. Много беше трудно, защото ако трябваше да ходим някъде и мъжът ми ме попита - кога да дойде да ни вземе, например за консултация, аз не знаех какво да му кажа. Лошото беше, че имаше период, в който се хранеше по 1,5ч. и ми беше много трудно, защото не можех въобще да си правя планове за излизане. Реших, че не може да продължава така и й направих решим. Противи се известно време, но в последствие се оказа по-лесно и за двете ни.

Общи условия

Активация на акаунт