Зимата навън притихва, Декемврийски бебо се усмихва!

  • 39 946
  • 767
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Относно акането: Андриян от около третата седмица започна да ака по-често.Първо акаше през ден-два,после започна на 4-5 дни а сега не е акал от 8 дни   Confused и довечера май ще играе термометъра. Като цяло е спокоен,коремчето му е меко,не го боли при натиск и няма някаква промяна от преди освен,че сякаш се напъва една идея повече от преди,но това го отдавам на колики.Мисля си,че не е запечен,изцяло на кърма е и не ми се бърка с термометъра,но пък толкова дни вече... Rolling Eyes

# 46
  • София
  • Мнения: 65
Охлаждащите компреси се продават в аптеката. Казват се Kool Patch, които е споменала Linofrina в поста си. Според мен имаха добър ефект. Забелязах едва забележимо подуване на едното краче спрямо другото в дните след ваксината, но отмина. Също така не забелязах малката да я боли, когато  пипаме или притискаме крачетата при повиване и тн. На мен ми казаха същия ден да не я къпем, аз за по голяма сигурност пропуснах банята и следващия ден и при миенето при смяна на памперса внимавах да не я мокря много.
Нашето бебче има секрет от едното око още от раждането. Лекарката изписа досега два вида капки Тобрекс и Офтакуикс, но не само нямаха ефект, а и май става по-зле от тях. Сигурно е запушен канал. Надявам се да се оправи от само себе си и с малко масаж. Когато ходих при доцентката, която ми изписва контактни лещи бях бременна и тя ми каза, че на бебето ще е хубаво да слагам от моите овлажняващи капки Систейн ултра, защото спомагали за решаване на проблема. Те не са никак евтини, но аз така или иначе досега дадох немалко пари за излишни капки, та смятам да купя и за малката и да пробвам.

Последна редакция: вт, 03 фев 2015, 10:28 от Michaelina

# 47
  • Варна
  • Мнения: 759
Мимченце,   bouquet

Аз си направих теста за бременност инцидентно, понеже щяхме да излизаме вечерта с едната ми съквартирантка в Уелс. Тя учеше за акушерка и аз й споделих съмненията си. Обаче през деня не успях да си взема тест. Като се прибрах след смяната, другата ми съквартирантка ми даде един Simple Smile Аз отидох да си го правя, а двете чакаха новината в хола  Mr. Green Резултата беше такъв, че вечерта в дискотеката пих портокалов сок  hahaha
И Вили има затруднения с изхождането, също сме само на кърма. По принцип през ден си ходи, но веднъж не беше акал 3 дена и звъннах на педиатърката. Пробвахме с термометър, но не стана нищо, че вечерта клизма направихме. После един път малко дадох топла вода, не знам от нея ли беше, но се изака. Сега пак ще дам водичка, че е много нервен, свива се, мръщи се на цицата...

Кратък отчет от консултацията вчера по случай втория месец на Вили - 1,200 кг за 4 седмици (вече е 5,100 Simple Smile ), 54 см, но не беше добре опънат, така че е поне 56 (сега е с гащеризон 56 см и му и точен). Напълно здравичък Simple Smile Спирам да се чудя за кърмата, пия си чайчето и се радвам на бебко  Heart Eyes Чакам личната да се обади дали е получила ваксината и ще отидем да я сложи. Дано слънчицето ми да я приеме леко  Praynig

Последна редакция: вт, 03 фев 2015, 10:25 от Tsvetivn

# 48
  • Мнения: 107
Записвам се само набързо, че Крис се събуди. По-късно ще наваксвам с четенето.

Да ни е честита първата темичка в "Родени". Simple Smile

# 49
  • Мнения: 1 289
Мимченце, чудно оформена темичка! Браво на тебе!   bouquet

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Аз вероятно съм единствената, която не е правила тест.  Blush Още от първия ден на закъснението знаех, че съм бременна. Половинката с трепет очакваше да разбере със сигурност. Изчаках доста време и си записах час за преглед. На 21.05 /Св. св. Константин и Елена/ се явих в кабинета на АГ с надеждата, че всичко ще е наред. Тогава чух най-прекрасния звук - туптенето на малкото сърчице!  Heart Eyes

# 51
  • Мнения: 509
Здравейте и от мен! Да ни е честита новата тема! Мимченце, страхотна си!

Моето бебе ака веднага след яденето, когато съм му дала Биогайа - не знам дали е съвпадение, но вече няколко пъти се случва. Знам, че ако майката има проблем с изхождането, на бебето се отразява.

Ние вчера не сме имали никакви колики, вече си мислех, че отшумяват, но сутринта пак поплакахме. Може да е от пикантните кюфтета, дето вечерях. ЛЛ каза, че още най-много 2 седмици ще ни мъчат (сега сме на 2,5 мес.)

В петък сме на ваксина и ми е много притеснено също като вас след всичката шумотевица около тях... Трябваше мин. седмица, но баткото беше болен и малкото е в контакт, та отложихме.

# 52
  • Мнения: 49
Здравейте мамита  Simple Smile Много хубава тема Мимченце   bouquet
Аз съм януарска мама, но бях с термин декември и от самото начало ви чета. При януарските мами не ми харесва. Приемате ли ме във вашата група? Мимченце както винаги прави темите страхотни  Simple Smile

За двете чертички и аз разбрах през април, изчаках още две седмици и тогава си записах час при гинеколожката.

Аспиратора за нос ни е на chicco.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 261
pufinka_3 , добре дошла при нас!  Hug Как се казва твоето бебче? Simple Smile

Brit_Brit, и Ани имаше секрет в едното оче, чак сутрин като се събудеше й беше трудно да си отвори очето, понеже през нощта се беше насъбрало и засъхнало. За няма и 2-3 дни се оправи с чай от лайка. По няколко пъти на ден почиствам с памуче, напоено с чая. Дано и при теб подейства.  Peace

# 54
  • Мнения: X

Кратък отчет от консултацията вчера по случай втория месец на Вили - 1,200 кг за 4 седмици (вече е 5,100 Simple Smile ), 54 см, но не беше добре опънат, така че е поне 56 (сега е с гащеризон 56 см и му и точен). Напълно здравичък Simple Smile Спирам да се чудя за кърмата, пия си чайчето и се радвам на бебко  Heart Eyes Чакам личната да се обади дали е получила ваксината и ще отидем да я сложи. Дано слънчицето ми да я приеме леко  Praynig

Цвети,във Варна ли ходиш на консултации? Ние трябваше вчера да сме на консултация и  ваксина,но нашата педи я отмени заради грипната епидемия,която днес удължиха с още една седмица. Ти как така ходиш на консултации,нали са забранени сега? Rolling Eyes

# 55
  • Варна
  • Мнения: 759
Знам, че ако майката има проблем с изхождането, на бебето се отразява.
И аз имам такива наблюдения. От около месец и аз ходя през ден-два, а до преди операцията бях като часовник - щом си отворех очите сутрин и всичко си изхвърлях без проблем. Напоследък обаче не знам какво става. Не съм си променила и грам начина на хранене от бременността. По-скоро явно заседналия начин на живот и дългото седене заради кърменето си оказаха влиянието  Tired Вчера взех био гая, да видим как ще се отрази на бебо, даже се замислям и аз да пия, и без това пише след отваряне да се използва в рамките на месец.

Пуфинка, добре дошла  Hug

Салвадоре, нашата педиатърка приема в самостоятелен кабинет във входа на един блок. Има си отделни часове за консултации и винаги първо звъня и тя казва по кое време няма да има хора, за да отидем. Аз специално я питах за епидемията, каза, че няма от какво да се притеснявам. Тя си е само педиатър, а Велизар сме го записали при нашата лл. Чакаме я да се обади за ваксината, но вероятно заради грипа се въздържа. Другата седмица аз ще й звънна.

Последна редакция: вт, 03 фев 2015, 12:58 от Tsvetivn

# 56
  • Мнения: 236
Здравейте мамита  Simple Smile Много хубава тема Мимченце   bouquet
Аз съм януарска мама, но бях с термин декември и от самото начало ви чета. При януарските мами не ми харесва. Приемате ли ме във вашата група? Мимченце както винаги прави темите страхотни  Simple Smile

За двете чертички и аз разбрах през април, изчаках още две седмици и тогава си записах час при гинеколожката.

Аспиратора за нос ни е на chicco.

Добре дошла.  Hug

Аз разбрах, че съм бременна на 2-ри април.Закъсня ми с четири дни и бях сигурна, че съм бременна.Цикълът ми е по часовник  Heart Eyes

# 57
  • Мнения: X
Цвети,разбрах Simple Smile

Мами,някой чувал ли е нещо за сиропа УЕЛМУВ БЕБЕ ? Нашата педиатърка ми го препоръча преди малко по телефона.И другия ми въпрос е знаете ли колко време се дава Биогаята? Андриян изпи едно шишенце вече и се чудя дали да започваме втора.

# 58
  • Мнения: 107
Brit_Brit, и на Криси от вчера сутринта едното му оче изпуска някакъв секрет, от който очето залепва понякога и като засъхне трудно се чисти. Но и аз като Габи го почиствам с чай от лайка с една марличка и ми се струва, че вече е по-добре.

Майчета на момченца, знам, че вече коментирахме темата с посоката на пишлетата и останах с впетатление, че повечето или не му давате посока или го слагате надолу. Аз също не го бутам и пишлето си стои все надолу. Но майка ми твърди, че трябва да е нагоре (само дето не си спомня защо). Знам че е смешно, но снощи гледах "Столичани в повече" и там имаше точно такава сцена и се коментираше, че пишокът трябва да е нагоре, за да не се притиска каналчето. Simple Smile Дали има нещо вярно? Ще питам педи, макар че й нямам никакво доверие, а в интернет има доста противоречива информация.  newsm78

# 59
  • Мнения: X
Brit_Brit, и на Криси от вчера сутринта едното му оче изпуска някакъв секрет, от който очето залепва понякога и като засъхне трудно се чисти. Но и аз като Габи го почиствам с чай от лайка с една марличка и ми се струва, че вече е по-добре.

Майчета на момченца, знам, че вече коментирахме темата с посоката на пишлетата и останах с впетатление, че повечето или не му давате посока или го слагате надолу. Аз също не го бутам и пишлето си стои все надолу. Но майка ми твърди, че трябва да е нагоре (само дето не си спомня защо). Знам че е смешно, но снощи гледах "Столичани в повече" и там имаше точно такава сцена и се коментираше, че пишокът трябва да е нагоре, за да не се притиска каналчето. Simple Smile Дали има нещо вярно? Ще питам педи, макар че й нямам никакво доверие, а в интернет има доста противоречива информация.  newsm78

От около 2 седмици и аз го слагам само на горе след забележка на една приятелка ,която има вече второ момче.Слагало се нагоре за да не се прекъсва някакъв канал.

Общи условия

Активация на акаунт