Августинчетата дупета надигат, скоро няма да се стигат!

  • 23 646
  • 755
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 901
Пипи, и аз не рзбрах кой кога е нахранен последно и кога е плакал и кое отличава новия режим от досегашния.

# 46
  • Мнения: 834
Coming в кой квартал си? И в кой парк ходите? Аз съм с кола, най-обичам южния и като гледам прогнозата май четвъртък изглежда най-добре за парк  Peace
Така че може и другите софийски мами да се включат  Sunglasses

# 47
  • Мнения: 1 073
 Момичета тук съм и ви чета нон стоп. Благодаря за отношението и подкрепата. Не пиша защото ще ви натоваря. Много е гадно. Малкият вече се оправя обаче и ще ни пуснат след ден - два.
само ще кажа за нощното будене, че от таблета ми е голяма мъка. Без клавиатура съм като с вързани ръце, а за разкош се налага да щракам на БДС.
моето дете е спокойно. Плаче малко, в повечето случаи знам защо. Та, нощното будене не го невротизира. Даже напротив. Аз не искам да спирам/ намалям кърменето. Нямам за цел да си освободя време без него и съм го оставила да ме води. Той ме обича безкрайно и за него съм най-готиното нещо в живото му (след баща му, но това друг път ще ви разправям). Обичам да си мисля, че му липсвам и иска да го гушна Simple Smile и за това се буди.
Пипи, защо не опитош да спреш с опитите да го вкараш в рамка и да видиш как ще се развият нещата. Дай му свобода на това дете. Аз съм против налагане на режими, само малко помогоне понякога. То си личи предполагам.
оф, нещо не мога да си напиша точно коквото ми иде, гледам да посъкратя. Ако към края на седмисата е още актуално ще допълвам.
имам грешки, но се изнервих да пиша, извинете

# 48
  • Мнения: 198
ymemansi, чудесно е че нещата вървят към подобрение и скоро ще си бъдете у дома.В болниците всичко е толкова потискащо, че може да се разболееш  повече.

Относно буденето - ние сме на кърма, до преди две седмици спеше по цяла нощ- будеше се към 6-7 сутринта за хранене, но сега стана страшно - заспива трудно, приспиваме се по няколко пъти( ляга в 20:00 ) и чак след 22:00 часа нещата се успокояват и така  до към 24:00, 01:00, 02:00, различно събужда се с рев, не от глад и не винаги само за вода или биба. Разрових се за т.н.  wonder weeks - e намерих си обяснение- 26 седмица. Периода продължава от 1 до 5 седмици и започва в 22 седмица. Като пик е посочена 26 седмица Точно като по учебник.  Сега се моля да устискам и да не се побъркам в следващите две седмици Simple Smile
А, и да добавя-  следобед, иначе моето усмихнато и успешно забавляващо се и само бебе се превръща в мрънкащо и не искащо нищо друго, освен носене зверче.
Вашите бебоци и те са в този период между 22 и 26 седмица, така, че може и  това да си е просто поредния период. А и в комбинация, на растящите зъби, защото на всички вече им е време Simple Smile
За капак - направо в чудо се виждам със захранването.. Искам да заместя обедното хранене, тъй като се цедя и мисля, че кърмата ми започна да намалява въпреки взетите мерки,но тя изяжда някакво огромно според мен количество около  пюре- 180 гр. и след като предложа и шише си дояжда. Реакция няма, не е повръщала, но пък огладнява за три часа.. Та мамите със стаж- кажете ми моля, горе долу какво количество пюре мога да давам без да се тревожа, че ще й разширя стомахчето?

# 49
  • Мнения: 11
Момичета здравейте. Аз ви чета от много време, още от бременните теми, но не съм писала досега(чета от телефон по често и нещо с регистрацията там не се получи). Много е хубава групата и е супер човек да знае, че и други хора са в "екшън".
Моето бебе е доста палаво още от сега и напълно разбирам Пипи , тъй като и моето не спи и се буди по много пъти през нощта.
И ние сме в приключението на захранването и борим пюретата.

Искам да ви питам нещо - моето бебе иска да спи само по корем. Откакто се научи да се обръща сам, спи само така. Обръщам го по гръб и той след 5 мин. вече пак е по корем. Не знам, има ли други като него. Ортопед ми е казвал, че не е хубаво да спи по корем.  

Последна редакция: пн, 02 фев 2015, 22:59 от buba2014

# 50
  • Мнения: 334
И аз пиша винаги от телефона и много неща ми се губят,но нямам време да седна на лаптопа.Та ижинка не съм пробвала с оригване,истината е,че заспива на гърда вечер и не успява да се оригне.
Дени,и моят е като твоя син.Това сус седмиците ако е вярно и аз не мога да дочакам 1-5седмици.Ми то почват и зъби.
Добре,че коликите отминаха и сега другия проблем-зъбките хахаха

# 51
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Пипи, и аз не рзбрах кой кога е нахранен последно и кога е плакал и кое отличава новия режим от досегашния.

А? Какъв нов и стар режим, няма разлика, вече два месеца се буди постоянно нощем. А от втори до четвърти месец правеше някакви паузи, по 3-4-5 часа, сега максимум по 2.

А новото е, че се опитах да не го храня от 11 до 5 сутринта, но след 3 става много нервен и ми е мъчно и миналата нощ си го нахраних.

ох, като ми каже някой така "води се по детето, не го вкарвай в режим/рамки" (във връзка с друг пост) и ми иде да  #2gunfire И аз съм жив човек, егати, колко да ви е странно, че искам да съм щастлива, спокойна и да спя поне по 3 часа на нощ, голям грях, голямо нещо. Съжалявам, но аз не живея заради детето, то е част от живота ми, хубава, важна, но имах живот и преди него все пак. Сега ще ме замеряте с камъни и помислите вече за съвсем ужасна, но го казвам съвсем спокойно, не съм нервна, даже много си се разбираме и обичаме с бебо последните седмици. Това не пречи да кажа, че си обичам и мъжа, искам да имам време и за него, и за себе си, и за други неща,не съм от майките, които ще си пренастроят изцяло живота и нищо друго няма да ги интересува, освен детето. Повечето около мен са точно така- след като се роди детето, започва едно клюкарстване с други майки колко им е лош мъжът, отдръпване от него, от приятели отношение тип "само детето ми е важно". Аз все още се опитвам да съчетавам всичко, сигурно съм идеалист, че още вярвам, че може  Confused

прекъсна ми се мислъта, че се събуди, така че до утре и лека  Hug

# 52
  • Мнения: 51
Благодаря за новата тема :* На болничките пожелавам много бързо оздравяване  Praynig  Heart Eyes Heart Eyes

# 53
  • София
  • Мнения: 357
ymemansi, стискай зъби още малко, всичко ще мине и щом Коко се оправя вече, това е най-важното Hug
buba2014, от гледна точка на вреда за костната система не съм чувала да вреди спането по корем, но като се замисля има логика - гръбнакът може би е в неестествено извита фирма така. Аз за спането по корем знам, че е опасно от гледна точка на това, че може да забоде нос в леглото и да се затрудни дишането. Опитавала ли си да го сложиш по гръб и от двете страни да му ограничиш мърдането с нещо, за да не се обръща?
Пипи2013, с камъни едва ли някой ще те замери, все пак човек си и имаш нужда от време за себе си, та емоциите ти са разбираеми. Аз не подкрепям и двете крайности - нито пълното себеотрицание в полза на детето, нито пълното неглижиране на нуждите на детето - златната среда е ключова. Обаче смятам, че процесът е двустранен - хем да се вслушваш в бебето, хем по възможно най-лек начин да го приучаваш към нещо, съобразено с темперамента на самото дете. Но за това трябва наистина повече търпение и да се вслушваш в него, да знаеш кога от какво има нужда и да му го дадеш по начин, който да удовлетворява и двете страни.

Аз не съм ви се ''хвалила'' вчера - Никола направи първия си полет към пода. Оставих го за секунди само, обръщам се и го гледам, че се търкаля по дивана и двете крачета отиват към ръба, но си казах - само за секунда да взема нещото Х и се връщам - за 4 крачки става дума. И след секунда само се чу ужасен тропот - той си стовари главата на ламината. Последва много рев, чак се захласна без да поема въздух. Но след около 10мин. беше забравил, че е падал. Днес вече го барикадирам с възглавници по дивана, но той пък се оплаква, че му пречат - няма угодия значи.

# 54
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 228
Здравейте, нямам време затова само набързо да вметна!
На 37 години съм и очевидно имах живот преди бебо и то доста добър, не искам да съм само майка защото съм и още много неща. В момента обаче явно циркулирам около бебо, но не съм загърбила нито мъжа си нито приятелите си, просто в момента те се съобразяват повече с мен и моя ритъм на живот.
Пипи мисля си, че не е трябвало да отлагаш храненето в 23 часа, до колкото си спомням ти го въведе от преди 2 - 3 седмици. Може и да съм в грешка просто от постовете останах с това впечатление. Не познавам нито теб нито детето ти но след като се е събудил в 11, в 12 и в 3 очевидно е бил гладен. Сама обясняваше как хапва много по - малко на кратък интервал. В края на миналата седмица се похвали, че започнал да яде по 120 - 150 мл, а вечерта изял и 220 мл. Това ти даде основание да мислиш, че детето няма нужда от хранене в просъница ? Позволявам си да коментирам просто защото написа, че се водиш по "Ръководството", ако действително е така това хранене трябваше да продължи до 7 месец или докато детето само се откаже от него. Три седмици въведен нов режим и промени в него са прекалени за един мъник. Това е лично мнение, което е направено в резултат на впечатления натрупани от споделено във форум, така че в никакъв случай не твърдя, че е актуално.
Днес ще се опитам да направя пюре от сушени сливи да видим дали ще се получи нещо.
Пожелавам на всички майки и бебета да са здрави и да имаме един слънчев ден!

# 55
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 756
Пипи2013, това което ще ти напиша е съвсем добронамерено и с идеята да погледнеш по друг начин на нещата. Не съм никоя да те съдя.
Прекрасно е, че искаш да си не само майка, но и съпруга, приятелка, дъщеря, служител  т.н. Но точно в този момент, тези няколко 3-5-10 месеца, 1-2 години може би твоето дете трябва да е приоритет. Това не значи автоматично, че си зарязала всичко останало и говориш само за пюрета и акита. Ако му подариш тези нищо и никакви месеци /на фона на целия ви живот/ може би то ще ти подари после време за мъжа, за приятелките, за работата.
Решаваш, че искаш да му създадеш режим. Но не както на него ще му е добре, а както теб те устройва. Изобщо се опитваш да го дресираш/ прости за израза/ както теб ще ти е удобно. Ами неговите желания, нужди? Имаш очаквания от него като към голям човек, ами зачитай и неговите капризи като на голям човек.
Опитай да му подариш 1! месец в който да се водиш по него. Да яде когато иска, да го гушкаш, да го разхождаш, подари му цялото си внимание. И то ще се промени. Вярвам в това!
А сега то плаче, ти се изнервяш, то не среща разбиране и се изнервя и какво? Кой от двама ви е добре? Като опита да му махнеш някакво нощно хранене/ прости,ако не съм разбрала правилно/ какво постигна? То реве, ти не спиш...
Пак моля за извинение, ако ти се струвам рязка. Но прецени и тая гледна точка.
Аз тази нощ имам 3 часа сън накуп. И съм хепи! Laughing На беба нещо и изчезна онова мятане кошмарно/дане чуе дявола Simple Smile/, ама аз продължавам да се будя като бебе, на час-два. Simple Smile Все се майтапим, че аз режим не и направих, но тя на мен направи.
Днес мисля да захраня с картоф. Белен или не да го варя?
Ех, като я слушам как ми подвиква и си бърбори, много си я обичкам!

# 56
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Силви, не съм махала храненето в просъница. Явно от недоспиване се изразявам много зле, та все нещо не ме разбирате...Чудех се дали да го махам, защото бебео изяжда много 3 часа преди това и почти не иска да яде в 11. Един път изяжда 40 мл, друг път 20...А се буди по навик вече и се получава тъпо- сама се насадих с една будене повече, което не ни върши никаква работа, защото до 2 часа максимум е буден пак. Изобщо тази книга е супер, но уви не става при нас, бебо не може да спи толкова много и се разваля графикът още през самия ден, абсурд да спи 1.30 часа преди всяко хранене, просто се наспива с по-малко.

не знам как издържате тез, които не спите нощем (виждам по анкетта, че доста бебоци се будят). Аз съм на етапи, като цяло не ми тежи и съм много свежа денем, но има периоди, в които издишам и едвам гледам. Вече втора сутрин едва ставам от леглото, а малкия дивак нищо не може да го накара да спи, ако не иска. Някои гушкат бебоците под одеялото и те спят още- да, да  Laughing при нас започва рев, рев...

та наскоро мислех да се хваля, че денем ми е станал по-добричък и изобщо към шестия месец става готино някак си, излизаме с него навън, държи се добре и тн...Ноо ми е толкова недоспало, че дори не знам как да си формулирам хваленето. Май ще пия кафе, дано не му подейства кофеинът да будува още повече

сега виждам, че ели е писал анещо, ама наистина съм неадекватна още и после ще гледам

# 57
  • Мнения: 397
Пипи, защо не опитош да спреш с опитите да го вкараш в рамка и да видиш как ще се развият нещата. Дай му свобода на това дете. Аз съм против налагане на режими
Подкрепям yememansi,eliee и ижинка  Peace И аз съм против налагането на режими. Смятам,че ключа е да се научиш д разбираш детето и правилото за златната среда... Аз се изнервям на месеца веднъж ,когато не мога да разбера какво и има на моята госпожица Sad И ние се будим ,но не смятам,че е края на света. ПОнякога се буди на 1 час,понякога на 2,понякога на 4 ...друг път не се будим до сутринта . Открих,че при нея причините са 2 - оригване или зъби. Снощи например я хванах още докато се размрънка и я намазах с гел за зъби докато лежеше и тя се успокои,обърна се и заспа  Peace. Пипи,смятам,че причините за нервниченето при бебоците е неразположенията им и когато не се открият навреме те стават по-нервни и плач и т.н... Все пак това е единствения начин на контактуване на бебоците с нас - те сигнализират за нещо ,което мамите трябва да открием . Аз също давам гърда , за да си спестя разнасянето и да легнем и двете по-бързичко, въпреки че знам,че единственото и будене за  ядене е към 6.
Ох ,стана дълго ,но отдавна се каня да пиша,но лаптопа ми се разпадна  Mr. Green Сега вече не помня 100-те неща,които смятах да пиша  Embarassed
yememansi, радвам се ,че сте по-добре   bouquet
fiona, не казваш как си  newsm78

# 58
  • София
  • Мнения: 357
elliee, ти може и да си сварила картофа вече, но да кажа, че аз го варях белен, нарязан на кубчета - така  доста бързо ми се сваряваше. Дано да й хареса на госпожицата Peace

# 59
  • Мнения: 212
Пипи, и аз не рзбрах кой кога е нахранен последно и кога е плакал и кое отличава новия режим от досегашния.

А? Какъв нов и стар режим, няма разлика, вече два месеца се буди постоянно нощем. А от втори до четвърти месец правеше някакви паузи, по 3-4-5 часа, сега максимум по 2.

А новото е, че се опитах да не го храня от 11 до 5 сутринта, но след 3 става много нервен и ми е мъчно и миналата нощ си го нахраних.

ох, като ми каже някой така "води се по детето, не го вкарвай в режим/рамки" (във връзка с друг пост) и ми иде да  #2gunfire И аз съм жив човек, егати, колко да ви е странно, че искам да съм щастлива, спокойна и да спя поне по 3 часа на нощ, голям грях, голямо нещо. Съжалявам, но аз не живея заради детето, то е част от живота ми, хубава, важна, но имах живот и преди него все пак. Сега ще ме замеряте с камъни и помислите вече за съвсем ужасна, но го казвам съвсем спокойно, не съм нервна, даже много си се разбираме и обичаме с бебо последните седмици. Това не пречи да кажа, че си обичам и мъжа, искам да имам време и за него, и за себе си, и за други неща,не съм от майките, които ще си пренастроят изцяло живота и нищо друго няма да ги интересува, освен детето. Повечето около мен са точно така- след като се роди детето, започва едно клюкарстване с други майки колко им е лош мъжът, отдръпване от него, от приятели отношение тип "само детето ми е важно". Аз все още се опитвам да съчетавам всичко, сигурно съм идеалист, че още вярвам, че може  Confused

прекъсна ми се мислъта, че се събуди, така че до утре и лека  Hug




Напълно съгласна съм с теб , преди да забременея една майка ми беше казал , че не трябва да се жертваме заради децата си и ние сме хора и имаме свойте нужди , и всяка майка знае най- добре какво е най- добре за детето и семеиството й .
Извинявам се , че се включеам от друга тема , но сме 1 месец по-малки
и от време на време влизам да прочета какво ме чака следващия месец Simple Smile

Последна редакция: вт, 03 фев 2015, 10:08 от lar28

Общи условия

Активация на акаунт