Обучение след 7 клас и работа с езици

  • 3 562
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Имам спешна нужда от помощ! На 14 съм и трябва да реша къде ще кандидатствам след 7 клас. Решила съм , че искам да уча в английска гимназия. Нашите ме попитаха какво мисля да уча после с тези езици. Аз обаче знам само, че може да се запише английска филология и да се преподава след това. Нямам идея какво друго може да се работи или учи. Ако някой има познания в тази област моля да ми пише. Благодаря Ви предварително! Cry

Последна редакция: чт, 29 яну 2015, 17:11 от nnikolova666

# 1
  • Мнения: 6 996
Всичко можеш да запишеш след езикова гимназия. Имам съученици лекари, имам съученици програмисти, съученици архитекти или с разни икономически специалности (с френска гимназия съм).
Ако пък специално искаш филология да учиш, освен да преподаваш, можеш и да превеждаш. Имам приятели с филология, които после станаха журналисти.
Аз самата учих филология, но работя в IT, така ми се получиха нещата.

# 2
  • Nice
  • Мнения: 946
Така е, наистина може да учиш каквото искаш след езикова гимназия. Това, че има засилено учене на език не значи, че няма да учиш други предмети. Имам само две съученички които продължиха да учат филология на съответния език, други учат различни специалности: фармация, право, икономика, журналитика, програмиране и дори медицина. С едно добро ниво  на определен език и някаква добра специалност в университета можеш да станеш търсен кадър.
Абсолютно всички мои съученици учат в университети в момента и никой не остана само с гимназия. Да не говорим, че ако е наистина добра гимназията и обучението е на добро ниво това ти дава добър старт за продължаване в чужбина.
И аз като реших да продължа в езикова гимназия разни хора ми казваха, че няма смисъл, един ден ще излезна с един прост език и тн. и нищо друго няма да знам, по-хубаво да се запише хуманитарен профил или икономически. Това изобщо не е вярно, ще запишеш каквато специалност си искаш и в плюс ще имаш владеене на един или два езика на добро ниво. По принцип би трябвало в 11 и 12 клас да имате ЗИП по избиаем предмет, тоест допълнителни часове, и можеш да си избереш предмет който ти е нужен за това което искаш да продължиш да учиш след гимназията (поне в моята гимназия имахме ЗИПове, не знам сега как стоят нещата).

Късмет в избора!

# 3
  • Варна
  • Мнения: 486
Аз съм майка на седмокласник.
Пред "нас" стои въпросът - езикова или математическа? (да се надяваме че ще имаме шанс и за двете - за сега нещата са обещаващи) 

Общи условия

Активация на акаунт