Балатум върху мокет?

  • 6 481
  • 31
  •   1
Отговори
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 909
Трябва ми бързо и евтино да сменя подова настилка в спалнята. В момента съм на мокет на 8г., който събира страшно много прах и др. алергени. Освен това е замърсен от годините и взе да понамирисва при използване на овлажнител в стаята. Не желая повече да се занимавам с мокети, даже съм убедена, че от това си докарах проблеми с носа. За ламинат - излиза ми скъпо  Mr. Green

Питането ми е може ли да се сложи балатум в/у мокета? Крие ли това някакви рискове? Има ли някакви особености? Примерно от лепилото да остане някаква влага под новата настилка?

# 1
  • Мнения: 25 836
Сама казваш, че мокета е гаден и миризлив...махайте го. Какъв е смисъла да го покриваш с нещо отгоре...
Има и доста евтини ламинати, но вие си знаете...Аз бих разкарала мокета и бих слижила новия балатум.

# 2
  • Мнения: 29 871
Махай мокета! Може да си докарате мухъл под балатума. Не рискувай, че да не стане по-лошо... Peace

# 3
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 161
И аз съм на мнение да махнете мокета,каквото и да ви коства това,отколкото да лепнете отгоре му балатум  SickPeace

# 4
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 909
Направо ме е страх какво ще излезе под мокета. Ако е супер здраво залепен - ще вземе отдолу да се разкърти замазката и ще си отворя още работа и  Money Още си спомням в родния ми апартамент какво изскочи при такава гимнастика. Всичките строителни отпадъци при строежа на блока бяха вложени в замазката.

Правила съм си някакви сметки...балатум и мокет си е най-евтино. А и съм под наем. Скоро правих разходи за сметка на хазяйката и е малко рано да я сюрпризирам с нов разход от поне 250-300лв за ламинат

# 5
  • Мнения: 25 836


Правила съм си някакви сметки...балатум и мокет си е най-евтино. А и съм под наем. Скоро правих разходи за сметка на хазяйката и е малко рано да я сюрпризирам с нов разход от поне 250-300лв за ламинат
Това променя нещата...първо говори с хазайката. Обясни и, че не може да се живее с този мокет, че ще вложите максимално икономични материали, така ще се облагороди  имота и. Но не се хващай да лепиш балатум върху мокета...ще се стигне до махане и на двете.Да не ти дреме какво ще излезе от долу, ще го изметете и на боклука.

# 6
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 909
Притеснява ме, че отдолу може да се отворят дупки, да се наложи нова замазка...чакане сума ти дни с мебели, натрупани по коридора и кухнята

Този номер с облагородяването го играх преди няколко месеца при смяната на дограмата в стаята за има няма 650лв Money И сега ако й тупна още 300лв Money

# 7
  • Мнения: 25 836
Изчакай до пролетта тогава.
Колко време плануваш да живееш в това жилище?

# 8
  • Мнения: 1 814
Изчакай до пролетта тогава.
Колко време плануваш да живееш в това жилище?
+1 глас за изчакване до пролетта и от мен. И за махане на мокета. Ако е супер здраво залепен, маха се с технически ацетон, купува се от железариите, но е необходимо да се осигури добро проветрение, което пак предполага изчакване на по-топло време.
Ето препратка към тема в Направи си сам, аз лично съм пробвала, точно като описаните от HD и donaddt са действията.
http://forum.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?f=26&t=474

# 9
  • Мнения: 8 956
Никак няма да съм щастлива, ако наемател реши и залепи балатум върху мокет без да го коментира с мен  Shocked

# 10
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 909
Никак няма да съм щастлива, ако наемател реши и залепи балатум върху мокет без да го коментира с мен  Shocked
Защо реши, че няма да коментирам с хазаяката?! Дограмата, спомената по-горе, да не мислиш, че съм я сложила като Коледна изненада?!  Mr. Green Само, че трябва да имам готови варианти 1,2,3 за подова настилка. Защото хазяйката като едното нищо може да ми откаже разход за ламинат, а аз увисвам да чакам някакви по-светли времена (но не за мен). А ми трябва в близко време някакво приемливо решение.

Мисля още доста да остана в апартамента, който обитавам. А и съм тук от доста време. За съжаление напоследък на куп се отвориха разходи и тепърва предстоят още ремонти след теч на покрива. За това търся евтин вариант, който мога да платя сама примерно и да е с минимални строителни дейности и разправии.

# 11
  • Мнения: 25 836
В такъв случай, пак с разрешение на хазаите, махаш мокета (по хигиенично и за теб самата, а и за бъдещи обитатели) и слагате евтин балатум...Аз като хазайка бих предпочела да е ламинат.
Можеш да изчислиш двата варианта, ако е балатум колко ще излезе, и ако е ламинат.Представяш предложението и вземате решение.

# 12
  • Мнения: 3 031
Можеш да й предложиш вие да сложите ламинат и следващата една година да плащате по-нисък наем. Ако струва 300 лева, ще плащате по 25 лева по-малко на месец например.

Балатум върху мокет не си е работа.

# 13
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 909
Разбира се, че ще е с разрешение на хазяйката. Но тя не разбира много от такива неща, а и не разчитам да се смили над здравето ми, да плясне с ръце и да каже "Моето момиче, отказквам се от един наем и си сложи ламинат да ти е готино".

И аз бих предпочела ламинат  Mr. Green Обаче money talks и трябва някъде по средата да се намери решение, изгодно и за двете страни. За това разцъквам варианти. Най-евтино ми е да изпера мокета с екстрактор, но ефектът е от ден до пладне Tired

Mai Tai   Hug тази идея ми харесва. Не се бях замислила за такъв разсрочен вариант Peace

# 14
  • Мнения: 25 836
Дано се навие на разсрочен вариант, че има хазяи дето си търсят всеки наем до стотинка и не им дреме дали не е станал бункер междувременно.
Пък и в най лошия вариант си прасваш едно балатумче, поне се чисти лесно. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт