Бъдещи мами през януари V :)

  • 14 450
  • 265
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 3 777
А да има някои който да го карат на 10 дена да си прави изследване за хемоглобин Confused:

Аз си пия хапчета, но ме карат и да си правя изследвания и ако хаповете не помагат, други хапове. Това според доктора е най важното в момента.
Така че Fun питай за твоя хемоглобин дали не трябва да пиеш нещо.

# 256
  • Мнения: 2 641
Privet momicheta  Grinning

Vcera se zavarnah ot rodopite sled 3-ven prestoi i sega mi e gadno che sam v Sofia Cry Bebo tam se chuvstvashe dobre, ne mu se tragvashe i na nego, osobeno sled iadeneto koeto maika mu iziade Grinning  Taka de biah na svatba - ihu, ahu Laughing Prochetoh che poveceto ot vas sa dobre, drugite barzo da se opraviat.

# 257
  • Sofia
  • Мнения: 728
Аз по принцип съм с анемия и ниско кръвно,но от бременността още повече падна всичко. За припадъците-гледам като сме само с малкия да не ходя далеч. За хемоглобина ми бях аизписали Тотема но след третата ампула ги спрях,че тия дето изпих ги повърнах и умрях от киселини. Сега пак ще пия Малтофер(сироп).

# 258
  • Мнения: 173
Здравейте момичета.
Аз скоро не съм се включвала, но събота и неделя майка ми беше на гости и като ме грабнаха със сестрами да обикаляме по магазините, докато не си избрах количка, дрешки и други джунджурийки за бебчо не ме оставиха на мира.
Не че се оплаквам де  Grinning .
Радвам се, че повечето сте добре. Аз се чуствам много добре/за сега/ и физически и психически , чак ме е страх да се похваля...
Да ви питам, вие кога смятате да си приготвяте багажа за болницата, защото аз изобщо незнам какво трябва да се носи. Още не съм решила дори къде ще раждам, ама то май има време.

# 259
  • София
  • Мнения: 1 402
Цитат на: kristia
Нещо все още не мога да се справям с тези цитати  Cry , ама скоро и това време ще дойде  Stuck Out Tongue

Аса, а ти определено си на прага да откриеш нещо изключително важно в областта на бебе-логията Laughing

И аз съм поредното даказателство за твоята теория.

Дерзай!


Spoko vsichko s vremeto si Simple Smile i az biah taka v nachaloto ama posle taka sviknah che jiveya s foruma i negovite nastroiki

# 260
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Каси и аз стискам палци по- бързичко да се оправиш!

Цитат на: didi72
Да ви питам, вие кога смятате да си приготвяте багажа за болницата, защото аз изобщо незнам какво трябва да се носи. Още не съм решила дори къде ще раждам, ама то май има време.


По въпроса- в четвъртък съм си насрочила час при лекаря, който съм избрала да ме изражда/от АГ-то е/ и тогава смятам да попитам какво трябва да съдържа тази прословута чанта и да я подготвя да ми е под ръка.

# 261
  • Мнения: 173
Цитат на: Katusha


Цитат на: didi72
Да ви питам, вие кога смятате да си приготвяте багажа за болницата, защото аз изобщо незнам какво трябва да се носи. Още не съм решила дори къде ще раждам, ама то май има време.


По въпроса- в четвъртък съм си насрочила час при лекаря, който съм избрала да ме изражда/от АГ-то е/ и тогава смятам да попитам какво трябва да съдържа тази прословута чанта и да я подготвя да ми е под ръка.


Да не забравиш да споделиш Grinning

# 262
  • Мнения: 353
Здравейте момичета, като чета че и вие сънувате разни сънища се успокоявам че не съм откачила. Аз вече няколко пъти сънувам че се е родило бебето, а пак аз нищо още не съм купила и се събуждам с тревога. Вече съм направила списъци с някои неща и ще тръгвам на пазар няма накъде да отлагам повече.
Кате видях, че не си ми сложила розовото щъркелче до името - би ли го направила моля. Присъединявам се към розовата втора половина на Януари.
Усмивки на всички мами  Grinning

# 263
  • Мнения: 3 480
привет на всички !!!
ще се опитам днес да кача една снимчица от преди седмица, тя ми е единствената актуална ...

относни багажа - и аз още нищо не съм купила. чантата за АГ - то мисля, че трябваше да съдържа памперси за бебето, превръзки, мокри кърпички памперс, както и такива за нас, нощници, еднократни чаршафи ... чапанки, хавлии ... някъде в мненията специално за майчин дом имаше нещо като списък. аз имам едни дълги спъсъци, които си принтирах от форума на dir.bg  преди месеци.

като изключа контракциите се чувствам добре иначе, но въпреки магнезия и но шпа, не забелязвам да намаляват и ме е страх да не родя по-рано ... иначе аз имам много висок хемоглобин ... 144.

и с името голям проблем. таткото се запъна като магаре на лед и държи да е с П ... а аз не мога да харесам такова мъжко.

целувки на всички и да се пазите !!!

# 264
  • Мнения: 3 480
успях да кача снимка! да поясня, че аз не съм булката, ами с черната рокля. тук обаче не си личи коремът ми Rolling Eyes
другата седмица ще ми пратят друга снимка, която е по-новичка и е правена през деня и там вече се надявам да се види, че ще ставам мама Stuck Out Tongue

# 265
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
НЕОБХОДИМИ НЕЩА ЗА БОЛНИЦАТА

1-ви вариант
На първо време
- лични документи, изследвания и обменна карта /някъде искат и направление за хоспитализация/
- хавлиена кърпа /голяма/
- джапанки
- тоалетна хартия - 1 руло
- сапун
- ластик за коса
- мокри кърпички
- самобръсначка /само в някои болници/
- дамски превръзки - нощни и/или лиглин
- носни кърпички
- Бивацин спрей - за тези които ще ползват епизиотомия
- GSM + зарядно или фоно карта
- тефтер се тел. номера
- памперси за новороденото, мокри кърпички /малък пакет/ и ръкавички

След раждането
- жилетка или блуза за над нощницата
- чорапи
- чехли /джапанките съхнат по-трудно в студено време/
- малка хавлиена кърпа
- сутиен за кърмене /ако имате/
- тоалетни принадлежности
- тампони и помпа за кърма, Дефламол или Гермастан
- бельо, което се сваля преди визитация
- отвара от смрадлика или друго казано от акушерките
- минерална вода и нещо за ядене
- нещо за четене илил кръстословици
- джобни пари
- прибори за хранене и чаша
- фотоапарат и/или камера за първите мигове с бебчо
- залъгалка за бебо /по желание/

За изписването
- грим и парфюм за майката
- дрехи аз майката
- дрешки и одеяло за бебчо

Общи условия

Активация на акаунт