Отговори
# 705
  • Мнения: 66
Във Варна времето, хубаво, лошо, идва на следващия ден. Така че ние утре ще си седим у дома. ☺
Пюре от тиква на Hipp купувам. Има и на Gerber, те са по-малки, 80 гр. Преди малко се обърках, давам броколи, не карфиол. За сега купувам предимно от биомагазини. Чакам да станат пресните домати, грах, зелен боб и др. А жълтъка кога се вкарваше? Към осмия месец ли?

Последна редакция: пн, 11 май 2015, 21:02 от mira_k

# 706
  • Мнения: 843
Привет, аз съм въвела пащърнак тиква, морков и тиквичка. От биощандовете. Само тиквата беше обикновена, но пишеше рроизход България. Беше и вкусна. От утре ще давам и сладък картоф като вече ще го добавям в случая към тиквичка че ми остана. След това ще правя комбинации от изброените и ще почна и аз да се чудя какво ново да добавям. Може и лук знам, но от него малко, че сигурно е доста наситено. Праз, броколи. Чушка не знам кога може

Да ви питам сега 7- ми месец ще въвеждам каша за слидобед. А плодовите кога са? Паралелно ли?

# 707
  • Мнения: 1 235
Аз плодово пюре давам за десерт, че иначе трудно изяжда достатъчно количество зеленчук.
Жълтък от осмия месец мисля се дава.
Кашата засега съм я спряла, не я харесва, от другия месец ще пробвам с глутен.

# 708
  • Мнения: 328
Ние не ядем никакви купени заленчукови, та и аз правя,но много рядко намирам био. Правя моркови,картофи,тиквички от скоро,броколи,тиква когато намеря. Жълтък давах 4 пъти ( 2 пъти в седмицата) но го спрях,защото от миналата седмица въвеждам месо. От скоро му давам по мъничко плод банан и много му харесва. Като цяло смятам като въведа заек,пуйка и пиле да въвеждам глутен към 8-я месец. Още нямаме зъбче въпреки че напоследък на моменти е доста нервен. Купих му мрежичка за плодове на Нуби и като сложа вътре ябълка много му харесва. Това е от нас за сега  Peace

# 709
  • Мнения: 592
 wavey wavey wavey
При нас времето е супер хубаво миналата седмица стига и до 34 градуса..
Вече си имаме и 2-ро зъбче  Grinning Grinning Grinning което не го усетихме..
kle0patra Продукти те за пюретата взимам от БИО-магазин и му права всичко,което се сещам например : Грах,царевица,тиква,картофи,тиквички,броколи,спанак,коприва,манго,банани,ябълки,карфиол,вече пде пилешко и телешко купувам и готови на хип от време на време,каша само на хип без глутенова,но мисля др месец да вкарам и глутена за жълтъка ще изчакаме малко..

# 710
  • Мнения: 1 235
Izgrqvashto Slance , да продължавате така и с останалите зъбчета.
Благодаря за отговорите, ще взема карфиол, царевица и грах.
Вие какво мислите за проходилките? Май сега ги отричат лекарите заради неправилното прожождане на децата. Вие ще ги слагате ли?

# 711
  • Бургас
  • Мнения: 631
Клео, аз е слагам мойта дунда , тя постоянно иска да обикаля и да е права още малко и май дори ще проходи, неиска седнала легнала права все иска.И това единствено е измаря в къщи че да заспи, голяма фурия е . Simple Smile Но това си е според мен лична преценка вече на родителя след 6м въстраст. Някой път дори в паяка е храня яде си и после идва сама към лъжицата и се кефи, танцуваме така хахах
Май скоро ще имаме още едно зъбче, мн плачкаше снощи и си чеши и мн криви, предния път така беше и избиха едно след друго. Сега са 2 големи бели зъбчета Simple Smile
И почнахме да не спим след яденето в 6 , заспива чак в 9:30 направо като талпа хахах

# 712
  • Мнения: 592
Клео,и аз го слагам в проходилката питах Педиатъра ни и каза,че няма проблем да го слагам,пък той нашия тва и чака да ходи да бърка в пералнята  Joy Joy Joy Joy много му е интересна  hahaha

# 713
  • Мнения: 66
Ние като ходихме на ортопед в началото на третия месец ни каза, че до осмия месец не е добре да се слагат в проходилка децата. Беше свързано със ставите, хрущяла се втвърдява още. А и не само ставите, а и другите кости. Съжалявам, но не мога по-ясно да го обясня. Simple Smile Аз мисля, като навърши осем месеца, пак да отидем на ортопед и тогава да видим какво ще ни кажат. А иначе и Крис сякаш иска вече да бяга, постоянно маха с краката, хаха.

# 714
  • София
  • Мнения: 1 738
Момичета, изгубихте се в хубавото време 😀 Малчо вече е на 7.5 месеца, последния месец е наддал само 300 грама и не е пораснал на см. Педито ме пита дали си разпознава името, казва ли срички, маха ли за довиждане, прави ли боц, пълзи ли. Ами нищо от тези неща не прави! Направо се притесних 😟 Вашите бебоци как се справят? Иначе е много енергичен и весел, хапва с апетит пюрета и каши, кърмим се още.

# 715
  • София
  • Мнения: 477
Ее той още малко и 'добър ден' ще иска да му каже. Споко, бебоците се развиват и скоро ще правят много неща...и може пак да не правят точно тези, за които те е питал

# 716
  • Мнения: 843
от изброените мойто казва само 3 срички и се обръща на името. Изобщо няма да маха скоро. А боц не знам какво е  Laughing не се притеснявай. Много са различни. Според мен е рано за тия работи. И Митко яде с апетит поне Simple Smile

# 717
  • Мнения: 1 235
Длъжни са да питат лекарите. Мен от четвъртия месец докторката ме пита дали се обръща дъщеря ми, като й кажа "Не", тя ми казва "Ще почне". Ние казваме срички и си познава името, но само до там. Нито боц, нито махане, за пълзене да не говорим, та тя от "вчера" се обръща. Преди 2 месеца и моята кокона не беше дала на сантиметри, а вече ще качват все по по-малко.

# 718
  • Мнения: 843
Клео, Митака прави примитивни опити да пълзи като го сложа по корем. По-скоро е като "глист на буца"  Mr. Green но ицобщо не може да седи сам. Пък гледам некои от групата се изправят даже. Верно, че е един от най-малките вси пак.

# 719
  • Мнения: 1 235
"Глист на буца"  Joy  Joy hahaha искрено ме накара да се смея в този ранен час. И моето глистче се опитва да пълзи, вчера се опита да достигне една играчка, но резултатът беше придвижване назад. А така са мъчи. Иначе седи горе долу стабилно, колкото позволява възрастта, ама като се измори пада като талпа.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт