НОЕМВРИйчета засмени се местят в "Родени"

  • 47 581
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • тук и там
  • Мнения: 11 604
shimbite,като се върнахме в БГ и ние имахме този проблем-даже се оплаквах в темата и се чудих на какво се дължи...Във Белгия-Емил си заспиваше сам-слагах го в кошарата и цяла нощ не се буди,но като пристигнахме -в момента в който го сложа в кошарата и започваше да пищи.Като резултат от цялата работа-вече се приспиваме на ръце  Sad Да не говорим че  и се буди по пет пъти на вечер...Явно промяната на обстановка,климат и т.н им се отразява.Надявам се като се върнем в Белгия-Емо да започне пак да заспива сам.Хубаво лято!

# 691
  • Мнения: 2 563
Бебетата усещат, че са на ново място и като им е непознато, плачат, особено като се опиташ да ги оставиш сами.

Аз моят син си го приспивам като лягам до него и чета. Хич не ми пречи. За дневен сън само седя до него, че много става и ми се налага няколко пъти да го слагам, докато падне от умора. 

# 692
  • тук и там
  • Мнения: 11 604
 Да,ама ние вече два месеца сме в БГ и положението е същото...Ако и в Белгия пак наново свиква с обстановката два месеца,ще ми вземе здравето направо Crazy На ръце го преспивам,не мога да го оставя  до мен на спалнята,защото не стои мирен-веднага е допълзял до ръба..На всичкото отгоре-бабите го научиха да подскача,та сега като го вземе някой и веднага започва...като се върнем ще започвам да го вкарвам в пътя,че само вредни навици усвоява тук Simple Smile

# 693
  • Мнения: 558
Здравейте мами!Вече ми е много трудно ...бебка постояно иска да пълзи да се изправя,но все си удря главата или си затиска краче,почва да мрънка и реве.Колкото и да гледам да обезопасявам вече 3-ти пада.Вие как се справяте?

# 694
  • Мнения: 2 563
Здравейте мами!Вече ми е много трудно ...бебка постояно иска да пълзи да се изправя,но все си удря главата или си затиска краче,почва да мрънка и реве.Колкото и да гледам да обезопасявам вече 3-ти пада.Вие как се справяте?

Ами ще падат, няма дете, което да се е научило да се изправя и да ходи без да пада.

Обезопасила съм цялата дневна, имаме и прегради и уплътнение на ръбовете на масата. Пада доста. Веднъж си дръпна книга върху главата и си одра окото. Онзи ден си падна на лицето и му кървиха зъбите... Реве, гушкам го и продължава.

# 695
  • Мнения: 1 829
Здравейте мами,

Ние не сменяме обстановката за първи път, а за стотен, може би... но този път малката реши да прояви каприз да види дали номерът ще й мине. Твърдо съм решена да не стоя при нея докато заспи независимо дали е сутрин, на обяд или вечер. След като допреди три дни можеше значи може и сега. Забелязвам, че вече все по-малко реве, надявам се да спре когато разбере, че това не помага Wink

Ние все още не пълзим, не се изправяме и т.н. така че опасност от удряне почти няма и въпреки всичко инциденти дебнат отвсякъде  Mr. Green. Онзи ден докато вечеряхме седеше в мен, дръпна една чиния и се цапардоса с нея по главата Crazy

Хубава ваканция на всички почиващи!

# 696
  • Мнения: 2 563
Аз не вярвам, че на 9 месеца детето просто се лигави. Явно ти казва, че има нужда от теб.

# 697
  • тук и там
  • Мнения: 11 604
Те са си малки човечета-и проявяват капризи,сменят настроенията си,реагират на смяна на обстановката и т.н-като всички нас.Ако сигналите им бяха толкова"явни"-всичко щеше да е лесно,но за съжаление никак не е ясно какво иска едно бебе в много от случаите-дори и за майката,която прекарва 24 часа с него е трудно да разчете понякога сигналите..Моят син например реве  и мрънка и когато му е скучно,симулира кашлица за да го вземат на ръце и разни други хитринки е научил и си ги прилага  редовно Simple Smile

# 698
  • Мнения: 1 817
Моят мрънка за носене, за детски и за всевъзможни простотии. Проявяват капризи определено!!! Нали са хора, нищо че още не съвсем осъзнати, когато нещо искат или не им е комфортно, мрънкат, не могат да го кажат по друг начин!

# 699
  • Мнения: 1 829
Определено проявява каприз и когато й мине номерът е много щастлива Laughing В някои отношения съм много непоследователно затова и се научи да я мъкна постоянно на ръце, но със заспиването няма да се разберем защото това е основното време, което мога да отделя за по-големите си деца Crossing Arms

Не казвам, че се лигави, но знам, че започна ли да я приспивам на ръце или да стоя при нея докато заспи отучването ще е трудно. Всичко е въпрос на навик при тези мъничета Wink Ден 6-ти: заспива без мрънкане и самичка Mr. Green

Хубав ден от нас на всички мами и бебчовци!

# 700
  • Мнения: 31
Здравейте мили мами и сладки ноемврийчета. Извинявам се за спама, за който е виновен мм и кума ни (разбира се). Ние сме октомврийчета, скоро се върнахме от дълга почивка и реших да се запася с няколко кутии АМ, споделих това с ММ. И той реши да се обади на кума(който работи в един склад и взима на по-тънка цена)  
 да поръча и съответно ония като му предложи един кашон нашия се съгласи.  Та проблема е там че октомври ставаме на 12 мес. и трябва да минем на АМ3 и ще останат 2 кутии неисползваеми. Ако има мами от Пловдив които ползват Аптамил2 пишете на лични цената е 14 лв кутия 400 гр

# 701
  • тук и там
  • Мнения: 11 604
Ние вчера пътувахме обратно до Белгия...Ми няма такъв кошмар...Емил два часа и половина ме побърка,целият самолет или поне хората около нас със сигурност и тях.Рева,ама като казвам рева-имам предвид през цялото време..и то не мрънкане,ами рев до засиняване.Един дядо от пътниците ме съжали и през цялото време му маха,гримасничи и още какво ли не-чак предложи да го подържи за малко човека-само малко мир да има...Не иска да стои във мен,не иска да стои на земята,не иска да стои на седалката...то не беше друскание,скачане,залъгване,пиене на вода,ядене....- CrazyИ друго дете имам,като от 5 години постоянно пътуваме-ама такова чудо не бях виждала!Освен че ми оскуба косата от дърпане,на изпроводяк се изповръща върху мен,каката като го видя и тя започна да повръща...Едното повръща върху мен,другото до мен Crazy CrazyНакрая,като кацна самолета и се разплаках..и аз не знам от кое от двете-от облекчение,или от нерви или и от двете-но бях покъртителна гледка!

Последна редакция: вт, 08 сеп 2015, 16:08 от Kaisia

# 702
  • Мнения: 5 037
Каисиа,много  Hug за кошмарното пътуване.Просто има деца,които се превъзбуждат от много хора или нови за тях изживявания.Вече сте си в къщи и се надявам по-спокойни всички.

Ние вчера бяхме на консултация и вече сме 9,800кг(+100гр) и 74см(+2см).Имаме и 8 зъба и Алекс хапе каквото му е пред очите.Спрях да пасирам,а само му намачквам зеленчуците.

# 703
  • тук и там
  • Мнения: 11 604
Благодаря,scherifka! HugТъпо беше това че се разревах и аз накрая,но направо не ми издържаха нервите..И пак добре че полета е 2 часа и половина,ако беше презокеански полет сигурно щях да скоча доброволно от самолета Mr. Green
Ние утре сме на консултация-не сме ходили докато си бяхме в БГ,тоест от три месеца...Ще видим колко е пораснал за три месеца.Очаквам да ни направят забележка за теглото-не знам колко е,но бабите  цяло лято го тъпкаха,така че е наддал доста сигурно.Емил си върви едър от самото начало,вече купувам дрехи от 12 до 18 месеца...Зъбки не знам колко има EmbarassedНе дава да му бъркам във устата-предните са 7,но назад не мога да видя,още по-мало пък да опипам със пръст-хапе здраво,то за това и не му мия зъбките още,но така или иначе трябва да започвам-предполагам че ще свикне и ще започне да стиска по-леко след това,но сега е като питбул-като захапе и няма пускане.
Браво за мерките на Алекс!Аз ще докладвам утре.Хубав ден на всички!

# 704
  • Мнения: 1 817
Ето ни и нас, бяхме тези дни на консултация, тежим 10,400/+0,750, което много ме съмнява, явно не бяхме измерени добре предният път/ и сме 75 см високи. Расте прогресивно малкия! Mr. Green Иначе му се пови някакъв обрив само по крачетата и днес сме на специалист. Confused

Общи условия

Активация на акаунт