ОТБИВАНЕ - 2

  • 136 946
  • 781
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 710
Благодаря, magi g! Дано да е само леко разместване на хормоните, което да отшуми бързо!:hibiscus:

# 736
  • Мнения: 2 813
Момичета,реших,че ще е по-добре за него да го отбия  на 14 месеца е до тук добре,но съм много тъжна, буквално гледам малкия и плача,че няма да га кърмя повече ,чувствам се ,че му отнемам нещо важно за него,което го прави щастлив,но същевременно знам,че трябва за да бъде здрав,има ли някоя мама минала през това ,която може да ми даде съвет да преминем през това по-лесно . Има желязодефицитна анемиЯ и заради кърменето не иска да яде предпочита да суче

# 737
  • София
  • Мнения: 3 274
Добре де, кому е нужно да го отбиваш? Със сигурност можеш да го прелъжеш да хапва твърда храна 😁 и месца по обяд, никое гладно дете няма да откаже. Обясни му, че обедното млекце е отишло при някое по-малко бебче 😍 или му разкажи приказка някаква 😀 И си запази вечер и сутрин кърменето

# 738
  • Мнения: 2 813
Някой ползвал ли е горчив лак при отбиването ?

# 739
  • Мнения: 6 769
Някой ползвал ли е горчив лак при отбиването ?
Това не е отбиване, а опит да се принуди детето да не иска, заради страх от гадния вкус. Може да се приложи, но евентуално при дете, което му е останало едно кърмене. Във вашия случай на дете, което се кърми на поискване, да се приложи това е доста стресиращо и не го препоръчвам. Виждам, че си много объркана и хаотична в идеите си за отбиване, затова най-добре е да се консултираш с консултант по кърмене. Те помагат не само при проблем със засукване и т. Н., а и при отбиване.
За мен е нужно много плавно и категорично да почнеш да намаляваш броя на кърменията за. 24 часа. Няма да стане от раз и е нужно търпение. В блога на Хедра имаше една статия за отбиването, която на мен помня ми даде насоки, може да я потърсиш, но най-добре е и личен разговор с консултант.

# 740
  • Мнения: 1 606
Аз съм ползвала, но както при примера на Радева - беше останало нощното кърмене, което беше абсолютен навик…. И накрая вече адски непоносим. Свържете се с консултант и не избързвайте ненужно. Само ще навредите и на вас, и на детето.

# 741
  • Мнения: 6 660
Отбиването трябва да става плавно. С постепенното въвеждане на твърда храна, за няколко месеца би трябвало да отпаднат сутрешното, обедното и вечерното. Накрая да останат само нощните и преди обедния сън. После махаш това преди обедния сън. Накрая махаш и нощните. Те би трябвало да са намалели до 1-2 до тази възраст. Може да даваш кис. мляко, прясно мляко, сок, вода, като се събуди нощем. Първоначално в шише с биберон. НО това е дълъг процес, който започва още с въвеждането на твърдата храна и продължава докато се почувствате готови и двамата. Трябва да стане плавно и постепенно, като нещо естествено с порастването на детето

# 742
  • Мнения: 2 352
Аз не успях да дам биберон. Още при вида на шишето започваше да реве, въпреки че не съм я назорвала и тормозила. Пробвах няколко шишета, различни биберони. Сума пари дадох за тях... Детето беше на 1г и 1-2м. Вода пиеше от шише със сламка. Опитах и в него да сложа нещо различно от вода. Направо ме замери с шишето и се разрева Grinning

# 743
  • Мнения: 6 660
Някой друг трябва да дава шишето или каквото е там поне известно време докато спре да те асоциира с кърменето.

# 744
  • Мнения: 192
На 1 годинка са останали следните кърмения: сутрин (след 6 ч., преди да станем и да закусва към 8 ч.), обяд (след като е обядвала), за приспиване (след вечеря) и нощни на поискване. Мисля в един момент да махна обедното, защото и без това тогава суче доста малко, но дали цял ден без кърмене ще афектира лактацията? После планирам да махна и сутрешното (макар че къде е границата между нощ и сутрин 😂). Накрая ще останат за приспиване и нощните. Звучи ли добре?

Като цяло хапва твърда храна, като количества не мога да кажа, защото не ги следя (ЗВБ и понякога хранене с лъжичка като давам супи).

# 745
  • Мнения: 6 769
Като махате кърмения, логично афектират лактацията, има толкова, колкото се търси. Ако кърмите 2 пъти само, ще имате за 2 пъти, ако кърмите 10, за 10 пъти.
Така описано, аз бих махнала сутрешното и обедното кърмене. Да остане само вечер. Ако искате да отбивате, махате вечерното и спирате нощното на поискване. Реално като свикне, че не се заспива със сукане, нощно време също няма да търси. Но ако замените с шише/биба, навика остава, просто на по-късен етап ще отбивате от шише/биба.

# 746
  • Мнения: 2 272
честотата на кърменията е важна за лактацията само в първите месеци, след това търсенето определя количествата и гърдите се напасват

# 747
  • Мнения: 6 660
Като махате кърмения, логично афектират лактацията, има толкова, колкото се търси. Ако кърмите 2 пъти само, ще имате за 2 пъти, ако кърмите 10, за 10 пъти.
Така описано, аз бих махнала сутрешното и обедното кърмене. Да остане само вечер. Ако искате да отбивате, махате вечерното и спирате нощното на поискване. Реално като свикне, че не се заспива със сукане, нощно време също няма да търси. Но ако замените с шише/биба, навика остава, просто на по-късен етап ще отбивате от шише/биба.

Така е. Аз отбих около 1г4-5м като замених с шише с мляко. Така си остана поне до към 2г6м. После не помня кога се отказа от шишето и започна да заспива сам. Но за мен това не беше проблем, че заспива с шише и го изчаках сам да се откаже.

# 748
  • Мнения: 2 272
Мойто детенце си пие мляко преди сън, но не заспива с шишето. Мисля че фактът че не е последното нещо, което прави преди сън, спомогна за това да не му се превръща в асоциация за сън. Сега пита за мляко (1 г. 4 месеца), като стане време за лягане, но ако се е нахранил добре на вечеря, забравя да пита и не е проблем да си заспи и така. Така че не е задължително да се заменя с нещо кърменето за приспиване. Приспиването може да се случва и с гушкане, галене, песнички.

# 749
  • Мнения: 2 813
За сега се справяме добре останаха 2-3 кърменя за деня ,но вечер се увеличиха . Преди сучеше вечер веднъж или 2 пъти като ако реша не давах и нямаше протест,но сега ако не дам се извива на дъга и ревееее. Вечер като се събужда ,което е по 3-5 пъти иска гърда иначе не заспива,до сега не е било така изобщо,приспивах без проблем без гърдата. Как махнахте нощните кърменя ? Трябва да го отбивам а той точно сега реши да заспива само на гърда до сига не сме имали проблем с приспиването без гърда

Общи условия

Активация на акаунт