Отговори
  • Мнения: 800
Момичета, реших да пусна нова темичка. Дано с настъпването на Новата година да оставим зад гърба си неприятностите и болестите. Дано през 2015 г. да получим добри новини и да се родят още здрави наши дечица!

# 1
  • Мнения: 1 359
Хубава идея, много лятна ни беше темата!  Hug   Хайде само с добри новини да я напълним!  Praynig

# 2
  • Мнения: 295
Здравейте и честита ни нова тема! Поли   bouquet
Аз цяла седмица не смея да пиша и да се похваля, да не "уручасам" работата  Mr. Green Мишо от понеделник тръгна на ясла и изкара цяла седмица без да се разболее  newsm44 Сега пак си остава вкъщи за празниците и на 5ти януари пак. Нова година - нов късмет. Дано да оставим всички болести в старата година. Иначе във вторник имаше тържество за Коледа в яслата. Много се изложихме  hahaha Мишо като видя майка си и като наду гайдата... Голям рев падна. Няма песнички, няма танци... само той си има мама. Чак като влязе дядо Коледа се усмихна. Отиде взе си подаръка и тръгна да си ходи.
За бебешкото говорене... ми то на моето тук там му се разбира по някоя думичка. Когато се разприказва са някакви негови бърборения, а от думичките които казва по интересни са пиака - пирата, куки - тиква или тиквен фенер (нямам идея каква е асоциацията), Валя гледачката е Мая... изобщо това дете няма една дума като за свят. Но за моята майка и нейният бебешки говор се носят легенди така че няма на кой да се метне детето.
Това е от нас за сега! Лека вечер и здрави дечица!

# 3
  • Мнения: 1 006
Нико от вчера казва, че е голям и иска да прави всичко както го правят големите: да има нож ( сложих силиконов), да се къпе на големия душ и да ходи в голямата тоалетна и естествено да спи на голямото легло, а аз да отида в малкото  Joy това не му се получи, надявам се това е временно и ще си хареса нещо друго Simple Smile

# 4
  • Мнения: 6 714
Благодаря за новата тема! Да я напълним с хубави емоции.  Hug
Много са сладки децата като говорят на своя бебешки език.  Simple Smile Катрин казва на охлюва - олю, на куклата - кука, на влака - бака. И тя разменя сричките на някои думи - на рибата казва нещо като бирка.  hahaha А за лъжичка и водичка има почти една и съща дума - дадижка (докато се сетя какво иска тя повтаря по няколко пъти и като отгатна ми казва дааа).
Шай, малки са още и е нормално да им се губят някои букви. Голямата ми дъщеря до 4 годинки заместваше буквите "ф" и "в" с "х"  и като и` казвах да повтори "фазан", тя казваше "хасан" , доста време изпускаше буквата "л" в думите, аз пък съм казвала  "бестник" вместо "вестник".
На 17.19. беше коледното тържество в детската градина. В нашата ясла родители не присъстват. Тържеството минало добре, Катрин беше снежинка с другите момиченца, танцували, вечерта беше превъзбудена, получи кукла, с която спи вечер.  Heart Eyes
Това е от нас, здрави сме, ще бъдат на ясла в понеделник и вторник, после са във ваканция до 05.01. Хубав ден! Весели празници! Бъдете здрави!  Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 1 966
Благодаря за новата темичка  bouquet

И нашето тържество в яслата беше без родителите, имаха куклен театър, а после Дядо Коледа е раздал подаръците. Сега за оставащите работни дни ще са сборни групи в яслата, но Таня ще си ходи, стига да е здрава. Вчера като я взех вечерта нещо ми изглеждаше, че пак върви към разболяване, но засега удържа фронта, днес не ми изглежда така. Хайде дано в новата тема само здрави дечица да има  Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 1 752
Поли, благодарности за новата тема!
При нас бебешките думи са в изобилие, че моето не млъква. Даже на сън говори. Поки-кърпи; льопте-сиропче; муте-юмруче; баля-благодаря; ляте-зайче; путам-хипопотам; ниго-фламинго;мума-маймуна и така до безкрай. Имах много "силни" две седмици - мъжо си изгори ръката и част от тялото, та ходи превързан още, двете деца се разбухаха, големият стигна до антибиотик, майка ми си счупи ръката и последва операция и като единствената здрава у дома да кажа: "Да сме здрави ние и всички близки, останалото ще го наредим. Весели ви празници и ползотворна почивка!"

# 7
  • Мнения: 800
Да разкажа и аз за тържеството в детската градина на Бобо. Отидохме с Мина, както бяха заръчали учителките. Бяха се събрали много родители, но тя не ги отрази особено. Пристигнаха децата и седнаха в полукръг пред родителите, така че се оформи нещо като сцена. По-малките, а и някои от по-големите, като видяха родителите си, ревнаха и отидоха при тях. Мина се поогледа и щом съзря батко си сред децата, се пусна от мен, проправи си път между столовете и отиде при него. Седна в краката му и си постоя така десетина минути, докато децата пееха и си показваха номерата. После й омръзна, стана и се върна при мен. След това отиде в съседната стая, намери си някакви играчки и си ги донесе, седна безцеремонно и се заигра. "Дадо Койена" не го забеляза и не се впечатли, взе си подаръка, но никакъв интерес не прояви към него. По време на обяда първа се нареди на масата, изяде си примерно храната с вилица, поигра си, пийна си сок. Хората взеха да се разотиват, а тя не искаше да си тръгва. Останахме сами накрая. Тя изпробва пъзелите, разни други образователни играчки и такива за фина моторика, дори си хареса едни и искаше да си ги вземем. Тръгнахме си с плач и на инат не искаше да ходи до вкъщи, трябваше да я нося. Май на пролет ще трябва да се записваме на градина.
Междувременно правихме отново гърлен секрет на Боби от носа и гърлото, защото имаше стрептокок и пи десет дни АБ. Стрептококът сме го утрепали, но сега пък в носа се откри хемофилус инфлуенце. Само че детето е съвсем здраво и поради това реших засега да не го тровя повече с лекарства. Ще си бъде здрав носител и при следващото боледуване (дано да е по-нататък) пак ще проверим носа и гърлото. Доколкото знам тази бактерия не е толкова страшна, защото децата са ваксинирани за най-опасния й щам, а и при 60-70% от тях се открива дори като здрави. Въпрос на имунитет е сега да издържи здрав.
Това е от нас. Идните дни ни предстоят приготовления. На Коледа ще идват хазяите и един мой колега от България, така че трябва да се представим добре. За пръв път сме решили да печем пуйка, да видим какво ще излезе.
Миленита, дано повече да нямаш такива "силни" седмици.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 752
Благодаря, Поли! Пожелавам не седмици, ами и ден такъв да не ни се случва през 2015. Нашето Коледно в градината мина традиционно. Но днес разбрах, че са учили "Jingle bells", че нашата Джуджанка се пробваше да го тананика и за пореден път се удивих какви попивателни са тез уж мънинки двугодишни. Вчера така заяви на баща си "мат'у'таята", което след трисекундна чуденка си преведох "марш във стаята", както й казва той, като се гонят из къщи преди банята вечер.  Crazy

# 9
  • Мнения: 168
Хи-хи, много се смях и Сианчето много говори, вече няма нещо което да й се опира. При нас в яслата дойде "Дядо Кодила", донесе ни кукла. Иначе вече познава няколко цвята - най-любим ни е зеленото - "зиеното". Буквата "в" също доста я затрудняваше, но вече я казва. Останаха ни само р и л.
Много обича да ходи на ясла, макар, че ходи 2-3 дни и боледува, все сополи и кашлица милото, ама не можем да ги оправим по 1 месец. Иначе в яслата пее, танцува и е много социална. Всеки ден я хвалят лелите. Храни се сама, даже се облича сама - чорапи и панталони или чорапогащник, блузите все още не може сама. С памперси сме още, но от време на време казва и иска да ходи в "тентата" на детска дъска.
Изопринозин също съм против да се дава. Аз давам за имунната система Биозин Кидс и сега един сироп от бъз Самбукол, мисля му беше името. Давам го отскоро и не мога да кажа дали има ефект, но се надявам поне по-леко да кара вирусите.
Ами това е от нас Simple Smile Пожелавам Ви весели празници, здрави и щастливи дечица и дано новата година ни донесе повече здраве и хубави емоции, които да си споделяме Simple Smile

# 10
  • Мнения: 800
Честити празници, момичета! Надявам се да си прекарвате времето приятно и без болести! Пожелавам ви го.
Ние сме добре. Вчера бяхме в планината и падна голяма веселба с шейната. Само дето на Мина й измръзнаха крачетата и ръчичките много бързо и трябваше да се прибираме. Но пък това беше повод да купим на малката още по-топли и дебели ботушки, така че се надяваме при следващия излет да издържи повече.

# 11
  • Мнения: 747
Честита Нова 2015 момичета! Нека само за здравички дечица да си говорим и хубави емоции

# 12
  • Мнения: 4
за много години момичета

# 13
  • Мнения: 168
Честита Нова Година и от нас момичета! Да сте живи и здрави, щастливи и усмихнати!   bouquet

# 14
  • Мнения: 800
Честита Новата 2015! Разкажете как я посрещнахте, какво ново?

Ние сме добре. От утре Боби отново тръгва на градина. Омръзна му доста вкъщи и вече му се ходи. Ходихме няколко пъти в планината, пързаляха се с шейна, събраха зимно слънце. Мина е добре, бърбори все повече и е много забавна. Надявам се да се задържи здрава, че още не сме сложили Приорикса и съм решила вече да го направим.

# 15
  • Мнения: 1 359
Честита нова година!  Grinning  Ние я посрещнахме у дома. Тримцата и половина , тихо , спокойно и мирно, за да не се налага да чистя и готвя екстремно.  Laughing  Гледам да си спестявам когато мога тези упражнения.

От днес Дани е на ясла, толкова съм щастлива, че детето го няма у нас през деня, че ми идваше да вдигна купон.  Grinning Стискам палци да се  задържи здрава повече от седмица, за сега  рекорда й е 5 дни !

Заради дългия престой вкъщи, почти месец и половина, от гевезелък спря да си казва  когато й се ходи до тоалетната и започна да ака и пишка в гащите. Е как днес пък, цял ден на ясла не е намокрила един чифт даже! Знаех си аз, че напук ми прави това дете!  #Cussing out

# 16
  • Мнения: 800
И аз съм много доволна, че Боби вече е на градина. Щях да почвам да работя, но като се заредиха едни покани за рождени и имени дни, доникъде не съм стигнала с научните си трудове. Wink

Мина е добре, постоянно бърбори, все повече й се разбира. А и доста дълги речи държи. Навън е мраз и сняг, но поне се надявам болестите да са се разредили.

# 17
  • Мнения: 16
Честита Нова Година и от нас! Желая на всички и на нас, да сме здрави, влюбени и душевно и финансово богати!
От много време се каня да пиша и все не успявам, а исках и да се пооплача, и да споделя, и да попитам... Вече май не помня всичко...
На НГ си бяхме в града, на гости с мои приятели. Много беше хубаво, а Калина не беше с нас. Оставихме я при баба й и дядо й.
Слагах коледна украса, която не й задържа дълго интереса. На яслите не е стъпвала повече от месец и не разбра много от Коледа, Дядо Мраз и т.н. Не че нямаше подаръци, но не се намесвал много белобрад старец. Сняг при нас също няма, нито снежинка даже и си стоим на топло вкъщи.
Калина след последната й седмица в яслата (май в началото на декември беше), и то без още да е оставала да спи, отново се разсополяви и разкашля. И така вече цял месец. Уж кашлицата се самооправи, сополите обаче-не. По Нова Година се разкашля отново - приключих набързо с бабините илачи и молитвите към имунната й система и сега си пие чинно антибиотика (Ximebac) - вече цяла седмица. И е като нова, а следващата се надявам да почваме отново с опитите в яслата. Съгласих се и с това да пробвам имуностимулант, явно не ни се получава така или иначе. Изписаха ни Имунобор кидс - сигурно ще го купя утре и много силно се надявам да спре да боледува по 1 месец след седмица в яслата. А аз вече съм безработна Sad.
Скрит текст:
Бившият ми работодател реши да ме прецака и отказа да ми плати "платения отпуск", без хич да съм работила и както и не смятам да се връщам. При така развилите се наши взаимоотношения, напуснах скоростно "по взаимно съгласие". Явно съм ДЪ БЕСТ-патка на годината - останах едновременно без работа, без доходи (и от платения отпуск), без осигуровки и с 2 годишно алергично към ясла дете (идеално за нова работа). Търчах и в бюрото по труда да се запиша, поне осигуровки или помощи да имам - пак се оказах силно прее...цакана - 7 дневен срок имало (както и да е, с Калина под ръка никак не можех да го хвана) и "Взаимното съгласие" ме оставяло автоматично на 4 вместо 6 месеца помощи; минимални, вместо максимални... може и да бъркам, все тая. Никак не ми е по-добре. Наоплаквах се все пак, а то вече ми мина уж... но пак олеква. Днес се присетих пак, защото звънях на счетоводителя, да поискам документ за доходите (за детските, някой беше споменал от групата във фейса, че да се сетя). Оказа се, че вече не работел за него та пак, трябва да си "общуваме" с шефа.

И аз естествено отново не разбрала - за тези детски всяка година ли подавахме документи? Абсолютно безумие е това, както и документа за доходите на който пише само нули... И търчането до педиатъра за бележка за ваксините...
Уфф, мрънкало в ПМС се случих баш днес май Simple Smile
Калина вкъщи и когато не спи е без памперс. Има не поредни дни в които няма аварии. Говори доста, разбира й се, пее, някои думи са на английски (от телевизора) ... Манията с компютъра и телевизора е изместена от смартофона от 2 дни... Баща ми се диви, как цъка и играе непонятни за него неща, аз също понякога... Откакто не ходи на ясла не спи на обяд. Дано тръгне и се задържи, че дисциплината и полезните дейности взеха да намаляват устремно.
Много благодаря, че имам терен за излияния ooooh!. Лека нощ и усмихнат ден!

# 18
  • Мнения: 1 359
Светле може и да бъркам, но мисля, че има краен срок за подаване на документи за детски надбавки..  newsm78

# 19
  • Мнения: 800
Светле, ще се наредят работите, не унивай. Но в бъдеще не действай импулсивно в такива ситуации, а проучвай предварително нещата. Сега е вече безсмислено да съжаляваш и да се ядосваш. Дано Калинчето да се оправи и вече да ходи по-редовно на ясли, а ти да имаш малко време да се окопитиш и да си търсиш по-добра работа.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 789
Документите за детските можеш да ги подадеш по всяко време на годината и ги подновяваш на 12 месеца. И не са само нули. Искат доход за 12 месеца назад, а тогава си взимала майчинство 340 лева. Аз пък съвсем изключих за бележката от педиатъра, добре че не се юрнах в петък до общината.

# 21
  • Мнения: 6 714
Честита Нова година, момичета!  Hug Да сте живи и здрави, много щастливи!  Hug
Ние засега удържаме фронта и сме здрави (тихо, да не чуят болестите). Катрин обича да и` пея и все ми казва "пей, пей" (беше много изненадана, че пея същите песнички като в градината) , а тя ми приглася и танцува. Обича да реди пъзели (получи доста за НГ ) и сега упорито се учи да реди "сезони" (на дървена рамка са четирите сезона един над друг като елементите са с различна големина и различен брой за всеки сезон). Любимият и` цвят е жълтия (само него разпознава и назовава). Все по-добре говори, само "в", "л" и "р" изпуска или заменя с други звуци. Облича и съблича долните дрехи, наскоро успя и едно копче да закопчее. Иначе още е с памперс и се кърмим.  Blush  Растат мъниците, кога мина това време?  newsm78
На всички пожелавам по-леки и успешни дни!   bouquet

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 152
Момичета днес имам рожден ден Simple Smile Почерпете се за мое здраве  Wine Glass
Моето момченце днес накарало баба си да ми звъннат ("Ало, мама" и носи телефона) и ми каза: "мама, мама, ден ден" Simple Smile Чак ме разплака. Обяснявам ми по неговия начин, че ще духаме свещичките Simple Smile
Ходихме на почивка. Започна много да бърбори там. Радва се много на снега. Игра през цялото време с една огромна немска овчарка. През цялото време вика на кучето: Бошшш (бос), а се казва Макс... логиката явно е, че е босо  Crazy 
Тази вечер духахме свещичките и ядохме торта Simple Smile Беше толкова топло. Сега играят с баща си Simple Smile
Фортуна, и ние още се кърмим Simple Smile Няма и изгледи скоро да се откаже Иво Simple Smile   
Хубава вечер и здрави и кротки дечица Simple Smile
   

# 23
  • Мнения: 6 714
red_nelitka, с огромно закъснение - Честит рожден ден! Много здраве и щастие!  Hug newsm59

Вчера ходихме на село - Катрин си игра с котката, беше много нежна към нея, милва я, разнася я, викаше я да влезе в стаята "коте, ла, ла".  Laughing
Хубав ден!   bouquet

# 24
  • Мнения: 1 359
Fortuna това ми напомня как лятото Дани държеше да нахрани мравките със слива.  Rolling Eyes  Гони ги, вика им " Ам!Ам!" , ама пусто, не се спират да си гризнат.  Joy

# 25
  • Мнения: 100
Здравейте и за много години!  Grinning

Рядко пиша, че няма много за споделяне.
Изкарахме Коледата у нашите. Преди Елина все плачеше, като ги види (явно ги забравяше), а сега се спуска към тях и им се радва. Личи си, че расте. Wink
Нова година изкарахме у дома с мъжо. Спокойно с хапване пред ТВ-то. Малката беше у баба си.
Взехме си игуана и с котката си правят компания. Вкъщи съвсем отесня. Simple Smile
Елина се храни сама, пие от чашка. Продължава да плямпоти нейни си думи и чат-пат казва нещо правилно. Лошото е, че вечер иска да спи при нас ии няма отучване сега. Интересното е, че на обяд я слагам без проблем в кошарката и си мисля, че иска да е до баща си. Дано израсте и този период.
Поне засега сме здрави. Възлагам го на имуностимуланта, който давам.
Вчера бяхме и на детски рожден ден с огромен детски кът в мола. Беше пълно с големи деца, блъскаха се, обиждаха се. Възмутих се на агресията им.  Crazy Елина не искаше да излиза оттам и аз бях с нея и естествено на тръгване имаше истерия. Добре, че всичко приключи с излизането ни от мола. Не знам за вас, но аз след детски рожден ден се чуствам, като пребита.  Mr. Green

Айде стига съм се оплаквала. Хубав ден на всички и само с хубави постове да пълним темичката ни!  Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 24
Ех и аз да се включа.
здравейте момичета, все няма време да прегледам форума. Да ви се похваля с нов член на семейството Heart Eyes- на 04.01 родих малка красавица на име Камелия. Още се възстановявам и се гледаме, но в нас е пълна лудница.   ooooh!Иво не слуша изобщо. Прави на пук, инати, капризи. Нервите ми направо се късат. Откакто се прибрах от болницата, той е в пълно отрицание- не иска гърне, не иска да се къпе- ужас ви казвам.
Шай, мила леко раждане ти пожелавам    bouquet и здрави нерви. Хич не е лесно с 2 деца и то малки.
 възхищавам се на майките с 2 и повече- героини. надявам се скоро да успея да съвместя всички задължения и Иво да свикне със ситуацията, защото ...

# 27
  • Мнения: 800
Азария, честито момиченце! Да ти е жива и здрава, а при теб нещата да се успокоят и нормализират. Дано някой да ти помага в началото. Иво, разбира се ревнува и това е нормално, макар и неприятно. Та той самият още е бебе и изведнъж трябва да свикне с ролята на батко, при това сестричката отнема от вниманието на мама, не може да си играе с нея и му разваля спокойствието с плача си. След два-три месеца ще свикне, а след година вече ще е толкова привързан към нея, че постоянно ще иска да са заедно и да си играят.

# 28
  • Мнения: 100
Азария,  честита рожба! Да ви е жива, здрава и много обичана! А на теб по-бързо възстановяване!  Hug
Вярвам, че нещата ще се наредят и Иво ще свикне със сестричката си. Все пак досега е бил център на вниманието, а вече не е така и се опитва да ви привлече вниманието (мои си разсъждения).  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 1 359
Азария Честито!   bouquet  Ще чакам и аз изненади от Даниела!  Laughing

    Не пиша напоследък,  заканила съм се повече за сополи и лекарства да не публикувам.  Grinning  Чудя се аз  за организацията от момента  на влизането ми в болницата до колко 2 седмици след това. Дани ще бъде ли болна ( най-вероятно)  , кой ще я води по доктори, кой ще угажда на капризите, кой ще готви , ей такива едни умотворения и акъла ми не го побира.  ooooh!
   
    Някой беше споменавал, че на каката/баткото е взимал подарък в деня на изписването.  newsm78  За да се "замаже" положението някак.

# 30
  • Мнения: 24
Дрийм, напълно си права, иска да е център на внимание,но ние предимно на него угаждаме, за сега бебето по-скоро само го обслужваме- памперс, храна, сън.
Шай, и мен ми е дошло до гуша от купуването на лекарства,всеки път по 50 лв. оставям в аптеката.Едни скъпи имуностимуланти и сиропи, капки и т.н, а относно плановете и да правиш и да не правиш хаоса е неизбежен в първите дни.Важното е да сте добре, здрави, позитивни и усмихнати.  Heart Eyes
 Embarassed сигурно си писала, но съм пропуснала- какво очаквате? момче или момиче?

# 31
  • Мнения: 1 359
Още едно момиченце. Simple Smile Върви ми на панделки!

Отказах се от профилактичното даване на имуностимуланти, никакъв ефект не виждам върху детето, само върху портфейла.  Rolling Eyes  Давам  нещо укрепващо имунната система само докато боледува, първите 2-3 дни..

# 32
  • Мнения: 800
О, с две деца хаосът е винаги пълен. Аз се блъсках в началото да събирам играчки и да подреждам. Сега напълно съм се отказала. Чистим веднъж през уикенда, а през останалото време само ако има нещо разлято или разсипано. Даже вече и от хората не ме е срам, ако някой се отбие случайно и без предупреждение. В крайна сметка децата са си деца и и си търсят игрите и забавленията. А когато имат игри и забавления, на мен ми остава малко време да свърша нещо или просто да погледам малко телевизия. Така че всички са щастливи.
По въпроса за имуностимулантите аз отдавна съм се убедила, че от тях полза няма. Моите цялата есен бяха болни, изпиха по два-три антибиотика, а и локални им слагах в носа. Сега се позакрепиха. Е, изкараха пак някакво вирусче тези дни, но мина сравнително леко, особено при Мина. Тя тази година е малко по-устойчива от миналата, когато постоянно беше болна.Отдавам го на това, че зъбите й вече пораснаха и че постоянно пие портокалов или ябълков сок. На практика поема огромно количество витамин С от плодове. Борис ми е по-зле тази година, повече боледува, но пък при тях групата в детската градина много се разрасна и съответно вирусите се увеличиха. Миналата година бяха 13 деца, сега са 25.
В Босна няма грипна епидемия по това време, миналата година също нямаше. И обяснението е доста просто - децата са ги разпуснали от Коледа и са цял месец във ваканция. Това играе ролята на профилактика на разпространението. Освен това е студено и много не се събират навън. Надявам се и тази година да ни се размине грипът.

# 33
  • Мнения: 24
Играчки и аз се отказах да прибирам, защото мигновено след мен Ивайло пак ги вади и разпилява. В кухнята нямам време да вляза и мъжа ми приготвя вечеря (под моите наставления, докато кърмя например), но след него все едно торнадо е бушувало. Трябва да чистя, мия. Слава богу малката още не се е развихрила, но си представям какво ме чака.
 FlutterА все си мечтая, как цялото семейство отиваме някъде на малка екскурзия, (малко като отрасне бебето) но същевременно ме е страх да не трябва да гоня ту едното, ту другото и виковете ми да огласят навсякъде.

# 34
  • Мнения: 1 359
Азария аз за почивка някъде си мечтая. С единствено изискване  ALL INCLUSIVE
Ей, писна ми да готвя и мия след това  Laughing

# 35
  • София
  • Мнения: 3 789
Азария, честито! Да е жива и здрава малката девойка!

Аз на мястото на тези, които имат момиче, бих купила едно бебе-играчка - едно истинско за мама и тати и играчка за каката - може би така няма да ревнува чак толкова много от новото човече Simple Smile

# 36
  • Мнения: 800
Хах, Деска, стига каката да не е като нашата Мина, която ненавижда бебетата играчки. Имаме две-три вкъщи, но така ги игнорира...Само като се включи звука им за плач, тогава ги гушка, докато се изключи. Явно й сработва някакъв имитаторски инстинкт.
Деси, междувпрочем, не знам дали пробва рецептата за домашния пластилин, но аз днес правих и се получи много добре. Наистина е лесно. Използвах сладкарски бои за кремаво, розово и оранжево, а за зелено и синьо сложих малко боя за яйца от капсули. Исках да видя дали боята за яйца ще цапа, но като се омеси с брашно и сол не цапа въобще. Така че ако децата нямат склонност да си хапват пластилин, може да се направи и с боя за яйца - за една доза около 1/3 капсула от тези, които приличат на хапче антибиотик.
Ето рецептата, която аз изпробвах. Мярката ми е чаша с вместимост 200 мл.
Към 2 чаши бяло брашно се добавят 1 и 2/3 чаши готварска ситна сол. В пет отделни купички се сипва по 1/8 чаша вода (25 мл), която се смесва с няколко капки сладкарска боя и 1 чаена лъжичка олио. Към течните съставки във всяка купичка се добавя 1/2 чаша от сухата смес, бърка се и се омесва до желаната мекота. Дозата е за точно пет различни цвята, като единият може да е бял.

Последна редакция: чт, 29 яну 2015, 17:41 от Poli BK

# 37
  • София
  • Мнения: 3 789
Поли, правих сигурно 10 пъти вече Simple Smile, но нямах дори време да се похваля. Изпробвах 5 рецепти, накрая се спрях на една, че ми се видя най-удачна и карам само по нея. Аз в началото правих една голяма доза (моята рецепта е с гореща вода и месене), разделях готовото тесто на отделни парчета и добавях боите (купих си сладкарски - зелена, синя и зелена и си правих комбинации). После нахитрях - правя половин доза с един цвят и играе с него. Иначе с майка ми вадеха всички и ги унищожаваха за нула време.
Искам да изпробвам и още една рецепта - със сгъстител, дори го видях в Кауфланд, но все не стигам дотам Simple Smile. Но твоята ще я пробвам следващия път Simple Smile

# 38
  • Мнения: 747
Честито на Азария!
Хич и не се занимавам вече да слагам бои, пластелина ми е бял! Моята рецепта е на принципа на пареното тесто. Много се котира, даже днес изхвърлих поредната доза, че вече беше започвала леееко да мирише на гранясало от олиото. Ако се сложи бебешко олио няма да се вмирисва. Ние правим коли, за фарове, гуми, стопове и т.н. се използват едни мъниста от сметало, към половин см. големина, че да не се запречват на изхода  Mr. Green Прави шосета и тротоари и планини и си кара върху тях количките. Няма вероятност да хапнат пластелина, Поли, то с толкова много сол и лимонена киселина.......хич не става за ядене. Аз внимавам и да не се пипне в очите с тези солени ръце.
Иначе при нас нищо ново под покрива, както се казва. Още не е тръгнал на ясла, а на мен хич не ми се работи, супер си ми е така! А и какво ще работя не знам, махнах се от бившата ми работа. Бях си счупила април ръката, не е зарастнала както трябва  и нещата са много изтървани. Ще се сменя става, когато болката стане непоносима, но една такава операция можело и да влоши нещата, по думите на докторите. Ще търся работа като шеф, то се е видяло. За в момента нямам планове за второ детенце, нека да видим до къде ще я докарам с моите болежки, пък каквото сабя реши.
Бях чела мнения за прополиса, та да споделя. Тъй като той е естествен антибиотик и честата и продължителна употреба не е правилна. Дава се при болестни състояния иначе води до дисбактериоза и от там нататък доста голям набор от други заболявания. Аз давах към 3 месеца и наистина забелязах, че нещо не е наред последните приеми. После преустанових даването и нещата се нормализираха.

# 39
  • Мнения: 6 714
Азария, честито! Честита принцеса, да ви е жива и здрава!  Hug

Ние сме болни  Sad след 3 месечна пауза. Цялата група в ДЯ са болни, с изключение но едно дете. Предния петък, когато я взех от яслата ми казаха, че се закашляла два пъти. Заведох я веднага при личната. Тя каза, че гърлото не е червено, гърдите са спокойни и изписа Осцилококцинум и Проспан, витамини. В неделя се появи хрема и започнах да капя Виброцил, вечерта се зачерви дупето (беше много червено, не даваше да я пипна и започнах да мажа с две кремчета, които преди време беше изписала кожната докторка, пак за същия проблем). Във вторник вечерта не спа спокойно и в сряда каза, че я боли ухото. Ходихме при личната, тя ни изпрати на УНГ и се оказа отит. Изписа АБ и капки за уши. Сега вече е добре (пу-пу). Междувременно Катрин зарази и кака си, която беше във ваканция след сесията. При нея започна с хрема, болка в главата и синусите, вдигна Т. И тя започна АБ. Тя си замина, чухме се днес, вече е по-добре и тя (пу-пу). На мен пък тази седмица ми беше напрегната - на работа, ходих до Варна по работа два пъти и вчера след обяд ме боля главата, но се оправих. И така, оплаках се. Дано с това застудяване се унищожат вирусите.  Praynig
Хубав ден и бъдете здрави!   bouquet  Hug

# 40
  • София
  • Мнения: 1 966
Азария, честито   bouquet Да ви е жива и здрава малката кукла!

Не знам какъв е този грип, какво е това чудо, и ние сме болни всичките  Sad При Таня работата вървеше към пневмония, но започна АБ и сега е доста по-добре, но още има сополи, втора седмица вече. При мен и при баща ѝ също са зверските сополи и ние вече над седмица се влачим така, аз започнах и много да кашлям, та и при мен се очертава АБ скоро. Да не говорим, че към всички други "екстри" имаше и по няколко дни с разстройство, което даже и нас не ни подмина. Не си спомням да ме е хващала чак такава гадост последните няколко години. Бързо оздравяване на всички болнички  Hug

Fortuna, при нас с отитите се е започнало още от преди нова година, задържа течност зад тъпанчето и в общи линии при всеки вирус се активизира болката. Сега се научи да си духа сополите и мисля че това много помага да се дренира течността от евстахиевите тръби, промрънка няколко пъти и сега, но слаба работа в сравнение с друг път, действай в тази насока ако още не можете. Дъвченето на дъвка също е много полезно за раздвижване на тъпанчетата, но са много малки още за това, мен поне ме е страх да не я глътне и не давам.

# 41
  • Мнения: 747
Това с дъвкането на дъвка и на нас ни го каза УНГ-то след прекараният отит. Иначе аз още кърмя и ще се въздържа от екстрата дъвка, със сученето си раздвижва челюстите достатъчно. При нас сякаш още не е дошъл този гаден вирус, дано да ни подмине!

# 42
  • Мнения: 1 359
Хааааа и Дани си е вкъщи.  Laughing    Трудно се оправям, мноооого трудно , ама няма как.. по-трудно ми идва да тичам изследвания да й пускам и с доктори да се консултирам. Та следващите 2-3 седмици ще си стои у дома, докато родя, пък после ще го мислим.  Crazy

# 43
  • Мнения: 800
Ние сме стабилизирани засега. Изкараха някакво вирусче с кашлица, но вече са добре. Тази година доста проблеми имаме с кашлицата и вече изработих алгоритъм за лечение. В началото давам Проспан и правим инхалации - по две-три обикновено са достатъчни. Като започне да се кърти, минавам на Мукосолван. И така за 3-4 дни се оправят.
При нас няма грип, защото децата имаха дълга зимна ваканция и това явно действа като профилактика. Обаче по телевизията няколко пъти казаха, че тази година още при начални симптоми на грип трябва да се започне и антибиотик, защото много лесно се стигало до бактериални усложнения. Имайте го предвид и не отлагайте.

# 44
  • София
  • Мнения: 3 789
Този с хремата аз го изкарах преди две седмици - запушените синуси ги оправих за три дни, кашлицата продължи дълго, а като за капак ми падна гласът. Антибиотикът ми се размина, да не ви плаша, но държи 2 седмици и отгоре. Зари не го хвана, засега е здрав.

# 45
  • Мнения: 1 203
Не сме сами значи  ooooh!
Сами трета седмица е у дома - то не бяха сополи, кашлица, отит, слезе към гърдите и сега е на Зинат една седмица, след Калцида по Коледа за ангината  Praynig
Просто прелест. На това отгоре аз съм с три седмична хрема също, мъжа ми с остър бронхит и на Зинат 10 дена  Crazy
Имах тежка работна седмица изискваща късно прибиране и лягане след полунощ и ранно ходене в офиса, водене на срещи и презентации - в петък просто не бях човек и за да е по-интересно се прибирах в най-големия сняг  Rolling Eyes
Искам да става лято вече и да се свърши с тия сополи и снегове Crossing Arms

# 46
  • Мнения: 6 714
Много е гаден този вирус наистина. Едното усложнение било отит. Ние веднага почнахме АБ (Аугментин) и още след втория прием се видя разликата. Вчера пропуснах да пиша (но поста писах цял ден и забравих какво исках да споделя), че след като в сряда Катрин беше отпусната, спа почти целия ден и беше само на кърма и малко вода, не беше пишкала доста време и аз се притесних. От четвъртък я наливам с чай и вода и снощи вече се оправи (пишкаше по-рядко, но нормално като количество, а от гърнето плачеше - явно усещаше някаква болка ли, не знам, искаше да и` слагам памперса). Снощи вече сама си взе гърнето и макар че беше напълнила памперса, пишка и в гърнето. А през нощта като станах да давам АБ, смених памперса, че беше пълен. И в този ред на мисли - по колко пъти пишкат децата ви на денонощие?
А на всичко отгоре снощи като махах лигавника - ново пет- имаше обрив по вратлето. Постепенно изчезна, явно от претопляне, че беше с жилетка и тичаше (поне това ме успокоява, че тича като бяс из къщи, подскача, играе, пее си). Дано няма повече такива лоши изненади.  Praynig
Светла, благодаря за съвета.  Hug Долу-горе може да си издухва носа, още се кърмим, дано помогне и това.
Шай, малко е останало, ще се справиш.  Hug
Птиците, и ти си имала напрегната седмица.  Hug И аз искам да е лято.   Simple Smile
Дано здравите не се разболяват, а болните по-бързо да оздравяват.  Praynig
Хубав ден!   bouquet

# 47
  • Мнения: 1 359
Дани пишка поне 7 пъти на ден. Това е минимума, като памперса за следобедния сън и вечерния ги броя по 1 пишкане.  Peace

# 48
  • Мнения: 6 714
Благодаря, Шай.  Hug
Катрин от месец-два не пишка или инцидентно пишка на следобедния сън (и на яслата казаха, че се стискала и като станела пишкала на гърнето), на нощния сън е различно. Иначе докато беше здрава и тя пишкаше по 6-7 пъти. Тези дни разреди на 4 пъти, но пък по време на сън започна да пишка (това пишкане го включвам в общия брой).

# 49
  • Мнения: 295
Здравейте!
Не смея да се похваля, но Мишо изкара много леко този вирус. Малко кашлица, малко хрема, Т само една вечер и то ниска. Въпреки това го оставих 2 седмици вкъщи за да не усложним положението.  В Ст. Загора имаше много болни и в яслата много деца кашляха. Той хич не беше щастлив, защото много му харесва в яслата. Много нещастно обясняваше че няма ясла, защото децата били болни и яслата била затворена  Laughing Сега от понеделник ще го пратя на ясла, дано да се задържи здрав. Мисля че на Мишо му се отрази много добре бронховаксома. След пневмонията го давахме 3 месеца заедно с капки ехинацеа и витамини. Сега продължавам да давам витамини, от понеделник пак започвам ехинацеа за 10 дни.
За пишкането - зависи колко вода е пил, но обикновено пишка 6-7 пъти на денонощие. По време на обедния сън той не е с памперс още от лятото, а от няколко месеца през нощта стиска и сутрин е сух. Ако му се пишка много се събужда и казва и става да пишка през нощта. Все още слагам памперс през нощта и ще го слагам докато се стопли времето.
Хубав ден и здрави дечица!

# 50
  • Мнения: 100
И Елина допреди дни беше с лека настинка, но и мина за 2 дена. Разминахме се само с даване на ампули вит. С и почистване на нослето със спрей. За сметка на това, сега аз и баща и сме болни, но също го караме леко. Като ви чета направо сме си късметлии и няма да се оплаквам повече! Нямам какво ново да споделя и затова ще спра дотук. Simple Smile
Бързо оздравяване на всички!  Hug

# 51
  • Мнения: 353
Здравейте момичета  Hug И ние преди една седмица бяхме болни. Първо аз не бях добре ,но като по чудо ми се размина,явно клеевата тинктура и приема на витамин ц пресече настинката поне при мен. На другия ден Дани беше с висока температура и така 3 дни с температура 38,а видимо не изглеждаше че е болен хапваше си,играеше. В  чудо се видях с тази температура. Панадола смъкваше температурата до 37,3 и след това хайде пак.Звъннах на докторката,и тя ми каза да редувам панадол и нурофен. Но пък Дани преди се беше обринал от Нурофена,затова реших да пробвам със свещички. Е свещичките ни спасиха. Ама пък за капак на другия ден му се запуши носа. И започна и кашлицата. Отидохме да го прегледат. Гърлото му беше леко червено . Докторката ни каза да започнем със сироп за кашлица и адреналинови капки които съдържат и гентамицин. Послушахме я. И след това в събота на Дани все едно носа му се задръсти. Сополите вместо да излизат напред,те се стичаха назад. Хъркаше страшно. Накрая го заведохме в болницата на преглед при унг. Доктора каза,че капките въобще не са били за детето ми  #2gunfire Изпаднах в ужас. Третата сливица била леко увеличена. Каза ни само физиологичен разтвор няколко дни ,да вземем носен секрет за да видим да не е бактерия( като по чудо нямахме бактерия в носа,явно предишния антибиотик я е утрепал) и после 10 дни коларгол,ериус 1 месец и сиропа за кашлица 10 дни.А горкия Дани,само като види доктор и му става зле. Сега пък да не се хваля много ама от Коларгола бистрите сополи спряха горе долу. вече не кашля,но това хъркане.... Сега започвам пак с имуностимулантите с бъз и ехинацея.. Дано по бързо изтикаме тая зима. Да сме живи и здрави най вече  Simple Smile  Hug

# 52
  • Мнения: 24
Ужасни са вирусите и за съжаление един като се разболее, след него цялото семейство се тръшва. Ивайло го донесе от яслата и за един ден състоянието му се влоши рязко. 39 температура, кашлица, ...АБ и т.н, баща му още по-зле беше. Аз имам късмета , че не ме събори, но наистина е много упорит грипа и доста време влачи. no
Като ви чета, май само ние още не сме се научили да ходим на гърне Embarassed
Голяма мъка е при нас. Не иска да го види. Опитите ми започнаха много отдавна, но уви без особен напредък. Стои си напикан и не казва. Ако го нацеля да го изпишам (когато е в добро настроение и седне)свършва работата, но сам не сеща и това е. Вече започвам да се отчайвам Cry

# 53
  • София
  • Мнения: 3 789
Азария, Зари през живота си не е сядал на гърне. Изпишкваме го в чашка, но сам не се сеща да каже. Ако се напикае - трае си и стои мокър. Нарочно не го питам, за да си каже, ама минава доста време.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 966
Ааааа, споко за гърнето, така като гледам тук голяма част още сме с памперси. На мен пък ми е такъв зор с това гърне, като свърши работата на гърнето после в чудо се виждам по-напред да изхвърлям гърнето ли, да я гоня ли дупе да бърша, за гащи и дрехи ли да тичам. И като чуя например в 4 през нощта "мамо, пишка ми се, искам на гърнето" направо откачам. Зор е, ама няма как. Повечето пъти си иска на гърне, но засега си държа и памперса, като се постопли ще го махам. В тази връзка да попитам вече поотказалите се от памперсите, като пътувате на по-дълго разстояние как процедирате, слагате ли памперс и настоявате ли работата да се свърши в памерса като няма как да спрете?

# 55
  • София
  • Мнения: 268
Привет. Ние сме в много сериозен процес на махане на памперса от лятото - т.е. ходи без памперс. Къде казва, къде не. Доста често казва, но се случва да има и фалове. Веднъж махне ли се памперса - никакви компромиси. Какво значи да няма как да се спре - винаги има Simple Smile А и те щом е махнат памперса според мен имат вече възможност да стискат. Поне Адриан е така - като каже, че му се ака, и не е усобно да се спре, го питам може ли да стиска, и стиска. Обикновено фаловете са като се заиграе или и аз като забравя да го подсетя. Но се случва да каже, че няма пиш и веднага след това да се напишка. Аз не му се кося много. Детенце си е - все ще се научи. Винаги ходим с 2 комплекта резервни дрехи. Той на гърне така и не седна. Пишка в тоалетната прав, а ака на детска дъска пак в тоалетната.

Както се случва май при всички деца и той една седмица е на ясла, една седмица вкъщи. Но слава богу болестите са леки - само хрема и кашлица, без никакви усложнения и ги минаваме само с физиологичен разтвор и Грин Тус сиропче. Аз не знам ама от миналата година и аз станах много кекава. Преди боледувах най-много по 2 пъти на сезон....сега съм нон стоп хремава и с кашлица и си ги въртим вирусчетата. Ама здраве да е. Няма температури, за АБ да не говорим  baby_neutral пупу дано да е все така.

Иначе не е много щастлив от яслата. Почна с радост но после като осъзна, че е за постоянно и започна да страда. Няма истерии, но някакси е тъжен. Казва, че не иска да ходи и някакси ме кара да се чувствам виновна като го взема и първото нещо което ми казва е че е плакал за мама и тати. До колкото разбирам рядко се присеща за нас и помрънква, но далеч не е драма. Включвал се много в песните и танците Simple Smile

Но забелязвам голяма промяна в поведението му. Не знам дали и с вашите е така. Той дето е голям дивак, в компанията на други деца става много хрисим и смирен. Вчера бяхме на един детски рожден ден и баткото аниматор каза, че по-послушно и кротко дете не бил виждал.  Shocked Аз щях да падна, все едно не става въпрос за моето.....

Това е от нас. Болните да оздравяват и да не се разболяват.

# 56
  • Мнения: 6 714
И ние сме като при Светла с гърнето.  Grinning Сяда, понякога пишка, понякога не, но после половин час се гоним да се обуваме.  ooooh! Катрин като седне на гърнето  и си събува обувките и всички долни дрехи (клин, чорапогащник, пликчета), после става и хуква боса из стаята. За казването, казва като се напишка в памперса, казва "гъне, гънеее", взема си го от тоалетната и сяда. Понякога имам чувството, че всеки момент ще се откаже от памперса, а после има периоди, в които изобщо не иска да сяда на гърне и не се сеща за него. А в яслата явно пишка на гърне защото вечер има само по един - два, а вече често и по нито един липсващ от купчината памперс.

# 57
  • Мнения: 1 359
   При излизане от вкъщи слагам памперс,  голям проблем ни е това, но сега физически ми е невъзможно да я вдигна и изпишкам някъде. Иначе си казва и започва едно мрънкане и молене, как имала пиш, имала ако , ама като не мога не мога  Crossing Arms  След месец-два пак минаваме само на гащички и навън.  И с оглед на състоянието на памперса при следобедния сън, може април да се пробвам да го махна.  Wink 

# 58
  • Мнения: 16
Калинката е на ясла сега, след поредната едноседмична кашлечно-сополива пауза. Този път се разминахме само с разни сиропчета за кашлица и Виброцил. Иначе продължавам си с Имунобор, а ни изписаха и една скъпотия - Биозин. Въпреки, че им нямах много вяра, на разните имуноподобрители - ето че има някакъв резултат, може и да е съвпадение естествено. Ние с баща й също се изпонатръшкахме, караме "на крак" но нещо и двамата сме глухи - явно удря в ушите...
Малката си пишка без никакви пропуски на гърненцето или в тоалетната. Като спи слагам памперс и тогава също си пишка на воля, та скоро няма да го махам. Казва си, понякога като се е заиграла в последния момент, но пък стиска. От доста време не е имало аварии и от яслата никога не са ми давали напишкани дрешки. Чак ме е яд че се напъвах да я уча през лятото, когато явно още не беше готова. Като е с памперс - знае, че е с памперс. Като излизаме по площадки й слагам, като пътуваме по-далече също - в този студ хич не искам да я разопаковам. Но от яслата ми я дават без (а тя е далече), ако отиваме на гости или място с тоалетна, също си е само с гащички. Ссутрин ако вече не е пишкала в памперса, ползва гърнето и после, чааак по обед "има чиш", а вечер е по-често. Напоследък и акото е вечер - слага си едно столче над крачката пред гърнето и си се занимава с книжка или телефон докато си снася Simple Smile Като голям човек е Simple Smile Оффф голям пост снесох и аз  Embarassed само за нужди писах...
Хубав ден ви желая!

Последна редакция: чт, 12 фев 2015, 10:29 от Светле

# 59
  • София
  • Мнения: 1 752
Моята мамуна от септември е без памперс и нощем. През деня се случва, макар и рядко, да се изпусне по малко, но обикновено е, като се залиса много в игра. Иначе нощем и по 3-4 пъти става понякога. За из път и разходки сме винаги с походно гърне, което оказа голяма помощ при отвикването от памперсите и го препоръчвам като изключително полезен помощник в това начинание.

# 60
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Моята мамуна от септември е без памперс и нощем. През деня се случва, макар и рядко, да се изпусне по малко, но обикновено е, като се залиса много в игра. Иначе нощем и по 3-4 пъти става понякога. За из път и разходки сме винаги с походно гърне, което оказа голяма помощ при отвикването от памперсите и го препоръчвам като изключително полезен помощник в това начинание.
Какво е това походно гърне?Може ли някакви снимки?

# 61
  • Мнения: 1 359
Да се похваля и на вас.  Heart Eyes На 22.02 се роди сестричката на Дани. Simple Smile Вече сме си вкъщи и нямам думи да опиша лудницата  Laughing  Ниииикаква организация нямаме, никаква!  Blush

# 62
  • Мнения: 1 203
Shy, честито  Hug  bouquet
Ако не бъркам малко е подранила Вики, та ви е хванала неподготвени Simple Smile Ще си направите организацията скоро Simple Smile Дани как приема сестричката?

# 63
  • София
  • Мнения: 268
Shy, честито и от мен Simple Smile Много да сте щастливи и здравички. Ще влезете в ритъм споко Simple Smile

Ние сме добре. Здрави за сега като изключим леки хреми и кашлици, но без усложнения. Адриан все така не иска да ходи на ясла, но ходи без драма. Само мрънка, че не иска. Не плаче, но всеки ден ми казва как нищо не е правил, нямал приятели, не му харесвали играчките и децата и бутал храната и чакал мама и тати да дойдат Sad Леличките казват, че е съвсем добре там и нямат никакви проблеми с него. Не знам на кого да вярвам.

Ядосвам се, че го пуснах чак през януари на ясла и сега за голямото класиране за детските градини няма да имаме допълнителната точка за посещаване на ясла. Много ме е яд, ама не знаех, че трябвало 6 месеца да е посещавал за да я вземем, така, че за сега нямаме шанс за ДГ. Може би на някое текущо класиране евентуално Sad

Да се похваля, че качихме малкия на ски. Беше страхотно. Толкова му хареса, че 3 часа и половина не се спря - нагоре надолу по едно леко баирче....ама се спуска без грам страх. Супер беше. Сега за празниците ще ходим до Германия на гости на едни приятели. Той е много ентусиазиран и само говори как ще кара самолета Simple Smile

Това от нас. Хубав ден и весело да си изкарате дългите почивни дни.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 752
Shy, честита ти радост и нека Силата да бъде с теб! Simple Smile

За гърнето, писала съм и преди, нашето го взехме от Imaginarium, и както го бе описала една мама навремето в сгънат вид е като дебела книга, много удобно и практично - http://www.imaginarium.bg/%D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D1%88%D0%BA%D … rvl-set-59251.htm

Мисля, че преди година беше по-евтино (25лв), но, ще се повторя - това е една от най-ползваните и полезни вещи за нас. Вече почти не го ползваме, да не кажа, че от седмици не сме, но си седи за всеки случай в колата.

# 65
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Shy, честита ти радост и нека Силата да бъде с теб! Simple Smile

За гърнето, писала съм и преди, нашето го взехме от Imaginarium, и както го бе описала една мама навремето в сгънат вид е като дебела книга, много удобно и практично - http://www.imaginarium.bg/%D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D1%88%D0%BA%D … rvl-set-59251.htm

Мисля, че преди година беше по-евтино (25лв), но, ще се повторя - това е една от най-ползваните и полезни вещи за нас. Вече почти не го ползваме, да не кажа, че от седмици не сме, но си седи за всеки случай в колата.
Само при пътуване ли го ползвате?А,навън как изпишквате децата,момиченцата особено?В тревата ли?Извинявайте за глупавия въпрос  Embarassed
Shy,честита радост   bouquet Дано бързо влезете в ритъм!

# 66
  • София
  • Мнения: 1 752
Ние го ползваме навсякъде. Именно по време на разходка ни беше най-полезно, защото госпожицата изпитваше ужас да пишка навън клекнала или като я държа, включително отказваше и в обществените тоалетни. Затова няколко месеца си вършеше занятието навън в походното гърне. Сега вече няма подобни проблеми, но определено ни помогна със свикването. Ползвали сме го навсякъде.

# 67
  • Мнения: 100
Честита рожба и от мен, Shy! Пожелавам ти бързо възстановяване и бързо влизане в ритъм.  Hug

Ние сме добре. Използвахме хубавото време навън за една разходка. Елина вече не иска само в триколката, но и да ходи и всеки път мъкна и триколка, и дете за ръка. Но свикнах. Simple Smile
Събота ще направим едно пътуване до нашите, хем малко разнообразие.
Като ви чета бая сме изостанали, но ще почакам да се затопли трайно и ще започна да приучавам малката към гърнето.
Имаме малко по-голям арсенал от думи вече: мама, тати, дядо, баба. ляля (леля), чичо (понякога туту  Mr. Green ), а най-новите са "пари", "боли". "сядай". Бавно, но славно напредваме.  Laughing

# 68
  • Мнения: 800
Шай, честито бебче! Да ви е жива и здрава! На теб леко възстановяване и от мен да знаеш - с две деца не е възможно създаването на никакъв ред, поне докато са малки. Така че не се и опитвай. Щади себе си, а останалото - както дойде.

# 69
  • София
  • Мнения: 3 789
Шай, честито!!!

Миленита, пуснала си линк към приставката за гърнето. Може ли към самото гърне, че ми е трудно да ровя от телефона Simple Smile

При нас също нищо ново. Да чукна на дърво, Зари е здрав Simple Smile. Днес рових из детските градини, положението е отчайващо, шансът ни е НУЛА. Имаме 7.1 точки, супер много чакащи са с 9.1 и 9.2, а още не са се включили всички ясленчета Sad

# 70
  • София
  • Мнения: 1 752
Деси, това си е линкът за гърнето - като кликна на него и излиза снимка на гърнето с описанието, а отстрани вляво в малка лента снимки на различните му функции. Вече го ползваме и като приставка за тоалетната. От два дни само така иска вече да "пиша и ака" Simple Smile

# 71
  • София
  • Мнения: 3 789
Разбрах най-накрая, мерси Simple Smile. А това, което се слага долу какво е? И има ли достатъчно място за стърчащо пишле, когато се използва като приставка? Ако можеш да прецениш, де Simple Smile.

# 72
  • Мнения: 1 359
  Много е хубаво гърнето. Като нищо този път да взема такова. Simple Smile  Дани все още не може да пишка клекнала навън и трябва някой да я вдига. До скоро излизахме само с памперс, защото не можех да я вдигам. Сега пак  разходките ще са с гащи.

Ей, за 2 дни я пуснахме на ясла, докато бях в болницата и пак е болна. Мъжа ме натиска да я отписваме...  Стискайте палци дребната да не се заразява поне 2-3 месеца, че то нищо не може да му се дава на бебето на толкова ранен етап..

Иначе се радвам, че имам излишна кърма, все още нали има процент коластра , давам на Дани да пие. Дано успея малко да укрепя имунната й система така.

# 73
  • Мнения: 24
Shy, честито бебче.  Heart Eyes
Много щастие и здраве ви желая. Хаосът е неизбежен, но важно е да си спокойна. В нас също е зоопарк, Mr. Green  но смея да твърдя, че нещата бавно си влизат на мястото. Малко по малко свиква бати с бебето.
Внимавай с болестите, че при нас Ивайло прехвърли една хрема на малката, слава богу само с физиологичен разтвор се разминаха нещата.

# 74
  • Мнения: 1 359
  Няма как да внимавам, Дани от изписването ни е болна. Първо хрема и ниска темп. Сега вече е с кашлица, сопол и от днес пак темп, но висока.  ooooh!     Не ми се мисли утре каква ще е диагнозата, тя вместо да се подобрява се влоши, а не е като да не я лекувам.  Sad  АБ не й мърда ПАК! То дано само с него да се размине...

Азария Ивайло ходи ли на ясла?

# 75
  • Мнения: 24
Ходи редовно, но понякога лепва някоя зараза. Не ми се мисли ако е в къщи. Ситуацията се отежнява, защото той никак не слуша и иска с други деца да играе. Там определено му е по-добре. Аз предния месец го водих при специалист УНГ- до скоро му слагах едни комбинации от капки, отделно домашни капки с клеева тинктура и слава богу за няколко дни отшумяха сополите. Като знам друг път колко време се влачи... Rolling Eyes

# 76
  • Мнения: 24
Сега се сетих, няма ли възможност мъжа ти да си вземе отпуск за раждане на бебе, поне една -две седмици да ти помага . При нас първите седмици Ивайло го държахме в къщи (уж да не носи болести) и татко му го гледа.

# 77
  • Мнения: 1 359
Мъжа ми е в отпуск, успя да си вземе 2 седмици, втората тече в момента, а от днес Дани е с диагноза бронхит.  ooooh!  След месец вкъщи и 2 дни на ясла.  ooooh! Нямам думи..

# 78
  • Мнения: 1 203
Мъжа ми е в отпуск, успя да си вземе 2 седмици, втората тече в момента, а от днес Дани е с диагноза бронхит.  ooooh!  След месец вкъщи и 2 дни на ясла.  ooooh! Нямам думи..

По същата причина Сами ще бъде спрян от ялса поне до април, ако не и до края на учебната им година  Naughty Не може за няма и месец да изпие два антибиотика, един антивирусен препарат, няколко тона пробиотици, сиропи и отвари и постоянно да буха като магаре и да текат реки от сополи. Край!  Нямам нерви, пари и излишно детско здраве да троша в тия бациларници. Щом нямат читав здравен филтър съм принудена да го спра аз лично  Crossing Arms

# 79
  • Мнения: 800
Мина не ходи на ясла, но всеки месец, а понякога и по-често изкарва по нещо. Така че, с или без градина, според мен просто трябва да се изживее този период. Мина есента изпи два антибиотика един след друг. Борис изпи три антибиотика един след друг. Мъжът ми и той пи антибиотик. А аз преди два дни приключих третия антибиотик за сезона. При мен два антибиотика обаче се наложи да пия заради инфектирани кожни образувания - едно на главата и едно в ингвиналната област. Та всички сме тотално химизирани тази година. Отделно от това са парацетамолите, сиропите за кашлица, капките за нос, ибупрофените, аналгините. Чудо просто. Но пък, както казва нашата Амела, това значи, че сме живи.  Mr. Green

# 80
  • Мнения: 1 359
Така или иначе поне още 2 седмици Дани ще си е вкъщи. Ако видя, че се справям с двете някак, ще  я спра от ясла. Лошото е, че това ще се отрази на разходките на малката, но... то и с болна кака как да се разхождам? Crossing Arms
  Главата ме боли вече от лекари, диагнози, лекарства, сметки, разправии с персонала на яслата, роднини и т.н. , с мъжа ми се изпокарахме вече заради тези болести покрай Дани, а реално това са само бацили. Нещата можеше да са къде,къде  по-зле. Има толкова сериозни заболявания, деца с бъбречни проблеми, сърдечни проблеми. Тука едни вируси прости  ми държат детето нон стоп на лекарства....

# 81
  • Мнения: 1 203
а реално това са само бацили. Нещата можеше да са къде,къде  по-зле. Има толкова сериозни заболявания, деца с бъбречни проблеми, сърдечни проблеми. Тука едни вируси прости  ми държат детето нон стоп на лекарства....

Е прости, сложни каквито и да са 41С си е опасно състояние. Също така усложненията от пневмония, скарлатина и т.н. също може да са страшни.

Поли, Мина не ходи, но Борис ходи нали?  Peace И ние с мъжа ми пихме и антибиотици, и Тамифлу, но то е защото Сами донесе вируса и после си го въртим вкъщи един през друг ...
Също така Сами изкара варицела и без да е ходил на ясла, но една болест на месец е едно, а 4 дни здрав за цял месец е съвсем друго и причината е точно яслата и несъществуващия им здравен филтър - било защото не им се занимава или защото не искат да се карат с нахални родители  Naughty

# 82
  • Мнения: 800
Аз не споря, че на яслата боледуват повече, само казвам, че и вкъщи не сме цвете. В интерес на истината Борис есента се скъса да боледува, буквално едно след друго беше. И заразяваше Мина, че и нас. После като хвана здрав студ, нещата значително се подобриха, два месеца изкарахме здрави, което е върховно постижение. Но имаха две седмици зимна ваканция от градината, а учениците един месец бяха във ваканция, което значително намалява разпространението на грип и други вируси. В България децата са на училище цяла зима и постоянно се въртят какви ли не болести. От сега ми настръхва косата като знам, че идната учебна година ще трябва да се интегрираме отново в българската система. Единственото ми успокоение е, че майка вече доби право на пенсия. Верно, не ми е съвсем близо, ама дори и с пътувания поне Мина ще могат да я поемат в такива ситуации.

# 83
  • Мнения: 24
Птиците, много си права за филтъра. Трябва да връщат болните деца, защото пламват всички от едно болно. В това отношение съм доволна, че в нашата ясла са "лоши" и болните не ги приемат. Това разбира се е много дълга и спорна тема.
АБ ужастно мразя и съм против тях, защото сриват имунитета, но и Ивайло на два пъти пи тази зима-Ужас

# 84
  • Мнения: 353
Момичета здравейте  Hug Отдавна не съм писала но покрай тези болести и тази сливица направо се побъркахме вкъщи.За сега горе-долу се крепим с Имуномикс сироп. От толкова обиколки по доктори,мисля че е време за почивка...дано децата по бързо да оздравяват. Започнахме лечение с Лимфомиозот 2 месеца и Ериус 1 месец да се надяваме че ще има ефект върху третата сливица   Praynig   Доста сме изостанали с махането на памперса,но поне от 2 месеца пием със сламка,но сламките Дани ги къса много лесно. Засега сменихме две шишета. Пробвахме и с чашка,но не става още сме малки  Mr. Green  Препоръчват ми шише на Авент със сламка е да то е хубаво ама и цената е малии ...

# 85
  • Мнения: 24
Момичета, честит празник.  Hug
  bouquet
Гордо носете името жена и майка. Бъдете много обичани. Пожелавам ви от сърце много детски смях, усмивки, здраве и щастие.

# 86
  • Мнения: 6 714
Момичета, честит празник! Бъдете живи и здрави, обичани и уважавани!   bouquet

ShySun, честита втора рожба! Да е жива и здрава, винаги много да ви радва!  Hug   bouquet

Ние сме добре. Катрин говори все по-добре, прави хубави изречения. С памперса сме до никъде. След боледуването дръпна назад с отказването от памперса. Дали нещо и`щипеше като пишка, та се уплаши от гърнето, не знам, но в къщи много рядко свършва работа в гърнето, взема си памперс от чекмеджето и иска сама да си го слага. А в яслата пишка на гърне.
И в нашата ясла имаше строг филтър, когато обявиха грипна епидемия, та общо взето опазиха децата (е, не съвсем, но не е като да боледува след 4-5 дневно ходене на ясла). Като я водя виждам, че и сестрата на яслата ги посещава всяка сутрин, та явно си вършат работата. Пък и ние сме малък град, може би доста от майките са безработни, та е лесно да върнат болните деца.

Хубав ден на всички! При нас облаците се вдигнаха, дори слънцето се показа, пожелавам на всички много слънце!  bouquet

# 87
  • Мнения: 24
Момичета, и аз да не остана назад, като споменахте за домашен пластелин и аз реших да се пробвам. Намерих една рецепта в "крокотака" и стана невероятен. Оцветих го с бои за яйца. Иво игра, меси, прави червеи. На другия ден го занесе в яслата и там всички деца играли.
Много ви благодаря за идеята.  Hug
Отворена съм за още креативни идеи за занимания.

# 88
  • Мнения: 1 359
Май само моето дете не е играло още с пластелин. Трябва скоро и аз да й забъркам, за сметка на това всеки път като напраяя тесто й оставям едно топче да маже и мачка колкото си иска. Напоследък хиче не ми стига времето да си играя с нея. Ето сега съм в болница с дребната и губя още седмица с Дани  Sad

# 89
  • Мнения: 1 203
Въх, защо в болница Шай  Sad
Много малка малката и вече по болници Sad Дано се оправи бързо  Peace

Сами е вече с алергичен ларингит тръгнал към бронхит Sad Ще се застрелям - предния петък приключи с поредния антибиотик, не е излизал и сантиметър навън тази седмица и снощи като се разкашля и разсополиви това дете - ама яко ... не знам има ли оправия  ooooh!
Тази седмица се качваме на планина с инхалатора и една торба илачи - дано се закрепи и не се налага да се прибираме спешно  Tired

# 90
  • София
  • Мнения: 268
Ooo Птиците що така с тия болести бреее.....много ми е мъчно за всички болнички дечица Sad Дано скоро да се оправят...

Ние миналата седмица отидохме до Германия на гости на едни приятели. Като изключим, че времето беше ужасно, си изкарахме супер. Този път пътуването ни беше изцяло посветено на забавления за Адриан, зоопрак, един парк с динозаври, Леголанд, басейн.... въобще страхотно си изкарахме.

Днес най-накрая малкият ме изненада супер като каза, че иска да отиде на ясла.  Shocked Направо паднах. До сега все мрънкаше, че не иска.... Обикновено в петъците му даваме аванта и ходи с баба си на едни музикални занимания, но днес отсече, че не иска на "музи" а иска на градина Simple Smile Май ще вземе да му хареса пупупу а дано, че ми беше много тягостно като тръгваше с нежелание. Не реве, ама все мрънка: "Не иска "дина"" - т.е. не иска на градина. Даже ми сподели, че има и приятели вече Simple Smile

Поздрави на всички и да сте много здрави и вие и дребосъците.

# 91
  • Мнения: 1 359
Приеха  малката с диагноза остър бронхиолит. В чудо се видях със 17 дневно бебе в болница.  ooooh!  Добре че има кой да гледа каката...

# 92
  • Мнения: 6 714
Приеха  малката с диагноза остър бронхиолит. В чудо се видях със 17 дневно бебе в болница.  ooooh!  Добре че има кой да гледа каката...

Бързо оздравяване.  Hug

# 93
  • София
  • Мнения: 268
Приеха  малката с диагноза остър бронхиолит. В чудо се видях със 17 дневно бебе в болница.  ooooh!  Добре че има кой да гледа каката...

охх този "бронхиолит" много "модерно" заболяване стана.....всяко второ дете е с такава диагноза...........какво е това чудо............ Ужас дано да се оправяте скоро...........

# 94
  • София
  • Мнения: 3 789
Много съчувствам на болничките Sad, оправяйте се бързо!
За креативни идеи - посъбрала съм някои Simple Smile, следобяд съм на работа, ще гледам да нахвърлям някои и ще ги пусна Simple Smile.
Ние имаме супер напредък с памперса (да чукна на дърво!). Зари от много време вкъщи е без памперс, обаче категорично отказваше да си казва и ни поставяше пред свършен факт Sad. И през 5 минути да го питахме - пак се напикаваше в гащите. Миналата седмица обаче остана сам с баща си, който го заплаши с пръчката (не я прилагаме, де Simple Smile ). Оттогава няма пропуск - дори и да се е заиграл - пак идва и си казва или направо носи чашката (категорично отказва да седне на гърнето, пишка в чаша). Тогава много му се накарах на мъжа ми, не одобрявам заплахите, но е факт - цял ден детето е сухо Simple Smile.

# 95
  • Мнения: 1 359
Някой има ли отзиви за  Уриаж  хидратиращо мляко за Бебета и деца и А дерма  ексомега емолиентно мляко ? Трябва ми за цялостно хидратиране на тяло с много суха кожа, която се бели.

# 96
  • Мнения: 1 203
Аз имам опит с много посещения при дерматолог за атопична кожа с екземи особено зимно време (ако си чувала за Люси Попова от Токуда, тя е семейния ни дерматолог и и вярвам абсолютно  Peace). Мъжът ми пък е със ужасно суха, чак сърбяща кожа. Та на него му е изписала А-дерма екзомега, а на Само Авен ТриКсера, преди беше с Авен, но по-старата им серия. Толкова е моя опит - Триксерата е в ужасна туба, едва се изстисква, но за мен е мазилото чудо за Бузан особено зимата когато целия се покрива с екземи  Peace Мъжът ми пък не сменя Адермата за нищо на света - купуваме я с кашони, ако намерим промоция  ooooh!

# 97
  • Мнения: 1 359
Авен триксера не е ли по скоро за третиране на отделни зони? Или спиред теб е подходяща текстура за ежедневна грижа за цялото тяло?

# 98
  • Мнения: 1 203
Авен триксера не е ли по скоро за третиране на отделни зони? Или спиред теб е подходяща текстура за ежедневна грижа за цялото тяло?

Амии нашия ни го дадоха за цяло тяло - защото той зимата целия се лющи и зачервява Simple Smile Този е. Но и лятото го ползвам по-умерено като се появи нещо.

# 99
  • София
  • Мнения: 1 752
Моя приятелка-дерматолог изписа миналата година Ексомегата, че долната част на краката на дребната чак се лющеха от сухота. Много съм доволна и го обърнах на постоянно мазило за дупе и крачета за след баня, а тази зима и около лактите, че й там много суха й става кожата. Така, че препоръчвам.

# 100
  • Мнения: 1 359
Взех ексомега, много ми хареса. Виждам сериозна разлика в мекотата на кожата още след първото нанасяне. Разли ката със стандартната козметика е огромна. Peace

# 101
  • Мнения: 24
Моята Камелия също посещава кожен няколко пъти. На нас ни изписаха Ларош -Липикар-емолиент, уж най-пречистен за бебета.Мажем се с това след къпане и много съм доволна. На следващия ден като я къпя се усеща още по кожата й.  Peace
 Съчувствам искрено на болните. Всички знаем, че за една майка най-тежко е детето ѝ да е болно. Дано оздравяват по-бързо. Praynig
Мисля, че планината и свежия въздух далеч от големия прашен град са добра профилактика за деца които са склонни към бронхити и пр. Много ми се иска (и смятам да го направя) да осъществя една почивка на планина с децата, като се стопли.

# 102
  • Мнения: 1 359
Остави ги тези планини, някъде по-топличко ако може. Египет, Тунис, нейде сред Африка да ни понапече слънцето, че във Варна от месеци само дъжд, мъгла и вятър има. Simple Smile Мухляса ми мозъка тази зима!

# 103
  • Мнения: 24
Ха-ха  Joy
Няма да откажа на някое тропическо кътче, но бюджета ми ще стигне най-много до Елена...
А относно влагата и мен ми писна вече, то не беше дъжд, то не беше вода. Сега гледам прогнозата с надежда да изведа малката (а и себе си) на разходка, а то е гати студа, като че ли сега започва зимата. Confused

# 104
  • София
  • Мнения: 268
Аааа студ, не-студ ние сме всеки ден навън.....откакто се е родил. Ходи най-леко облечен от всички деца....дреха като чорапогащник не притежаваме и съответно никога не е обувал.... От началото на седмицата ходи с колело на ясла, че вчера даже се смях, че отиде с колело, а май ще го прибираме с шейна Simple Smile

Да чукам на дърво до сега освен капки за нос и сиропче за кашлица други лекарства не е пил....като слушам как боледуват децата на неговата възраст, направ си мисля, че неговите лежерни хреми от време на време, направо не си струва да ги споменавам за боледуване.

Вчера за първи път ми изпя песничка от яслата: "Баба марта троп троп троп...." Много беше сладък Simple Smile Май започна да му харесва....след два месеца ходене.... Simple Smile

# 105
  • Мнения: 295
Здравейте Simple Smile От много време не съм писала защото нямам нищо хубаво за писане. Изкарахме 10 дена в болницата. Мишо пак направи вирусна пневмония и то много тежка. Едвам го оправиха детето. Беше със спазъм в левият дроб и хрипове в дясно. На 2 антибиотика и орбазон. Направо в чудо се видях. Преди няколко дена влезе и детенце от неговата група в яслата. Майката каза че в групата са останали 4-5 деца. Отделението беше препълнено, направо ни вземаха един върху друг, толкова много болни деца. Сега ни изписаха с антибиотик през устата и да продължаваме инхалациите вкъщи. В четвъртък сме на контролен. Дано като започне да се стопля и да се закрепи малкия, че вече сили не ми останаха.
Дано всички болни дечица да оздравяват и без повече болести.

# 106
  • Мнения: 155
И аз имам чуството, че не съм писала от години...
Аз започнах срещу болести да давам много сокове. Не знам дали има резултат. Обаче вчера попаднах на една тема с игра във форума. Може да се спечели сокоизстисквачка на Филипс, ако се коментира в темата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=836955.msg30526286#msg30526286

Ако ще ми дават подарък за един коментар - мятам се и реших да споделя и с вас Simple Smile

# 107
  • Мнения: 800
На Мина започнахме да й даваме ябълков и портокалов сок в началото на зимата. Не сме ги цедили вкъщи, но купуваме едни в стъклени бутилки със 100% плодно съдържание и без добавки. Тя пък толкова ги хареса, че почна да пие доста големи количества. Не знам от това ли - но цяла зима не се е разболявала като изключим две тридневни вирусчета с повечко сополи и кашлица, които минаха сравнително бързо и без някакви сериозни лекарства.
Обаче...пристрастяването към соковете доведе до това, че не иска да пие вода. Пратих я да я погледат майка и татко и понеже те не я наливат със сокове като нас, а тя не пие вода, през два дни е толкова запечена, че се налага да й слагат свещичка, за да се изходи. Явно я боли, плаче и се травмира от гърнето. Та и аз не знам вече добре ли или не да се пие толкова сок. Да съм аз - ще изпия една чаша и ще мина на вода (или бира Wink), ама детето не може да си сложи граница на желанията.

# 108
  • Мнения: 24
И при нас положението със сока е същото. Oha!
Все иска "кок", но вода- не. Аз се опитвам да давам предимство на водата, но то детето като си иска друго, не може да му се противоречи.  Laughing
Аз да се оплача , че вече с тия ваксини до гуша ми дойде. Вчера водя малката и ми съобщиха най-спокойно, че нямало ваксини не се знае до кога...Е опитни зайчета станаха тези дечица. #Cussing out

# 109
  • София
  • Мнения: 268
Здравейте момичета и честити празници със закъснение..... Охх да се пооплача малко и аз... В съботата преди Цветница бяхме в южния парк. Срещнах един бивш колега с детенце на 5 години и децата се заиграха....ама онова по едно време като подгони Адриан и го засили в ръба на един празен каменен басейн..... Адриан си заби устата баш в ръба.....рукна една кръв.....ужас.....от там бегом в стоматологията, защото видяхме че едното предно зъбче е много изкривено. Там попаднахме на една младичка докторица, която явно се стресна и ни прати директно в Пирогов. Там, за моя радост всички бяха много отзивчиви и бързи и в крайна сметка го шиха малкото диваче. Слава богу (ако това все пак е за радост) шевовете са от вътрешната страна на устата на меката част и няма външни и поне фасона не е развален. Лежахме 2 вечери в Пирогов да го наблюдават, но слава богу всичко вече е наред. Но голям ужас изживях. Малкият го понесе много геройски и почти не е плакал, само скимтеше жално преди да го зашият. Но още на другия ден искаше да гризе бисквити. Е, не му се получава много добре, но си намери начин да ги гризе отстрани. Пие много чай от лайка и за моя радост му харесва. Единствено имах проблем с даването на антибиотика. За първи път му е ама то голяма гадост. Аз естествено го тествах преди да му дам.....еее само близнах а то такава горчилка, че напълно го разбирам. Sad
Миналата седмица му махнаха част от конците, тази седмица пак сме на контролен преглед, но май всичко върви добре. Една наша приятелка зъболекарка го видя и каза, че ще се опитат да поизправят малко зъбчето, което за радост е живо и не почерня, просто е изкривено и по-дълго от останалите, но можело да се пилне малко за да не му пречи. Вече си яде всичко. За Вликден лудите му родители го заведоха на Пампорово и той отново пожела да кара ски. Никакъв уплах няма. Няма и инстикт за самосъхранение много. А аз вече съм леко параноясала и тичам по него и само му викам да внимава. Много се уплаших, но дано да ми мине и на мен. Та това е от нас. Пазете ги колкото можете, защото си е голям ужас. Дано на никой не му се случва.

Хубав и усмихнат ден от нас.

# 110
  • Мнения: 1 203
Аз затова на Сами давам по чаша сок понякога, не всеки ден и то от съвсем скоро. Много му харесва (пресен сок от ябълка му давам), но явно разбра, че не е за напиване и когато е жаден си пие водата Simple Smile

Аз отдавна не съм се разписвала - значи Бузан е здрав  Mr. Green След зимните спазми, болести и чудеса го спряхме от ясла и вече втори месец си е у дома с гледачка пак. С баща му решихме тотално да се откажем от услугите на държавните детски заведения. Докато имаме възможност ще ходи на частна и то подбрана. За сега сме се спрели на две. В едната има входно събеседване с логопед и психолог  ooooh! направо се втрещих от кога ги почват със ситото. А във втората ще има свободно място юни-юли. До тогава ще е у дома.
Започна да ходи и на терапия с логопед, че не говори. Има си някакви едносрични "думи", но е далеч от нормата за възрастта си. Според светилото, с което се консултирахме преди това не е аутизъм, глухота или умствена изостаналост, а "дисфазия на развитието", която се израства, но е добре ако искаме да походи на терапия, за да не му лепват етикети прибързано. Иначе му правиха разни тестове - казаха много е интелигентен, но няма интерес към словоизвличането  Crazy Иначе може да брой до 10 и познава числата, да реди пъзели, да прави логически връзки и прочие няма никакъв проблем. Но да говори и повтаря ... много рядко и само и единствено, ако той пожелае. Никоя сила не може да го накара да повтори нещо насила  Tired
Та така Simple Smile Спокойни сме вече, здрави, постопли се и излиза повечко. Малко му се развали апетита зимата от всичките отрови дето изпи, но той си има запаси даже и да не яде много Grinning По-капризен и избирателен е, но краставица винаги яде, та не остава съвсем на празен стомах Simple Smile

Ау, simonap, много неприятно  Confused Важното е, че е минало леко, а иначе странно какъв антибиотик са ви дали  newsm78 Сами всичките, които пи бяха сладки и приятно миришещи като за деца, даже от Клацида искаше и повече, ако може  ooooh!

Последна редакция: чт, 16 апр 2015, 13:09 от Птиците ...

# 111
  • София
  • Мнения: 268
Птиците, е баш Клацид му дадоха......той в началото е сладък, но има един ужасно горчив остатъчен вкус.....аз само близнах и след 2-3 мин ми стана зле от горчилка. Ще проговори Бузан споко. Адриан много говори, но съседчето от горния етаж, което е с 3 месеца по-голямо, е същото като Бузан - брои, реди пъзели, но не ще да говори, но не са се притеснили много. Адриан понася добре яслата. Около 2 месеца му трябваха да свикне. Сега след болницата и почивката му е малко терсене и не му се ходи, ама ходи.

Сокове и той много обича, но пие много и айрян, чай и вода. За краставици също е луд. Много яде ябълки и моркови. (Сега заради травмата ги правя на по-малки парченца) но си ги яде безотказно. За разлика от мен, която не ям зелении (спанак, лапад и т.н.) благодарение на детската кухня яде всичко, даже ако има две манджи и едната е зелена - избира зелената Simple Smile Добре че беше детската кухня иначе никога нямаше и да опита такова нещо Simple Smile

# 112
  • Мнения: 800
Птиците, твоят Бузан като моя мъж. До 3 години не искал да говори. Не му било интересно. Майка му и баща му в чудо се видели, ама то в ония години логопеди и психолози...нъц. Та чак после се отприщил на приказките нашият и сега трудно можеш да му затвориш устата.
Ние сме добре. Децата са в Стара Загора при моите родители. Това им е ваканцията от мама. А за мама да не говорим - чак ми е тъпо от спокойствие. Но още двайсетина дни и ще си ги прибираме. Здрави са, хапват и растат.
Аз реших да се прибирам в БГ към средата на септември. Мъжо ще изкара три-четири месеца сам в Сараево преди да му свърши мандата. Помолиха ме ако мога, да се върна на работа, че са го позакъсали, а и аз реших, че може би така ще е по-добре. Борис го приеха в 8 ОДЗ и ще тръгне от септември на предучилищна там, а Мина докато не я приемат, ще я гледа татко. Майка и тя след някой месец ще е пенсионерка, така че ще помагат. Малко е тъпо, че ще сме разделени за известно време, но по-добре така, отколкото да хвърча като финикиец и сама да се оправям с две деца и ходене на работа.
Тази година ни се отвориха и някои пътувания, така че ни чакат много промени и надявам се - хубави преживявания.

# 113
  • Мнения: 6 714
Здравейте, момичета!  wavey Почти от месец не бях влизала във форума, но нямах време. Цяла зима бяхме здрави и в края на март се разболяхме цялото семейство.  Sad После Катрин беше болна и в края на април. И двата пъти се наложи да пие АБ( последния път Клацид, ужасен е вярно, но детето стоически понесе лечението). Уж навреме я хващахме, започваше с лека хрема, без зачервено гърло и след няколко дни се появяваше кашлица и гърлото се зачервяваше. И двата пъти без да е увредено общотото състояние, без Т. Сега е добре, дано не се разболява вече.  Praynig Сок от ябълка и Катрин обича, но прясна я отказва, предпочита круши, както и краставици. Да се похваля, че от месец вече е без памперс, почти няма аварии, казва или дори сама си взема гърнето и сяда. В ДЯ явно ги учат да броят, защото една сутрин ме изненада като преброи до 5, после я научихме да брои и до 10.  Grinning От цветовете познава без грешка само червеното, но сякаш още са малки да ги познават, така че не я уча. Иначе още се кърмим.  Laughing
Птиците, ще се научи Бузан да говори, не се тревожи.  Hug
simonap, много неприятно с тези падания, но така порастват децата. Извинявай, че се намесвам, сигурно са ти казали, че зъбчето трябва да го следите по-дълго време (6месеца за промяна на цвят, чувствителност).  Peace  Hug
Поли, хубави преживявания на пътуванията и не само.

Хубав ден на всички!   bouquet

# 114
  • София
  • Мнения: 268

simonap, много неприятно с тези падания, но така порастват децата. Извинявай, че се намесвам, сигурно са ти казали, че зъбчето трябва да го следите по-дълго време (6месеца за промяна на цвят, чувствителност).  Peace  Hug


Благодаря ти за съвета. Да казаха ми. Следим го. Слава Богу за сега няма никакви изгледи за промяна. Даже ми се струва, че се поизправи и сега е само малко по-дълго от останалите. Вече си отхапва спокойно и с него (преди отхапваше отстрани). Ще се посъветвам дали да не го поизпилят малко за да не му пречи нещо на говора евентуално, въпреки, че той много говори и засега не ми се струва да му пречи.

# 115
  • София
  • Мнения: 3 789
Отдавна никой не се беше включвал Simple Smile

Ние сме добре, не се класирахме за ДГ, нямаме и шанс, направо се чудя сега накъде Sad.

Колкото до цветовете - Зари научи основните като беше на година и половина, сега знае дори различните оттенъци и не ги бърка изобщо.

Обаче брои много смешно: 1, 2, 5, 9, 8, 7, 10 Simple Smile

# 116
  • София
  • Мнения: 268
хаха Адриан брои 1, 3, 6, 8, 10, найсе Simple Smile Цветовете, кога ги нацелва, кога - не, но синьо знае със сигурност. Даже предният път като тръгнах на манкюр и го питах какъв цвят да бъде, каза - синьо Simple Smile Иначе е много див и любознателен - всичко иска да опита - ски, федербал, фехтовка, барабани,... за колелото е излишно да споменавам - от миналата година лети с колело за баланс. Всяка свободна минута ходим по концерти, спортни мероприятия и всякакви забавления. Пълен е с енергия. В събота и неделя отказва следобеден сън (ако не е в колата) и не го и мъча. Иначе в яслата си спи без проблем. Подозирам, че му е интересно с нас и не иска да спи за да не пропусне поредната забава Simple Smile

# 117
  • Мнения: 800
Ех, момичета, лети времето неусетно (почти). Ние направихме нашата обиколка по суша и вода и вече си прибрахме децата. Мина за два месеца в България е напреднала доста. Водим смислени разговори, изразява се с прилични изречения, поема инициативата в разговора, задава въпроси. Българският й доста се е подобрил, сега като че ли доминира над другите два езика.
Памперсът го махнахме за един ден буквално. Обясних й, че вече е голяма и трябва да казва като има пиш. Обух я с гащи. Два-три пъти каза след като се напишка и видя, че никак не е приятно. От следващия ден обаче разбра, че трябва да казва предварително. И така, стана много лесно, явно времето е дошло и за тази промяна.
С биберона също така са се получили нещата. На единия ден е бил все в устата й, но пък вечерта нещо се залисала и заспала без да го търси. Майка ми го скрила и повече дребната въобще не се и сетила за него.
Цветовете ги знае, обаче ги казва на английски, защото ги е научила от ютюб. Брои на български и английски без грешка. Знае песничката за латинската азбука, познава отделни буквички, ама май не сме се и опитвали да я учим на букви. Иначе е смешна - като види някакъв надпис, разбира, че не е картинка и пита: "Какво пише там?". Обува си сама обувчиците, мие зъбите, мие ръцете, яде сама ако храната е на подходящи парченца. Обича да гризка краставичка, морков, хляб. Обича всякакви плодове и зеленчуци, дори марулка.
Онзи ден я заведох в детската градина на батко й да поиграе с децата и явно много й хареса. Сега всеки ден ми пили мозъка да я водя на "детска гадинка". Обаче пък преди пет дни й сложихме ПРМ ваксината, най-после, и сега поне десетина дни трябва да я наблюдаваме. Засега е ОК, но има още време и ми е притеснено. Тукашната лекарка й сложи Тримовакс вместо Приорикс, за да не е същата ваксина, към която брат й направи реакция. Наистина има разлика в съдържанието, дано да избегнем този път неприятностите. Та, като отмине всичко, може да походи и на градина, очевидно има голямо желание. А в БГ и тя не е приета, най-вече защото аз я кандидатирах умишлено само за най-близката градина до нас, където обаче нямаше обявени места за прием от септември. Но пък Боби там ще кара предучилищна и предполагам, че на някое от текущите класирания по-нататък може и да я вземат. Ние имаме много точки и вероятно ще станат нещата. Аз и без това сега от септември не искам да тръгва, майка и татко ще я погледат поне до идната пролет. Тогава вече ще сме пълен комплект в София цялото семейство и ще може да тръгне на градина, без да съм постоянно под напрежение как ще се оправям сама с две деца и работа.
Е, отплеснах се, ама не съм писала отдавна. Хайде, кажете останалите как са децата, какви са плановете за по-нататък.

# 118
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Здравейте и от нас   bouquet
Ние сме добре.Приети сме на градина.Ще бъде в една група с братовчедка си.До сега се редувахме с баба и да я гледаме.
Махнали сме памперса от около два месеца. Остана само нощния. Не беше много лесно,но постепенно под формата на игра се научи да си казва.
Престанах да взимам кухня и започнах да и готвя.Постепенно стигнах до извода,че кухнята е блудкава и не особено хранителна.
За говоренето-ами страшно много приказва,с цели,дълги и правилно структурирани изречения.Може да се води диалог с нея на почти всякакви теми  Shocked Много отдавна брои до 10,познава цветовете,знае наизуст много стихчета и песнички,пасажи от книжки  Shocked

# 119
  • Мнения: 100
Радвам се, че темичката най после "живна"! Wink

Елина и тя лека полека проговаря, но доста от нещата все още не и се разбират. Иначе успешно си брои почти до 10.
Ще се учим на гърне лятото. Дано свикне по-бързо, но каквото стане. Зареждам се с търпение и гащички, и почваме.  Mr. Green
Иначе и ние днес претърпяхме по-лек инцидент и счупи част от горен, преден зъб. ooooh! Докато се качваше на пързалката (винаги е с моя помощ, но този път не стигнах до нея навреме) и се подхлъзна. Прасна зъба  в тръбите, които импровизирано се използват за стъпала. Имаше и кръв, детето се уплаши, че покрай нея и аз. Сега, като гледаме положението не е сериозно и се успокоявам, че тези зъби не са за постоянно. Но ще потърсим стоматолог, който работи с деца, че да я види за всеки случай!
На градина засега не мислим да я пускаме. Имаме възможност да си остане у дома и да се гледаме.
Не знам при вас как са социалните контакти, но масово децата,които идват на площадката до нас са видимо дръпнати. Не, че Елина е от най-дружелюбните, но се опитва да прикани децата към игра. Засега имахме успех само с едно момиченце, с което моментално се харесаха и се заиграха! Стискам палци по-често да я засичаме.
Чета, че масово дечицата тук хапват плодове. Ели от известно време не иска никакви и ми е притеснено. Преди поне банани искаше, сега и това не иска. Отказва и супите, а напоследък и готвените манджи. Иска само "боклуци" и съм се отчаяла. Дано е само някакъв период, че ми е притеснено. Sad

Това е от мен. Съжалявам, че постът ми прозвуча повече, като мрънкане, но това се случва около нас.
Хубава вечер на всички!  Hug

# 120
  • Мнения: 1 359
  Я, имало раздвижване. Simple Smile При нас е пълна лудница, а заради честото боледуване днес спряхме Дани от ясла. Надявам се до септември  да не боледува и да успее  малко да си почине организма й от лекарства. За съжаление покрай нея боледуваме цялото семейство, до гуша ми дойде, нямам думи просто да опиша какъв ужас  изпитвам като видя сопол   Shocked
  Ще се отдадем на плаж, разходки и площадки. Simple Smile По ми е лесно вкъщи с 2 здрави деца, отколкото с пак с 2, но болни. Simple Smile

# 121
  • Мнения: 24
Здравейте и от нас.
да се похваля и аз- приети сме в градината в която исках и вече нямаме памперс... Урааа Laughing
Само нощем му слагам, че имаше инциденти. Толкова пораснал ми се струва Иво, особено като правя сравнение с малката(която вече е на 4 мес). Брои 1 2 3 4 8...явно трябва да въведем 5. Joy
Слава богу сме здрави. Започнах да се замислям с какво и как ще захранвам малката- направо честно ви казвам всичко съм забравила само за 2 год. Имам бели пространства. Ходим по разходки и площадки, но все още не съм се осмелила да изляза сама с двете. Иво направо хвърчи с една кола и докато му извикам- спри! -той вече е на 300 метра от мен.

# 122
  • София
  • Мнения: 1 966
И ние успешно махнахме памперса  Grinning, стана много бързо и лесно. Нощния още не съм, понеже само от 2 седмици е без памперс, но принципно спокойно мога да го махна и него. За мой ужас си казва като ѝ се пишка и през нощта, а тя никога не е била от нормално спящите и си се буди обикновено по 2-3 пъти нощем.
С боледуването се бяха позакрепили нещата, издържаше вече по над месец на ясла, но наскоро изкара един отвратителен вирус с бронхит, от който кашля сигурно над месец. Е, изкарахме го и ние, мъж ми стигна и до тежка бронхопневмония, сменяха му АБ няколко пъти докато мине, но вече всички сме здрави.
Почти до 10 брои без грешка, може да ги покзава и с пръсти, казвам "почти" защото забравя самото 10  hahaha, а всичко след 10 е "найсе, найсе, найсе"  Joy
Just и Таня има отчупени парченца от зъбите (един горен и един долен), но съвсем мънички и още от миналата година. Също я водих на зъболекар, каза че никакъв проблем не е и наистина вече дори са се загладили и ако човек не знае къде е било не си личи изобщо. А относно социалните контакти, имаше един много срамежлив период пред по-непознати, независимо деца или възрастни, беше пълна стагнация, дума не обелва, но вече май поотминава това.

# 123
  • София
  • Мнения: 1 752
Който може, нека помогне http://www.bg-mamma.com/url.php?u=aHR0cDovL20uYmctbWFtbWEuY29tL2 … yI21zZzMwODYyMzcy

и да си пожелаем да са ни живи и здрави децата, любимите хора и ние.

# 124
  • Мнения: 800
Как сте, момичета? Като гледам тази новогодишна тема ще остане и за посрещането на 2016 година.
При нас има новост. Мина вече ходи на детска градина тук в Сараево заедно с батко си. Това ще продължи всъщност само два месеца, но пък имаше голямо желание и решихме да опитаме, сега времето е хубаво и децата са здрави. А и тук има кой да угажда на желанията ни. Дано да й остане хубав спомен и в България бързо да се адаптира, когато дойде моментът да тръгне.
Вчера беше първи ден. Взех я на обяд и беше много доволна. Днес отиде с желание и дори остана да спи там. След малко ще ходя да ги прибирам и ще разбера как е минало. Ако се задържат така нещата, ще ми се отвори доста свободно време за моята работа и за разходки през следващите месец и половина. Жената, която идваше на половин ден да гледа Мина, реши, че може би е по-добре плавно да се разделят, защото и двете са адски привързани една към друга и много страдат при всяка раздяла. Та тя предложи да процедираме по този начин и може би е права.
От ПРМ ваксината нямаше никакви реакции при Мина и дано няма. Минаха вече почти 20 дни, така че не очаквам нищо. Не знам дали защото детето е друго, защото изчакахме доста с поставянето й или защото сложихме друга марка, но съм доволна, че не ми се наложи да преживея това, което беше при Боби.
Той милият пък има рожден ден и в събота сме поканили цялата детска градина на парти, общо към 25 деца. Организирахме всичко и се оказа, че същият ден папата ще идва в Сараево, заради което градът ще е блокиран. Как сме го проспали, не знам, но сега се надяваме въпреки всичко, да се появят поне няколко деца, за да не се провали тържеството. Явно сме големи блейки и двамата с мъжо.

# 125
  • Мнения: 7
Здравейте! Отдавна не съм се включвала в темата.
Александра е добре. Навлиза в периода с безкрайните въпроси. Много е забавно.
Уча я на цветовете, вече познава основните. Опитва се да брои 1-2 -5-6-7-8-9-10. Знае само буква А.
Все още не сме махнали нощния памперс. Тъкмо за зарадавам на поредица от 3-4  сухи нощни памперси, и на петата нощ памперса е напишкан. НЕ знам как изобщо ще стане.
 Приета е в градина. Във вторник бях на родителска среща и вече трети ден се опитвам да асимилирам видяното и чутото. Леко съм потисната, но  се надявам да не съм права в преценката си.
Иначе Александра редовно посещава ясла. Аз съм много доволна, тя също. Има си приятели, за които постоянно говори. А и сутрин няма търпение да влезе в групата.  Grinning
 

# 126
  • Мнения: 295
Здравейте  wavey
Голямо затишие в групата и реших малко да раздвижа нещата. Как си прекарвате лятото, на море и планина ходите ли? Готвите ли се за детска градина? Бебетата на групата как растат?
Ние с Мишо бяхме за 6 дена на море. Голяма игра в пясъка падна. беше постоянно заровено това дете, че и мен се опитваше да заравя. Във водата също му хареса, обаче на 3тия ден го щипна една щипалка и след това постоянно обясняваше как във водата имало щипалки, които щипят и не се задържаше много вътре. Което беше добре дошло за мен, че иначе трудно го изваждах от водата. Сега е изпратен на бабин дом за 2 седмици. По цял ден ходи бос по двора и е много щастлив. Следващата седмица трябва и на планина да отидем за няколко дена и да си завършим закалителната програма. И дано това даде резултат и следващата година да е здрав, че направо ми става лошо като си помисля колко пъти беше болен през миналата.
И да попитам какви матраци купувате за децките легла? Решихме да сменим кошарата вече с легло и като гледам колко различни матраци има на пазара се почувствах изгубена!

# 127
  • Мнения: 100
Здравейте и от мен!

Да се похваля, че за 3 дена свикнахме на гърне. То май само ние останахме от групата.  Laughing Само навън и за сън е с памперс, но съм щастлива от напредъка. С говора- някои думи вече се разбират, други почти, а трети- все още са си бебешки.
На плаж ходим всяка седмица и детето много се радва. Иначе е здрава, но стана ужасно злояда и подозирам, че зимата ще ни налегнат вирусите, че и плод, и зеленчук рядко яде.
Имахме период с истеричен рев всяка нощ и доста бях притеснена. Всичко започна (може да е случайно) с отучването на смукането на пръстите. Но трябваше да изкореня този гаден навик. За сметка на него- сега си гризе ноктите.  Tired
За нейн матрак не мислим още, че спи при нас. Така е доста по-спокойна и ще му мисля как и от това ще се отучваме...

Ще се радвам да прочета при останалите дечица какво се случва.  Heart Eyes

Хубав ден на всички!

# 128
  • Мнения: 1 359
Здравейте! Simple Smile
 
 Дани вече е голямо момиче, поне дава вид  Laughing  Това лято беше на почивка а 10 дни на планина, а след това наваксахме с плажа. Мнооооооого обича да ходи на плаж. Почти всяка вечер заявява " Утре! Рано, в девет и половина, ходим на морето! Да!" Детето просто си е с план!  Joy 

  От началото на май не посещава ясла, отписахме я с цел да поукрепне 3 месеца у дома . И така и става, от както си е вкъщи нито тя, нито който и да било от семейството е боледувал. На 15 септември тръгва на детск градина и направо ми се доплаква  като знам как пак ще се започне с лекарствата  Sick

Говори много, ама  мноооооого , много , много. Радват й се хората, а мен ме боли главата   Crazy  Сякаш поотмина голямата ревност към сестра й, сега ревнува най-много от вниманието на баба си към бебето. Simple Smile Не знам дали е в моите очи или е нормално за възрастта - много е груба. Все да срита, да бутне, да дърпа..

# 129
  • Мнения: 800
Хайде и аз да се включа. Аз съм на специализация в Хага заедно с мъжа ми. Децата изпратихме при моите родители и вече изкараха десет дни на моренце с баба и дядо. Днес са се прибрали и са много доволни. Къпали са се на воля. Е, последните ден-два е било по-ветровито и сега са леко хремавки, но това не е нищо. Хванали са морски загар. Сега програмата продължава на село, където имат голям басейн, така че ги очакват още много плажни дни.
Мина е много весело и жизнено момиченце. Говори доста, обяснява активно. Все още смесва български и босненски, но тъй като повече няма да ходи в Сараево, това вероятно ще се изчисти. На градина не е записана и засега ще бъде така. Батко й тръгва на градина от септември и след няколко месеца предполагам нея също ще я приемат, но наистина не бързам. Искам да се адаптира в България. 
Иначе и тя е в някакъв войнствен период, когато трудно се съгласява, иска все да става на нейното и си позволява да удря батко си. Знам, че е период и ще отмине, но й правим сериозни забележки, за да знае, че не е хубаво да бие. Борис е много търпелив с нея и не й отвръща. Явно в сараевската детска градина добре са го научили, че с малките деца трябва да е внимателен. Та заради това ситната злоупотребява. Но съм минала веднъж през това и знам, че сега се пробват някои граници, изгражда се усещането за "аз", затова всичко е малко по-трудно. Ще мине обаче. Борис като навърши 4 години буквално за дни стана едно много разбрано и разумно дете.

# 130
  • Мнения: 6 714
Привет и от нас!  Simple Smile
И ние ходихме на плаж в началото на юли, бяхме в любимата Албена. Случихме хубаво време, не беше много горещо, морето беше топло и спокойно, в хотела не беше голяма навалица. Изкарахме добре, Катрин подивя (тази година не се страхуваше от морето и искаше само във водата, тичаше по пясъка, заравяше се, правеше кълбо напред). Сега се кротна малко. Общо взето слуша, изпълнява каквото и` кажем, обича да се люлее на люлки, добре се отнася с другите деца. Тези дни на гости бяха братовчедите. Събраха се общо 5 деца (две на по близо  5години, едно на почти 7 , нашата и най-малкото бебе на 3 месеца)  и голяма игра падна на село. Покрай тях се престраши да наближи кокошките, че голям страх я гонеше. Към най-малкия си братовчед се отнасяше много нежно и с внимание, приспиваше го с песнички.  Grinning
Сега са ваканция, през септември ще е първа група (ще е в градината, в която исках).
Другата седмица ще си дойде кака и` (сега е на море с приятели) и ще ходят на село при баба-майка (Катрин така казва на свекарва ми, чува, че ние казваме "майко", тя и` казва "бабо" и измисли, че е баба-майка  Laughing ).
От седмица-две правим опити за отбиване (май само ние останахме да се кърмим  newsm78) и засега върви успешно, от два дни изобщо не е сукала. На хем ми се исакше да я отбия вече, че предимно нощем се кърмехме и ме заболяваха кокалите да лежа на една страна, хем пък ми липсва сякаш да ме погледне и да каже "мамо, искам малко цици". Но това е, порасна. Общо взето и тя сама сякаш чак сега беше готова за отбиване.
Матрак купихме още като се роди (Блянболино мисля беше), защото нашата кошара е по поръчка и сега вече я ползваме като легло. Матракът е с две лица (зимна и лятна), с калъф, който може да се пере. Доволна съм, не запарва, не се е променил.
Това от нас, хубав ден и се радвам, че темата се пораздвижи!  Hug

# 131
  • Мнения: 100

Събраха се общо 5 деца (две на по близо  5години, едно на почти 7 , нашата и най-малкото бебе на 3 месеца)  и голяма игра падна на село. Покрай тях се престраши да наближи кокошките, че голям страх я гонеше.


На Елина любимите животни са и кокошките, но им вика "кокотие".  Laughing Абе голям смях пада покрай дечицата.
Успех с отбиването!

Дано още мами се включат, за да спре това затишие в темата, че верно ще си останем с новогодишната тема.  Rolling Eyes

# 132
  • Мнения: 12
Здравейте и от нас, наистина са много следки тея малчугани.
Ние още се мъчим с махането на памперса. Голяма драма е. Преди няколко месеца почти бяхме успяли, казваше си вече малкия, като има пиш, но ни хвана летния вирус и повече от месец беше с разстройство (и малко повръщане). За щастие мина вече , но се върнахме назад с памперса. Най-много се ядосвам защото малкия е голяма бърборина, може да ти обясни защо земята се върти, ама не се сеща да каже "Мамо искам да пикам". Като го подсетя не се дърпа- ходим в храстите/или в тоалетната и си върши работата. Но заиграели се въобще не му прави впечатление че се е напикал. Не искам да го стресирам , ще си ходим с много  резервни дрехи и това е.
Ако някой е минал през същото- моля помагайте .

Като изключим по-горното Илия е много жизнено и послушно дете. Говори много. Ама много много. Може да брои до 10. Познава някой цифри. Напоследк има голямо желание да пише, научил се е да пише буквите на всички вкъщи. 
Любимата му играчка е - сестра му.  За мое щастие няма ревност м/у тях. Сутрин малката се събужда с "бати" , голяма любов са.
Сега баткото е на село при баба и дядо. Обича да ходи при животните (имаме крава и кокошки) , гледа ги обаче го е страх , само с котките е смел и ги взима.
На море не сме ходили още, септември ще идем до Гърция за няколко дни.

  bouquet

# 133
  • Мнения: 263
И аз отдавна не съм писала, но с бебе и батко съм меко казано заета.

Видях много хубави дечица и торти във фейсбук. Нашият рожден ден предстои и вече направих една тренировачна торта. Иска да е с Мики Маус! Ще каня моит приятелки с техните дечица.

На детка тръгна на 1ви септември и много му харесва. Не е напълно отминал адаптационният период, но не плаче, носи творения от детската и като го взимам особено в петък е много ентусиазиран. Ходи 4 пъти в седмицата до 13ч30.

Нощният памперс не съм махнала, 99 процента от случаите е сух, но не ми се перат матраци. Все пак скоро ще го махаме.

Вие какво купихте на малките за рождените дни. Дайте идеи!

Някоя мама няма ли вече със второ? Как се спогаждат с 3 годишните?

# 134
  • Мнения: 7
Здравейте,вече не помня от кога не съм писала, загубих паролата на регистрацията ми тук,и после се опитвах да оправя през имейла ама нищо не стана...както и да е.Ние сега с Емили сме малко болни, но дано скоро се оправи.Иначе ходи вече на детска градина Simple Smile а там е мн послушна,но иначе вкъщи е ад Grinning, понякога едва се издържа,памперси от година почти вече не ползваме,ами това е от нас, скоро ще пиша пак, че орез телефона ми е малко трудно Simple Smile))ще се радвам да се включвам отново,макар и от дру профил Grinning приятна вечер момичета Hug  bouquet

# 135
  • Мнения: 12
Аз да се похваля: вече сме без памперс , нито денем нито нощем се напиква. А от 2 седмици си казва и за акото. Много, много съм щастлива , той също.

На градина ходим от 17 септември. Първата седмица поплакваше малко, но само докато влезе в групата, после се заиграва. При нас добре се получи това че таткото го води сутрин и няма големи драми. Той си знае, че като се наспи и нахрани мама ще го чака отвън. До сега никога не съм го взимала преди 15:30, а вече и 16:30. Заспива там от първия ден.



Вие какво купихте на малките за рождените дни. Дайте идеи!

Някоя мама няма ли вече със второ? Как се спогаждат с 3 годишните?

За РД Илия си беше харесал една кола с дистанционно и си я получи. Друго не смятаме да му копуваме с ММ. Бабите са му накупили дрешки и разни играчки на който да се радва.

А за вторите деца: Хм, Илия беше на 1,9м когато се роди сестра му. В началото имаше малко ревност , но се старах да му обръщам повече внимание и сега всичко е ок. Обичат се , Играят си заедно. Е, доста често се дърпат, най-вече за играчки, защото малкото му взима мсичко от ръцете, но са свикнали заедно.




# 136
  • Мнения: 36
    Здравейте, дами,
драго ми е да ви видя и прочета как са малките сладурковци Hug
    Мислих, че ние късно махнахме памперса (този април ), а май си е било съвсем ок  Grinning. Хубаво , че не се дадох като ми мрънкаха около мен да действам по-рано. Оставих Йонито на майка ми за 5 дни, детето явно е било готово и без никакви нерви работата стана.
   Говори още по бебешки, много й харесваше да ходи на ясла, а сега на "градинка"-както тя казва -още повече  Laughing Спим тримата на едно легло и май и тая зима така ще откараме.
   Не се разболява много често, сутрин давам  комплекс витамини и ампула витамин Ц за 10 дни, както и витамин Д, когато се сетя. Добро прасенце е, яде всичко, но не наведнъж.  Вчера например много й се услади наденичката и боба, а предната вечер пи само чай, друг път иска само зеле  Grinning. Това е за нас накратко.
   Доста голяма част от вас вече си имат по още едно бебе, това е чудесно, радвам се за вас. 
   Хубав ден  ви желая.
 

# 137
  • София
  • Мнения: 268
Здравейте, темата ни доста е позамряла, но идвам да я пораздвижа малко с една хубава новина от мен Wink

В края на май (живот и здраве) очакваме да се появи една пухкава сестричка на Адриан  preggo  stork-girl

Баткото се радва. Искаше му се братче, но е готов да защитава сестричката си от големите батковци Simple Smile

# 138
  • Мнения: 263

simonap ЧЕСТИТО! Миналият май се появи бебе братче на Филип, този бебе сестричка на Адриан.

Страхотно е с двама! Препоръчвам. Ще видиш, че като влезеш в ритъм е и по-леко от очакваното.

Лека бременност и да се похвалиш май месец!

# 139
  • София
  • Мнения: 3 789
Честито!!! Лека до края!

# 140
  • София
  • Мнения: 268
Мерси Simple Smile Ами аз не съм се уплашила. Адриан беше бебе-мечта и сега е готино хлапе. Освен това имам помощ от таткото и баби така че всичко ще е прекрасно Simple Smile

# 141
  • Мнения: 6 714
simonap, честито! Много се радвам за теб! Лека до края и да имаш още едно бебе-мечта.  Hug

# 142
  • Мнения: 800
Честито! Нека се раждат повече дечица и всички да сме живи и здрави през Новата година!

# 143
  • Мнения: 1 203
В края на май (живот и здраве) очакваме да се появи една пухкава сестричка на Адриан  preggo  stork-girl
Ехееее  newsm68 Супер новина! Честито на всички ви и дано девойката е още по-голяма мечта от Адриан, ак е възможно това  Mr. Green Peace

# 144
  • Мнения: 295
Честито! Лека бременност до края!

# 145
  • Мнения: 12
Здравейте, темата ни доста е позамряла, но идвам да я пораздвижа малко с една хубава новина от мен Wink

В края на май (живот и здраве) очакваме да се появи една пухкава сестричка на Адриан  preggo  stork-girl

Баткото се радва. Искаше му се братче, но е готов да защитава сестричката си от големите батковци Simple Smile

Ихаа супер, честито! Най-кротичкото бебче пожелавам. Чак и на мен ми се прииска още едно дете , ама ми стигат две за сега Simple Smile

# 146
  • Мнения: 122
Чвстито и от мен !

# 147
  • Мнения: 7
Здравейте мами  Hug позагубих се малко ,но с радост ще следя темата ,Весели Празници ви пожелавам Wink  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт