Изсветляване на косата с канела

  • 7 220
  • 3
  •   2
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте мили мами и дами.
Понеже не бях сигурна къде точно да пусна темичката, се надявам да съм уцелила мястото, та наскоро четох една статия в която имаше спомената една маска за коса с която се изсветлява косата с няколко тона.


"Смесете 4 супени лъжици канела на прах, 4 супени лъжици мед, 2 супени лъжици зехтин, сока от половин лимон и около 50 грама балсам за коса (какъвто използвате обикновено). Получената смес приложете на прясно измита влажна коса, увийте главата си с фолио и топла кърпа. Престойте с маската най-малко 2 часа (ако имате възможност - 4 часа), за да има по-забележими резултати. След това я измийте отново."

Някой пробвал ли е подобно нещо? Искам да изсветля косата си с няколко тона и се чудя дали това би действало?

# 1
  • Мнения: 817
Изпробвала съм с витамин С таблетки стрити от обикновените един блистер, лимонов сок и  бебешки шампоан Кра-кра - има ефект - изсветлява косата и сваля боята, ако си имала боя - естествено не очаквай чудеса, но ефект има с един-два тона. Една приятелка пробва с канела и каза, че се е изприщила и лично се отказах. Вместо канела се прави маска с КАСИЯ за укрепване на косата и придаване на леки златисти нюанси. Може да видиш това в сайтовете на "Хена" и "Еко мама" .

# 2
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 272
Може би сваля боята и оттам идва просветляването, но аз се чудя дали ще действа на естествения цвят на косата. Моята не е боядисвана, имам само леки кичури от преди 6 месеца.
Интересна тема, ще я следя... Peace Канелата загрява и може би ще засили кръвообръщението на скалпа което е добре за косопада.

# 3
  • Мнения: 34
Аз прочетох доста негативни коментари относно маски или каквито и да е било други процедури с канела. Но като се има предвид, че канелата и медът загряват , зехтина подхранва, а лимона изсветлява косъма и стяга скалпа.
Но пък прочетох също и доста за това, че с лайка също се изсветлявала косата и то не само боядисана.
Не съм пробвала естествена козметика, а някак ми се струва по щадящ вариант за измъчената ми коса и за това ми се искаше да чуя повече коментари от хора пробвали подобни неща.

Общи условия

Активация на акаунт