РУСЕнска тема

  • 65 275
  • 721
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 070
84 лв за торта?! Тези са луди! А който ги купува, още по луд! По-добре да дам тези пари на някой в нужда. Не обичам префърцунени работи!
Карола, теб те имам за добра готвачка и ти е хоби, нали?
Аз мразя да готвя, но ми се налага. Особено сега съм на тема без глутен и казеин.
За хобитата ми е интересно да повдигна въпроса.
Моето хоби ми е разтоварващо. Отглеждам растения, някои не толкова често срещани. Всякакви цветя, някои дървета, подбирам си и плодни храсти, ще чакам реколта живот и здраве. Имам един вид, който не се продава на пазара, никога не съм го опитвала. Обичам да се занимавам с разсади на цветя, зеленчуци. Другата година ще засадя повече билки, сега са ми малко.
Смятам, че децата трябва да се учат на труд, на това как и откъде идва храната им. Колко е важна природата, защо са толкова важни дърветата... Не със чипсчето, желираните бонбонки, китайските маркови парцалки и кафенцето в Мола.

# 46
  • Мнения: 4 864
Ами, да речем,че ми е хоби,да. Обичам да правя всякакви различни вкусотии.Ясно ми е,че  не всеки обича да готви и не му се отдава. Майка ми,примерно,  много се изнервя и го прави без желание. Има си хора за всичко. Аз пък не мога да гледам цветя. Имам огромно желание, но с една орхидея и един здравец се състезаваме кой е по-упорит- аз ли,дето ще ги уморя или те,дето не се дават и си растат на магия Simple Smile

# 47
  • Мнения: 113
Здравейте, нови членове приемате ли, да се присъединя и аз към вас:)
Темата с тортите - харесвам на Йовис, досега не са ме разочаровали, надявам се из за напред да е така!

# 48
  • Мнения: 11 862
84 лв за торта?! Тези са луди! .....

Дааа и аз мисля така  Simple Smile.

⅞ ... страхотно хоби и сигурно е много зареждащо да гледаш как нещо расте и се развива  Peace . Но и аз като Каролка стискам палци да не ми умрат двете палмовидни цветя които имам, имах един Бенджамин толкова много ги харесвам ами мъчих го над 6г хилав не върви добре и накрая го уморих  Rolling Eyes . Та не всичко се отдава на всеки  Laughing. Аз шия гоблени....когато успея да намеря време де  Outta Joint


Яна добре дошла  Hug

# 49
  • Русе
  • Мнения: 359
84 лв за торта?! Тези са луди! А който ги купува, още по луд! По-добре да дам тези пари на някой в нужда. Не обичам префърцунени работи!
Карола, теб те имам за добра готвачка и ти е хоби, нали?
Аз мразя да готвя, но ми се налага. Особено сега съм на тема без глутен и казеин.
За хобитата ми е интересно да повдигна въпроса.
Моето хоби ми е разтоварващо. Отглеждам растения, някои не толкова често срещани. Всякакви цветя, някои дървета, подбирам си и плодни храсти, ще чакам реколта живот и здраве. Имам един вид, който не се продава на пазара, никога не съм го опитвала. Обичам да се занимавам с разсади на цветя, зеленчуци. Другата година ще засадя повече билки, сега са ми малко.
Смятам, че децата трябва да се учат на труд, на това как и откъде идва храната им. Колко е важна природата, защо са толкова важни дърветата... Не със чипсчето, желираните бонбонки, китайските маркови парцалки и кафенцето в Мола.


Моля за малко помощ съвет за цветята. Моите са малко в къщи но ми е жал вече втора дифенбахия почти съм я уморила. Мислех че съм я преполяла и я пресадих в нова почва, сега я поливам по малко и слагам по малко течна тор за палми във водата но цветето е много зле вече почти няма листа. Дай съвет мога ли да я спася може и на лични да не спамим темата  Praynig

# 50
  • Русе
  • Мнения: 656
 Ако ползваш купешка почва и слагаш много и разни изкуствени торове, пробвай с нормална, истинска пръст от текето или парка. Добави малко пясък. Не преполивай, особенно зимата. Огледай за листни въшки и разни други дребни пърхащи гадини, които впрочем се развиват най-добре при прекалено поливане.

 ПП Аз не съм специалист по цветя, може и да греша  Wink ....

# 51
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193

Моля за малко помощ съвет за цветята. Моите са малко в къщи но ми е жал вече втора дифенбахия почти съм я уморила. Мислех че съм я преполяла и я пресадих в нова почва, сега я поливам по малко и слагам по малко течна тор за палми във водата но цветето е много зле вече почти няма листа. Дай съвет мога ли да я спася може и на лични да не спамим темата  Praynig
Заповядай в тази тема  Hug
Ако може и със снимков материал за да помогнем адекватно на проблема Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=811996.msg29684903#msg29684903

Добре дошла Яна!

Искахте слънце,ето ви го  Flutter

# 52
  • Русе
  • Мнения: 7 064
ПП Аз не съм специалист по цветя  Wink ....
Ама добри съвети си дал Peace Wink

Обичам цветята, повече зелените. В Русе апартамента беше пълен с цветя. Там ги оставих като се изнесохме, не ми се искаше да ги разнасям из България. Вече може и да ги няма. Поне първите наематели като се изнесоха, половината бяха загинали.
Тук имам 32 палмички на година и половина и още 4 саксии с по-големи цветя. Лятото докато си бяхме на село, ММ ми уморил драцената. Като си върнахме и за няма и седмица и окапаха листата. Орязах я отгоре и тя взе, че изби. В момента младите филизи са по 7-8 см. и много им се радвам.
Не обичам много да готвя, но се налага всеки ден по 2-3 пъти да го правя Mr. Green Много обичам да меся и да правя сладкиши, обаче понякога се налага сама да си ги ям, а това не ми се отразява добре на фигурата Laughing Не, че не стават за ядене, просто народа из нас рови по шкафовете за сладко и отказва да яде домашно.

# 53
  • Мнения: 90
Пък аз не харесвам никоя от купешките торти. Във всички има едно и също. По-добре вкусна домашна, отколкото 30 лв за картинки. Пък със желание могат и домашни фигурки да се направят.

Хайде скоро никой не е питал за детско парти  Grinning
Някои сладкарници се оливат с цени....Няма да забравя преди 3 години в Ружана ми хареса торта със захарен фондан, но като казаха цена 96 лв... #Crazy, моят мъж попита : "В цената и сладкарката ли влиза?"
И аз затова тази година поръчах на една приятелка, която ми направи невероятно вкусна торта, която хем беше красива, хем вкусна, хем на цената на посредствена торта. Беше с домашни блатове, оцветени в различни цветове, с домашен крем (не сметана!), със захарен фондан отгоре, картинка с любимата Дора Изследователката + бонус от нея фигурки на героите Дора, Ботичко и Лисанко-Хитранко. Децата се скараха за фигурките, защото бяха вкусни, а не твърди като на Мариела-Сони, дето може да ти счупят някой зъб. Затова догодина казах на девойката - сладкарка, че ще и поръчам мини тортички, всяка с фигурка, за всяко дете. Laughing

# 54
  • Русе
  • Мнения: 359

Моля за малко помощ съвет за цветята. Моите са малко в къщи но ми е жал вече втора дифенбахия почти съм я уморила. Мислех че съм я преполяла и я пресадих в нова почва, сега я поливам по малко и слагам по малко течна тор за палми във водата но цветето е много зле вече почти няма листа. Дай съвет мога ли да я спася може и на лични да не спамим темата  Praynig
Заповядай в тази тема  Hug
Ако може и със снимков материал за да помогнем адекватно на проблема Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=811996.msg29684903#msg29684903


Благодаря, довечера ще я снимам окаяната ми дифенбахия и ще се включа в темата.

# 55
  • Мнения: 1 070
Стайни растения имам много малко. Аз гледам градински-едногодишни и презимуващи навън.
Пръст от гората никога не вземам. Купувам си обеззаразена торфо-почвена смеска за саксиите и сандъчетата и обеззаразен торф за разсадите. Понеже всичко ми е в големи количества, купувам на едро чували по 200-300 л, така излиза и много изгодно. И в двете смески има всички нужни първоначални необходими вещества за растението. Торенето за всяко растение е различно, някои трябва да имат период на покой. Други обичат кисела или алкална почва, затова горската почва не винаги е подходяща. С нея може да си внесете болести по растението, акари, белокрилки и т.н.
Ако пък паричките са кът за почва, може да се обеззарази във фурна на 40 градуса мисля беше за 20 мин, някъде из нета има съвети. Също и е важно растението какви условия предпочита-директни слънчеви лъчи или засенчване, някои имат нужда от повече светлина. Драцената може и на по-затъмнено кътче да се развива, за дифенбахията прочети тук: gradinata.bg/index.php?page=plant&plant_id=78

Напролет ще имам страхотни цветя, заложила съм някои, които стават облаци от цвят. Поръчвам си само професионални семена, подбирам си нови сортове.
Не мога от телефона да прикача снимка, но едно от любимите ми е бакопата, може да се види в гугъл. Става облак от цвят, може да се сложи във висяща кошница и зимата да се прибира.

# 56
  • Мнения: 14 133
Яна, добре дошла и от мен.   bouquet

# 57
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Някои има ли идея, защо светят  през деня уличните лампи в 14ч.обедно време  Rolling Eyes
Скрит текст:





# 58
  • Мнения: 11 862
Предполагам нещо тотално е объркано с режима на светене, явно е зададено автоматично нещо и то е грешно щом сутрин в тъмното не светят а по обяд са светнати  ooooh! .

Но не е зле, който му се занимава да сигнализира някъде (не знам точно кой отговаря за това  newsm78)

# 59
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Но не е зле, който му се занимава да сигнализира някъде (не знам точно кой отговаря за това  newsm78)
Къде обаче  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт