Шапка, шал и ръкавички пазят ЮЛСКИТЕ колички. - Тема 4

  • 35 537
  • 727
  •   1
Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 421
Добро утро Simple Smile
При нас захранването върви много добре за сега.Харесва му да пробва нови вкусове Simple Smile

# 691
  • Бургас
  • Мнения: 366
Добро утро и от мен   food010
Беба се събуди в 6,15 а по принцип си спинка поне до 8,30. Подут е много горния венец, неспокойна е и вероятно за това се пробуди рано-рано  Thinking
yulianka защо не пробваш да сложиш храна, която харесва? Например в попарата слагам лъжичка плодово пюре. Възможно е и да не може още да свикне и с консистенцията. Можеш да разредиш до почти течно състояние. Дано и други мами се включат със съвети.
Пу,пу да чукна на дърво моята буболечка е доста ящна, за разлика от баткото, който плюеше и му се повдигаше от всякякво зеленчуково пюре. Да не говорим пък за месо- и сега не иска да яде  ooooh!Само определени салами, които не са с много подправки, абе луда работа  Tired

# 692
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Добро утро,днес ме очаква ден без ток.Наготвила съм от вчера и да видим как ще  е.Вън е доста неприятно от вятъра и няма да можем да се моткаме много.Май Молът ме зове

misi77 ,баткото ти е доста умничък.Като цяло месото не е жизненоважно.Пък и тези салами нали знаеш с какво са бъкани.Аз на моята не давам да близне-салами,луканки,кренвирши,наденици и прочие гадости.Изобщо не ги купуваме.По-добре чисто месо от магазина.Кайма си правя пак от купешко месо

# 693
  • Мнения: 556
Добро и от мен
Мерси на всички включили се по оплакването с ММ. Блускай, и у нас май е така  Embarassed. Помагат и двамата но не както ми се иска.  Embarassed Embarassed EmbarassedС ММ Лео като беше на 6 месеца много яко ни се беше раздрусал гълъбарника и много сме ги нищили нещата и в събота само му прошепнах че се чувствам както когато Лео беше колкото Амето и сигналната му лампа веднага светна, доста се разтича вчера-  сутринта изми чиниите и оправи кухнята, сготви обяд, ходихме на разходка, отиде да напазарува вечерта. То пак ще е до време, ама ММ е костелив орех, пък аз съм мека Мара. Елфита, май май ще ти го пращам на трудово превъзпитателен лагер Thinking Laughing
За захранването, при нас върви екстра. Амето всичко яде с апетит. Всичко вече е опитвала, и млечни и яйца и масло и зехтин и месо.... Оня ден яде киш с праз, предната вечер пита с кайма и кашкавал, снощи пък леща  Laughing Laughing. Единственият ни проблем е че дозите хич не са МИКРО, както е предвидено, ама да й е сладко. Ще видим какво ще стане. Засега реакция от нищо няма, куса и гледа брат си и баща си на масата любовно Joy
Та Юлианка, може да не са му вкусни на дететето бебешките буламачи. Аз като се опитах да дам сварените зеленчуци за супа намачкани отделно, не ги щя. Пък супа яде с апетит.
Принципно по-логично е първо да се даде зехтин, защото е растителенм пък маслото е животинско и млечно. Аз смисъл от купуване на някакъв преекспониран бебешки зехтин не виждам. Ако си в София, на женския пазар има едни гърци чиито зехтин е почти домашен, тяхно производство. Мисълта ми е че няма нищо добавено. 
Но пък и аз предвид как захранвам Амето, много да не се обаждам Laughing
Аз пък имам следната чуденка. Амето си хапва доста. Засега прилагам следното: суче на 4 часа, като по средата давам друго. Т.е., 08- суче, 10- яде плод с бисквита, 12- суче. Ама то така се получава че непрекъснато яде и не знам да ли е ок.  То се получи така, защото тя си хапва доста добре и си мисля че ако и дам веднага да суче няпма да е гладана и няма да стигне до задното мляко, т.е само водица ще си "вземе" Дайте някакви предположения
 Hug

# 694
  • Варна
  • Мнения: 483
Добро утро!
Аз пък без месо не мога. Ако е постно - задължително ям с луканка, филе или салам. Също и без салата не сядам на масата. Обаче през бременността хич не ми се ядеше месо, така че малката като нищо може и да не иска месо. В събота й купихме пуешко от Метро. Нарязах го на парченца и го замразих. След 3 дена ще го въвеждам, че днес ще вкарвам манго.

Изследванията на кръв и урина са ни добри. Хемоглобинът ни е 124. След 10 дена сме на ехо.
Вчера чукнахме 7 месеца, но денят беше кошмарен. Свършихме прахчетата за рефлукса и не съм сигурна дали е от това, обаче дребната рева като луда почти цял ден. Не можа и да спи много, а по принцип спи по около 2.5-3.5 часа. Бях го забравила този рев. Чудим се сега дали пак да я водим на гастро. И храната драстично намали. Вчера и 400 мл мляко не е изпила за целия ден. Аман вече!

# 695
  • Мнения: 322
Мъки и неволи,май до първи клас ще се кърмим  smile3506 ,малкия не харесва,картоф,тиква,морков  no ,банан яде по малко,ябълка на пюре не я хареса,но сурова да си я гризка с двете зъбчета ,незнам какво да правя вече  Weary ,за утре купих хип пъщарнак,но незнам с какво да му го смеся  newsm12 .

Пащърнак смесвам днес с тиква. Правила съм и с картоф или само пащърнак на Хип съм давала. На мен ми го препоръча педи като разхлабваща храна, а на сайта на Ганчев е даден като регулираща, т.е. нито спича, нито разхлабва. Картофът също не се харесва, смесвам го с нещо друго, както и моркова.

# 696
  • Мнения: 613
Привет!

При нас захранването върви средно добре. На моменти си хапва всичко с апетит,в други се разсейва или мрънка. Мисля, че кашите не са му любими - пробвала съм доста от тях. Любима му е тиквата и пуешкото. ВЪведох скоро месо, също и глутен с корички хляб. Тия дни ще му направя попара.
В този ред на мисли - вие как правите попара? Не съм виждала, не съм и яла. Така че моля обяснете като за на идиот Simple Smile

За Желязков - постава грешни диагнози. Измисля проблеми или пък прави така, че да изглеждат по-страшни, отколкото са , за да си събира парички , като ходиш при него допълнително.

Аз пък в събота варих пюре от пащърнак с тиква и картоф с идеята да стерилизирам бурканчета, демек направих голяма доза. Пюрето се оказа горичиво и всичко хвърлих. Явно нещо е било горчиво от нещата. Подозирам пащърнака  Thinking

Звезда: Аз бих дала зехтин екстра върджин. Това, което се консумира вкъщи. Не виждам особено смисъл да се предлагат храни, които не се консумират после вкъщи. Един хубав зехтин, макар и небебешки си е напълно ок Simple Smile

Виктор от снощи приказва на бебешки официално. ДОсега си мърмореше някакви неща, но вече по цели срички и все нови звуци и ми напомня на Доналд ДЪк. Умирам от смях!

Хубав ден от нас!

# 697
  • Русе
  • Мнения: 1 781
Привет!

При нас захранването върви средно добре. На моменти си хапва всичко с апетит,в други се разсейва или мрънка. Мисля, че кашите не са му любими - пробвала съм доста от тях. Любима му е тиквата и пуешкото. ВЪведох скоро месо, също и глутен с корички хляб. Тия дни ще му направя попара.
В този ред на мисли - вие как правите попара? Не съм виждала, не съм и яла. Така че моля обяснете като за на идиот Simple Smile


На каката я правих така: 2 сухара на Пападополу, залети със сгорещена вода Девин розова, сирене колкото половин кибрит ( обезсолено). Попара с чай не съм правила. Лично на мен ми звучи извратено.  Simple Smile
Нашето захранване върви баавно бавно. Но и няма за къде да бързам. До сега съм дала картоф, тиква и морков. Днес ще опита пащърнак от пюре на Хип. Помня, че Кари го харесваше. После мисля да започна да давам с по 2 компонента - тиква с картоф, картоф с морков, тиквичка с морков, може и ориз да добавям по 5-6 зърна. След това ще дам банан, банан с праскова ( тези 2 пюрета ги имам купени вече), мисля да се заредя и със слива и круши Уилямс, ако нещо се запече.

# 698
  • Мнения: 500
На ръба на отчаянието,смесих тиква с пъщарнак и много кърма,да стане почти  за пиене-2-3 кафени лъжички и не ще,след това реших да дам чист пъщарнак -изяде 2 -3 лъжички и това е.Като имате на предвид че са купени пюретата,тиквата е на гербер,пъщарнака на хип,да не говорим че домашна тиква не ще също,сега варя ябълки и ще ги пюрирам ,може пък д реши да яде поредния буломач,отчайвам се повечето от вас вече и попарки дават ,а ние още 1 хранене не сме заместили  Cry

# 699
  • Мнения: 500

На ръба на отчаянието,смесих тиква с пъщарнак и много кърма,да стане почти  за пиене-2-3 кафени лъжички и не ще,след това реших да дам чист пъщарнак -изяде 2 -3 лъжички и това е.Като имате на предвид че са купени пюретата,тиквата е на гербер,пъщарнака на хип,да не говорим че домашна тиква не ще също,сега варя ябълки и ще ги пюрирам ,може пък д реши да яде поредния буломач,отчайвам се повечето от вас вече и попарки дават ,а ние още 1 хранене не сме заместили  Cry


за сега се спрях на този матрак и до 2-3 дни трябва да взема окончателно решение и да поръчвам,сънувам пюрета и матраци  smile3511 smile3511
http://www.happydreams-bg.com/%D0%91%D0%B5%D0%B1%D0%B5-F_33_%D0% … D1%86%D0%B8_81_cp

# 700
  • Бургас
  • Мнения: 366
Тюх деца с характер  Thinking
Съчувствам ти, защото съм минала по този път  преди 9 години ooooh! Благодарна съм, че малката всичко яде, да ми е здравичка затова е 8,500 кг. Милата все отваря устичка. Ей сега цяло пюре ябълка с праскова +1 бисквита си хапна  Laughing

# 701
  • Мнения: 23
Привет! wavey
От вчера си имаме зъбче - долно дясно tooth! Изпукахме пуканки, таткото купи бяло боди . . .  Grinning
Относно захранването сме мноооого зле! Първо реших да въвеждам зеленчуците - морков, тиква, картоф. Да ама не. Ходихме на ваксина и педи каза, че вече трябвало да има заместено обедно хапване и като не иска зеленчуци да давам зеленчуково+плодово едновременно. Уж плодовите се харесват, а мойта мома и от тях изяжда по 1/4 бурканче от 125гр. Чудя се и се мая как ще я караме така. Тук чета, че някои мами вече дават попари, каши . . . , а ние сме на стъпка 1 все още.
Педи ни даде направление за кръв, урина и нефролог. Препоръча МЦ "Детско здраве", а аз все се каня да звъня за час и още не съм го направила. Някакви отзиви за там?
От мен толкоз засега  Flushed

# 702
  • Мнения: 500
Привет! wavey
От вчера си имаме зъбче - долно дясно tooth! Изпукахме пуканки, таткото купи бяло боди . . .  Grinning
Относно захранването сме мноооого зле! Първо реших да въвеждам зеленчуците - морков, тиква, картоф. Да ама не. Ходихме на ваксина и педи каза, че вече трябвало да има заместено обедно хапване и като не иска зеленчуци да давам зеленчуково+плодово едновременно. Уж плодовите се харесват, а мойта мома и от тях изяжда по 1/4 бурканче от 125гр. Чудя се и се мая как ще я караме така. Тук чета, че някои мами вече дават попари, каши . . . , а ние сме на стъпка 1 все още.
Педи ни даде направление за кръв, урина и нефролог. Препоръча МЦ "Детско здраве", а аз все се каня да звъня за час и още не съм го направила. Някакви отзиви за там?
От мен толкоз засега  Flushed



Ние сме на същото дередже с храненето,но децата и знаят най добре,щом се наяжда с кърма лека полека ще вкарвам твърдата храна в менюто ,поне да не го отвратя от яденето.А относно Детско Здраве,ние все там се ходили до сега и на ортопед и гастро,просто се обади за час по скоро,защото винаги там е фул

# 703
  • Мнения: 10 874
Юлианка, спокойно. Има мами, които още не са захранили, не си мисли, че всички имат заместено хранене. Ще се наредят нещата, само спокойно и полека. Hug

# 704
  • Мнения: 500
Юлианка, спокойно. Има мами, които още не са захранили, не си мисли, че всички имат заместено хранене. Ще се наредят нещата, само спокойно и полека. Hug
Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт