Коледни украси греят, Августинчетата гукат и се смеят

  • 28 966
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 616
А някоя мама в центъра и около гарата да се намира? Да мръзнем заедно Smile


Хммм всички ли излизате с дребовците в тоя студ? Flutter Само мен май ме е страх незнам как при вас е сремето,но тък в Хасково е голям студ и голям вятър от няколко седмици и ме  страх да излизаме,макар че го екипираме яко...Миналия ден уж печеше та викаме хайде навън,разходихме се,седнахме на ендо заведение,Дидко целия топъл аз измръзнах и казах да влизаме вътре...незнам страх ме е да го изкарвам..като си и предтавя,че лежи и спи,а човек се отпуска тогоава още повече и му става студено...Но сега като ви чета ще казвам на таткото да ходим да се разхождаме,че почти не е излизал малчо този месец  Wink

# 46
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 228
Лека и приятна седмица пожелавам на всички!
Събота и неделя за мен са по натоварени отколкото делничните дни и не ми остава време да пиша!
В петък, без да знам предварително, успях да се възползвам от намаленията в Хиполенд и Калоян се сдоби с активна гимнастика. Засега много и се радва, особено се кефи на една топка, която не е от комплекта, но аз поставих и той хем я гледа хем я рита и голямо забавление за него. В магазина, който се намира в МОЛ - Пловдив нямаше навалица, може би защото аз го посетих в следобедните часове след като бях пила кафе с една приятелка и двете решихме да завършим петъчната разходка с разглеждане на играчки и подготовка за Коледа Simple Smile!
Последните дни Калоян също е по -нервен от обикновено, през деня заспива в мен и аз после го слагам да си продължи съня на леглото, вечер заспива сам, но се буди през нощта и заспива след като му дам да си смуче биберона!
Мислех да пиша още нещо, но ми изхвърча от мозъка, така че приключвам.
Приятен ден на всички, от прозореца забелязвам, че пече слънце, така че е време за разходка Simple Smile!


# 47
  • София
  • Мнения: 461
danny_p,
то център в София широко понятие..ама аз въртя около Заимов и докторската, ама ми е много скучно да въртя километраж нагоре-надолу по прав тегел, та мога да разширя малко обхвата,ти къде разхождаш?Simple Smile Проблемът при нас е,че двойната количка посмъртно не мога да я натикам в трамвай,автобус и т.н. и съм малко ограничена

# 48
  • Мнения: 259
Честита нова темичка!
 Да ви питам, има ли някой дето вече са били 5 или 6-валентни ваксини? Моята докторка все ми казва обади ми се другата седмица,обади се другата или обади се в министерството  #2gunfire

# 49
  • Мнения: 397
mama irina, излезе klebsiella pneumoniae, но единични само. Това беше преди повече от месец,когато имаше жилки кръв и слуз. Доцентката каза,че няма нужда от повторно, щом са единични...  На нас ни изписа 32 прахчета, т.е 2 кутии и после нищо не каза, но сме на контролен при нея на 2.12 и ще питам.
margg, отстоявай си своето! Аз съм на мнение,че щом мама смята ,че нещо не е наред при бебо,това трябва да се провери. Нашата педиатърка въщо ми се усмихваше,все едно с насмешка  ме гледаше и не слушаше какво и обяснявам и така 2 месеца си мъчих детето. Убеждаваше ми,че е нормално  да се храним по 1,5-2  часа, да реве п 12-15 часа и бебе на 20 дни да не спи въобще,само вечер по 6-7 часа! Всичко това от коликите било  Sick #Crazy. Но не пропуснах да и го натякна , не заради мен, а за да  не подлага и други бебоци на глупостите си и да се мъчат . И обясних,че такива неща не са нормални и се дължат на рефлукса.  И тъй като и казах,че дори кашлицата и се дължи на рефлукса (мислихме,че е болна тогава)  и тя нямаше какво да каже и се обърна към сестрата и й вика "А,видя ли,кашлицата била от рефлукса..."  Laughing

# 50
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Здравейте!
Записвам се при вас с моя дребосък ,роден на 15 август  Grinning
Иначе често влизам да ви чета.
Хареса ми идеята с подаръчната хартия  Grinning Grinning Grinning,ще пробвам ,защото при нас положението същото ,рев ,рев  ooooh!

# 51
  • София
  • Мнения: 357
Velina_p, добре дошла! И Никола е роден на 15ти Hug
margg, съгласна съм с Espresso! И аз един месец знаех, че има проблем и вкъщи ме обвиняваха, че самодиагностицирам, а накрая излезе тих рефлукс Sad
niksity, Никола преди седмица си получи 5-валентната ваксина и педиатърът ни не е казвал да има проблем с това. Дори каза, че ще има един прием на 5-валентната и после ще сложи 6-валентната.
fanito01, да, излизаме. Когато духа вятър или е по-студено слагам 2 одеялца, мятам дъждобрана и сме навън.
mama irina, беше права за Лазарова - попретупва. За 10 минути бяхме готови и не ми даде големи надежди за скорошно оправяне, дори напротив Tired
mama irina, margg, аз съм със слънчогледово жълта количка с черна чанта за багаж,, често съм по маршрут до пазара, ДМ, Фантастико, дори след малко излизаме.

Последна редакция: пн, 24 ное 2014, 15:15 от ижинка

# 52
  • Мнения: 1 073
Ей , влизам да прочета какво ново в темата и всеки път проверявам дали съм в правилната тема Simple Smile Много нови майчета пишат. Simple Smile

Добре дошли на всички!  Hug

 Липсващите предполагам са във ФБ. Ели07о0 вече много дълго не се е появявала.

# 53
  • Мнения: 2 653
ymemansi, благодаря за темата! Наистина неусетно свърши!!!

И аз заприличвам на майка ми!.. а цял живот съм била копие на баща си. Само да можех и светлите и очи да взема сега  Mr. Green Моите момчета ту приличат на баща ми, ту на мъжа ми. А баща ми е тъмен, пък мъжът ми е светъл. Направо си мечтая да са с тъмна коса и кожа, пък със светли очи! Но май ще станат като дъщеря ми белчовци.

Астинед
, и ние преминахме май криза на растежа с шишета. А уж периодично им давам по повечко в шишетата, но толкова рязко започнаха да ядат по повече, че не се усетих в началото какво става. А и на всичко отгоре са с адска хрема.

И да попитам за шишетата- кога започнахте да давате с повече дупки биберони? Аз имам само 1 номер 2 на авент и с него май започват да не се давят и се хранят сравнително бързо. Обмислям направо да им взема двойки при следващата смяна.

elliee, честита ви месечинка!

За тези, чийто бебета заспиват с рев- наблюдавам при моите хлапета, че заспиват с рев, когато им изпусна момента. След като са се нахранили започват да си играят нещо и в един момент започват да мрънкат. По най-бързия начин ги махам от шезлонга и ги слагам или в количката или някъде да лежат и заспиват за 3-4 минутки. Пропусна ли този момент може да реват и половин час и след това сънят им даже става неспокоен и накъсан.

Май и аз съм изпуснала доста от постовете, защото ту отварям от телефона, ту от комп и ако не успея да прочета всичко, а затворя прозореца после ми показва съответно най-новото и не знам какво съм пропуснала.

Подобно на цветната хартия- намотавала съм и домакинско фолио на "диско топка"  на активната гимнастика. Особено като размърдват играчките им блещука и се заглеждат.

От джъмбо си взех едни закопчалки и макаричка с прозрачна корда и съм накачила дребни плюшени играчки да висят от лампата, над диванчето и от корниза върху пердето. Много им се радват и им говорят.

elliee,
беше питала за хомеопат, ако все още те интересува мога да ти обясня поне при нас как е, защото има различни методики и не знам ти към каква си се ориентирала.



# 54
  • София
  • Мнения: 1 740
Днес моя човек е нервен....дали има общо с това че съм в цикъл от снощи???? Някоя от вас забелязала ли е подобно нещо....една колежка с по-голямо дете го твърдеше, като сина и беше бебе, че винаги е много нервен, когато тя е в цикъл....Спи на пресекулки, нервен е и го боли сякаш повече коремче....а утре сме на ДК. Обадих се на лекарката и каза, че ще му бие 4-ри валентна......ей значи.....как може едни да имат 6 валентна, втори 5, а трети 4-ри....аман вече.....и без това толкова закъсняваме, още и един прием нямам, а сме на 3 месеца....съвсем нервно ми стана и на мен.....добре че мъжо е взел отпуска за утре да не ходя сама....а в събота планирам да се виждам със шефката да говорим по защитата на дисертацията ми и ще му го оставям....това ще е за първи път....

# 55
  • Мнения: 10
ymemansi, при Константин Петров ли си раждала?  Wink

# 56
  • Мнения: 44
Здравейте! Колко много бебета били като моето, а аз си мислех, че сме само 2-3 майки дето си приспиват бебоците на ръце и с кърмене! За мяткането нощем - мята се и понякога проплаква, но вече и свикнах и не обръщам внимание, освен ако не се събуди за кърмене. Нейното креватче е долепено до матрака на нашето легло от моята страна и така ми е мн лесно и удобно през нощта. Наистина като че ли след 4ч сутринта, т.е. след нощното кърмене спи по-леко. Но мяткането насън го отдавам на смяната във фазите на съня - дълбок и лек - и затова нищо не правя. Иначе през деня ми спи по ръцете ( както в момента), оставя ли я веднага се разбужда. И аз пробвам понякога да лягам следобед с нея, кърмя я легнала и като заспи гледам да се изнижа, но мн бързо ме усеща и се размрънква. Ако пък я оставя да пореве, че да си довърша някаква работа, после се самонавива, реве още повече и мн трудно се успокоява. А бе оправия няма, ами дано да го израстат  ooooh!
За секса - и на нас много време не ни остава; пазим се с прекъснат, но и нас ни е шубе да не направим второ, че точно сега не е моментът. Цикълът ми се възстанови след раждането, въпреки че изцяло кърмя, но е много нередовен. До колкото знам в този период може да има овулация без цикъл. При мен има известна разлика при секс след нормално раждане, но като че ли е станал по- хубав.

# 57
  • Мнения: 2 653
... Детето категорично знае какво пие. Ако му се пие вода като му предлагам, пие. Веднъж изпи 100мл вода!! И след това си изяде цялата доза храна, много му се чудих. Все пак всяка майка си знае детето, но аз бих предложила вода. Ако не иска - дреб прави една физиономия "предателка, какво ми я даваш тази вода", не може да се сбърка hahaha
...ти си майката, ти казваш как ще се случват нещата.
...ако детето е готово да спре да яде нощем, ще стане лесно - с биберона, с люшкане, с вода.... Ако не е лесно да си яде, може би има нужда!
А режимът е супер важен. Четох, че като имат някакъв режим много по-добре се чувстват, защото имат сигурност....
Също четох, но нямам представа дали работи - ако детето суче и му се предлага да яде когато си поиска, а не на 3-3.5 часа, то не огладнява достатъчно и яде често, но по малко. Мамата, която го беше забелязала каза, че като удържи 3 часа между яденетата, детето яде повече и после издържа повече. Споделям само прочетеното, не мога да дам мнение.
...
Съгласна съм с написаното по-горе!
Аз мога да дам мнение-така е, проверих! Понеже повръщаха, плачеха и т.н. бях изпаднала в един кошмар неусетно. В момента в който въведох вода на междинните събуждания и плач, а хранене само на 3-4 часа започнаха да си изяждат храната, да се чувстват доволни и спокойни. Водата не я искаха- давах с лъжичка. От няколко дни напълвам едно шише и им бутам в устата при промрънкване на сън. При нас парното и печката изсушават въздуха. Имам овлажнител закачен за единия радиатор в тяхната стая, но определено имат нужда да си наквасят устата.

# 58
  • Мнения: 1 073
ymemansi, при Константин Петров ли си раждала?  Wink

да Simple Smile от къде така този въпрос? Simple Smile За ражданията тук отдавна не говорим вече.

# 59
  • Мнения: 10
Съжалявам, че се отплеснах от темата за бебетата ни, но гледах на първа страница дали е вписан моя юнак и видях Константин,  4500 и се сетих, че Петров все ми говореше за теб. И аз бях с гестационен диабет и родих голямо момче. И като ходих месец по-късно на преглед ми каза, че се е родило по-голямо от моето бебе.. Та си спомних просто.. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт