Бяла карта

  • 123 671
  • 123
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте, наскоро чухме за тази Бяла карта и канидатствахме (на 25 окт.) .. още не са ни пратили нищо нито по мейл, нито по телефон. Обадихме се, казаха че трябвало да чакаме до миналата сряда, за да ни пратят кандидатура или нещо такова, обаче още няма нищо. Вие кандидатствали ли сте? Дали не ме баламосват нещо, дайте мнения като цяло за изисквания
и какво да правим, имам нужда от съвети. Мерси предварително. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 960
Аз имах но стана одобрението на др ден и до три дни си получих картата ,Но имам и добра кредитна история от това е значение .Но подобре да беше взела транс карт аз бялата карта я махнах след няколко месеца закъснешли с един ден и веднага те блокират .

# 2
  • Мнения: 437
Бяла Карта е на Изи Кредит. Тоест зае*и...

# 3
  • София
  • Мнения: 1 115
Аз не бих ти препоръчала да я използваш.
Аз изтеглих 500 лв и вече почти една година вкарвам минималната вноска 75 лв.
В момента в картата има 20 лв.Демек нищо не съм върнала.
Ако я ползваш по добре вкарвай цялата сума ,иначе ........

# 4
  • Мнения: 98
Малко стара тема, но току що ми звъннаха от там и искам да споделя "приятното" преживяване и непрофесионалното отношение.

Звъннаха ми от номер 0899 103 287. Жената се представа и каза, че разговорът се записва. До тук добре. Попита ме дали имам няколко минути да ми представи "Бяла карта", аз й казах, че не е удобно и тя започна да ми обяснява  за услугата:2gunfire:

Аз я прекъснах още в началото, казах й, че не се интересувам и попитах от къде ми има номера. Последва едно изстреляно на максимална скорост "Случайно генерирани номера" и връзката прекъсна...не по моя вина  Laughing Laughing Laughing

Звъннах два пъти на този номер, естествено никой не отговори. После звъннах на телефона от сайта на "бяла карта", за да разбера от къде имат номера ми (бяха звъняли скоро и на мъжа ми). Вдигна ми някакво момче, което нищо не можа да ми каже освен, че работят с външен кол център. Даже предложи да ме превхръли към отдел продажби.И аз и мъжа ми имаме чиста кредитна история, затова се съмнявам, че са "случайни" номера.  След като отново го попитах от къде взимат номерата, той услужливо предложи да звънна пак, когато ще вдигне някой "колега, който може би знае" (цитат).  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

За мен това е много непрофесионално и даже смешно Simple Smile Не бих им се доверила за финанси, но опитът ми е все пак косвен.

# 5
  • Мнения: 6 417
Звъннаха на телефона на детето. Попитах от къде имат този номер...Софтуер някакъв. Дрън-дрън.

# 6
  • through the wormhole
  • Мнения: 2 728
И при мен вчера същата работа, само че от друг номер. Случаен принцип, даже не знаели с кого говорят бля, бля и тръшване на телефона след въпрос от моя страна откъде имат номера ми.

# 7
  • Сф
  • Мнения: 10 666
И при мен вчера същата работа, само че от друг номер. Случаен принцип, даже не знаели с кого говорят бля, бля и тръшване на телефона след въпрос от моя страна откъде имат номера ми.
Хич не е случаен принцип, работят си с бази данни.Сами се сетете откъде.Тук е държавата на чудесата . Единственото което знам за тази карта е че е " дърво". Ако можете не си го причинявайте точно с нея!

# 8
  • София
  • Мнения: 3 754
Аз не бих ти препоръчала да я използваш.
Аз изтеглих 500 лв и вече почти една година вкарвам минималната вноска 75 лв.
В момента в картата има 20 лв.Демек нищо не съм върнала.
Ако я ползваш по добре вкарвай цялата сума ,иначе ........
Е как така?

Сега видях,че поста е от 2014г...
Някой има ли по-пресна информация,че мисля да се възползвам от въпросната карта...

# 9
  • Мнения: 124
Вероятно взимат телефонни номера от сайтове за продажби - олкс, базар и подобни. Олкс ми поиска ферификация на акаунта с тел.номер и след два часа ме набраха. Grinning  Разбира се ги отсвирих! Не публикувайте тел.номера по обяви, разменяйте ги на лично в последствие.

# 10
  • Сф
  • Мнения: 10 666
Направо от моб оператори 😏,тъй че общо взето спасение няма...

# 11
  • Мнения: 14
Здравейте аз също мислих да се възползвам от тази карта,понеже мислих да си пускам рекламите в сайтове чрез нея.Има ли въобще някой който е доволен от картата? newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 3 754
Не се зхващай!

 Не са им добри условията, просто ще те олихвяват всеки месец и няма да можеш да се отървеш като подпишеш договора или няма да можеш да я ползваш, в момента банките имат много добри условия.

"Рискът, който поема компанията обаче, си има цена. И тя е в огромната лихва. 45,9% годишен процент на разходите (ГПР) очаква всеки, който реши да сключи договор за “Бяла карта”, става ясно от сайта на финансовата институция. Показателят включва не само лихвата, но и всички такси и комисиони, свързани с обслужването на задълженията."

Банките имат по-добри оферти!

# 13
  • Мнения: 14
Благодаря!!!

# 14
  • София
  • Мнения: 38 521
М, да. Рекламират я, че е "без такси". Но няма гратисен период и лихвите са жестоки.

# 15
  • Мнения: 19 026
Здравейте аз също мислих да се възползвам от тази карта,понеже мислих да си пускам рекламите в сайтове чрез нея.Има ли въобще някой който е доволен от картата? newsm78

На мен също ми се обаждаха по телефона да ми предлагат бялата карта (не знам откъде ми имат номера). Сестра ми беше взела бяла карта и плаща минималната вноска близо година. Няколко пъти я изплати взетата сума и все си стоеше почти цялата сума за плащане. С минималната вноска общо-взето се покриват само лихвите и все имаш да плащаш, може и години да плащаш, като дава, че дължиш почти същата първоначална сума. Така че, ако все пак си решила да взимаш такава карта, гледай на 2-3 вноски максимум да покриеш изцяло сумата, иначе е страшна набутвация.

# 16
  • зад кестените
  • Мнения: 795
И  на мен днес ми се обадиха с предложение  за бяла карта, но нямах възможност да говоря и отложихме разговора за друг ден!Заслужава ли си!
Аз също останах замислена от къде ми имат тел номер newsm78

# 17
  • Мнения: 15 216
И на мен ми се обадиха. Искаме да ви предложим ..... След като търпеливо изслушах презентацията, направо ми казаха, че утре ще ми я изпратят. Много се изненадах, защото не ме попитаха искам или не. Казах да не ми изпращат нищо, не желая да се възползвам от услугата.

# 18
  • Мнения: 2
И на мен вчера ми се обадиха с предложение за тази карта. Лошото е че вмомента наистина ми трябват едни 300лв.Ако правилно съм разбрала ако изтегля примерно 300лв.и ги върна до 5 то число другия месец не би трябвало да плащам каквито и да било лихви!? Вече ако не ги върна ясно че ще ми свалят кожата. Само не мога да разбера плащам ли някаква годишна такса или лихва. Четах им условията и гледах някаква главница от 50% близо. Ако може някой да ми го обясни.

# 19
  • София
  • Мнения: 38 521
Няма такси и лихви, ако си върнеш парите в срок.

# 20
  • Мнения: 38
Имах бяхла карта...силно подчертавам имаХ.В момента е на десетки парченца и изчезна безследно.Извинете ме ако съм малко груба обаче като тия няма такива некадърници.. казвам им картата ми е блокирана и те ми викат ама г-жо вие си държите старата карта във вас, пак им обеснявам старата ми карта е счупена и в момента си държа новата карта, която ми пратихте онзи ден.Та съответно мацката по телефона продължава - не вие си държите старата карта...доста време не ме бяха изкарвали извън нерви така.

# 21
  • Мнения: 2 030
Ти не им ли върна старата пластика? Да не се окаже да дължиш такса, т.е. глоба за невърната карта.

Последна редакция: чт, 08 дек 2016, 16:05 от kristinia

# 22
  • София
  • Мнения: 38 521
Във всички банки се връща старата пластика и даже в някои се подписват специални документи.
Така че не си мислете, че като е небанкова институция, може да хвърлите картата в коша.
Това все пак е Виза, тя си върви с процедурите и в това, че ви ги искат няма нищо лошо - това са правилата.

# 23
  • Мнения: 38
Ами не са ми я искали.Много добре знаеха, че старата пластика е в мен и не е изгубена, но и дума не са обелили, че ще си я искат..като не я искат няма как да им я върна на сила..Sad

# 24
  • Мнения: 7
zdraveite imam zapitvane vchera si poluchix bqlata karta koga moga da teglq ot neq

# 25
  • Мнения: 7
molq vi momicheta za otgovor neznam kakvo da pravq

# 26
  • Мнения: 38
До 3 дни след като си я получила би трябвало да можеш да теглиш.Или пък звънни на съпорта и ги попитай активна ли е.

# 27
  • Мнения: 1
И на мен ми се обадиха. Искаме да ви предложим ..... След като търпеливо изслушах презентацията, направо ми казаха, че утре ще ми я изпратят. Много се изненадах, защото не ме попитаха искам или не. Казах да не ми изпращат нищо, не желая да се възползвам от услугата.
как ще ви я изпратят?картата е поименна-ако не сте си дали имена на кого ще я издадат?или просто това сте чула от познати

# 28
  • Мнения: 4
А тази карта навсякъде в Европа ли може да се ползва или само в БГ ?!А в Америка ?

# 29
  • Мнения: 1
Здравейте,
Реших да споделя и аз тук:

Точни са откъм изпълнение.
За хората, които обичат да говорят с точни сметки, споделям:
- имам Бяла карта за 500 лв
- тегля всичко от нея (разполагаема сума 0 лв)
- на 01.03.2017 получавам SMS, че трябва да внеса минимум 75 лв до 06.03.2017 и обща дължима сума е 513.14 лв
- на 07.03.2017 получавам SMS, че ми е начислена 2.50 лв на ден и на същия ден внасям 100 лв
- на 08.03.2017 получавам SMS, че картата е активна
- на 11.03.2017 тегля 20 лв и получавам SMS, че разполагаемата ми сума в картата е 15.76 лв
Не ги разбирам банковите неща. Това, което разбирам е, че за всеки внесени 100 лв, се удържат около 60 лв.
Simple Smile

# 30
  • Мнения: 480
не се занимавайте с глупости!

# 31
  • Мнения: 2 030
 При толкова банки, с ясни условия, кому е притрябвала точно бяла карта? Интересен ми е профила на притежателя на бяла карта и каква е целта и.Предпочитам дебитна, за да харча само това, което е мое!

# 32
  • София
  • Мнения: 4 042
Здравейте,
Реших да споделя и аз тук:

Точни са откъм изпълнение.
За хората, които обичат да говорят с точни сметки, споделям:
- имам Бяла карта за 500 лв
- тегля всичко от нея (разполагаема сума 0 лв)
- на 01.03.2017 получавам SMS, че трябва да внеса минимум 75 лв до 06.03.2017 и обща дължима сума е 513.14 лв
- на 07.03.2017 получавам SMS, че ми е начислена 2.50 лв на ден и на същия ден внасям 100 лв
- на 08.03.2017 получавам SMS, че картата е активна
- на 11.03.2017 тегля 20 лв и получавам SMS, че разполагаемата ми сума в картата е 15.76 лв
Не ги разбирам банковите неща. Това, което разбирам е, че за всеки внесени 100 лв, се удържат около 60 лв.
Simple Smile

  Искаш да кажеш, че лихвата е 26% на месец?! И това е нормално!? На кредитните ми карти лихвата е 18-19% на година и то след 45-дневен гратисен период. Що за банка предлага това "нещо"?

# 33
  • Мнения: 400
Аз имам доста кредитни карти, така че не пропуснах и Бялата карта Laughing
Ако трябва да сме ОБЕКТИВНИ, без да изпадаме в излишни пристъпи на плюене,
трябва да кажем,че картата има ДОСТА ПОЛОЖИТЕЛНИ СТРАНИ Naughty

1- Няма абсолютно никаква такса за теглене от банкомати Naughty
Нито една стотинчица не ви се тегли от картата, независимо от кой банкомат теглите Naughty
Това да го предлага друга карта?Естествено,че не Naughty

2- Има постоянни целогодишни намаления в големи вериги и марки Naughty
Няма да ги изреждам, защото не са малко,всеки може да се информира.
Като за пример ще спомена,че всеки с тази карта ползва 5 % намаление от всички стоки в Техномаркет Naughty Naughty Naughty Това някой друг да го предлага?Естествено,че не Naughty
Е, сигурно някой разбирач ще каже "кво са 5% намаление".Ами ако стоката ви е скъпа, 5% хич не са малко, да не говорим ако купите няколко скъпи стоки,че си спестявате цяло състояние с тази карта  Naughty Naughty Naughty

3-Стига драми с това "дране на кожи" Stop Ако си внесете цялата сума, КАРТАТА НЕ СТРУВА АБСОЛЮТНО НИЩО Naughty Аз разбира се винаги си внасям ЦЯЛАТА СУМА след пазаруване, така че използването на картата не ми струва нито една стотинка Naughty Naughty Naughty

4-Ако нямате възможност да внесете цялата сума, сте длъжни да внесете поне минималната вноска в срок, което ще ви струва това, което ви пише в договора, който сте подписали Naughty Не разбирам
какво мрънкат някои персони,това че не сте си чели условията,не е проблем на Бяла карта Naughty

5-Картата важи за ЦЕЛИЯ СВЯТ  Naughty (понеже някой питаше)

6-Има игри и награди, ако пазарувате с картата. Naughty

P.S. - Разбира се,че ще ви санкционират,ако просрочвате задълженията си Naughty Това е напълно логично, струва ми се Naughty
Проблемът е,че доста персони гледат ако може някоя организация да се излъже да им даде пари, които те веднага да изтеглят,а после да си мислят,че някой ще ги чака цяла вечност да се сетят да внесат нещо. ooooh!

Относно драмата кой откъде ви е взел номерата- "проблемът" тук е представен все едно,че това се случва само в бяла карта. ooooh!
И на мен примерно ми звъняха тая седмица да ме питат "искате ли хартия",без да съм търсил,ама не съм изпадал в драми да питам откъде ми имат номера, пък след това да им звъня да ги питам КОЙ им даде номера ми Laughing

# 34
  • Сф
  • Мнения: 10 666
Бялата карта е кредитна карта като всички останали, но се предлага от небанкова институция, с лимит до 3000 лв. Сумата се дава аламинут, без такси за обслужване, както и при теглене в брой или пазаруване. Това обаче рефлектира върху процента на оскъпяване на ползваната сума. Ако при банковите карти годишният лихвен процент е 18%, то при Бяла карта той е 72%.

Друга съществена разлика между банковите карти и Бялата карта е липсата на гратисен период за погасяване на задълженията. Докато при банковите карти съществува 45-дневен гратисен период, в който можете да върнете в картата похарчената сума, при Бяла карта няма безлихвен период. Тук до дата 2 на текущия месец трябва да се плати пълното задължение от предния месец. Ако не се осъществи плащане, тръгва нов - три дневен период, в който длъжникът трябва да плати или да намери поръчител. Изисква се плащане в размер на 15% от изразходения лимит. Ако това плащане не бъде направено, започва начисляване на 10% неустойка, плюс  всеки ден по 2.50 лв. като разход за събирането.

 

# 35
  • Мнения: 10 618
Звъняха ми два пъти през няколко месеца на служебния телефон, който първия път беше на Мтел, а втория на Теленор. И на мен ми казаха, че номерът е случайно генериран, но никак не им повярвах. Поинтересувах се каква точно финансова институция са, но смислен отговор не получих. След няколко месеца бяха звъняли на мъжа ми - на служебния мобилен също. Условията им са ужасни според мен.

# 36
  • Мнения: 1
Nai veroqtno te motaqt neshto.

# 37
  • София !
  • Мнения: 1 240
На мен ми звъняха преди 3 седмици. Казах, че не искам, обаче нахалството им край няма!!! Почти всеки ден ми звънят, аз не вдигам, блокирах им номера, но продължават! Като се опитам да звънна ми казва, че набирам грешен номер.. На телефона имам записващо устройство, което много интересно, че не ми "хваща" техния разговор. Някаква измима ми се струва това...

# 38
  • Сф
  • Мнения: 10 666
Не е измама, просто въртят през сател. централа и ако опиташ да върнеш обаждане, не става.
Така работят и много кол центрове.

# 39
  • София !
  • Мнения: 1 240
Еми окей, може и да не е, но това да звъниш 3 седмици постоянно е супер нахалство!!!

# 40
  • Мнения: 10 618
Преди малко ми се обадиха за трети път. Помолих ги да си отбележат, че категорично не проявявям интерес и не желая повече да ми звънят.

# 41
  • Мнения: 1
Какво става ако спреш изобщо да плащаш дължимото?

# 42
  • Мнения: 10 618
Съдят те, вадят си изпълнителен лист, образуват изпълнително дело и ти налагат запор на заплата и/или имущество. Или те дават на фирма за събиране на вземания.

# 43
  • София
  • Мнения: 38 521
По принцип е голямо дърво кредитната карта да се използва като кредит - да изтеглиш цялата сума и да я връщаш на части. Кажи-речи никога няма да можеш да си върнеш дълга така. Само плащаш лихви. С БК и техните лихви, още по-малко имаш шанс да се оправиш.
Аз го направих с обикновена кк и добре че беше ММ да ме спаси, като погаси цялата сума и закрихме картата.

# 44
  • Мнения: X
а как става закриването на това чудо Бяла карта?

# 45
  • Мнения: 1 822
2,50 лв./ден такса за не знам какво. търсене на плащане или нещо такова.

Цитат
а как става закриването на това чудо Бяла карта?
Добър въпрос.

# 46
  • Мнения: 1 822
защо имам чувството че е 15 лв./м. (в случай че не ползваш въобще) и как се спира тая пущина?

# 47
  • Мнения: 400
тУЙ изобщо не е вярно Naughty
Не плащаш нито стотинка на месец,ако си внесъл цялата сума Naughty
Можеш цяла година например да не внасяш абсолютно нищо,
ако разбира се цялата сума е в картата ти Naughty
Много е удобна Peace

За закриване звъниш в кол центъра.Трябва естествено преди тУЙ да си внесъл цялата сума. Naughty
НикУЙ няма да ти откаже закриване на картата Naughty

# 48
  • Мнения: 1 822
не думай.

# 49
  • Мнения: X
Звъняха ми два пъти през няколко месеца на служебния телефон, който първия път беше на Мтел, а втория на Теленор. И на мен ми казаха, че номерът е случайно генериран, но никак не им повярвах. Поинтересувах се каква точно финансова институция са, но смислен отговор не получих. След няколко месеца бяха звъняли на мъжа ми - на служебния мобилен също. Условията им са ужасни според мен.
Схемата с телефонните номера е следната - от Бялата карта привличат хора предимно от банките и фирми за бързи кредити, но условието да те наемат е на тръгване от предходния работодател да изтеглиш максимално много клиентски данни, за да ги предоставиш на новия. За съжаление е трудно да се опази информацията - при нас няма достъп до USB-та, няма CDROM-ове, интернета е ограничен, но пак намират начини да изнасят информация. Ако никога не сте им били клиенти и ви позвънят, ги питайте откъде ви имат номера и ако се опитат да ви замотаят ги препсувайте и се оплачете в КЗП незабавно. На тия приказки за случайно генерирания телефонен номер вече и децата не вярват - вие сте внимателно и целенасочено избрани на база пол, възраст, доход, семейно положение и местоживеене.

# 50
  • Мнения: 19 026
Никога не съм била клиент на бързите кредити, а и в банките нямам кой знае какви авоари, но и на мен са ми звъняли. Аз имам подозрението, че от мобилните оператори изкупуват данните.

# 51
  • Мнения: 10 618
Със сигурност се снабдяват с телефоните по незаконен начин. Сега не ми се занимава с тях, но ако ми звъннат след 25 май  2018 г., когато влизат в сила новите правила за защита на личните данни, ще се постарая да им създам проблеми.

# 52
  • София
  • Мнения: 107
...

Последна редакция: сб, 11 ное 2017, 10:40 от Kioku

# 53
  • Мнения: 1 822
екстремно глупаво. как ще те пускат за одобрение (рейта на одобрените е 100% между другото) за услуга, която ти не искаш.

# 54
  • Мнения: X
Карта няма да ти издадат, но ще ти запазят личните данни.

# 55
  • София
  • Мнения: 107
.

Последна редакция: сб, 11 ное 2017, 10:40 от Kioku

# 56
  • Мнения: 161
Имаш Бяла Карта за 100 лв. по която е плащано (сиреч не е теглено и чао). Получаваш писмо от Хит Инкасо за 400 лв. Ето това са ползите от Бяла Карта.

Няма "по силата на договор за цесия ..." значи буквално пише "наели сме мутри (посредници) да съберат дължимото"?

https://i.imgur.com/4DJSewx.jpg

Последна редакция: ср, 24 яну 2018, 12:49 от banditka1

# 57
# 58
  • София
  • Мнения: 15
Няма Бяла карта за 100 лева. Минимума е 300... Така че хубаво е като лъжете поне да е както трябва....
Аз ползвам Бяла карта.
Хватката при кредитните карти е да погасявате цялата сума, която сте изтеглили. Иначе няма кредитна карта на света, която да е китка за мирисане.
+ При Бялата карта е че нямаш такса теглене от банкомат! Нямаш годишни такси, такси обслужване и всякакви такива неща.
Ако съм ползвала 400 лв. в началото на този месец и ако ги върна до 5  на следващият - плащам около 12-13 лева лихва. Общо 413 лв. И можеш на следващият ден пак да ги изтеглиш и така... Иначе закъснееш ли, тогава е резачка...

# 59
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
Значи има лихва дори да ги върнеш до 5-то число на следващия месец. Демек няма такса, има лихва.

А при моята банкова кредитна карта ако върнеш сумата до 5-то число няма лихва. Що така?

# 60
  • София
  • Мнения: 15
Защото има гратисен период. Не всички карти имат такъв.

# 61
  • Мнения: 2
Поразена съм от  наценките им,  според мен нереални. Аз преди година изтеглих 400 лева и с 22 дни през всички месеци закъснение внасях по 60 лева месечна вноска.  До миналия месец. Сега имам закъснение от 25 дни и ми изискват 624 лева наведнъж,  което означава,  че лихвите им са около сто процента.  Плюс глобите им за закъснението. Ади

# 62
  • Мнения: 400
Мнението ти е доста объркано,а и ми се струва,че пишеш неща в които не си сигурна Naughty
За какви 25 дни закъснение пишеш?
На коя дата си внасяш минималните суми?
На коя дата внесе последната?
Няма как да ти искат НАВЕДНЪЖ 624 лева,при лимит от 400 лева
и при положение,че си закъсняла само с 3 дни(ако това изобщо е вярно) Naughty
Пълни глупости пишеш Naughty
Първо се информирай,после се изказвай Naughty

# 63
  • Мнения: 2
Закъснявам редовно, понеже падежа се разминава с датата на заплатата ми. Но в случая аз съм виновна и навярно нямам право да се оплаквам, а да си погасявам редовно вноските. Извинете, Ади.

# 64
  • Мнения: 838
От изи кредит ме качваха няколко пъти в ЦКР при не големи закъснения, тоест за по-малко от месец, по последното беше голямо, към 60 дни  и  сега след лоша кр. история, никъде не отпускат нищо.
С Бяла карта май щеше да стане, но се изплаших да я взема, защото съм доста задлъжняла.
Доволна съм засега от Вива Кредит, много любезни, теглих 100, върнах 118.
Доколкото знам и Изи Кредит, и Бяла карта, и Вива Кредит са на една и съща фирма.

След лошото ЦКР, което ми направиха Изи Кредит съм притеснена. Казаха ми, че 5 г. няма да мога да тегля докато не се изчисти.

# 65
  • Мнения: 480
От изи кредит ме качваха няколко пъти в ЦКР при не големи закъснения, тоест за по-малко от месец, по последното беше голямо, към 60 дни  и  сега след лоша кр. история, никъде не отпускат нищо.
С Бяла карта май щеше да стане, но се изплаших да я взема, защото съм доста задлъжняла.
Доволна съм засега от Вива Кредит, много любезни, теглих 100, върнах 118.
Доколкото знам и Изи Кредит, и Бяла карта, и Вива Кредит са на една и съща фирма.

След лошото ЦКР, което ми направиха Изи Кредит съм притеснена. Казаха ми, че 5 г. няма да мога да тегля докато не се изчисти.

И какво по-хубаво за вас от това?
Тъкмо ще ви дисциплинират и ще си подредите финансите - до кога мислите да подарявате 20% лихва на лихвари?(118лв си е 18% лихва към 100лв, а сигурно е имало и такси)
Това е като на пушач да му спреш цигарите или на алкохолик алкохола - трябва да се радвате скъпа, явно нямате воля сама за тази стъпка - така ще ви научат по по-трудния начин!

Успех с кредитната диета!

# 66
  • Мнения: 838
Креди YES имат подобни условия като Easy Credit.
Някой знае ли кои други компании имат подобни на Изи кредит условия, както и подобни на Вивакредит?

# 67
  • Мнения: 1
Бяла карта са поредните мошеници и обирджии.Внимавайте с тях не се подлъгвайте.Аз вече изгорях.Ползвах и винаги на време си възстановявах изразходената сума.Случи се сега ,че след като получих известието и отидох до банката да внеса сумата при превода банката бави превода с 1 час ,случва се че 5 -то число е неделя и чак в понеделник на 6 в 11.20 им се отразява постъпилата сума,за това време те ми начисляват 120 лева лихва.Сумата е 650 лв,която съм погасил в четвъртък в банката.Правете си сметка за какво става въпрос.Не се лъжете.

# 68
  • Мнения: 838
Откъде е най-изгодно да се изтегли по-голяма сума - около 2000?
/ освен банка, защото не ми е възможно /

# 69
  • Мнения: 400
Няма смисъл,не го мисли това,никой няма да ти отпусне 2000 лева при положение,че си доста задлъжняла с лошо цкр NaughtyАко ти е толкова спешно,има разлепени навсякъде разни "реклами" за бързи кредити,на които има само телефон и за които не било проблем лошото цкр(но те май не са особено легални).

# 70
  • София
  • Мнения: 3
Статията в Труд обяснява детайлите. Зарибяването на жертвите идва от по-ниската финансова култура на населението у нас, и в Румъния. У нас, като чуят, че "няма такси за теглене на банкомат", веднага се хвърлят. А истината е, че няма гратисен период за погасяването, т.е. до 2-ро число на другия месец клиентът трябва да погаси цялото задължение. Ако не го направи, а повечето хора не четат условията, лихвата е солена. Освен това изискват погасяване от минимум 15% от лимита на картата, който е 3000 лв, т.е. изискват 450 лв минимално погасяване. Мигновено започват да се трупат неустойки и наказателни такси. Големия трик на картата е нечетенето на всички условия, и липсата на възможност да се осмислят всички клопки. https://trud.bg/article-5172541/

# 71
  • Мнения: 400
Статията в Труд обяснява детайлите.
добре,че е статията в труд отпреди 3 години,та да ни обясни детайлите hahaha

Цитат
У нас, като чуят, че "няма такси за теглене на банкомат", веднага се хвърлят.
Баш това ще да е причината да се хвърлят веднага hahaha
Реално погледнато наистина няма никаква такса при теглене на банкомат, Naughty
независимо от какъв банкомат се тегли, Naughty
аз не се сещам да има друга такава кредитна карта в България Naughty
Освен това след теглене веднага се получава смс колко кинти са останали.
А не като в някои банкови кредитни карти дето се оказва изключително трудно да провериш колко пари имаш,ако не ползваш някаква си тъпа платформа,която била пригодена само и единствено за смартфон Sick ooooh! Смях в залата Sick
Освен това от 1 август всяка банка ще увеличи таксите за теглене от банкомат на друга банка Naughty
Нещо да кажеш по въпроса,всезнайко? Stop
 

Цитат
А истината е, че няма гратисен период за погасяването, т.е. до 2-ро число на другия месец клиентът трябва да погаси цялото задължение. Ако не го направи, а повечето хора не четат условията, лихвата е солена. Освен това изискват погасяване от минимум 15% от лимита на картата, който е 3000 лв, т.е. изискват 450 лв минимално погасяване.
Отново пълни глупости Sick
Погасяването е до 5 число,а не до второ Naughty
Лимит от 3000 лева ползват доста малко хора Naughty
Има лимити от 300,400,550лв и т.н. Naughty Naughty Naughty
съответно минималната вноска е доста по-малка Naughty
Някои персони бръщолевят,без да са запознати ни най-малко,
ама карай да говорим,колкото да не мълчим Sick ooooh!

Освен всичко останало ОГРОМЕН ПЛЮС за мен на бяла карта е,че мога да си пазарувам в нета,без да трябва да попълвам некви тъпи кодове и сертификати за сигурност,да звъня 69 пъти в кол центровете,за да ми казват тъпия код,да ми излизат 69 пъти съобщения,че системата се бъгнала и да пробвам по-късно и накрая след изгубени напразно два часа пак не минава плащането Sick ooooh!
 
Цитат
Големия трик на картата е липсата на възможност да се осмислят всички клопки.
Сега разбрах hahaha hahaha hahaha

Последна редакция: сб, 18 авг 2018, 01:46 от Forrester69

# 72
  • Мнения: 87
Интересно ми е ако лимита ми е 300лв и аз ги езтегля и внеса 12% т.е 50лв  някъде до 5-то число ще мога ли да разполагам с част от тези 50лв или всичките отиват за лихви?

# 73
  • Мнения: X
Аз не знам как има хора да се връзват още на бели и пембени карти. По цял ден в новините се говори за измамите с бързите кредити, и въпреки това шараните пак лапат и пълнят мазните гуши като на тоя по-горе дето ги хвали даже. Смяяятай.

# 74
  • Мнения: 400
Интересно ми е ако лимита ми е 300лв и аз ги езтегля и внеса 12% т.е 50лв  някъде до 5-то число ще мога ли да разполагам с част от тези 50лв или всичките отиват за лихви?
Не разчитай на тези пари.Ако изобщо остане нещо,
то в най-добрия случай ще ти стигне да пиеш едно кафе.

По цял ден в новините се говори за измамите с бързите кредити, и въпреки това шараните пак лапат
тУЙ е кредитна карта,няма абсолютно нищо общо с "бързите кредити" nono
Аман от неинформирани драскачи,които пишат колкото да не мълчат nono

# 75
  • Мнения: X
Хаха ГПР над 45%, никому неизвестна лихварска фирмичка, без гратисен период ... хич не е кредит, ама вууууобще Grinning

# 76
  • Мнения: 1

По цял ден в новините се говори за измамите с бързите кредити, и въпреки това шараните пак лапат
тУЙ е кредитна карта,няма абсолютно нищо общо с "бързите кредити" nono
Аман от неинформирани драскачи,които пишат колкото да не мълчат nono



Голяма реклама правиш, да не си и ти от тия дето досаждат по телефона с неустоими предложения Grinning

# 77
  • Мнения: 400
Хаха ГПР над 45%, никому неизвестна лихварска фирмичка, без гратисен период ... хич не е кредит, ама вууууобще Grinning
Пак пълни глупости и манипулации Stop
Всъщност фирмата е най-известната на пазара Naughty
Ако си покриваш редовно ЦЯЛАТА СУМА, няма никакво ГПР,не ти е нужен никакъв гратисен период и т.н.
Никой не те закача за нищо и даже забравяш,че я имаш Naughty Naughty Naughty
Няма дори измислени годишни такси,както при някои банки Naughty
Ако някой има лимит 200 лева и твърди,че е толкова "зле",че не може да си покрие ЦЕЛИЯ ЛИМИТ,
проблемът си е негов.Интересно как всички имат парички за цигарки,кафенца,сокчета и т.н. ,мъ инак с месеци не могат да съберат 200 лева Stop Ако някой си прави сметки без кръчмар,това е лично негов проблем,да не обвинява другите Naughty
Фибанк също блокират картите веднага,ако не е внесена таксата Naughty

Голяма реклама правиш, да не си и ти от тия дето досаждат по телефона с неустоими предложения Grinning
Не правя реклама,правя само констатации. Naughty

# 78
  • Мнения: 2
В рекламата на бяла карта се казва че може да получиш такава....дори и с лоша кредитна история. ..ЛЪЖА....Имам още една вноска по един запор. Кандидатствах за бяла карта....отказаха ми. Да съм подала заявка след 2 месеца. Кой знае още колко скрити лъжи има в цялата тази история.

# 79
  • Мнения: 19 026
В рекламата на бяла карта се казва че може да получиш такава....дори и с лоша кредитна история. ..ЛЪЖА....Имам още една вноска по един запор. Кандидатствах за бяла карта....отказаха ми. Да съм подала заявка след 2 месеца. Кой знае още колко скрити лъжи има в цялата тази история.

И по-добре, че са ти отказали. Спасили са те от проблеми, ужасяващи са им лихвите. Стискай зъби, изгладувай ги, ако трябва задълженията, но белите карти и бързите кредите само ще те закопаят още повече.

# 80
  • Мнения: 2
Това е най-голямата измама. С тсзи карта си вечен длъжник.

# 81
  • София
  • Мнения: 38 521
Много хора взимат Бяла карта, теглят цялата сума и си мислят, че после става да я връщат на части. Не става! Трябва да върнат цялата сума до 40 дни. Иначе се почва - вноска, лихва, вноска, лихва и гпр и никога не можеш да върнеш главницата и лихвите.

# 82
  • Мнения: 400
В рекламата на бяла карта се казва че може да получиш такава....дори и с лоша кредитна история. ..ЛЪЖА....Имам още една вноска по един запор. Кандидатствах за бяла карта....отказаха ми. Да съм подала заявка след 2 месеца. Кой знае още колко скрити лъжи има в цялата тази история.
И къде е измамата? Sick
В рекламата се казва "имате ШАНС за одобрение при лоша кредитна история" Naughty
Ти български разбираш ли?
Как тълкуваш някой като ти каже,че нещо има ШАНС да се случи?
Като абсолютна категорична сигурност ли? Sick ooooh!
Никой никога никъде не е казал,че всеки ще бъде одобрен Naughty
Особено със запор не знам защо си мислиш,че някой ще те одобри Sick
А още едно малко уточнение-лоша кредитна история не значи непременно,че
в момента имаш 69 задължения към 6969 фирми Naughty
Кредитната история се пази до 5 години назад Naughty
Т.е. в момента може да нямаш абсолютно никакви задължения,но
да си имала просрочване преди цели 5 години
и в този случай те броят,че си с лоша кредитна история Naughty
Само,че в този случай имаш реален ШАНС да бъдеш одобрена Naughty

Free agent,така е при всички кредитни карти.
Сумата трябва да се върне цялата.И да не може някой в същия месец,
трябва да се напъне за поне 2-3 месеца да си "запълни" лимита.
И тогава дори не е нужно да я заличава.Все пак е хубаво да си знаеш,че имаш някъде примерно 400 лева.
Естествено,че цяла година като внасяш само минималната сума,
няма как да си запълниш картата.И после се почва "тия са измамници и крадци,цяла година внасям и нямам почти нищо" ooooh! Sick
И то така е и при банковите кредитни карти Naughty
При стандартен лимит от 1 000 лева,минималната вноска при банките е 30 лв Naughty
От тия 30 лв ОКОЛО 15 ви остават в картата Naughty
Т.е. ако цяла година внасяте само минималната вноска,
след една година ще имате ОКОЛО 180 лв в картата Naughty Naughty Naughty
Кредитна карта няма как да се запълни само и единствено от минимални вноски,
било то и БАНКОВА кредитна карта Naughty

Последна редакция: пн, 14 яну 2019, 16:04 от Forrester69

# 83
  • Мнения: 1
Прочетох цялата тема, става ясно че Бяла карта(Изи кредит) не става.... Да Да да да пак ще останеш вечен длъжник... И да не забравя този Forrester69 вземи си смени работата че дразниш вече...

# 84
  • Мнения: 1
Желая да кандидатсвам закредитна карта

# 85
  • Мнения: 400
Желая да кандидатсвам закредитна карта
Хубаво,но трябва да кандидатстваш през сайта на бяла карта(или по телефон). Wink

# 86
  • Мнения: 1
Не вземай те бяла карта никога. Или какъвто и да е бърз кредит. Попаднах в капана на бързите кредити, но благодарение на една група във фейсбук се справих с повечето от тях. Имат много скрити такси. Но всички са склони на споразумения, не им се ходи на съд

# 87
  • Кюстендил
  • Мнения: 249
Не вземай те бяла карта никога. Или какъвто и да е бърз кредит. Попаднах в капана на бързите кредити, но благодарение на една група във фейсбук се справих с повечето от тях. Имат много скрити такси. Но всички са склони на споразумения, не им се ходи на съд
Здвейте кажете коя е тази група, моля.

# 88
  • Мнения: 838
Кредитна карта си взех от А1, но още не мога да кажа дали е изгодно.

# 89
  • Мнения: 9 441
Кредитна карта си взех от А1, но още не мога да кажа дали е изгодно.


Кредитната карта на А1 е именно Бяла карта.

# 90
  • Мнения: 838
Сериозно ли? Значи съм се излъгала, защото за бяла карта знам, че плащаш почти двойно. Всъщност те ми одобриха лимит 100 лв. и казаха,, че ако харча и върна парите до 100 лв., в зависимост колко съм харчила, ще увеличават лимита с по 200 лв. всеки месец.

# 91
  • Мнения: 3
[quote author=kolibka link=topic=810028.msg39276762#msg39276762 date=1567929195]
Сериозно ли? Значи съм се излъгала, защото за бяла карта знам, че плащаш почти двойно. Всъщност те ми одобриха лимит 100 лв. и казаха,, че ако харча и върна парите до 100 лв., в зависимост колко съм харчила, ще увеличават лимита с по 200 лв. всеки месец.

[/quote]
Извинявайте, ама не мога да разбера нещо.. Това е кредитна карта.. Не е овърдрафт, не е и потребителски заем. Ако използвате цялата сума  с идеята че ще я връщате само с минимални вноски.. Няма как да ви излезнат сметките. Вие не четете ли като подписвате. Кредитна карта се ползва и имаш изгода само ако теглиш и върнеш Цялата сума на следващия месец, най късно до 2-3 месеца. Не го ли разбрахте??? Картата е добра стига да имаш възможност да погасяваш в срок това което си теглиш. При всички кредитни карти е така. Внасяш ли само минимална вноска на изтеглени 2000 лв е дърво. Ами никой не ви кара да ги теглите. И безплатен обяд няма!

Последна редакция: чт, 21 ное 2019, 14:57 от Browneyes

# 92
  • Мнения: 400
Цитат
Извинявайте, ама не мога да разбера нещо.. Това е кредитна карта.. Не е овърдрафт, не е и потребителски заем. Ако използвате цялата сума  с идеята че ще я връщате само с минимални вноски.. Няма как да ви излезнат сметките. Вие не четете ли като подписвате. Кредитна карта се ползва и имаш изгода само ако теглиш и върнеш Цялата сума на следващия месец, най късно до 2-3 месеца. Не го ли разбрахте??? Картата е добра стига да имаш възможност да погасяваш в срок това което си теглиш. При всички кредитни карти е така. Внасяш ли само минимална вноска на изтеглени 2000 лв е дърво. Ами никой не ви кара да ги теглите. И безплатен обяд няма!
Абсолютно точно казано!
И аз все това повтарям, ама все се намира някой
да мрънка.И обикновено този някой е......някой,който е нередовен платец.Идеята на кредитните карти(независимо дали са банкови или не)категорично НЕ Е да изтеглиш цялата сума и после да връщаш само и единствено минималната вноска....Така картата ще се запълни след няколко години,дори тази кредитна карта да е издадена от банка с уж "много изгодни условия" Naughty Naughty Naughty

# 93
  • Мнения: 838
И на мен ми казаха, че лимита мога да го увеличавам с по 200 лв., но моята карта е А1 и от А1 казаха, че нямала нищо общо с бяла карта, но като гледам си е същото.
Изумена съм от високите ""удръжки"" по картата при плащане на минимална вноска сама и непредоставяне на поръчител /то не е лесна работа да намериш поръчител, който да отговаря на тика условия в Бг./,  за това никой не ме предупреди! Разочарована съм. Ако погася цялата сума и искам да закрия картата дали ще се съгласят или ще го направят на проблем?!

# 94
  • Мнения: X
Ако небрежно в разговора споменеш КЗП мисля, че ще се съгласят.

# 95
  • Мнения: 579
Охх, идва ми да се разстрелям.. Прочетох цялата тема и изобщо нищо не ми стана ясно, нито пък човекът, който иска да му помогна ми дава някакви насоки за крайна сума. Моя роднина е взела бяла карта в началото на 2018 година с лимит 300 лева. Досега е внасяла някаква минимална вноска от 45 лева всеки месец в периода на падежната дата. Дотук добре. Решила, че иска да я закрива, което е най-разумното в случая и ме помоли да й помогна с половината пари. Казах й да се обади до кол центъра и да й разяснят какво дължи. Речено - сторено. Не се е обадила, а писала мейл. В мейла се споменава, че дължимата сума е 336.58. Нереално ми се струва, ако наистина ГПР е 45%.Някой запознат или погасявал такова задължение към тази не банкова институция би ли могъл да ми обясни/съдейства като сподели своя опит по закриване на картата след година/две време. Притеснявам се, че сега ще й помогна, ще внесе парите, ще прати пластиката за унищожаване, документ за липса на задължение ще получи чак след като закрият сметката, но дотогава да не изскочат и други такси...

# 96
  • Мнения: 10 618
Нямат ли офис тия сладури от Бяла карта, за да отиде на място, погаси и получи веднага документ, че не дължи?
Другият вариант е да поиска по мейла да й напишат подробно при какви условия ще й прекратят договора с изчисления на дължимата сума към конкретна посочена от  нея дата.

# 97
  • Мнения: 9 441
Не виждам драма в случая. Щом са и казали тази сума, отива същия ден, плаща я и си пази документа. Търсите под вола, теле. В момента говорите някакви теории на вероятността. След като плати сумата, да се обади по телефона и да си изиска документ, че не дължи нищо.

# 98
  • Мнения: 579
Драма няма. Никога не съм имала и не бих опряла до бързи кредити, ако зависи от мен. Както казах налага се да помогна на много близък човек, но като прочетох договора и коментираното тук... Нещо не ми се връзват нещата. Имат офис, но вероятно е в София. Времето ми е твърде ценно, за да си взема почивен ден и  да ходя с нея с идеята да закрием картата, а в същото време да се окаже, че сумата е друга. Попитах за мнение на хора минали през това. Вероятно ще звъня аз от нейният телефон, представяйки се за нея, за да ми разяснят кое/как. Ако ли не ще прежаля един ден и ще ходим дотам, колкото и да не ми се иска...
Благодаря на zigizagi за съвета, а такива като Кристал, чието мнение е безпочвено и по никакъв начин не съдържа отговор, нека просто да подминат питането. Весели празници!

# 99
  • Мнения: 3
нещо не е както трябва
 При всяко теглене независимо от банкомат или през терминал получаваш смс със сумата, която си изтеглил и какво остава като наличност в картата. В началото на месеца преди 5то число когато е падежа аз лично получавам
mail там също е упоменато какво има по картата и какво дължа. Има 2 варианта които ти предлагат.
1/да внесеш цялата дължина сума и ти я пишат, препоръчват да се направи това.
2/ да внесеш минимална вноска.. Също я пишат
След внасяне на сума на следващия ден получаваш нов смс колко си внесъл и колко дължиш.
Такива неща незнам колко дължа просто няма как да се получат. Тя получава известия по телефона, какво си изтеглил, какво си изхарчил, колко то остава. Лъжат ви!
За закриване незнам как става щото аз моята си я ползвам, не често но ми е ок като си погасявам цялата изхарчена сума на падеж. quote author=zigizagi link=topic=810028.msg39894379#msg39894379 date=1577342076]
Нямат ли офис тия сладури от Бяла карта, за да отиде на място, погаси и получи веднага документ, че не дължи?
Другият вариант е да поиска по мейла да й напишат подробно при какви условия ще й прекратят договора с изчисления на дължимата сума към конкретна посочена от  нея дата.
[/quote]

# 100
  • Мнения: 9 441
Драма няма. Никога не съм имала и не бих опряла до бързи кредити, ако зависи от мен. Както казах налага се да помогна на много близък човек, но като прочетох договора и коментираното тук... Нещо не ми се връзват нещата. Имат офис, но вероятно е в София. Времето ми е твърде ценно, за да си взема почивен ден и  да ходя с нея с идеята да закрием картата, а в същото време да се окаже, че сумата е друга. Попитах за мнение на хора минали през това. Вероятно ще звъня аз от нейният телефон, представяйки се за нея, за да ми разяснят кое/как. Ако ли не ще прежаля един ден и ще ходим дотам, колкото и да не ми се иска...
Благодаря на zigizagi за съвета, а такива като Кристал, чието мнение е безпочвено и по никакъв начин не съдържа отговор, нека просто да подминат питането. Весели празници!

Е, как да не съдържа отговор моето мнение Grinning Казах Ви как да процедирате, вие май очаквахте  друго да прочетете. Не ви изнася написаното от мен и го приемате за безпочвено мнение. Има телефон посочен на сайта на Бяла карта, звънете и се разберете. Бг мамма не е вашето място.

# 101
  • Мнения: 838
Картата ми А1, която доразбрах, че е подобна като БК, е с изключително високи лихви, начислявани всеки месец, при погасяване на мин. вноска. На 500 имам около 55 мин. вноска, от които в картата остават около 20, останалото са неустойки, лихви и тем подобни. Трябвало да имам поръчител, за да не е така, но при сключване на договора никой не ти казва, че ще ти трябва поръчител, нито че ще имаш такива удръжки, казват, че нямаш такса за теглене на банкомат и лихвата е много ниска за тези 500 лв. После какво се оказва! Ужасно съм разочарована, при тези големи реклами, които правят, да не говорим колко sms-и ми пратиха - отново рекламни и звъняха да ми предлагат картата! Мислех, че ще е по-различно от останалите фирми за бързи кредити - но съм излъгана за пореден път!!!
Ако тръгна да я закривам сигурно пак ще има проблеми, казаха ми, че не може просто ей така да решиш да си върнеш парите и да си тръгнеш. Имало и там някакви спънки, все пак това е кредина карта и като такава е "нормално" да я влачиш с години.

# 102
  • софия
  • Мнения: 78
и А1 и Бяла карта са с много високи лихви.Да не дава господ да опираш до тях.

# 103
  • Мнения: 838
има ли онлайн вход за А1 карта както при Бяла карта?

# 104
  • София
  • Мнения: 56
Понеже видях, че много хора не го знаят -  ако в момента имате кредит при някоя от колекторските фирми не плащайте. От началото на годината има промяна в закона и на практика лихвите, които Ви налагат ще паднат в съда. Ще трябва да платите само главницата и малко отгоре. Пишете ми на ЛС ако искате повече инфо. (моят проблем беше точно с Бяла карта, но това важи за всички бързи кредити)

# 105
  • Мнения: 1
Аз не бих ти препоръчала да я използваш.
Аз изтеглих 500 лв и вече почти една година вкарвам минималната вноска 75 лв.
В момента в картата има 20 лв.Демек нищо не съм върнала.
Ако я ползваш по добре вкарвай цялата сума ,иначе ........
и цялата сума да вземе пак същото имах 600 в картата за 3-4 месеца върнах над 1300 само защото един месец закъснях с пикливи 90 лв но и да ги давах всеки месец 90 лв те премълчават че месечната лихва е 10 %и така вземаш 600 и дължиш 1-вия месец внасяш 90 лв и остава да дължиш 570 2-ри месец внасяш пак 90 и дължиш 537 а сега смятайте кога ще си на нула И НЯМА ДА ИМ ДЪЛЖИШ НИЩО дори и да си редовен-така че ако си взел връщаш всичко наведнъж каквото са си измислили и повече с тях не се занимавай а не им внесеш на датата 15 % почват освен 10 % лихва и всеки ден по 2 лв 50 ст

# 106
  • Мнения: 1
Бяла карта са едни мошеници, взимат лихви неправомерно.
примерно 3,6% + 10% закъснителна лихва , която лихва трябва да е дължима в случай,че не плащате на датата , а те я начисляват всеки месец и всъщност ви взимат 13,6% месечно. А тази лихва от 10% трябва да е годишна лихва , поне така е според закона . Така че не ви трябва. Аз лично ще напиша до комисията за защита на потребителите и ще ги съдя

# 107
  • Мнения: 1 306
Бяла карта е лихварска фирма от типа на бързите кредити. Разликата е, че имат дебитна карта и чрез нея създават измамно усещане у доста хора, че са едва ли не банка. Чисто и просто са някакви легални лихвари, т.е. даващи заеми с мощни лихви.

# 108
  • София
  • Мнения: 38 521
Взели са лиценз от Виза, да им слагат името, което генерира фалшиво доверие.

# 109
  • Мнения: 949
Здравейте, аз имам един малко по-различен случай с Бяла карта.
Случи се така, че по картата по невнимание са надвнесени 200лв - т.е. Кредитния лимит е 200лв, но е направен превод от 400лв. Преводът няма как да се откаже нито да се анулира, преводът е направен от букмейкър и няма как да издаде платежно, има само номер на транзакции. Все още не сме звъняли в Бяла Карта, защото разбрахме за това днес следобяд. Подозирам, че ще пием една студена вода, но не са 20лв да им ги оставяме. Приемам всякакви съвети

# 110
  • Мнения: 1 306
бяла карта + букмейкър... проблемът май е във вашия телевизор.

# 111
  • Мнения: 949
бяла карта + букмейкър... проблемът май е във вашия телевизор.

Нека всеки сам преценява за какво и как да си харчи парите. Въпросът изобщо не беше за това. Пританката е какво се случва с над внесена сума по кредитна карта.

# 112
  • Мнения: X
Ако беше банка просто 200 щяха да идат за погасяване и 200 да останат в сметката разполагаеми. Но с тая фалшива бяла карта не се знае, най-вероятно системата им погасява задълженията на база информацията от описанието в платежното - примерно номер на картата, ЕГН и сума. И ако сумата не отговаря на задължението нищо не се погасява, или се погасява дължимото, а остатъка си виси някъде из базата им данни ... я някой се сети да върне остатъка, я не. Обадете им се и задължително записвайте разговора. После ще е полезен за КЗП, ако стигне до там.

# 113
  • Мнения: 3
Аз имам един въпрос. Ако например съм усвоила парите чак в края на месеца, пак ли трябва да ги върна на 1во число или имам срок от 30 дни?

# 114
  • Мнения: 1 306
Приемаш ли неправилни отговори и съвети?

# 115
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Не знам как им се веъзвате на тези мошеници, след като всяка банка дава кредитни карти с много по- добри условия.
Една полезна информация - мои познати имат карта на А1 и я ползват като дебитна - защото няма никакви годишни такси и такси при тегления и плащания както тук, така и в чужбина,а те пътуват много навън. На някого може да му е полезно. Внасят си пари в картата и не пипат кредитния лимит. Така ползват картата напълно безплатно.

# 116
  • Мнения: 9 441
Да вметна едно уточнение, че кредитната карта от А1 е от същия издател, който е и на Бялата карта. Така, че май само наименованието е различно едната е Бяла карта, а другата ......карта.

# 117
  • Мнения: 1
Имам горчив опит с Бяла карта. Обадих се. Кандидатствах.Обадих се пак. Не ме одобриха. Но за това пък получих с 50% по-висока сметка за телефон. Оказа се, че телефонът им започващ с 0700 има тарифа 0.29 ст. Внимавайте с Бяла карта!

# 118
  • Мнения: 2
Да попитам дали някой има идея какво се случва при следната ситуация.
2012-2013г. Задължения и при 3-те тел. оператора заради преждевременно прекратяване на договор. Дават ме съдя изпълнител. Взет бърз кредит който не е плащан и пак на съдия изпълнител. Бях извън страната и сега се връщам. Важи ли 10г. период за отпадане на задълженията или не? Благодаря

# 119
  • Мнения: 9 441
Да попитам дали някой има идея какво се случва при следната ситуация.
2012-2013г. Задължения и при 3-те тел. оператора заради преждевременно прекратяване на договор. Дават ме съдя изпълнител. Взет бърз кредит който не е плащан и пак на съдия изпълнител. Бях извън страната и сега се връщам. Важи ли 10г. период за отпадане на задълженията или не? Благодаря

Давността на кредита започва да тече от датата на последното плащане.

# 120
  • Мнения: 2
А относно телефонните оператори имате ли представа как стоят нещата?

# 121
  • Мнения: 9 441
А относно телефонните оператори имате ли представа как стоят нещата?

От датата на последно издадената фактура или от датата на последното плащане след последно издадената фактура.
Ако последно издадената фактура е била през май 2015 година,  например, а след това през декември 2015 година сте извършили плащане, то давността тече от декември 2015 година. Всяко едно плащане прекъсва давността и започва да тече отначало.

# 122
  • Мнения: 17
Преди години ми звъняха за тази карта, отрязах ги, после проверих за всеки случай - пълна измама, лихви огромни, пълниш гушите на мутрите.

# 123
  • Мнения: 1
Нещо сте в грешка ми се струва

Общи условия

Активация на акаунт