Въпрос за Гиназол.

  • 25 219
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 289
Здравейте! Искам да питам проблем ли е да си сложа Гиназол в 9 месец? Ползвах го на 2 пъти предните месеци като последно АГ ми каза, че мога да си взема пак ако почувствам дискомфорт. Но това беше преди 2месеца някъде. Остават ми 12 дни до секцио, има ли проблем да го сложа сега? Благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 557
Аз слагах Гиназол в 9-ти месец, не съм имала проблем, родих седмица преди термин Peace.

# 2
  • Мнения: 1 289
Много благодаря Simple Smile   bouquet

# 3
  • Мнения: 477
Да използвам темата да попитам.АГ ми беше изписал Гиназол,защото нямах 3 пълни месеца от бремеността,като най-безвреден.Като отидох в аптеката да го купувам и аптекарката ме разубеди.Каза,че не можело да си го сложа сама,било трудно,трябвало лекар да ми го постави.Не го взех и казах на АГ да ми изпише друго.Взех другите таблетки,ама не съм много доволна от тях,защото гъбичките пак ми се появиха.Исках да попитам ползвалите го дали е  ефикасен и наистина ли трудно се поставя?Чудя се дали да не си го купя сега ,а не да си купувам пак старите таблетки.?

# 4
  • Мнения: 1 557
Няма нищо трудно в поставянето на Гиназол, не знам тази аптекарка защо е решила, че трябва гинеколог да ти го поставя! Изглежда като спринцовка и вътре е медикамента, на листовката е описано подробно как се прави, ако все пак се притесняваш може ТМ да ти го постави. Относно ефикасността, по-принцип знам, че е ефикасен, но при бременните ефекта не е кой знае колко продължителен. Аз лекувах гъбичките 3 месеца по ред, първо с други глобули, след това с Гиназол, пак с други глобули, но след месец пак се появяваха. В 9-ти месец пак слагах Гиназол, но след раждането пак имах гъбички. Просто през бременността сме много податливи на тия гадини, дано при теб има по-продължителен ефект!

# 5
  • Мнения: 477
охх,направо ми писна от тези гъбички.И с първата бременност през цялото време имах и не минаваха с нищо.Появяват се най-много месец след лекарствата и така,ужас...След като родих ми изчезнаха и не съм имала проблеми 8 години.Сега като забременях и веднага на втория месец ми се появиха.

# 6
  • Мнения: 1 289
охх,направо ми писна от тези гъбички.И с първата бременност през цялото време имах и не минаваха с нищо.Появяват се най-много месец след лекарствата и така,ужас...След като родих ми изчезнаха и не съм имала проблеми 8 години.Сега като забременях и веднага на втория месец ми се появиха.

Аз по принцип никога не съм имала преди гъбички, появиха се с бременността, може би след 4 месец. И сега чакам с нетърпение вече да родя и да се махат.
Иначе пих 2 антибиотика (Аугментин и Зинат), които не ми помогнаха през цялата бременност, само слагането на Гиназол ме облекчи, макар и за известно време. Слага се лесно. Е, не е от най-приятните неща, но като знаеш, че помага...

# 7
  • Мнения: 134
Здравейте бременни мамчета!И на мен ми изписаха Гиназол сега съм 37 г.с и се страхувам да го поставя,да не направя някоя беля Sad Моля споделете как (т.е колко на вътре поставяте апликатора) Досега съм го ползвала,но не по време на бременност а сега в последния месец ми минават какви ли не глупости през главата,да не си спукам водите,да не предизвикам раждане и какви ли не други глупости... а ако не го сложа има опасност за бебето ако се роди да не гъбяса и то Sad Sad Sad
Моля за помощ и мнение по въпроса!

# 8
  • Мнения: 22
На мен ми се струват основателни притесненията ти.
Аз го слагам легнала на една страна, вкарвам внимателно спринцовката и изтисквам. Но ми се струва, че шийката в 37-ма седмица е вече доста близо до входа на влагалището.

Друго: на мен също ми изписаха глобули в 37-ма седмица, да ме подготвят за раждането и вечерта, когато сложих първата - раждането почна. Не мисля, че причината беше в глобулата, но и никога няма как да знам.

Най-добре изрично питай гинеколога си и му кажи точно какво ти е притеснението. Иначе от всички съм чувала, че се подготвя средата на жената, когато предстои естествено раждане.

# 9
  • Мнения: 1 557
Слагах Гиназол около 37 седмица, като спазих инструкцията, родих седмица преди термин. По-късно се разбра, че съм родила с гъбички, за късмет последствия за бебето нямаше, а само за мен. Сподели притесненията си с АГ-то, но лекувай гъбичките, защото са опасни за бебето, чист късмет е, че за малката нямаше последствия Peace.

# 10
  • Мнения: 17
Здравейте и от мен.Аз съм бременна в 24 седмица и гъбички имам за пръв път в живота си, а ми е трета бременност.Имам ги още от 2-3 месец.Чак преди 2-3 седмици си направих микробиология и се оказаха в наличност...АГ ми изписа веднага Гиназол, като ми каза да го сложа един път и след седмица още един, но ефекта при мен беше нулев, дори мисля, че стана по-зле.Обадих му се и му казах и сега от 4 дни съм на Гинопеварил глобули, но и от тях все още не виждам ефект.Кажете някоя друга хитринка, че вече ми писна... Sad

# 11
  • Мнения: 134
На мен ми се струват основателни притесненията ти.
Аз го слагам легнала на една страна, вкарвам внимателно спринцовката и изтисквам. Но ми се струва, че шийката в 37-ма седмица е вече доста близо до входа на влагалището.

Друго: на мен също ми изписаха глобули в 37-ма седмица, да ме подготвят за раждането и вечерта, когато сложих първата - раждането почна. Не мисля, че причината беше в глобулата, но и никога няма как да знам.

Най-добре изрично питай гинеколога си и му кажи точно какво ти е притеснението. Иначе от всички съм чувала, че се подготвя средата на жената, когато предстои естествено раждане.





 Много благодаря за бързия отговор  bouquet!Утре съм на тонове и ще питам докторката.Тя не ми е пускала микробиология, според мен са нещо като гъбички,понякога има сърбеж,понякога няма, малко по засилено ми е вагиналното течение... бих казала че не е като класически гъбички... newsm78 не стои като пресечено мляко и не е толкова непоносим сърбежа..И не знам вече ще откача с тази бременност #Crazy #Crazy #Crazy!!!Иначе външно мажа с клотримазол крем който ме облекчава.Ще видим утре какво ще каже док  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 712
Аз съм в 18 седмица и не мога да се отърва от гъбите Cry Започна се от втория месец и до сега съм слагала 1 път макмирор и 2 пъти гиназол. От вчера, две седмици след втория гиназол, пак имам сърбежи и засилено течение. Ако някой има идея как да се справя с домашни средства (като помощ към лекарствата) ще съм много благодарна. Лекарката се опитва да ме убеди, че няма проблем за бебето, но вече започвам да изпадам в паника. А искам да родя естествено - как да стане ако не мога изобщо да се изчистя... Sad

# 13
  • Мнения: 1 289
Ами да ти кажа аз до самото раждане си бях с гъбички. Не се махнаха с нищо, а Гиназола само помогна за сърбежа. Родих секцио по желание, но не останах с впечатление, че гъбите може да са заплаха (както бях чела), ако предпочетях нормално, защото моята АГ до последно ме офертираше за нормално. Но се радвам, че в това отношение бебето не беше застрашено по някакъв начин.
За домашни лекове четох за отвара от смрадлика и сода, но не вярвам да се постигне особен ефект.

# 14
  • Мнения: 712
Всеки път ми повтаря, че в момента гъбичките или лечението им не представляват опасност за бебето. За раждането съмо съм чела, че са проблем - още ми е рано и не съм говорила с нея. След "лечението" нещата изглеждат ОК за 7-10 дни и после пак Crazy За содата четох, че не трябвало да се прилага при бременни и кърмачки. Смрадлика пробвах предния месец - около седмица си правих промивки, но ефектът беше само облекчаване на сърбежа и по-слабо течение, гъбите си останаха. А днес успях да намеря рецепта със сол и ябълков оцет. Порових доста и не видях да пише, че е противопоказно и пробвах. До тук има напредък със сърбежа. За другото ще видим след някой и друг ден. Дано се махнат, че освен всичко друго ми е страшно дискомфортно.

Общи условия

Активация на акаунт