Усмивка, беззъба, голяма, радва най-много ЮЛСКАТА мама! - Тема 3

  • 28 993
  • 727
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 370
Лаленце, това, което споделяш е много тъжно  Hug Аз бях много близка със семейството ми, но в последствие се отчуждихме, до толкова, че не съм виждала баща ми от две години, а майка ми много рядко. Те са си виновни, не ми се навлиза в подробности, тази история вече само ме отегчава, отдавна съм го преживяла. Но те разбирам и ти съчувствам. А относно забележката зависи и с какъв тон е направена. Ако я кажеш навъпреки така и ще ти отвърнат.

# 16
  • Мнения: 613
Айдеее запис и от мен ! Лаленце   bouquet

Лаленце, направо ме разчувства с твоя разказ. Важното е, че си го превъзгмогнала до някаква степен и това те е направило още по-силен човек. Колкото и болезнени изживявания да е имал човек, толкова и по-силни ни правят те. Аз също имах кофти детство, но май не ми се говори за това. Гледам да мисля за моето си семейство сега и да не се връщам много назад, макар и да е неизбежно.

Пайче; Може да е кърмаческа стачка именно заради зъбките. Четох , че така ставало. Иначе за увеличаване на кърма(нали минах няколко път през това) препоръчвам лактогонен чай(аз пиех този на ХИП0, орехи и други ядки, овесени ядки, много течности и супички, бира Simple Smile

На моя мъник сякаш вчера при последните 2 хранения не му достигна кърмата, но може и да е скок р растежа. Абе не го мисля вече. Станаха почти 5 месеца. И да ми спре кърмата вече няма да ми е толкова гадно. Да идва и 6тия и вече лека полека между 6ти и 8ми ще го отбивам.

Моя прекрасен ММ тази сутрин стана, докато си доспивахме с бебо и отишъл за закуска тайно и сложил масата и ме изненада много приятно с топли кроасанчета и сокче и кафе и много любовни думи.  Blush Heart Eyes

Хайде, ние ще ходим да разходка. Хубав уикенд на всички  Hug

# 17
  • Мнения: 87
На този голям празник преди една година видях  EFP. Плаках от радост. Синът ми е второто най голямо щастие за мен след моята вече пораснала принцеса. Да са ни живи и здарви на всички нашите съкровища и да бъдат винаги повод за щастие и гордост за нас. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 1 861
Да се запиша и аз в новата тема.
 Ох, това със семействата и роднините винаги е много сложно... Да се надяваме, че с нашите деца няма да допуснем грешките на нашите родители спрямо нас. Praynig

# 19
  • Мнения: 10 874
Благодаря ви, милички! Hug
Да, миналото ми е помогнало в някаква степен да си направя изводи и да не допускам същите грешки в семейството, което градя. Надявам се с дъщеричката ми да бъдем много близки и тя спокойно да може да ми споделя нещата, които я тревожат. Милото ми момиченце, кой знае колко бързо ще порасне, няма и да усетя сигурно. Heart Eyes Ето, вече 4 месеца е на този свят, а аз имам чувството, че вчера я родих. Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 366
Здравейте мамчета! Ние още боледуваме и ми писна ама това е положението:-(
Аз разбрах че съм бременна на 4.11.- отидох на лекар по друг повод понеже имах коластра и се бях притеснила,а то взе че се оказа че малката така чакана калпазанка е налице- няма такава радост - бяхме загубили едно детенце шест месеца по - рано и три месеца опити бяха безплодни и аз бях доста зле психически и като разбрах директно ревнах от радост в кабинета и не можех да спра добре че др.Илиева ми е близка:-)
В този тон на мисли разказа на Моник ме потресе да имаш най голямия дар и да го тормозиш така на тази крехка възраст за това няма оправдание.Аз съм живяла в кофти семейство и знам как да не се държа с децата си и от гледна точка и на дете и майка която сама се спраея с двама калпазани 365 дни в годината което си е натоварващо  но носи безмерна радост за мен е непростимо да постъпиш като онази майка.Моята майка пък неведнъж ми обясняваше че щом съм непослушна ще си вземе чантата и ще ме изостави и си взимаше чантата и излизаше и по няколко часа я нямаше,а аз се опитвах да я спра молех се паднала на колене и седях свита и плачех до вратата докато не се върнеше в тих ужас -а само за пояснение не съм била някакъв изрод непослушен,а точно напротив.Имам и други истории - няма да ви занимавам,но мисълта ми е че тормоза остава отпечатък за цял живот  и няма прошка за него, а за такова малко същество за мен директно в ареста да преспи и пак ще и е малко.
Но да разнообразим малко -аз почнах с покупките за Коледа.Тази година мисля да правя сама и коледните картички в този ред в Лидъл ще има цветни картони,декоративни перфоратори и лентови декоративни печати от четвъртък 13.11.
Вие какво ще купуване на малките бебки за Коледа аз още се чудя а и дайте идей едни приятели искат да купят нещо за беба до към стотина лева и се чудя какво бях се загледала по проходилките,които стават и на количка за бутане с крачета но нещо четох лоши отзиви-някой ползвал ли е подобно нещо.
Айдр беба се събуди отивам да я храня.

# 21
  • София
  • Мнения: 542
Здравейте, мили душички!  Hug Hug Hug Скоро не съм писала, не съм и чела, но нямам особено време. Влади почти не спи през деня и не ме оставя да си чета форума на спокойствие. Фейсбук го следя по-лесно от телефона Simple Smile

Понеже се включвам сега и виждам, че актуалната тема е възпитанието и отношението към децата, искам да ви кажа, че понякога с каката се чувствам толкова безпомощна, толкова объркана, че просто  не знам как да реагирам в даден момент. Не отричам, че много пъти съм й викала, пошляпвала съм я, а после ме е било яд, обвинявала съм се и си обещавам, че повече няма. ....... до следващия път.... и така Sad Много е трудно възпитанието.  Докато беше малко бебе и за миг не съм си представяла, че може да ме изнерви толкова много, че да се държа с нея по такъв начин. Е, ето, че е възможно. Не знам, опитвам се да съм търпелива, да обръщам всичко на игра, да не се карам, да не викам, но просто идва един момент, в който от нещо елементарно ти кипва и просто вместо да я хвана и да я набия,  по-добре да се навикам, че да ми мине яда. То и викането не помага, но на моменти се самозабравяш, изпускаш контрола. Не знам, само на мен ли се случва, нека кажат и другите майки с по-големи дечица.  newsm78 Имам една позната дето веднъж ми каза: "Спокойно, не се обвинявай. Правиш нещата така, защото смяташ, че това е най-правилното в момента. Дори и да си сгрешила, ще се научиш от опит. Бебетата не помнят как са гледани."  Не знам дали е права, а и Ади вече е на 2 годинки и ще почне да помни. Понякога имам чувството, че прекалено съм строга с нея (та тя е САМО на 2!), а друг път като я видя как 5 пъти й повтарям да не прави нещо, а тя най-нахално ме гледа в очите и го прави, чакайки да види как ще реагирам, направо се вбесявам и докато не викна, не спира.  Как да не викаш тогава?

Ох, отплеснах се с моите размисли и страсти......Извинете ме. Исках само да ви кажа, че сега се заричате в много неща, но ще видите сами как малко или много ще се промените в това отношение.  Пожелавам ви най-послушните и разбрани деца, но такива май няма  Joy А и ще ни е много скучно пък така, нали?  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 10 874
Моя прекрасен ММ тази сутрин стана, докато си доспивахме с бебо и отишъл за закуска тайно и сложил масата и ме изненада много приятно с топли кроасанчета и сокче и кафе и много любовни думи.  Blush Heart Eyes
Ехааа... Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Hug


За коледни подаръци не съм мислила още... На първо време ни предстои местене в нашия дом, та като се нанесем, тогава ще мисля подаръци и украси. Но то и аз все в последния момент правя/решавам/избирам нещата, така че за мен има време. Laughing Ех, наближават празниците. Много обичам Коледа!!! Heart Eyes

Последна редакция: сб, 08 ное 2014, 17:03 от Лале в дъжда

# 23
  • Мнения: 613
Мама Сънчо - ухх дано оздравеете всички бързо и скоро да не се повтаря! За проходилки не мога да изкаша мнение, защото не разбирам, но аз сякаш съм малко против тях и не мисля въобще да влагам пари в такова нещо.

Иначе за подаръци и аз още не съм мислила. По принцип хич не обичам Коледа. Това за мен винаги е бил най-напрягащото време в годината, но се надявам тази година вече да е различно покрай Виктор и от тук нататъкв се хубави Коледи да има. Затова и ще се постарая повече тази година. Смятам да украся подобаващо, да направя коледни сладки и да имаме хубава елха Simple Smile

Щастилва жена : Радвам се, че пишеш   Hug И мен са ме пошляпвали по дупарата като малка и непослушна. Не съм травмирана. Много зависи как се държиш с детето, според мен. Абе ще го разбера. Но в случая за мен е недопустимо да удряш невинно и неразбиращо бебе, пък вече за по-натам ще се включа като Виктор порасне  Mr. Green

Ние си напрвихме чудесна разходка в Южния парк днес. Не беше много слънчево, но пък беше топло. Довечера ММ ще ме води на японски ресторант. Виктор го оставяме малко на баба му, а ние ще се отдадем на романтика, така и така е започнал добре денят  Heart Eyes

Аз продължавам да се интересувам от захранването и искам да питам тези от вас, които сами ще приготвят пюренцата (или вече приготвят) - как ще ги правите? На пара или ще ги варите? Май на пара е по-полезно. Ама как ги правите точно?Купили сте си специални уреди или с цедка? Аз имам една огромна тенджера с цедка за варене на пара, но за един картоф ще е безмислено и сега се ччудя какво да правя в бъдеще.  Thinking

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Много е трудно възпитанието.  Докато беше малко бебе и за миг не съм си представяла, че може да ме изнерви толкова много, че да се държа с нея по такъв начин. Е, ето, че е възможно

Така сме и ние.Когато бяхме без деца,също се възмущавахме на изнервените майки.Но когато действителността те удари,става друго.

да питам тези от вас, които сами ще приготвят пюренцата (или вече приготвят) - как ще ги правите? На пара или ще ги варите?

В еднолевките има решетки за пара и стават на всяка тенджера.Аз лично варях в малка касеролка зеленчуците.И изобщо не е трудоемко.Сутрин като станем обелвам,нарязвам зеленчуците и ги слагам да се варят.То толкова малко материал трябва,не е като да правиш цял манджа.Докато се мотам сутринта да поизчистя ги наглеждам и те са се сварили.После с пасатора и готово.Бам в едно бурканче и беж навън.Често съм приготвяла от предния ден и го слагам в хладилника.Като ще е с месо така е по-удобно.После като дойде ред на яйцето,варна едно яйце,натрошавам част от жълтъка в пюрето и готово

# 25
  • Варна
  • Мнения: 483
Хайде и аз в новата тема!

И мен доста са ме шамарили и като малка, и като по-голяма, къде заслужено, къде не толкова. Не съм се травмирала, станах бунтарка.  Mr. Green По ми беше гадно, че на мен все се караха, а брат ми беше глезанчото на мама, но това е друга тема.

За бебешката храна - имам такава решетка и мисля на пара да варя зеленчуците. Даже се замислих и за себе си да варя, че ми е време за една по-сериозна диета.

Сега ми е на дневен ред поръчката на нови дрешки за Ади, че тези вече отесняха. Тъкмо се чудя дали направо да не взема размер 9-12 месеца, че имам един куп необличани дрешки, които вече са малки.

# 26
  • Мнения: 556
оффф, само се записвам че вече изтрещявам от изтощение.  #Crazy #Crazy #Crazy
Да идва понеделник и Еърфранс да си вземе обратно пратката че вече Crazy

# 27
  • Мнения: 500
Ни в клин, ни в ръкав аз да се оплача.ММ е станал нетърпим, понеже е все в командировка в последния месец не ни е виждал един месец и ние сме при майка ми да ми помагат.То е постоянно  е мрънкане, ,мърморене, не ми съчуства като му кажа че малчо е неразположен, все работата му е по-важна и все има много задачи и е уморен, изтощен.Да липсва му детенце ама като се заяжда с мене нищо не постига, а само ме дразни, , нямада се учудя ако и майка му мрънка нещо и се опитва да му влияе.Досега ве е успявала ама никога не е късно.Оплаках ви се и ми поолекна беснотията, поне да не му звъня сега да се доизпокараме

# 28
  • Мнения: 95
Привет и от мен,но влизам за минути и дим да ме няма! Аз лично имах прекрасно детство,бях обичана и глезена особено от майка. Тя е и човека,коийто ми е хвърлял и няколко боя и си ги помня...например...сама си подстригах косата до кожа,възраст 4- 4.5 г,майка като ме видя,издивя и ми тегли як бой. Плачеше и ме тупаше. За тези кооито не ме познават имам разкошна,гъста коса,а тогава беше и до кръста:-) .та аз и досега мразя да се подстригвам и тази процедура я правя доста нарядко,а и все с вързана коса ходя сега. Познайте защо:-) . Иначе баща ми е друго,както каза Лаленцето,уважавам го,но не го обичам. Просто сме тежки характери и двамата и не мелим заедно брашно,особенно откакто станах и пълнолетна и взех и да му отговарям:-) . Та така...семейства:-)
За Коледа( обожавам я) ще си украся къщата,ще има и подаръци за Елица - намислила сум детско конче за люлеене да и вземем,пък ще видим и какво още.
Днес в Пловдив беше мъгливо и гадно. Не сме излизали никъде,но пък муспяхме с ММ  да се изпокараме и то сериозно. Сега съм сърдита,а той ме заобикаля на пръсти...изчезвам,спокойна вечер на всички:-)
Ylianka,познато...и ние заради майка му се скарахме. Мъже,какво да ти кажа,ни с тях,ни без тях...

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Листовката на шесталентната ваксина,която ще се използва http://www.ema.europa.eu/docs/bg_BG/document_library/EPAR_-_Prod … 2/WC500145808.pdf .Ето с това започва тя Този лекарствен продукт подлежи на допълнително наблюдение. Това ще позволи бързото установяване на нова информация относно безопасността. От медицинските специалисти се изисква да съобщават всяка подозирана нежелана реакция.На мен не ми звучи добре
.

yulianka  ,че за какво мрънка?Това е женско задължение според мен.За какво може да мрънка индивид от мъжки пол се чудя-че е в цикъл,че прическата му се е развалила,че няма какво да облече,че няма обувки,че е дебел ....  Joy

bebe2 ,стискай зъбки,малко остана

knick_knack ,как си успяла до корен.Моята засега два пъти се е кръцвала,но почти не се е забелязвало

Общи условия

Активация на акаунт