АПРИЛЧЕТО снежеца опозна и хитричко му се засмя :)

  • 36 055
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 182
   Алена,благодарим за новата темичка! Hug
    На нас ни е още далече да заместваме цяло хранене.Захранвам от 2 седмици ,а изяжда едвам по 30-40гр. и само  от това ,което харесва.Досега съм дала тиква,моркови,картоф,тиквички,круша ,ябълка,банан и тази сутри сини сливи.Жълтъка ще въвеждам след 2 седм. някъде.След него и месото..Мисля тези дни да и дам и малко каша-може би ще и хареса,ако не-няма да настоявам.
   След извънредния отчет от вчера,Еми вече 8500 (+200гр.) и 73 см.(+2см)Биха й и последния Сифлорикс,Пентаксим пак няма.Сигурно до 1г.ще ги влачиме тези ваксини Cry
  Аз й купих шише с твърд накрайник на Томми Типи за да се учи да пие вода,че от друго шише не иска.Засега успява да глътне по-малко.Обувки за прохождане не мисля да взимам:боса вкъщи ще се учи.

# 16
  • Мнения: 12
Запис и от нас!Благодарим на Алена за прекрасната темичка.  bouquet

# 17
  • Мнения: 547
Не му слагам нито пантофи, нито обувки...най-много плетени терлички ако е студено.

# 18
  • Мнения: 794
Взех чаша с твърд накрайник на томи типи, но засега само го гризка и не пие.

Според ортопеда д-р Алексиев обувките за прохождане са бизнес, а не ортопедия (цитат).  Grinning

Заместено хранене нямаме, изяжда макс 100 гр пюре. Плодовите пюрета - макс 30 гр. Каша - макс 90 гр.

# 19
  • Мнения: 48
   Алена,благодарим за новата темичка!  Hug

# 20
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 526
Anichka1987, имам такава чаша от баткото, която така и не ползвах тогава. Скоро го пробвах Тони, но само я ближе, а честно казано си трябва доста сериозно засмукване, за да пийне. Той обаче едва ли е някакъв критерий, защото и от шише не може да пие.

# 21
  • Мнения: 44
Да се запиша и аз в новата тема!

# 22
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 437
Буйки - ни предложиха да вземем само, като е в бънджито, за да не си свива пръстите, той не ги свива, ще помисля  Peace

Шише с твърд накрайник - имаме, с баткото почти не ползвахме, сега съм давала по-течна каша, но не съм сигурна колко ще ни е нужно изобщо  Mr. Green Мисля, че по-лесно ще се научи от чаша, ако му покажа директно, този накрайник иска да го дъвче - основно  Blush

# 23
  • Мнения: 68
да се запиша и аз месо и жълтък вече вкарах в менюто приема се добре заместихмe обедното хранене само. Даниел е 8400гр 67 см малко нисък Simple Smile благодарим за новата тема

# 24
  • Мнения: 14
Запис и от нас в новата тема Simple Smile.Благодаря a.l.e.n.a   bouquet

# 25
  • elhovo
  • Мнения: 341
ехеее,от вчера темата а днес изписани вече 2 страници,бързо действаме...!
успех на всички захранени бебчета и бон апети!!!:)
аничка,вече два пъти слагам Деси в паяка  и и е интерсно,още не знае какво да прави но и не бързам да настоявам,ще изчакам още малко и се почва редовното слагане,а и без това педито каза към 7-8 месец,но все пак зависи и от детето.....обувки още не съм купила,ползваме терлички!
аленка,деси е родена на 3.04.секцио в 37г.с.тежеше 2700кг. и беше 48см.!Мерси предварително!!
усмиохнат ден на всички!!! Hug

# 26
  • elhovo
  • Мнения: 341
опааа-термина ми беше 27.04.,но родих защото не можаха да ми смъкнат кръвното,шареше ту нагоре,ту надолу,затова спешно секцио!!!знаеш-от елхово съм!!!до скоро!!!
Simple Smile

# 27
  • Мнения: 51
Ние с Руми преди малко се прибрахме от лекарката - сложихме последния прием на двете ваксини най-сетне дано този път не вдига темп. като на предишните ваксини.
Бързам да се похваля, че изкарахме първа нощ без кърмене - заспа към 9.30 и си спинка сладко до към 7 почти Simple Smile направо не мога да повярвам, но най-вероятно е някакво изключение. Днес като цяло е по-поспалива от обикновено, предполагам че си наваксва по-малкото спане от предните дни.
Относно захранването не знам нашето дали се води заместено хранене, тъй като на обяд яде пюре с кърма, а след обяд безмлечна каша с кърма - и двете са порции за цяло хранене даже доста добре си хапва пу-пу Grinning Пюрето не съм го мерила като грамаж, за момента го правя с едно картофче и около 100 мл. кърма (става сравнително редичко и в готов вид заема повече от половината купичка). Кашата я правя със 150 мл. кърма и сухо вещество на око - около 4 супени лъжици се връзва май. И повече да забъркам сигурно и него ще изяде, но си е достатъчно пухкава и за момента считам тези порции за повече от достатъчни Simple Smile
Шишета с твърди накрайници не съм пробвала още раничко ми се струва, тя и без това пие доста малко вода все още - има няма 20 мл. на ден.
Целувки от нас!

# 28
  • Мнения: 2 009
и ние не сме въвели още жълтък и месо,мисля тези дни да почнем с първото,пък да видим какво ще излезе. До скоро ядеше всичко,което му дам,но от известно време дава доста стабилен отпор на зеленчуковите пюрета,а тъкмо мислех да заместваме поне обедното хранене

# 29
  • elhovo
  • Мнения: 341
гери,то не пречи пак да заместиш хранене,колкото си хапне толкова.просто ще подбираш каквото си иска детето...все пак то командва!!!  Wink ние си хапваме жълтъка,местните също но най-много обичаме пилешкото и заешкото.на телешкото се мръщихме а днес като хапвахме пуешкото-какво да кажа...ту хапне,ту поспре и се мръщи,но все пак мама и го даде... Simple Smile
спокойна вечер на всички! newsm53

Общи условия

Активация на акаунт