Есента е тука в шарена премяна, ЮНСКАТА ни банда е все така засмяна - 6

  • 27 913
  • 718
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 523
Супер е новата тема   bouquet

За Центъра Дентско здраве и аз не съм доволна, подкрепям мнението на Мики че си пълнят педиатрията с пациенти само и само да точат ЗК. Ние така се озовайме в болница със здраво бебе идваше ми ... #2gunfire

За този тетраксим голямо притеснение изкарах аз , малката е с разстройство от него според мен , температура не сме имали но вчера беше много раздразнителна и заспа в 7 и спа до към 6 сутринта та още треперя дано няма нещо по сериозно от тези неща. ПОчнах да обмислям това да ни е последнат аваксин аи да откажа другите знаете ли дали някой после би ми дал бележка за градина ?

За зимата и аз се чудя какво да пием за по добър имунитет и мисля да взимам биозин мама и уж чрез моп прием да пазя бебето. Ако някой знае нещо подобро да сподели Simple Smile

За обръщането  - ние от гръб по корем се въртим като пумпали но само надпсно, на ляво сме стигали до завъртане странично и до там. От корем по гръб само веднъж имахме но то беше по скоро като мятане малката се изправи на лапички и се метна настрани. По корем ояе не обича да седи едно разперване е на ръце , надигане на дупе и опити за пълзене  Laughing смешна картинка е ...

За въртенето към познат глас не съм забелязвала да се върти , но като ми чуе гласа почва да се смее Simple Smile

Последна редакция: пт, 17 окт 2014, 16:27 от везничка1987

# 31
  • Мнения: 160
Притесни ме много, като каза, че чува шум на сърцето. Водихме я и при педиатър- тя потвърди, че има шум- не бил, като на болно сърце, но за всеки случай да сме идели на детски кардиолог. Много се притеснявам. Има ли други мами, на които са им казали подобно нещо?
Сега издирвам детски кардиолог, по възможност в Токуда, казаха ми, че и в Надежда имало, ама не се сетиха за името му. Някой, ако има идея, би ли ми помогнал. Искам възможно най- скоро да я заведа, за да се успокоя...

Dessie, на нас преди 2 месеца ни каза педиатърката, че чува шум на сърцето. Ходих в трета градска при Маринов. Бях при него още докато бях бременна, че бебката имаше ускорен пулс. Много съм доволна от него. Прави обстоен преглед и е много възпитан и загрижен човек. Прегледа мисля, че беше 100 лв... При Рая беше безобиден шум, който го имат децата поради недозатваряне на една дупчица, която я имат докато са в коремите ни, и която после се запълва, тъй като кръвта започва да минава от друго място. Колкото по-малка е дупчицата, толкова по-силен е шума. Нашата дупчица се затвори и сега няма шум. Но много деца си карат с този безобиден шум на сърцето дълго време, понякога години.

Ако искаш телефон на Маринов, пиши ми на лични.

Като цяло няма за какво да се притесняваш, но задължително трябва да идете на кардиолог Simple Smile

# 32
  • Мнения: 2 551
Благодаря за новата тема, v.r.i., дано се задържите така без обриви   bouquet.
Деси, дано не е нищо сериозно  Praynig Hug.
Тайра благодаря за новата темичка   bouquet

# 33
  • Мнения: 237
И аз благодаря за новата темичка.   bouquet

Нашето буболече още не се преобръща от гръб по коремче, а обратното се случи само веднъж до сега. Иначи се обръща като й говорим, но явно моя глас й е по- познат защото при мен го прави всеки път, а при тати не  Laughing От може би 2 седмици не я бях слагала в люлката и сега много се радва като е там  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 155
Tayra   bouquet
Аз пък се бях притеснила, че само ние не се обръщаме . А за " кюфтенцата" - ами какво да кажа като ние на 3 месеца бяхме 7 500 и 63 см  Blush  hahaha . Сега ще видим другата седмица колко е качил. А като и се обаждах на нашата педии се представям - майката на бебето с големите бузи. Тя си умря от смях. Ама нали е само на кърма- нищо не казва
На болните бебоци- бързо оздравяване  Praynig
Chilimura аз моя хубавец тъкмо сутринта го заплашвах, че довечера ще има вода ( и предполагах, че ще стане като при вас- та сега като каза се отказах! Simple Smile
А за гласовете- днес баща му му говореше по телефона и той се обръща охилен  на тази страна и го търси. А мен май не ме отразява много  Twisted Evil

Последна редакция: пт, 17 окт 2014, 17:15 от primavera11

# 35
  • Мнения: 1 159
 Ние пак имаме слуз в акито  ooooh! от къде дойде тази гад не знам... до сега не сме имали, а сега един път парцали, днес буцички Sad давам вече два дни био баланс. Знаете ли от какво може да е причинено това чудо?

А, и да се "похваля" таткото ни е с гнойна ангина  ooooh! командировахме го при свеки, а на бебс ваксината пак се отложи...

# 36
  • Шумен
  • Мнения: 325
Tyra аз нищо не давам на нашата кака ама и тя не ми боледува много някоя хрема само да ми донесе и това е един два пъти в годината да чукам на дърво де  Peace

# 37
  • Варна
  • Мнения: 112
Тyra, и от мен букетче за темата   bouquet
Мамче, Деси, дано на бебоците нищо да им няма  Hug  Praynig
Ние също сме "тромави" според доки и не ми дава да й вдигам грамажа на АМ... При последния преглед ( миналата сед.) бяхме 7,200.... което както виждам не е някакво плашещо голямо тегло...  Thinking Съответно и ние не се обръщаме, но си както говорихме в предната тема - всяко бебче по различно време започва  baby_neutral

# 38
  • София
  • Мнения: 1 511
везничка,
без направени ваксини не пускат в градината.

Мис Блонди,
Замисляла ли си се за кариера на писател?
Не знам каква е професията ти. Simple Smile
Много увлекателно и забавно пишеш.

На болните (мами, татковци и бебоци) - скорошно оздравяване!

# 39
  • софия,ст.град
  • Мнения: 36
запис  да следя темичката Laughing

# 40
  • Мнения: 501
Gaggi при нас имаше доста слуз няколко поредни дни и по-често изхождане от обикновено + доста неспокоен нощем,въртеше се. Спи с пижама и олекотена завивка,обличам с боди с къс ръкав,пижама и чорапки. Хвърлих едно одеалце над олекотената завивка и спря да се върти нощем и слузта изчезна. Предполагам ,че му е било хладно нощем, та затова и слузта и честото изхождане, но това си е моя теория.  Thinking

# 41
  • Мнения: 1 159
Eccentric аз мислех пък да не е от претопляне, че Слави хич не обича да е навлечен и все се поти, но педи ме сиктирдоса, че това били бабини деветини  Crazy иначе спи само с пижамка и тънко спално чувалче, като метна одеалце и се започва потенето.

# 42
  • Мнения: 1 067
Gaggi споко както стана ясно поне 1/3 от бебета в темата имат слуз и не е сериозен проблем.Давай си пробиотика и помисли какво си яла може нещо да му дразни Peace
Маги започна да проявява интерес към храна и ми се струва,че инстинкта и за избутване намалява  Thinking Почвам да се чудя дали да не почнем малко по-рано със захранването,на навършени 5  Thinking
Върти се иначе и в двете посоки.Педиатърката ни не е коментирала дали е тромава  Crazy , само отбелязва,че е много усмихната и лъчезарна.
Я кажете вашите бебета искат ли да скачат,напоследък Маги постоянно иска да я вдигам да скача.Имам бънджи и на него пише,че е за след 4м.,но нещо не ми се вижда добра идея да я слагам  Thinking

# 43
  • Мнения: 1 523
Днес като правехме скок подскок Анна умря от кеф и се смя с глас Simple Smile Не се бях сещала за бънджи какво имате вие и аз мисля да взема някое на по приемлива цена от кои сте доволни ?

# 44
  • Мнения: 786
Ние днес ходихме при неонатоложката на болницата в която родих, за да взема и нейното мнение за рахита. Сподели, че малкия не само заради рахита, но и защото го вижда напълно готов за захранване - да започваме. Ноооо, от два дни имаме някво обривче по вратлето и малко по гърдичките, че трябва да го изчакаме да премине и тогава да почваме. До понеделник ще ни изготви и схема за захранването. Сподели още мнение, че повечето майки харесвали пюретата на хип. Моля споделете отзиви за пюретата.
За обръщането ми показа една книга в която пише, че се случва на 5 навършени мес и ми показа как да му помагам. Оказа се, че съм го правила неправилно, в резултат на което, ръчичката му винаги оставаше под тялото и той не може да си я извади.
За слузта ми каза, да обърна внимание на това, което ям, но и че не е проблем.

Общи условия

Активация на акаунт