Вижте колко е щастлива мама,че си има породени двама ! ** 32 **

  • 83 042
  • 949
  •   1
Отговори
# 900
  • София
  • Мнения: 6 267
Аз като съм с 3 деца какво да кажа... Rolling Eyes Простирането, прибирането и подреждането на дрехи ми е най-досадната ежедневна дейност. Но няма как.
Същото и при мен, това с простиране и сгъване ми е тоооолкова досадно, на мъжо също, та няма желаещи. (Всъщност на няколко пъти карах големите да съберат прането, ама в сгъването не ги бива още много, иначе всеки сам си ги прибира по рафтовете.) Сушилня имам, към пералнята, но я пускам предимно зимните месеци. Нашите породени са вече големи, на 9 и 11, но си имаме и 2 годишно, до скоро и учех, та плащахме на жена да ми помага. Но като бяха малки големите не можехме да си го позволим и беше голяма въртележка - разходки предиобед и следобед (щото момчетата, ако не си изразходят енергията навън, става страшно), докато спят на обяд готвех, вечер като заспят миех пода и евентуално време за мен. Приятно ми беше с децата, тежеше ми цапането и огромното пране. Държах да ги науча на домашна храна, което е супер, но ми коства доста часове в кухнята вече толкова години  Laughing, а пък вече ядат колкото баща си. Приятелки ме предупреждават, че голямото готвене и ядене тепърва предстои като влязат в пубертета.  Grinning

# 901
  • Мнения: 61
Мислех,че аз не съм наред,защото това безкрайно пране ме влудява,но ми олекна,като ви изчетох. Няколко пъти съм сънувала,че сгъвам дрехи. Crazy
А те вадят ли,вадят от гардеробите,дърпат ги от сушилника,разнасят,хвърлят....
Никога не съм си мечтала за вещи,но сега наистина бленувам за сушилня. Ако спечеля от лотарията...  Grinning

# 902
  • Мнения: 103
Някой може ли да ме добави към фейсбук групата ви Simple Smile

# 903
  • Мнения: 108
Ау, момичета, нещо последните постове ми попариха надеждите за светлото бъдеще Simple Smile Но пък всичко приемам, само да са здрави децата. Наложи се да полежа седмица в болница с малкото бебе, на 6 месеца, защото направи пневмония. Добре, че таткото имаше възможност да се грижи през деня (буквално бягаше от работа) за големия (на 2.6 г.). Но като се прибрах ми отне още седмица да разрина всичко у дома. Вярно, бяха прали и готвили, обаче купа пране ме зашемети. В последствие продължихме със сополи и кашлици, а на бебето в момента никнат зъби и през нощта се разнасяме и приспиваме през час. Такова чудо с големия не съм виждала!
Обаче още съм (почти) с разсъдъка си, та ще се справим. Даже и баткото май не ми се сърди вече, че отсъствах толкова време. Добре, че са близки с баща си! А вечната майчинска вина си я носим - на кого не съм обърнала внимание, как не сме си поиграли, за да сготвя. Такива работи Simple Smile

# 904
  • Мнения: 9
Здравейте ,прекрасни и силни мами!Имам нужда от съвет...Синът ми на 4 годинки ходи на градинка  вече 2 група,а есента предстои и малката да тръгне на градинка.Групата на синът ми догодина (отново 2 група тъй като е роден през 2013г) ще бъде смесена 1+2 група... та от градината директорката ми предложи ,ако искам двамата да са в една група и сега  съм пред голяма дилема...Като цяло много се разбират двамата ..е естествено си ги има обичайните караници ,но това си е нормално..Големия е доста срамежлив и ме притеснява  ,да не се откъсне съвсем от приятелите си като сестра му е с него.. от друга страна пък малката ще преживее започването на градинка по-лесно.Няма да страда поне от раздяла с батко си и ще има кой да я утешава..Как бихте постъпили вие? Thinking

# 905
  • Мнения: 221
Заедно! Мое мнение.

# 906
  • Мнения: 481
Отделно. Моите ходят в една градина, но са в различни групи. За мен е чудесно - хем си знаят, че там някъде е сестра ти, хем си имат своето време и място под слънцето. Всяка си има своите вълнения, приятелства и перипети. Ако едната много долипсва на другата си ходят на гости в групите, забавно е. Можеш да помолиш ако малкото много се разстрои голямото да ходи да го успокоява. При нас е така и работи много добре. Много са сладки сутрин - хванати за ръчичка до градината или с колелата. Голямата изпраща малката в яслената група и после спокойно отива на нейните си занятия.

# 907
  • Варна
  • Мнения: 2 080
Отделно. Моите ходят в една градина, но са в различни групи. За мен е чудесно - хем си знаят, че там някъде е сестра ти, хем си имат своето време и място под слънцето. Всяка си има своите вълнения, приятелства и перипети. Ако едната много долипсва на другата си ходят на гости в групите, забавно е. Можеш да помолиш ако малкото много се разстрои голямото да ходи да го успокоява. При нас е така и работи много добре. Много са сладки сутрин - хванати за ръчичка до градината или с колелата. Голямата изпраща малката в яслената група и после спокойно отива на нейните си занятия.
Подкрепям! И моите момчета бяха така.

# 908
  • Мнения: 481
И да допълня - вторите някак свикват по-бързо на градината. Те я познават, защото често ходите заедно да прибирате баткото от там. Не им е мега непознато. Не подценявай и стремежа да прилича на голямото дете. Така, че не се притеснявай за започването на второто. При нас се случи толкова лесно и бързо. Но аз я водех всеки ден с мен, когато водехме или прибирахме кака й, че според мен тя направо си мечтаеше да ходи там за да си играе с децата Simple Smile

# 909
  • Мнения: 680
Отделно е по-добре. Всеки да си знае другарчетата. При нас май не разрешават това ходене на гости -по-малкото при по-голямато и обратно

# 910
  • Мнения: 1 034
И моите ще са в една градина. Малката живот и здраве ще тръгне юни. Любимо й е когато вземаме баткото, да влезе в стаята и да обикаля.

# 911
  • Варна
  • Мнения: 927
А тези, които са с разлика по- малко от година и половина, заедно или отделно ги пуснахте?
Аз още се двоумя за моите /1,2 разлика/, като им дойде времето, какво да правя

# 912
  • Мнения: 494
А тези, които са с разлика по- малко от година и половина, заедно или отделно ги пуснахте?
Аз още се двоумя за моите /1,2 разлика/, като им дойде времето, какво да правя

Моите си вървят отделно. То и при тях трудно би било да са заедно, защото едната е ноември, а другата декември. Но и да бяха януари и февруари, пак бих си ги пуснала отделно.

# 913
  • Мнения: 743
И при мен малката има голямо желание да ходи на градина като кака си. Мисля, че ще свикне бързо. Сега я водя от месец на забавачка за 3 часа на ден. Много обича да ходи там. Има и други дечица на нейната възраст, играят си заедно, забавляват се. Иначе вкъщи й е скучно сама, все търси мен за игри, а пък аз все гледам да наваксам с къщната работа, когато големите ги няма, че иначе и да шетам, те след мен пак си разхвърлят и цапат.
Моите породени са с 1г и 3м разлика, но няма как да са в една група, защото са родени октомври 2013 и февруари 2015, та се получава все едно са с 2 г разлика. На есен малката ще почва да ходи вече на градина, в същата градина като кака си, но в друга група, като няма да се учудя, ако на втората година я преместят в друга първа група, за да е с набора си. Сега ще е сред най-малките, а при евентуално такова преместване ще е сред най-големите. Дълго време се чудех дали да я задържа още година, но като виждам колко много иска да ходи, реших да я пусна все пак.

# 914
  • Мнения: 103
И моите са с 1.2 разлика , мисля , че е по-добре всеки да си е с набора. Да си има свои приятели , сам да завързва приятелства. Естесвено , че приятелчетата им ще са и общи , все пак ще ги виждаме и извън градината , по площадки , по гостита , рожденни дни , но колкото са по-самостоятелни , по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт