Математика преди 1-ви клас

  • 39 266
  • 83
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 448
Моята е на 6 и половина. Адски и е интересно. Играе, аз само чета картите и и помагам в сметките. На мен първи ми омръзва и събираме активите и продължаваме на другия ден с интерес за нея.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 673
Вчера взехме играта "Монопол" точно с тази цел.
Аз също я искам, но мисля че още ни е много рано newsm78 Дават я след 8-10г...
Има и детски вариант.  Peace

# 17
  • Мнения: 8 229
И аз препоръчвам "Азбука на мисленето". Разгледай файловете, което са дадени по-горе и си прецени кои да разпечаташ. На моя син му ги направих като книжка и той с удоволствие си работи по нея, но не съм разпечатвала всичко.
Другото са различните игри. Любимата на моя син е "Чабиринт". Страхотна е и реално хич не е лесна за едно дете. Развива много мисленето, защото трябва да успееш предварително да "видиш" какво ще се получи, ако играеш по определен начин. Друга игра, на която играем сега, е класическата Ривърси. Любима му е също Rush Hour. Там една кола трябва да се измъкне от задръстен паркинг. Има я и в нета онлайн http://www.thinkfun.com/mathcounts/play-rush-hour

# 18
  • Варна
  • Мнения: 484
Вчера взехме играта "Монопол" точно с тази цел.
Аз също я искам, но мисля че още ни е много рано newsm78 Дават я след 8-10г...
Има и детски вариант.  Peace

Ще я потърся Simple Smile Мерси  bouquet Много пъти съм питала и търсила, но никога не са ми предлагали детски вариант Confused

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Monopoly сме я играли доста преди да навърши 8 г. моят, с нея се научи да смята до 1000 (груби сметки); чак на мен ми омръзва, на него - не.

# 20
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Записвам се да следя и ако мога - да съм от полза. Синът ми е на 5.10, в момента завършваме помагалото "Задачи по математика за 2-ри клас, упражнения и домашни работи" на издателство "Просвета". С лекота умножава, дели, разкрива скоби, събира и изважда с преминаване, умножение на двуцифрени по едноцифрени числа не го затруднява. Изяви интерес към математиката около третата си година. Беше страшен шок за мен, аз съм дискалкулик, ненавиждам математиката. Пишман-специалисти ме наплашиха, че е опасен този ранен интерес към математиката, да не сме го оставяли, та известно време музабранявахме да смята и да учи  ooooh! Но той се криеше и се занимаваше, така, че го оставихме на мира, вече и в детската не ни тормозят за тези му интереси. Помагам, доколкото мога.

# 21
  • Мнения: 78
Здравейте,

 Малката ми дъщеря е в предучилищна група, и г-жата на родителската среща ни предложи, ако желаем да си купим едни допълнителни материали. В последствие се оказа, че няма възможност т.е. време в учебните часове не може да се отдели за допълнителни неща, а и директорката не е позволила децата от предучилищна група да се занимават по тези материали, защото според програма по тази с-ма се учело в първи клас.
Малко дълго стана обяснението Simple Smile, затова направо на въпроса:
Споменатите материали са : JUMP Mat България.
www.progresivno.org

Надявам се да съм била полезна.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 484
Polina_Summer тази писалка е много яка Wink

Иначе в нашата ДГ работят с Моливко в момента. Също дадохме пари за допълнителни материали, доволна съм Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 12 231
Мога да препоръчам от опита ми с каките, състезателните задачи за първи клас, които се провеждат в началото на учебната година. Примерно темите от СМТ за първи клас са без думи, тъй като по това време дечицата още не могат да четат. Подходящи са за по-малки деца с математическо мислене разбира се.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 484
За сега само ще следя темата, защото не зная дали моето дете принадлежи на множеството на:
по-малки деца с математическо мислене разбира се.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 262
Интересна тема, благодаря!

# 26
  • Мнения: 2 124
 В сайта на крокотак има много задачи и занимавки по математика, подходящи за предучилищна възраст.

# 27
  • Мнения: 4 204
Saule, изключително съм впечатлена от уменията и възможносттите на детето ти.
Не съм чувала/ чела за подобен случай до сега.
Дано намериш начин да развиваш този невероятен талант.  Peace

# 28
  • Мнения: 9
И двете ми деца имаха голям интерес към математиката преди 1-ви клас. Много обичаха  да седят и да решават задачки. Едното ми дете в момента е в 1-ви клас и този му интерес й е от голяма полза. С целия този шок от първата учебна година, поне мога да се радвам, че ще се притеснява за 1 нещо по-малко. Според мен знанията по математика преди 1-ви клас са от голяма полза, защото и самото дете се чувства удовлетворено и се радва на своя напредък.

# 29
  • Мнения: 357
Здравейте,
Бих искала да попитам някой с лични впечатления от математиката за деца в Детската академия за науките, изкуствата и спорта. Как минава едно занимание за 5-6 годишните? Разбирам, че самата академия организира състезания по математика, в които се включват и деца в предучилищна възраст. Любопитно ми е да чуя родители, чиито деца са участвали на тази възраст в такива състезания.

Общи условия

Активация на акаунт