И напук на есенната скука, малко ЮЛЧЕ вкъщи гука! - Тема 2

  • 31 729
  • 721
  •   1
Отговори
# 30
  • Там някъде
  • Мнения: 122
Лелеее, толкова сте изписали и по толкова теми искам да се включа да видим докъде ще ми стигне ентусиазма   Crazy
Ивайло го къпем всяка вечер само с водичка, веднъж в седмицата с козметика. Ми чака си я детето банята и е нервен преди това. Ето тази вечер се съдра от рев докато татко му го събличаше и като го взе да ходим към банята и все едно някой му натисна мутето на детето  Mr. Green
За носенето - ми носим се...през деня горе долу удържам положението - активна гимнастика, гукаме, говорим, обаче следобедите и по скоро преди баня (виж горния абзац) е ад и се носим. Само на ръце откарваме около 5 минути, сиреч трябва да вървя, танцувам, по възможност и да пея, абе като ходещ цирк съм ама нали искам отрочето да е доволно... Нямам идея по нататък как ще е, става и по-тежък, а най ме притеснява, че започна и номера в количката да ми върти, т.е. в даден момент решава, че не иска повече да стои и започва да пищи и иска на ръце. То нестига, че се кърмим само легнали (което ми ограничава разходките само в квартала и то наблизо до вкъщи), ами сега се чудя и как точно да правя още по наблизо до вкъщи кръгчета. Сега съм решила, че ММ ще ми извади коша за след 6 месеца и ще го мятам вътре. Струва ми се, че му е скучно и иска да гледа. На нашата количка й се сваля част от сенника и като го смъкна малкия само навън си гледа. Дано да има ефект, че в чудо се видях...
С това шашаво време вече се чудя как да го обличам малчо, та в тоз ред на мисли съм решила да му купя нещо като космонафт, но от по-плътен плат (не шушляков) за това време - нахлузвам и излизам. Ако някоя мама има идея от къде мога да купя такъв ще съм й благодарна да сподели.
За сладкото - аз по принцип не му налитам, но и по принцип съм на режим, пък сега така съм му отпуснала края, че не е истина. Хапвам сладко, но определо залитам към соленото и по-скоро месното.
Мами, чета, че вашите бебоци се въртят вече от гръб на корем и от корем на гръб, а пък моя малък мъж не ще да се врътка наникъде - много ми е енергоспестовен  Heart Eyes На се чудя нормално ли е  newsm78

# 31
  • София
  • Мнения: 3 430
Нова тема имало Simple Smile

Моя дребс също е много нервен тия дни и ръцете му са все в устата. Огледах го за зъби - няма. С кака му беше голям кошмар, че и рано я подкараха, беше точно на три месец като й проби първия зъб...

Мързи ме да пиша напоследък, само ви чета Simple Smile

# 32
  • Мнения: 770
Добрютруууу!

Току що изритах двете височества навън, че от сутринта ми лазят по капилярите. Принца държи да ходи на училище без гащи и без потник, защото му било горещо. И днес си искал сандалите  smile3511 Изобщоооооо   superuu  Малкия дзвер пък реве, щото никой в момента не му обръща внимание и не го разнасям да оглежда като квартална клюкарка. Утринна идилия  #2gunfire

Случайно да знаете с какво да му сгъстя сополките? Нослето тече като река, смуча с помпичка, но ефект няма. Някакви капки ли? И да звънна на педиатърката, все е тая - пръскай морска вода, физиологичен разтвор...Хубуу, ама това е за втечняване, а аз искам да се сгъстят и да свърши хремата. Иначе сополите ги боря с мед - две-три капки в носа, няколко пъти на ден и до сутринта си шест. Вълшебно нещо е меда, да знаете. На някой ако се наложи, може да пробва. Но Ивайло е много малък още и не знам как да процедирам. Честно да ви кажа, намислила съм догодина да запиша една медицина - то лекар трябва да си вече, че не мога да разчитам на никой, баси...

Днес много ми се излиза, въпреки лошото време. Дано не завали, ще врътна едно кръгче из квартала.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 421
Добро утро и от мен Simple Smile
Соплките капки за очи в носа и ги спира пробвала съм,на една приятелка и препоръчал педи.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 430
Не ви съветвам да взимате информация от форума относно лечение на децата  Peace Особено пък за бебета. Капките са очи са антибиотични, та не е добре да се капят с лека ръка, особено за водниста хрема, което си е вирус и АБ-то няма никаква връзка там.

За медицина и аз съм се замисляла, но пусто, страх ме е от кървища, пък съм и гнуслива  Crazy Затова си записах счетоводство и след 10 години реших да сменям професията. Днес, за мой срам, изпитвам затруднения да си попълня декларацията до 410 дни!!!

Все пак, за хремата ще препоръчам един бабешки метод, пък ти си прецени, 1905vv. Загряването на стъпалцата много помага. Ако имаш чиста мас, намажи и масажирай хубаво преди сън, сложи едни чорапки отгоре и кажи на другия ден как е. Аз ползвам и загряващи мехлеми от аптеката от рода на пулмекс бебе и хустагил, но в мнооого малко количество.

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 69
 Hug Здравейте! Нашата София е сравнително добро дете за сега Simple Smile
Къпем се през ден, но всеки ден се мием на мивката от кръста надолу Simple Smile
Почна много да се  плюнчи и да си лапа ръцете, опитва се да ги налапа и двете едновременно, а и го прави страшно звучно, че се чува от едната стая в другата. Гука и се смее и много номерца вече се опитва да прави Simple Smile Единствения рев ни е когато огладнее Simple Smile

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Загряването на стъпалцата много помага. Ако имаш чиста мас, намажи и масажирай хубаво преди сън, сложи едни чорапки отгоре и кажи на другия ден как е. Аз ползвам и загряващи мехлеми от аптеката от рода на пулмекс бебе и хустагил, но в мнооого малко количество.

Ще се ползва при нужда.Записвам си го  Peace


1905vv.,за сгъстяван на хремата и аз не знам.Капки с антибиотик не се знае дали ще помогнат.Принципно тази хрема /воднистата/ би трябвало да мине сама

Дидаааааа,само да си се оплакала от принцеса София.Че ще ти дам мойта Василена малко да ви поревеее  Laughing

Последна редакция: пт, 03 окт 2014, 10:23 от ♥Elfita♥

# 37
  • Мнения: 770
Ще пробвам с маста довечера, благодаря!

Продължавам да търся начини за сгъстяване на сополките, защото на лекари не разчитам.

# 38
  • Мнения: 613
Принца държи да ходи на училище без гащи и без потник, защото му било горещо. И днес си искал сандалите  smile3511 Изобщоооооо   superuu

 Joy hahaha Joy Извинявай, сигурно хич не ти е смешно, но мен много ме разсмя, особено като се замислих какви проблеми от този сорт ще ни дойдат на главата след няколко години, като ходене без гащи на училище хихихихи   bouquet

Моето зверче пък тази нощ се събуди 4 пъти да яде!! Потресена съм   Crossing Arms Досега спа непробудно по цели нощи, какво му стана, не знам. Не стига, че трябвад а заслабва ама той и все по-усилено иска да цока  Naughty Naughty

Много ми е забавен, защото от 2 дни издава един нов звук. Едно гукане, което идва от гърлото - нещо между "г"и "р" и се получава нещо от сорта на "ргръъЪЪЪЪууууу". И това цял час може да си го повтаря  hahaha Вчера бяхме до Вис Виталис и го бях оставила в едно ъгълче на магазина и през цялото време чувах "ргггъъъууууу" хахаха Имам чувството, че се кефи от това негово ново постижение.

За носенето: Моят бръмбъзък не е много гушлив и не обича по принцип да го нося, НО откако откри, че светът му е интересен иска да го нося с гръб към мен и да гледа..лелеее умира си. Съответно аз оставам без ръце и вчера изавих кенгуруто отново и го слагам вътре , ама така че да гледа навън. Пише, че след 4 месеца ставало, ама той е на 3,5 , пък и си държи вече главичката. Вярвам да не е проблем за по половин час.

Не помня дали се включих за къпането -Къпя го във ваничка всеки ден, дупето сутрин. А с козметика  го къпя 2 пъти седмично.

Губят ми се много съфорумнички, сред които MAMA SANCHO и DIyanaChar ?? Дано всичко е наред !

Последна редакция: пт, 03 окт 2014, 11:01 от Monik@

# 39
  • Мнения: 770
Оооо, Моника,  това с гащите не е нищо.  Като беше на 4 г. беше купон безкрай.  Тъкмо си го облякъл, след като половин час  си го гонил,  и докато се обърна да  извадя яке/обувки/чанта - сладура се съблякъл за секунда и пак легнал в леглото.  Че и се завиваше през глава и неееееее, няма да ставаам... А вече закъсняваме за работа  #Cussing out И това всяка сутрин. Отделно, че от три годишен имаше претенции кои дрехи да носи и кои не....  Та сега, че с гащи не му било комфортно - нали е с панталон, все ще го преглътна някак, на фона на другите му простотии......

# 40
  • Мнения: 500
Добро утро, за къпането ни се къпем всяка вечер със сапунче тялото, а косата ва два дни дъс сапун, стаята я загрявам предварително и го изкъпвам, а на него му доставя удоволствие и после спи спокойно, правим по малко гимнастика докато го мажа с олиото.
ММ още е много болен и е командиран при майка му, а аз упорито взимач инфуцид.
За сладкото съм опустошител , но откакто се роди моето съкровище заради гадните колики ядях само супи , картофи, сирене и още 2-3 неща. Пък сега много ми се яде но се ограничавам доколкото мога , ама отворя ли някоя кутия със сладкиш все едно ми говори и докато не я изям не се спирам.
Днес е по-студено и стоим вътре цял ден ще се правя на маймуна, че както сме и сами детето само мойта мутра гледа.
Няма как да е хубав деня заради времето, но нека е спокоен Heart Eyes Simple Smile Hug

# 41
  • Мнения: 1 860
Браво на Лили, Пайче. Ние сме големи акробати, вдигаме ръце и крака, въртим се като пумпал, но не можем да се обръщаме. Аз много се притеснявам от момента на обръщането, защото спим на спалнята /така ми е по-лесно с нощните кърмения/ и като като започне да се обръща ме е страх да не пада.
Иначе и нашите ръце са в устата - по възможност и двете едновременно или едната плюс биберона Laughing
Не зная дали е от зъби newsm78. Добре ще е да почакат малко, че ние още капки за колики вземаме. Уж сме момиченце и трябвало да са слаби коликите. Да, ама не.
Времето се оправя, ще се приготвям да излизаме навън, защото не се знае до кога ще е хубаво. Лек ден на всички!

# 42
  • Мнения: 208
Здравейте мамчета, извинявам се за предния си пост, не исках да ви натъжавам, просто изпитах нужда да споделя.
Относно сладкото, не изям ли един шоколад преди лягане, ставам наистина зла  Mr. Green
С бебка се разбираме, и на ръце се носим, и на гимнастиката и шезлонга си стоим, няма да се хваля, че веднага щом се похваля и се случва точно обратното.
1905vv много ме кефи синът ти  Laughing
Другата седмица сме на консултация и ще питам педито до колко градуса може да излизаме. За сега мисля, че е рано да се затваряме вкъщи. Вие как ще процедирате?

# 43
  • Мнения: 540
Ако е над нулата, даже и до -5, няма силен студен вятър или мъгла, може да се излиза, даже е препоръчително  Flutter

1905vv, като чета за баткото ви се успокоявам, че ще има подобрение и при нас след време, защото сега сме същата работа сутрин  ooooh!
За течните сополи - чакай да минат, никой няма да ти изпише АБ или кортикостероид за тях. Сребърната вода подсушава нослето. На нас док ни беше казала 3х1 капка в ноздричка (поне е безобидна и няма да навреди)  Hug

# 44
  • Мнения: 370
И Лили много се кефи на себе си, когато направи нещо ново.
Излезе и нещо като обрив с рзмера на 5ст. до мишницата, в неделя педиатърката ще дойде до вкъщи да я види, срещу заплащане естествено, но няма как ние да идем утре, нито днес, а не ми се чака до понеделник. Скоро ще направим пробна разходка с другия кош, да видим как ще е и дали ще и е по- добре с него. Все още се побира в коша за новородено, но като и облека пухенката, малко тясно става, а пък тя също много обича да разглежда. Тази седмица ми се струва по-нервна и ревлива, 12 седмица сме, да не би да е скок в растежа, че пак иска да е постоянно на цица и нощем се буди в 2 и 5.
Вчера цял ден правих пържени кюфтета с картофена салата. Повече няма да се повтори. Лили орева света, с една ръка я държах, с другата кюфтета обръщах. Накрая и двете миришехме на крайпътен хоремаг, кюфтета бях прегорени, а аз си изпилих нервите. Не иска да седи в люлката-шезлонг и това е, ако я сложа в добро настроение там, веднага и се скапва, а ако вече е кисела и я сложа, става трагично.  ooooh! Само като ви разказвам и се нервя. Как успявате и да готвите не знам, освен пиле с картофи на фурна, не се сещам за нищо, което не изисква да му баеш.
Така и не ми стана ясно как разбирате дали растат зъбки?

Общи условия

Активация на акаунт