Майкъл, Декемврийското ни талисманче, бързо да пораства и да е със своето мамче!

  • 28 814
  • 757
  •   1
Отговори
# 30
  • гр.София
  • Мнения: 48
Запис и от мен  Simple Smile Мимченце, благодаря за темата  Hug   bouquet

Аз при предишното си раждане бях в тройна стая, в отделението за след секцио макар да родих нормално (другото отделение беше в ремонт) и бебетата ги взимаха и ги носеха само за кърмене през 3 часа. В началото ми стана много криво, но пък така се наспах и си починах  Mr. Green И с момичетата в стаята не ми беше скучно.

# 31
  • Мнения: 48
  Здравейте, Декемврийки  Hug ! Честита нова тема! Мимченце, благодаря   newsm51 !!!
 Не съм писала от цяла вечност, но това не значи, че не чета  Laughing . За стаите - определено искам да имам компания, когато дойде времето и при всички положения си искам детенцето при мен.Но не това ме "човърка"... От известно време съм се замислила за варианта раждане във вана с вода. Какво е вашето мнение по въпроса? На консултацията в средата на октомври ще попитам и гинеколога за професионално мнение, но бих се радвала на вашите откровения по въпроса.

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 2 076
Ади, болничния ще ти го издадат на 4ти, но реално ще е от 01.11, така че просто трябва да уведомиш на работа,  че от 1-ви си в болнични.
За стаите - първо бях сама след секциото 5 дни, после ме преместиха в стая с още 2 момичета,  родили нормално. Те не ми пречеха, но бебетата ревяха едно през друго, а и вече нямах търпение да се прибера вкъщи, така че предпочитам да съм сама. 

# 33
  • Мнения: 509
Аз като раждах първия път бях в стая 2-ка, бебетата бяха при мамите, моето беше в кувьоз. Първото момиче беше с 2-ро, беше мн приятна компания. Като я изписаха дойде друга мама, която ми открадна антибиотичния спрей за епизиотомията Wink

Въпреки това, пак предпочитам да деля стаята. Една от причините е, че в болницата, където мисля да раждам, във ВИП стаите може да има постоянни посещения, което за мен е неприемливо, а в отделението гостите гледат бебето през стъклото, изобщо не влизат - нямам нужда цялата рода да ми се точи всеки ден.

# 34
  • Мнения: 657
Захарче, аз много бих искала да пробвам раждане във вода Peace Ама не всички болници предлагат тази услуга, за съжаление. Наумила съм си да питам в моята дали имат вани след някой друг преглед като ходя Peace

Съни, благодаря за пояснението за диабетния тест, сега ми стана ясно Peace Hug

against, значи повече никаква мента за теб, щом така ти действа Naughty

placebo, и ти да се пазиш, рано е още! Hug

Ох, ние днес посрещаме първа пролет, такова хубаво слънчице е напекло, голям кеф! newsm44  Три месеца го чакам, изчака ми се чакането Laughing Другата седмица съм на пазар за рокли и сандали, ааамаха! Crossing Arms Crazy Mr. Green

# 35
  • Мнения: 213
Здравейте и от мен в новата тема. Благодаря за нея, Мимченце!  bouquet
Ади, не се притеснявай за болничния. Аз от както съм в болнични все се случва така, че предавам болничния си лист по-късно с няколко дни, но винаги се обаждам, за да предупредя за това и до сега не съм имала проблеми.
Да се отчета и аз с добри новини. Днес бяхме на късна фетална морфология и всичко при бебо е наред. Думите на доктора бяха: "Колкото и да търся кусур при вашето бебче не намирам такъв и всичко е наред!" 1,300 кг. като утре влизам в 30 г. с. Другата добра новина за мен е че според доктора на този етап няма предпоставки (въпреки проблемите в началото) да не родя нормално, което аз много искам. Мерихме и шийката и тя се държи геройски-най-после, от кога го чакаме това. А, и да си кажа-е на мен си прилича бебчо и това е! Щеше ми се да прилича на баща си, защото той е хубавец ама не. Ще се явяваме на поправителен догодина!  preggo
Пожелавам добри новини на абсолютно всички ви!
И с риск да стана досадна да споделя, за тези които са на вълна матрак. Днес си купихме анатомичен матрак за кошарката с мемори вложка, антиалергичен като има зимна и лятна страна. В момента е на промоц. цена от 55 лв в Айко. Ето го: Спирам. Спокойна и уютна вечер на всички!  smile3524

# 36
  • Мнения: 267
Запис и от мен в новата темичка Simple Smile Мимченце  bouquet
Много хубави новини, нека само с такива да е пълна и тази темичка Simple Smile Добре дошла и на новата мама Simple Smile Почивайте повече и само положителни емоции Simple Smile

# 37
  • Мнения: 1 290
Да се запиша и аз.  Peace

И аз искам да съм в самостоятелна стая. Но не знам в Щерев как се заявява и кога такова желание. newsm78

# 38
  • Мнения: 11
Запис и от мен Simple Smile пожелавам на всички само хубави новини Simple Smile

# 39
  • Мнения: 494
Захарче, аз като раждала във вана мога да се изкажа Simple Smile

Ще го сложа в скрит текст, ако някой не се интересува.
Скрит текст:
Ако искаш да раждаш във вана, трябва да може да издържаш на болка, защото не слагат упойка. Не знам как стои въпросът, ако много се примолиш и излезнеш от ваната, за да ти сложат.
Водите ти трябва да са изтекли преди това. Ако не са изтекли, ти пукат мехура. Самото пукане не боли.

Във ваната влезнах при 5-6 см ракритие. Тогава топлата вода наистина облекчава болката, но вече при 7-8-9см си боли много, но най-хубавото на ваната е, че в нея може да се наместиш както ти е удобно. Чувстваш се лека, подвижна. Дори има и надуваема възглавничка, която може да ползваш.  Laughing Преди да излезне бебето поизточват водата, така че то самото не се ражда в нея. Могат да те накарат да родиш и на магарето.  Ако някой е решил да ражда без упойка и има възможност за вана, по-добрият вариант е ваната.

Хубаво би било да имаш някой при теб през това време, ако си решила да не раждаш сама, но не е задъжилтелно. Като напъвах, ММ ме държеше откъм гърба през ръцете. Не знам точно как да го обясня. Лекарката му беше казала какво да прави. Също така по време на контракциите ми обливаше кръста с душа и това определено помагаше.

# 40
  • Мнения: 48
Амнезия, много благодаря за отговора. Липсата на обезболяване няма да ме притесни - първото си дете родих без анестезия и оживях  Laughing . Ще отида на отворено врати в избраната от мен болница за подробна информация, но ми се струва, че ще избера точно вана.

# 41
  • Мнения: 958
sunny-n, мерси за пояснението, че не ми стана ясно   bouquet

За стаята - в болницата, където ще раждам стаите са само двойки, но има голяма вероятност да си си сам в стая, защото може и да няма други момичета. За никакъв ВИП няма да плащам - тя болницата е частна и стаите са по-луксозни от ВИП-овете в други болници. Аз предпочитам попринцип да съм сама, за да си почина и да си гледам бебето, да не се съобразявам с друга жена и с нейното бебе или тя с мене - в тази болница ти позволяват ако искаш бебето да седи нон-стоп при теб. Сега, аз не знам дали ще искам или не, ама ако искам, а другото момиче не - ще е тъпо. Ако не искам, а другото момиче е с бебето и ми реве - пак тъпо...

Queen_, браво за хубавите новини от прегледа  Hug
Аз се интересувам от матраци в момента - още не съм ходила до АИКО, но от там ще вземам и аз. Този матрак на коя марка е и би ли ми казала мек ли е или е средно твърд (както трябва да е)..? Че ми изглежда мекичък newsm78

Раждане във вода има ли в бг болници? Аз не съм се интересувала, но звучи интересно?

# 42
  • Мнения: 207
Dakota, Placebo, почивайте си повече, дано всичко е наред и да си изчакат бебенцата декември.

Мимченце, благодаря за новата темичка.   bouquet

Относно престоя в болницата - аз предпочитам да съм сама в стая, миналия път бях 3 нощи сама и 1 с компания, ами.. по-комфортно ми е сама. Мисля, че си е съвсем индивидуално и въпрос на предпочитание.

За бебето - принципно искам да си е при мен през цялото време. Но трябва да кажа, че преди години след секциото беше голямо облекчение, че дъщеря ми ми я носиха регулярно през деня и я вземаха от време на време, а през нощта не беше при мен. Първите 2 дни тооооолковааа много ме болеше, не можех да ставам от леглото, честно казано не знам как щях да се справя, ако бебето беше при мен нон-стоп. Дори и на 5-ия ден като ме изписваха едва ходех (превита на 2), адски ме болеше, беше ми много трудно да я вземам от креватчето и. Освен неизбежните контракции след секциото, които боляха много, съм имала лошия късмет да се засегне някакъв нерв при зашиването, но това е друга тема. Това, че не беше през цялото време при мен не ми попречи по никакъв начин на успешното кърмене.
В заключение - този път ми се ще да родя нормално... Ако стане така и се чувствам добре, ще ми е хубаво бебето да е при мен, те наистина да доста кротички и много спинкат в началото, едва ли ще ми пречи да си почивам Simple Smile

# 43
  • Мнения: 267
adi4ka-maslinka, вие взехте ли хубавата кошарка, която си беше избрала Simple Smile

# 44
  • Мнения: 494
Адичка, в софия до колкото знам две болници предлагат - тиина киркова и св.лазар. В св. Лазар за мен е безумно скъпо - чувала съм за цени около 4000. В Тина Киркова излиза да кажем наполовина. За вана трябва да си избереш екип, както и да си доплатиш ваната, понеже тя е в отделна "ВИП" стая.

Общи условия

Активация на акаунт