Започна обратното броене, до ОКТОМВРИ не остана време - TEMA 13

  • 26 560
  • 753
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 135
Здравейте момичета!
Честито на новите майки! Да се възстановяват бързо и да са им много здрави и щастливи малките съкровища!  bouquet newsm03
 
Момичета вчера бях при АГ-то и му споделих, че вече чувствам бебка много ниско долу и той ме погледна и каза о, да малко се е поскъсила шийката, а термина ти е чак 24.10. Има доста време трябва да издържиш поне до 1.10. Предписа ми нутри-маг 3 x 1 и но-шпа и каза до 1.10 да ги взимам. А и ми казаха да взимам пак малтофера заради хемоглобина, за да поддържам
Като ходих на запис на тонове доктора, който ще ме изражда ми каза, че било нормално вече да се скъсява, готвила се за предстоящото раждане и все по ниско ще го усещам.
Много съм объркана, понеже съм чувала, че не е хубаво магнезия да се взима в толкова късен етап от бременността.
Има ли момичета, който го приемат или са го приемали в 35 седмица?



Защо не било хубаво да се пие магнезий на този етап? За пръв път го чувам. Аз съм на Диаспорал 300 мг. и много добре се чувствам.

И  на мен определено нутри-маг много ми помага.Но казват, че трябвало да се спре, защото пречело на подготвителните контракции и тялото трябвало да се подготви за предстоящото раждане.

# 46
  • Мнения: 364
За 37 седмица ми е ясно - това е седмицата, в която бебето се счита за доносено. Просто останах с впечатлението, че става дума за 35г.с. Предполагам, че и аз ще спра Диаспорала в 37 г.с..

# 47
  • Мнения: 42
Еххе, колко много нови бебета, хайде да са живи и здрави и да растат щастливи и обичани!

Аз утре съм на тонове и ще трябва да планувам датата на секциото,голямо чудене падна днес, ще видим утре какво ще се споразумеем с доктора.Преди часа ми мисля да отида на лекцията в Токуда - ако има други мами, може да се видим!

Сега съм се зачудила с какво да се обезполявам след секциото. Миналия оът имах PCI система с нещо си, но заради нея не ми дадоха бебето и сега мисля да карам без нея. Някой ако има опит може да сподели.

# 48
  • Мнения: 93
И  аз съм на нутрии маг в 35 седмица,сигурно  след 1,2 седмици ще ми го спрат ,но си имам неболезнени контракции от мн отдавна и скъсяване на шийката,но с повече почивка се надявам да стигна близо до термин

# 49
  • Мнения: 135
И  аз съм на нутрии маг в 35 седмица,сигурно  след 1,2 седмици ще ми го спрат ,но си имам неболезнени контракции от мн отдавна и скъсяване на шийката,но с повече почивка се надявам да стигна близо до термин

Благодаря много момичета. Много различни мнения и затова се и допитвам. И на мен ми каза до 1.10 да го взимам и после спокойно може да го спра, но плюс него и но-шпа да пия също 3 x 1. Също се надявам поне до октомври да изкарам. Дано всички бебчета си стоят по местата до когато е нужно и да не избързват. newsm17

# 50
  • Мнения: 407
до 35 седмица се пият всякакви такива мгнезии...защото костите на бебето стават твърди и му е трудно както на него,така и на вас раждането ... Wink та така...пък на вас щом така са ви казали...лекаря си е преценил...

# 51
  • Мнения: 142
Честито на новите мами  bouquet
Аз съм на магнезии диаспорал, преди 2 седмици даже пиех 10 дни по 2 заради скъсена шийка, да влезна поне в девети месец, че бебчо уж е мъничък, ще съм секцио и доктора каза да го спра 3 дни преди операцията

# 52
  • Мнения: 93
За но-шпато някои лекари го избягват,в по-големи дози ,за повече време и в късните седмици,отпуска шийката,даже го дават при трудно излизане на главата ,за до се отпусне цервикса,но щом лекар ти е казал сигурно така трябва Simple Smile

# 53
  • Мнения: 407
за следродилния период за мен и бебето гледах една лекция за шуслеровите соли...изобщо не съм привърженик на такива простотии,но мисля да взема да си правя коктейли за мен и бебко...пък да видим....
https://www.youtube.com/watch?v=ye5MNkrbs5E
Това е видеото,което една мама,моя позната ми го даде просто да го изгледам...може да пробвам да видя имат ли ефект тия работи или са поредната реклама и са на втълпяване!  Crossing Arms newsm78

# 54
  • Мнения: 59
Момичета да се похваля и тук.На 14.09 се роди нашата втора дъщеричка Аделина-тежи 3.700 кг. и 50 см.Много сме щастливи!!!!

# 55
  • Мнения: 414
Малееее, докато изчета всичко забравих какво исках да напиша  hahaha

Честити бебенца на новите мами и честит първи имен ден на малката София   bouquet

Добре дошлна на червеношийката . В коя болница ще раждаш? Всъщност аз съм с първа бременност, но не ми обръщат повече внимание,защото се водя нискорискова бременност. Единствено намазах трети видеозон, защото бебко беше застанал в много смотана позиция, за да му разгледат структурата на сърчицето. Караха ме да танцувам, да го бутам да го shake-вам, но той упорито си се криеше и накрая ми насрочиха още един видеозон. Whistling Не го ли усещаш и ти самата дали е главично? Аз го усетих като се обърна. Сега усещам крачетата му около пъпа ми. Доста стабилно блъска  Joy

# 56
  • Мнения: 407
Честитооо още веднъж! Да сте много здрави ,бързо възстановяване за теб,а за малката Аделина-бързо адаптране и скоро вкъщи ( ако вече не сте там)  bouquet

# 57
  • Мнения: 192
Гали,  в St Heliers hospital  ще раждам,  в Сътън, югозападен Лондон. Уж им било много добро родилното отделение,  ще видим. Дано е така. Аз почвам доста да се притеснявам, искам да ме прегледат на ехограф преди самото раждане,  а разбирам, че често не го правят.  Иначе аз усещам нещо кръгло и твърдо точно под ребрата, но не знам глава ли е или дупе. В България (28ма седмица)  на прегледа бебо беше с главата нагоре. Не съм усещала обръщане. Почвам да обмислям дали да не отида на частен преглед, макар че не ми се плащат 100-тина или повече паунда за един скан,  но.......
Още веднъж честито на новите мами и бебета! Да са ви живи и здрави и ви носят много радост!

# 58
  • Мнения: 54
Честита ни темичка и само здрави бебенца да се записват в нея   bouquet
Цоп и аз в новата тема:) Здравейте, коремчета:) ДНес май ще е хубав ден:) Този дъжд ми писна вече, а есента тепрва идва Simple Smile Нензам кой прави първа страница, но е вълшебна!!!!!!!!!!!!!!!!! Браво !!!!!
А на Desy , незнам дали на теб писах в ФБ, но прополиса е вълшебен лек. Може да се гаргариш , да си мажеш гърлото, носната лигавица и т.н. Разтварящ пръчка сух прополис в едно шишенце спирт (малко ) и чакаш да се разтвори ( 10-14 дни) . ЗНам, че дотогава ще си здрава и затова ако си в СОфия, да ти дам от моя. Той поне е готов, но все пак си направи , защото може да се използва мноооого време и си е съвсем природен лек! Иначе мед с орехи и лимон по няколко лъжици на ден и пилешки бульон до "повръщане"::Simple Smile))) Не се притеснявай, сигурно просто организма ти реагира на смяната на времето , поне не съм чула да има грип още:( Компреси с ракия не бих ти препоръчала, защото на Калоян сигурнн няма да му хареса миризмата:) Бързо оздравяване.

# 59
X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт