ОКТОМВРИЙЧЕТА пак празнуват, стават на 4 и все повече лудуват :)

  • 45 850
  • 201
  •   1
Отговори
# 150
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Честит празник, момичета!
Здрави и обичани бъдете!

# 151
  • Мнения: 873
Хубав повод да побутнем темичката-Честит празник на всички октомврийки   bouquet

Някои от нас вече имахме първият празник на Мама в детската градина-много сладко беше  Heart Eyes

На Юлето и харесва в ДГ и, въпреки че я пускам там по-скоро като на гости, това не се отразява лошо на адаптацията и там. Вече всички я знаят каква е скица и какъв силен характер има, колко е самостоятелна и самоуверена и не са посмели да направят забележка за това. Даже сестрата с елемент на възхита ми съобщи как на цялата детска градина са взели от децата перианален секрет за профилактика, само на Юлето не успели нито с добро, нито с лошо  bowuu Много е упорита Марулката-като реши, че иска нещо, може да ти скъси живота. Аз гледам да не и се давам, а баща и даже малко по-хард го раздава... Самоконтролът, който демонстрира на моменти ме кара да мисля, че наистина понякога се опитва да ни действа най-съзнателно. И е супер убедена в себе си-ако стане беля, тя не е виновна, белята сама се е направила; ако и се скарам-мама е лоша! Такава е, дупе да ние яко! Даже ММ казва, че някой ден, ако се ожени Юлката, ние трябва да сме на страната на момчето, щото лошо му се пише....ще избяга  hahaha
Ей сега ставам свидетел на следното:
Лили: Ужасна си, Юлия! Не знам мама каква те е родила!
Юлия: Мама ме  е родила добра!

Гледам, че доста болнички има в ДГ, както и в класа на Лили в у-ще, пък и сред децата, с които аз работя. за добро или лошо, аз се оказах най-кекава. От петък съм болна, та нито РД, нито днешния празник си усетих  Confused

Бъдете здрави, момичета! Децата ни поотраснаха и ни е позволено да се поглезим и да помислим за себе си!  Hug

# 152
  • Мнения: 61
Здравейте, момичета!
И на мен ми е много приятно, че се раздвижи темата.Бях се затъжила за вас.
Лелееее, какъв сняг ни затисна.... Бяхме се наканили миналата седмица да си ходим в Търново, ама не, не можем да мръднем от София, защото с двете деца в това лошо време не ми се рискува.
Кали ходи на градина, харесва и и аз съм доволна. Ивайло си го гоедам у дома, мисля на есен да го пускам на ясла и да се връщам на работа, ако не ми мине котка път, дано всичко стане както трябва. Той на една годинка беше точно 10 кг и 76 см, педиатърката му каза, че е манекен. Спокойно дете е, храни се добре. Кали също добре хапва на последък. Ама мнооого капризна е станала за дрехи.Това искам, онова не искам, леееее. Анцузи не признава, носи само клинове и блузки и рокли.Има една рокля без ракави, която у дома се облича над другите дрехи и не се сваля, пера я само когато е на градина, даже спи с нея, слагаме я върху пижамата.Абе кокона отвсякъде, аз не съм била такава, тя откъде така, да се чуди човек ooooh!а .Схарактер е определено. Много, много говори и ние млъква, но това е обяснимо, защото и аз и ММ не сме от мълчаливите. Научила съм я да брои до 10 на испански, прави го, когато е на кеф.
Вече ми се мисли за лятна почивка, нищо че навън е истинска зима. Дано успеем да отидем някъде, аз съм замислила нещо, но ще стане при добро стечение на обстоятелствата и ако имаме пари. Praynig Praynig Praynig
Днес сме на рожден ден на едно момиченце, което става на годинка.Родителите му обаче организират празнуването в едн озаведение след обед от 17 часа и сме решили децата да си сотанат с баба им у дома.Много е лошо времето.
Това е за сега от мен, надявам се и други момичета да пишат. До скоро и хубав ден!!!

# 153
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Ще пишем, защо да не пишем , като има свободно време  Mr. Green
Преди малко се прибрах от работа, малката днес е на градина вече, миналата седмица пасувахме, че след 7 седмици градина, хвана бацила с високата температура. Днес отново с песен , харесва й, има приятели, учителките са чудесни, в четвъртък бяха спретнали тържество , много разчупено и интересно го бяха измислили. Децата не стояха като "наказани" по столчетата си.
И аз си отглеждам кипра, прическа се прави по 15-20 минути, преди обед и след обед, понякога и вечер. Вади каталог на Oriflame и продава на всеки срещнат я червило, я парфюм.  Joy Това със сигурност не вижда от мен, ни кипренето, ни продажбите, ама й личи , че носи бащиния си пазарджийски ген  Mr. Green
Дрехите от както е на градина си ги избира сама и доста ги оцелва, не ми се е налагало да я коригирам. Надува ми главата с песни, сяда на пияното свири, пее и записва на един лист "отите и думите"  hahaha
Измисля си всякакви фантасмагории , разказва приказки, прави ни куклен театър, определено я влече изкуството, за моя радост  Flutter

Тони, къде е този сняг, при нас в събота имаше една педя и до следобеда нямаше и следа. Пролет е, цветя, слънце, пчелички... в различни държави все едно живеем. Сигурна съм, че ще измислите нещо за почивка, аз за сега съм нарочила Роженския събор като събитие , на което държа да отида  Peace Морето вярвам няма да ни избяга, но след като плажувахме през септември миналата година, пак мисля да се насоча към това време на годината  Peace

Ениди, Юлката съм я признала за човек с характер, в което няма нищо лошо, просто за успех , трябва подход , учителките да му мислят  Mr. Green

Слънчев вторник ви пожелавам, изпращам ви слънце!
Бъдете здрави!

# 154
  • Мнения: 61
Здравейте, момичета!
Заведохме Кали на градина и аз си седя у дома с Ивето.Той седи на една количка за бутане и се оглежда, чуди се къде да си качи краката, ту мърда напред, ту назад.Гледам от три дни му тече някакъв бистър сопол, дано се оправят нещата, че се каним да си ходим в Търново за празника на града на 22 март и ако по някаква причина не отидем, ще се побъркам да се ядосвам.
Вчера племенникът ни имаше рожден ден, стана на 10 години.Ивето за пръв път хапна домашна пандишпанова торта, а Кали омете първо салатата от домати и краставици.Радвам се , че много обича пресни плодове и зеленчуци.Когато седнем на масата и има салата, първо от нея започва.Дано успее да задържи този си навик.
Марси- снегът в София се топи, но времето е супер смотано.Искам да се орпавя вече, да можем с Ивето да прекарваме следобедите в парка до градината на Кали и като стане време да ходим да си я вземаме.Ама като гледам има да почакам.
Да ви кажа из1ерпала съм се откъм идеи за готвене.Споделете някоя друга вкусотиийка нова.
Една мама във фейса пита колко тежат децата сега и колк оса високи и Смуси пита, кой номер обувки носят.Калина е около 98 см, тежеше преди две седмици 12600 и носи 24 номер обувки .
Това е от мен.Хубав ден на всики.

# 155
  • Варна
  • Мнения: 913
Да драсна и аз, че има новини около нас. Баба Шарка ни навести. Даниел имат карантина в градината от края на февруари и по тази причина все го оглеждам зорко зорко в очакване. Та в петък някъде се появиха 1-2 пъпки и понеже сряда, четвъртък изяде 3-4 варени яйца(не мога го запра, не знам как ще го опазвам по Великден) и викам или е от яйцата, или варицела. Обаче след като в събота нищо ново - викам явно от храна. Тъй де ама вчера след обед и надвечер се появиха още 5-6-7 пъпчици, ама едни миниатюрнииии - колкото глава на карфица. Ако не се вглежда човек, може и да ги пропусне. Викам брее, може ли да проспя варицелата му !? Нали съм свикнала при нас всичко да е сложно и по възможно най-лошия сценарий, пък сега няма 10 пъпки, няма Т..  newsm78 Днес сутринта вече имат 20 може би, та ходихме при ЛЛ и той потвърди варицела. Да видим беба ще хване ли промоцията, или ще мине тънко. А той дано все така безтемпературно, жизнено и в настроение я кара. Утре мисля да го водя някъде, само да измисля къде, че много тъжен завалията "днес е много хубаво времето, може да отидем в морската градина"...  Confused
Тея пък е една скица - много щастлива щом батко и е у дома. Все повече почва да лази, ляга, сяда, мъчи се да става. Захранвам я все така - с голям ищях на плодовете и с едно наум на зеленчуците, но от тия 100гр, които изяжда, си правя асоциации за солиден апетит. Дидо я изяждаше 2-3лъжици, я не.

Гледам за почивки говорите. Ние февруари - кога беше - 17 с усещане за - 25 се подвизавахме в Пампорово. С ММ покарахме ски, Даниел едва последния ден пожела да се качи и то не с особен мерак. Ама в тоя студ и вятър милия само да се покажеше носа навън и почваше да мрънка. И аз който ме знае исках да си заведа децата на въздух и да се порадват на сняг.  Crazy Сега може да планирам нещо кратко за 2-3 дни, но ще е по-близо, че не искате да знаете как се пътува с двамата. При това дни преди да тръгнем бяхме аз и малката с Т, тръгнахме уикенда, когато Даниел имаше и там си подсмърчахме. С такъв "ентусиазъм" никога не съм тръгвала на почивка. Ама пусто всичко платено, ММ имаше разрешена отпуска и бавачката(моята мама гледа децата, за да можем ние да караме) също. Та как се отлага цялата организация 2 дни преди събитието..  Crazy

Ениди брей оправна мома. Все така да отстоява себе си Юлия. И ние правихме такова изследване, но ни ги дадоха у дома да им вземем проби и сутринта да ги носим.
 

# 156
  • Мнения: 61
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ! ЗДРАВЕ, ЩАСТИЕ И БЛАГОДЕНСТВИЕ В СЕМЕЙСТВАТА НИ!!!

Как сте момичета?Как карате празниците? Ние сме си в София.Последните две седмици са ни ужасни.Много тежък грип изкарахме с ММ, аз от както имам децата такова чудо не помня, толкова да ми е зле, че да не мога да си нахраня децата и да си сготвя.И разбира се и децата го пипнаха, беше просто неизбежно.Зза Ивайло викахме педиатърка у дома, защото беше лошо времето , а и ние с ММ не се чувствахме никак добре, за да го водим в поликлиниката и да чакаме.Кали водихме два пъти на преглед, че инфекцията беше тръгнала към ушите, но я хванахме на време, слава Богу и само с капк исе размина.Но капането на капки в носа и ушите при нея е ад просто, голям рев, голямо чудо..... От три дни времето е хубаво и излизаме всеки ден, определено са по-добре нещата.
Боядисахме яйца вчера, тя активно помага, Ивето гледа, забавляваха се.Днес преди обед ходихме в парка, сега героите са уморени и спят.
На Ивайло трябва някакво пролетно якенце да му купувам, да видим какво ще е, и Кали има нужда от дрешки. Сама си избира дрехите напоследък и такива цветови комбинации праска, че..... днес избра червен клин и лилава пола, не мога да и обясня, че никак, ама никак не си отиват......
Това е от нас.Още веднъж весели празници.И дано се раздвижи темичката Hug

# 157
  • София
  • Мнения: 5
Здравейте,

аз съм една от мамите от темата и бях активен участник в темата в началото и (2011)
От доста време се каня да пиша и най-накрая се престраших  Grinning
Моето момиченце е вече на 3 г и 5м Ходи на градина и всичко останало
Виждам, че старата моя приятелка Endira още е тук Simple Smile
Ще се радвам да открия още познати имена.

# 158
  • Мнения: 61
Добре завърнала се Misoka и аз се надявам да се раздвижи темата, но вече почти всички мами работят и май писането тук стана по- трудно, аз съм по майчинство с Ивайло и затова пиша.
Ааз да питам как обличате децата за градина и излизане по това време, много м ие трусдно да преценя, много е п роменливо, духа, топло, странно е още времето.

# 159
  • София
  • Мнения: 5
Благодаря Toni77! Така е, вече повечето работят и децата попораснаха Simple Smile
Аз ги обличам тениска, блузка с дълъг ръкав и суитчър, ако е необходимо слагам пролетно якенце и тънка шапка. Така могат лесно да ги преобличат, събличат или до обличат в градината

# 160
  • Варна
  • Мнения: 154
Здравейте, момичета!
Отдавна никой не е писал и аз използвам повода да ви честитя този прекрасен празник и да пораздвижа темичката ни.
Попораснаха дечицата ни и явно все по-малко време остава за форума, а и нещата около тях вече не се променят толкова бързо. Ванеса има още една седмица на градина и след това ще си бъде ваканция. То и досега толкова е ходила- дали и се събират от началото на годината до сега 20-30 дни не знам.
Чао за сега и дано и някоя друга мама се включи, а ето и нещо на което да се посмеете
Скрит текст:
http://dessytalks.com/2015/05/17/спазвайтe-тези-10-правила-и-станeтe-успешн-2/

Последна редакция: нд, 24 май 2015, 15:49 от olly

# 161
  • Мнения: 61
Здравейте!
Аайде и а да се включа. Случка прясна, прясна от нас от преди има , няма час
Не знам да се смея ли....да плача ли.... Оставих двете деца в едната стая и излязох на терасата до нея да простирам.Простирам си аз, оправям си дрехи, слушам една музикална ябълка припява от стаята и мислено си казвам-ей, заиграха се децата, ще използвам времето да пооправя из нас. Влизам за секунда да ги нагледам с надеждата привидното спокйствие да продължи и аз да си довърша започнатото и Кали ме посреща с думите- Мамоооооо, виж постригах се, постригах и Ивето........Като поглеждам Ивайло е без бритон, а каката е с подкъсен такъв, по пода косми, а двамата ухилени до уши.......
Спрях Кали от градина за юни и юли поне.Зимата изкара три месеца и половина без да боледува на градина, но сега в променливото време през април и май, за месец и половина три пъти носи сополи, лепват се на Ивето и не можем да му сложим ваксините. Дано не откача с двамата у дома.....
Как плирате лятото вие/ На мен ми се ще да заведем децата малко на море, да сменят климата, дано успеем.Преди две седмиц иси ходхме в Търново, на кръщене на братовчед им, хубаво си изкарахме, ама два дни ни бяха малко.
Миналата седмица беше открития урок за края на годината по народни танци в групата на Кали. Изнедана съм много приятно колко много са научили децата и колко добре са ги занимавали през годината.Гледах видео и от открития урок по латино и модерни  танци, там нещата ми се видяха по-хаотични, имам чувстовото че по народни тнаци са научили повече и по=сложни неща.Сега се чудя догодина на народни ли да я оставя, или да се премести на модерни, както тя иска, да положа ли усилия да я убедя да остане на народни>>>Все пак накрая ще се съобразя с нейното желание.

# 162
  • Мнения: 873
Честити прически на Кали и Ивайло  hahaha

Мислех да ти кажа, Тони, като идвате насам, да се обадиш.....но Юлия много държи на дългата си коса  hahaha

Аз днес съм с Марулката вкъщи-тя реши, че ще боледува все пак. То не може така-цялата учебна година да устиска. Отсъствала от ДГ е само по желание  Wink Тази сутрин, обаче, се разтресе от висока Т. Повърна 2-3 пъти. Аз, обаче, си знам, че докато звънна на док да уредя преглед, всичко ще свърши. Започнах да давам Вомитусхил-капки и вече имаме в актива си една изядена филия с кашкавал и домат. Сега си играе (Ама пластилина не се лапа-вика-, защото има много микроби, може само на ужким).
Аз имам работа на компа, но май ще я изведа след малко.
Утре и в петък за по-сигурно няма да ходи на ДГ, но пък и аз ще съм по-свободна. В часовете, в които ще работя, тя ще бъде в детски център-това и е любимото Laughing
Другата седмица ще оперираме сливиците на Лили в Пловдив, в "Каспела", с ултразвук. Стискайте палци да ги опазя здрави децата и всичко да мине по план  Praynig

# 163
  • Мнения: 61
Ениди- стискам палци да мине успешно операцията на Лили! Нямаше ли начин да се избегне? С упойка ли се прави? Чак ми звучи невероятно, че Юлето не е боледувала тази година, а дан овсе така да продължава! Praynig Hug Ще ти се обадя като диваме.Сега като идвахме между 8 и 9 май много приятн осе изненадах от детската площадка до поликлиниката, тя си е там от моето детство, но сега е реновирана, едваааам си тръгнахме в 20 вечерта. Като затръгваме ще ти драсна на фейса да разменим координата, има някаква вероятност да идваме през юни, ще видим, не е сигурно.Ох, мноого съм завеяна, чак сега схващам смисъла на изреченеието, че Юлето си държи на прическата Laughing Laughing Laughing Обещавам, ак осе видим Калина да е БЕЗ ножица в ръцете. Ние тази сутрин веднага прибрахме нейната, от тези детските с тъпите връхчета, и тя и дума не смее да обел иза нея , но това предполагам е само днес. Grinning

# 164
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Здравейте, момичета , как сте?

Позабравихме се, добре, че е ФБ да виждам дечицата от време на време Simple Smile
Надявам се всички да сте добре  Heart Eyes

Започна 4-тия празничен сезон на групата! Времето лети светкавично.

Честити празници , макар и на патерички на Тони, Надето, Смуси, Хариелка !!!
Бъдете здрави   bouquet


ПС... Пак си смених ника Wink
Marsy Green

Общи условия

Активация на акаунт