Смяна на училище за дете на 16 г.

  • 1 302
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 078
Здравейте. Моля не ми се подигравайте на въпроса.
А той е: Съществува ли начин  дете, което учи в Профилирана гимназия с компютърна специалност да се прехвърли в езикова гимназия ? Детето сега ще е 10-клас. Ако съществува такава възможност, при какви условия би могло това да се осъществи ?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 359
Трябва да има свободно място в ЕГ, освен това ще се наложи да се държат приравнителни изпити

# 2
  • Мнения: 2 706
Предполагам, че с връзки всико може да стаме, но мисля, че има шансове без връзки. В сайтовете на много от училищата публикуват свободните места по класове. Следва приравнителен изпит и при успех записване. За София съм виждала такава информация в сайтовете на 31 СУЧЕМ, 32 СОУ, 35 СОУ и др. Ако обаче се надявате за Първа АЕГ или Втора АЕГ силно се съмнявам да стане без протекции. Там още от 8 клас паралелките са препълнени. В провинцията нямам идея как стоят нещата и най-добре би било да говорите с диектора на съответната гимназия.

# 3
  • Мнения: 1 078
Благодаря!

# 4
  • София
  • Мнения: 4 548
Какво имате предвид под "профилирана гимназия"? Професионална? Защото в професионалните гимназии в 8 клас се изучават всички разказвателни предмети, а в езиковите не. Т. е. ще има разминаване по тази линия, но поне е в полза на детето.

# 5
  • Мнения: 2 706
Какво стана? Успяхте ли да се преместите в друго училище?

# 6
  • Мнения: 1 078
Здравейте.
Не. Оставаме, където сме.  Желанието му беше за Втора АЕГ.  Езикът го владее на много добро ниво, но мисля, че няма шанс за там.

Общи условия

Активация на акаунт