Буца в гърлото

  • 13 045
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте. Бременна съм, вече почти в седмият месец, от 4-5 дни имам усещането за буца в гърлото, която не преминава и постоянно се задушавам. Ходих на изследвания на щитовидната жлеза, на гастро, на УНГ. Няма нищо нередно. Някой сблъсквал ли се е с подобна неприятна ситуация? Как преминава това нещо? Вече става нетърпимо с дишането.

# 1
  • Мнения: 8 952
На мен ми се случва понякога нещо подобно. Когато съм притеснена, уплашена.
Възможно е да е на нервна почва щом другите причини отпадат. Да не би нещо силно да те тревожи?

# 2
  • Мнения: 6
Здравей, съветвам те да не се притесняваш, аз съм бременна в 8-мия месец, сблъсках се с този проблем в първите месеци, много се бях изплашила, продължи доста време и наистина е много неприятно, и аз бях решила да ходя на лекар, но започна да преминава и леко по леко напълно отшумя, явно това са физиологични реакции, през които просто някои бременни трябва да преминем....

# 3
  • Мнения: 2
Много ви благодаря момичета. Много съм се притеснила какво може да е това. защото постоянно ме задушава адски неприятно, а всичко се оказва че ми е наред и докторите не могат да си го обяснят. какво мога да направя за да го облекча и за колко време премина при вас?

# 4
  • Мнения: 8 952
Почивай си повече. Занимавай се с приятни и разтоварващи неща. Опитай се да не мислиш за тази "буца".
Предполагам, че говориш за онова чувство, когато ти се струва, че преглъщаш трудно. И да, също и дишането е сякаш по-трудно.

# 5
  • Мнения: 6
Честно да ти кажа, по мое мнение не трябва да се пие нищо, аз не можех да ям, не можех да спя, бях се притеснила, че имам някакъв сериозен проблем, помислих, че може да е някоя киста или нещо по-сериозно, недай си Боже, но не, не се вкарвай в такива мисли, не го отдавам дори и на нервна почва, а на хормоните и променящите се процеси в бременния организъм. А относно продължителността, не бих искала да сравнявам или пък да те тревожа, но при мен продължи доста, но аз до 5-ия месец бях с адско гадене и повръщане, свалих 9кг. и това усещане с буцата беше точно в този период, при мен беше около 3 месеца, не постоянно разбира се, но толкова някъде...

# 6
  • Мнения: 673
Привет,
на мен също ми се случва да усещам тази буца в гърлото, когато съм притеснена за нещо, все едно те душат.
Моят съвет също е да го караш по-спокойно, да почиваш повече и повече приятни емоции. Когато се успокоиш, ще видиш как ще се отпусне. Успех!   bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 39 761
abvabvabv, изключили сте някои медицински проблеми. Направете консултация с невролог.
Най-вероятно е на нервна почва.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 609
abvabvabv, аз изпитвах същото усещане през почти цялата си бременност (от 4ти месец до края) и освен дискомфорта от самото усещане, други проблеми не съм имала. Имаше предположения за алергична реакция, но не се доказа такава. Усещането изчезна почти веднага след раждането. Така и не се разбра на какво се дължеше.

# 9
  • Мнения: 3
Здравейте! Имала съм подобно усещане, още към 4-тия месец, при мен се случва примерно цял ден да я усещам, все едно някой ме е стиснал за гърлото. Неприятно е много, питала съм двама гинеколози, никой от тях не ме разбра за какво говоря и съответно не можаха да ми кажат от какво е. Аз си мислех, че може бебето да се е завъртяло в някакво положение, но не съм убедена, че е това причината. Появява се и изчезва, когато си иска.
Здраве и успех на всички бъдещи мами и леко раждане!

# 10
  • София
  • Мнения: 493
Аз имам същия проблем.. Все едно нещо ми е заседнало в гърлото.. Ходих на УНГ, нищо не се видя, др седмица съм и аз на преглед на щитовидната жлеза, надявам се да открият от какво се получава, защото е много изнервящо!!! Сутрин не го усещам почти, но с напредването на деня става ужас.. Не стига, че ми се гади от бременността, ами и това..  Tired

# 11
  • Мнения: 614
Днес цял ден все едно нещо ми е заседнало в гърлото. Sad Мисля, че е от киселините, които вече втори месец ме мъчат, а вчера беше някакъв ужас Sick

Дано ми мине, защото е просто отвратително. Praynig

# 12
  • Мнения: 396
Пусни си гърлен секрет  Peace и аз го имах това усещане и си платих за една микробиология(15лв) след като излязоха резулатите отидох при УНГ може и при ЛЛ или АГ , което те следи.имах някакъв Стрептокок , но не пих АБ докато бях бременна, след като родих пак си пуснах микробиология и пак си беше там.изпила съм много АБ , но тъкмо изчезне и пак се появява.сега на моменти пак имам такова усещане на буца , но вече не и обръщам внимание знам какво е и се абстрахирам от мисълта за нея.

# 13
  • Мнения: 614
Асгарди - благодаря за отговора. Слава богу неприятното усещане изчезна на следващия ден; сега от 2-3 дни гледам внимателно какво хапвам, за да нямам киселини. Не, че изчезнаха, но поне не са постоянно.

Общи условия

Активация на акаунт