Добре дошли в "Родени", ЮЛСКИ бебчета засмени! - Тема 1

  • 31 636
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 212
Хелоу и от мен в новата тема и новия раздел  fiuuuuuu
Пийвам кафенце сега и ви чета. Ще ходя да подавам за детски докиментите, дано не ме разкарват пак. Имам служебна бележка за ваксини, Справка за доходите, акт за копие на акта (оригинала е в тях) и лична карта. Друго трябва ли?

# 46
  • Мнения: 10 874
Хелоу и от мен в новата тема и новия раздел  fiuuuuuu
Пийвам кафенце сега и ви чета. Ще ходя да подавам за детски докиментите, дано не ме разкарват пак. Имам служебна бележка за ваксини, Справка за доходите, акт за копие на акта (оригинала е в тях) и лична карта. Друго трябва ли?
На мен не са ми искали друго. Peace

# 47
  • Мнения: 613
fuzzublue: Благодаря ти ! И да, не се притеснявай. Аз съм отгледана на АМ и съм си израснала абсолютно нормално. Ще се боря още, но съм на предела на силите си. Ще видим до кога.  Hug

# 48
  • Мнения: 505
Днес принцеса Анита става на 1 месец. Да ни е жива и здрава! Tada newsm38

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 69
Здравейте и от мен! Съжалявам, че от много време не съм активна тук, но освен, че нямам свободно време и доста попътувахме с малката.
Като цяло сме добре и слушаме Simple Smile благодарение и на АБОКОЛИКЕН мисля  Thinking
Притесняваше ме повръщането след хранене, което не е много като количество, но ще пробвам това на Елфита да не е изправям веднага след хранене?! Понякога изкарва и от нослето и ми изкарва акъла ама не е постоянно.
Режим си има тя и ни разиграва с татко й както си иска, но горе долу на 3-4 часа търси млякото си Simple Smile
Пъпчиците от жегата ги има и тя! Дозата за втория месец все още не мога да е накарам да е изяде.....повече от 100мл не иска, а даже и глътки от нея остават, но си яде и търси постоянно млякото през 3-4то часа. Като забележа, че не й стига тогава ще го увеличавам.
На първия преглед се разбра, че е качила 1кг и е пораснала с 4см.
За сега това е от мен и целувки на всички бебки   love001

# 50
  • София
  • Мнения: 71

Бела след няколко дни ще навърши 2 месеца и ще почне 3ти, ама и тя трудно изяжда 120мл. Давам и когато поиска, колкото поиска. Храним се на 3 часа, но не изяждаме 120мл, което компенсира това, че трябва да яде повече, но по- рядко.

# 51
  • Мнения: 770
Добро утро!

Честита месечинка на Анита!!!

Аз съм вкъщи с Ивайло, а баткото и баща му са на басейн. То щото времето е приказно за плаж, ама дребния омрънка света за пързалките. Дано не изстине или не се удави, че тръгна без жилетка и пояс. ММ изобщо не искаше да ходят, ама пусти мерак на дребния...

Днес съм на профилактичен преглед при АГ-то. Дано да е само с ехограф, че вече нямам желание да ме бърникат.

Оф, и на мен ми писна с това хранене вече  Mr. Green Аз цедя и храня с шише, вкл. и през нощта по два пъти.Избрах този начин точно за да нямам угризения и чуденки яде или не бебока.  Имам чувството, че денят ми минава в цедене, хранене, миене на бутилки и помпи и пак и пак.... Писна ми...  Имам много кърма, но не замразявам - то остава и с това да си пълня фризера, вместо с мръвкаци  Mr. Green  На ден хвърлям по 400-500 гр. кърма. Пробвах да намаля млеконадоя, като цедя на 4 часа, но от това се сдобивам на няколко пъти с болезнени бучки и запушени гърди. Оправям ги с много масажи и се налага по-често цедене, от което омагьосания кръг се завърта и кърмата става все повече. Днес на прегледа си мисля да питам за някакви медикаменти за спиране на кърма, и аз вече не знам какво да правя. Като крава се чувствам и тръгнем ли нанякъде за по-дълго се налага и помпа да нося и да цедя в колата като циганорка. Абе тия първи месеци хич не ги обичам.

Иайло също е с инфектирано око и капя Тобрекс, не че има ефект. Големият беше така и от него знам, че е добре да се оставя да плаче от време на време, за да се отпуши каналчето. Надявам се бързо да оправя и този проблем.

Оставям ви, че Ивчо се разбуди и ще яде

# 52
  • Мнения: 256
И аз не мога да накарам Симона да изпива по 110мл мляко, а скоро трябва и на 120 да минем но тя повече от 100мл не изпива. Ще видим на следващия преглед колко ще е качила  newsm78

# 53
  • Мнения: 370
Вкарвате се в голямо приключение с тези помпи, добре че не си купих да се филмирам и аз.  Peace
Реших сега да взема въртележка за леглото, а като изправи главичка ще взема и гимнастика, ще видим.
Аз давам на Лили биба рядко, да заспи предимно, тя си я плюе кагато заспи, но не сме по цял ден с биберон в уста. Ще почна да я свиквам да спи в кошарката, че вече съм сериозно схваната  Laughing от спането на една страна.
Днес ще разгледам в продавалника за шезлонг-люлка, че не ми се дават 150лв. за такова нещо.
Да ви питам доволни ли сте от количките и какви недостатъци им открихте. Аз като цяло съм доволна от моята, като недостатък отчитам помпащите се гуми- спуках една и е кошмарно, няма бутане, та днес ще ходя до Малечко да си купя силиконови задни гуми, да имам резервни  Laughing тъкмо и за въртележка ще разгледам. Другия недостатък е, че коша за новородено бързо ще ни умалее, но това си зависи и от бебчето, де. Сигурно на следващата консултация ще сме 60см. много се издължава, не наддава на килограми толкова, колкото на дължина.

# 54
  • Там някъде
  • Мнения: 122
Мдааа, кърменето - и аз се сдухвам на тема имам ли мляко, нямам ли мляко, стига ли, не стига ли.... В сряда сме на консултация да видим колко е качил. Иначе сега съм сдухана заради спането - ми не спи това дете и това е.... Днес такъв рев му дръпна в количката (в която спеше като къпан допреди няколко дни), че на бързо се прибрахме и.....заспа докато го кърмех. И предвид, че беше ял преди час и половина омагьосания кръг се завърта и пак "ама млякото ли не му стига". Май напоследък се сдухвам доста често и за доста неща. И да си призная особено откачам някой като каже "ама сега за какво плаче" - ми аз ако зная точно защо ще направя каквото трябва, за да спре. Мале, честно, момичета, като зная колко теории имах за гледане на бебе преди да родя и как раздавах съвети направо се чудя как някоя приятелка с бебе не ме е набила. Оказа се, че на теория зная перфектно как трябва да се случват нещата, ама практиката нещо не е като теорията  Mr. Green Ей го сега, малкия голям мъж (който днес ми става на цели 2 месеца  Heart Eyes ) блажено спи по средата на спалнята, а се бях зарекла да не допускам спане извън кошарата и количката. Е, сега съм просто щастлива, че спи  Grinning

# 55
  • Мнения: 613
Пайче, аз лично не гледам по помпата. Знам, че тя изсмуква по-рано. Гледам по неговите реакции. Иначе помпата ми е от супер полза, защото мога да оставям Виктор на някоя баба заедно с шишенце кърма и с ММ да излезем някъде двамцата или с приятели на място, където не мога да го водя.

За количката - Моята е Jane Muum и съм много доволна. Много лека, маневрена, лесно и бързо се сгъва и разкъва, компактна е и по улиците върви добре. Нямам забележки.

Иначе за шезлонга - на нас ни подариха един, който е люлеещ се, има вибрация, музика и светлина. Ето този - http://bebemax.eu/offerpic/bouncer_1153.jpg . Много съм доволна.

Лелеее и моя от вчера не иска да спи. Дремва чат-пат по 30 минутки и това е!
Стана ми много миличко преди малко защото точно ревна и аз отидох до него да видя какъв е проблемът и само се надвесих над шезлонга и ми се усмихна Simple Smile Без нищо да правя или да казвам. Може би вече ме разпознава. Възможно ли е?

# 56
  • Мнения: 10 874
Честита месечинка на Анита! Heart Eyes

За количката - аз съм с Чиполино Пуки и 'доволна' е много меко казано! Party Влюбена съм в нея и нямам търпение да излизаме (макар понякога да се случва да проспим часовете за разходка Laughing). Здрава е, стабилна и ми е много удобна. Кошът няма изгледи да умалее скоро, така че това не ме тревожи. Нямам търпение Еличка да порасне още малко и да почне да сяда, че да "трансформирам" коша в седалка (цветът на коша е малко скучен, докато на седалката е разкошен, та затова основно нямам търпение Laughing) Макар и до последно да се колебаех дали да купим точно тази количка (защото се влюбих в нея от пръв поглед и не исках тази пристрастност да е водеща при избора ми), сега съм много щастлива, че вече я притежавам. Heart Eyes

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 366
Хайде и аз да включа докато бебка спи  Mr. Green
Нашите колики като че ли поотминаха благодарение на колийф и коликинд. Пу-пу дано няма вече, че милото много плачеше.
За сълзите - ние си плачем със сълзички вече, може би от миналата седмица. Обаче не винаги има сълзи, прави ми впечатление, че когато нещо я плаши тогава. Обикновенно след като я изкъпя започва голямото реване, ама хич не я обича тази хавлия  Thinking, като я завия и започва едно дране, едни сълзи, едвам успявам да я облека на барзо и започваме да се гушкаме и успокояваме.
Злбагалката с настояване я засмуква, нашата е силиконова. Цоцне я 5-6 пъти и я изстрелва като тапа от шампанско  Laughing
Спането през деня взе да става все по-кратко - 30 -40 минути. Аха да се наглася и аз да опъна снага и Дея се наспала  Mr. Green
Чета, че шезлонга обсъждате - на мен приятелка ми даде от нейното детенце. Еми няма по-удобно нещо казвам Ви. Слагам го в дневната и аз си върша домакинската работа, ако нещо примърка, позалюлея и тя се унася.
Да питам, възглавнички от кога ще слагате на главиците? Ние ползваме коша за новородено на количката, но имам чувството, че главичката и все надолу, а краката нагоре, да взема да сложа една възглавничка  newsm78 Направо имам чувството, че не му е удобно на детето.
Сега се сетих да питам и за витамин Д. На баткото давах, обаче сега ЛЛ не ми е изписала. Всички ли давате вит.Д?

# 58
  • Мнения: 181
Monik@,напълно възможно е да те разпознава.Когато оставям малкия с татко му и когато се завърна веднага вперва очи само в мен.

Аз съм с количка Mutsy Evo и също съм много доволна засега,само че пред нашия блок минава улица с прякор "малкото околовръстно" и няма къде наблизо да правя сериозни разходки,освен зоопарка smile3518 Коша ми се струва огромен и ще изкараме много време с него.

Шезлонга,който купих първоначално е в почти легнало положение и не е удобен вече,та утре чакам да ми дойде това чудо и дано не съм сгрешила в избора:
Скрит текст:

Аз давам вит.Д от 25-тия ден на малчо.

Честито на малката Анита!!!

Последна редакция: пн, 25 авг 2014, 14:25 от fuzzyblue

# 59
  • Мнения: 615
С кърменето нещата вървят добре за сега ,но с пиенето на вода е проблема .Бебчо не иска вода нито от шишето, нито лъжичка .С лъжичката като му дам плаче и плюе, а се мъча да му давам след кърмене за да му се изплаква устичката .Нали му е побеляло езичето и го боли ,една от теориите за Млечницата е ,че не се дава вода след кърмене на бебето и аз го мъча Sad
Залъгалката и нея плюе ,най много веднъж в седмицата да го излъжа с нея .
Имаме и въртележка и активна гимнастика ,но още не ги отразява .Само стикерите на стената поглежда и то за минута ,сигурно защото са доста шарени .
За млечницата още давам Фунгостатин ,но езичето му е още бяло и коликите и те не минават .В следствие от това пъшкането и присвиването и плача продължава.

Общи условия

Активация на акаунт