Декемврийче в коремчето лудува, а мама дрешки ще купува!

  • 24 686
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 908
Привет  Hug
Адичка, приятна почивка!

За обезкосмяването- и аз малко по спомени карам  Laughing С предишната бременност успявах до края да се обезкосмявам, макар че имах огромен корем, надявам се и с тази ще налучкам някаква поза, която да ми позволи действие...добре, че имам дълги ръце  Laughing Лакирането на ноктите на краката също ми е драма- в секундата, в която се свия да се лакирам, наемателят започва бурни протести  Laughing

Tsvetivn, много е готина кошарката! Със здраве да си я ползва юнака!

# 46
  • Мнения: 71
Запис и от мен. Благодаря за темата на Мимченцето
Не съм писал от 2 теми, но ви чета редовно и тук и във Фейса.
Слагам си питането от Фейсбук и тук:
Имам въпрос към мамите с проблем с кръвното. Помня, че Ади имаше такъв проблем. На кратко да ви кажа само: Аз нали имам проблем с кръвния поток към бебето. Според едната доцентка от ФМ (доц. Карагьозова МД) е много зле положението, а другата от ФЕх (доц. Павлова НКБ) всичко е идеално, сега ще ходя за трето мнение при д-р Велковски. Та накараха ме да си меря кръвното няколко дни. Аз съм с ниско кръвно, винаги ми е било 90/60 и по-надолу, но това си го знам че е така. Не съм си го мерила постоянно и може през годините и сега от бременността да се е покачило, сега ми е 100(110)/65(70). Миналия ден след ФМ и много заплахи от страна на доц., че разлика от 20-30 единици е много серизона и едва ли не ще получа удар, ми беше 120/80 и мн ме боля главата, взех валидол и всичко е наред сега. Та въпроса ми е към мамите, които са вдигали кръвно какво ви е по принцип и сега дали го следите и ако да колко ви е? Извинявам се за дългия пост

# 47
  • Мнения: 71
Забравих.
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ИМЕННИЧКИ. Hug  bouquet
Бъдете живи и здрави и нека св. Богородица закриля всички нас

# 48
  • Мнения: 1 202
Благодаря на Мимченце за новата тема  Hug!
Относно потенето-никога не съм се потила така,чак ми беше странно в началото,но вече свикнах!
Все още нямам проблем с бръсненето,корема не ми е много голям и си се виждам,за после ще му мислим!
 Tsvetivn кошарката е страхотна!!!
Приятно изкарване на мамите ,които ще се срещат и да не забравят да ни покажат снимки  Wink!
adi4ka-maslinka приятно изкарване и на теб мила,два пъти съм била в Хисаря и много ми харесва,но страшно много се изгаря от мин.вода,пази се  Hug!
Ели днес е твоя най-прекрасен ден,пожелавам ти незабравими емоции и усмивката да не слиза от лицето ти!!!! Hug  bouquet
Dakota и аз мин.месец бях +3кг.,явно така ще е да качваме повече  Hug!
 whiteflower дано да не се появяват пак болките и да се чувстваш перфектно  Hug!
Относно боледуването в яслите,племенницата ми постоянно боледува откакто ходи,в къщи докато я гледаше сестра ми въобще не се е разболявала,но нали така изграждат имунитет!!!

# 49
  • Мнения: 6
Мимченце   bouquet

Сега виждам, че към нашата мъжка дружина с термин 10.12 се е присъединила и една дама  Heart Eyes  Hug
Обаче 24-ти декември е абсолютен шампион, хахахах, много мъж, много нещо, пу-пу Heart Eyes Моят мъж е роден на 25-ти и искам да ви кажа, че мъжете Козирози са чудесни.
:lol:spodelqm mnenieto moqt muj e na 24 dekemvri i e chydesen chovek ,a moqt terin e 11.12.2014  Hug

# 50
  • Мнения: 49
Запис и от мен Simple Smile Честит празник на всички, здраве, лека бременност и леко раждане на всички бъдещи мами   bouquet

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Здравейте и от мен тук в новата тема, за която благодаря!

Честит празник на всички!!  bouquet

Относно обезкосмяването на интимните части - и аз осъзнах,че съм като подута, като така издърпването на косъмчетата беше доста проблемно (кола маска си правя вкъщи). Явно ще трябва да мина на бръсначка, макар че от години не ползвам... ooooh!

Относно килограмите - засега съм + 3,5, но усещам,че започва да ми се увеличава апетитът.  Tired

Честито на всички с хубави новини от ФМ! На останалите - успех!

Някой наясно ли е ФМ в 30 + седмица препоръчителна ли е, ако в 20 + седмица всичко е било в норма?  newsm78

# 52
  • София
  • Мнения: 8 664
Бебето тогава е пораснало и някои неща явно са по-видими, може и тогава да се открие нещо.
Аз ще ходя, но мисля да е 3д(или 4), за да му видим физиономията. Само, че не знам дали се уточнява предварително. Пише в сайтовее, че трябва, но аз не знам какво точно да кажа. ФМ 3д... Защото на предишната си казах само ФМ и го гледахме само на 2д, лекарката чат пат превключваше, за да си види тя нещо.
Моят мъж е януарски козирог, добър човек е, но е и голямо добиче  Joy
Сестра ми е на 19 декември и ако пренося 3 дни може да рода на нейнага дата.

# 53
  • Мнения: 509
Честит празник и от мен - на именничките и на всички мами, нека Богородица ви пази!

# 54
  • Мнения: 1 421
Честит празник! Честит имен ден на всички празнуващи мами!
Честит празник на Варна  Heart Eyes

Обезкосмяването и аз го правя по спомен...трудничко е вече.
А за килограмите...докато ходих на работа бях +3.5, но сега като съм вкъщи усещам, че ще е страшничко на кантара на консултацията в края на месеца  Mr. Green

Относно потенето- вода тече от мен буквално, особено вечер. Събуждам се по 100 пъти и сега освен ходенето до 00, се бърша с хавлии...Страшна работа, но пък не сме на климатик. Страх ме е да спим на климатик, много лесно се разболява ММ.

Тази сутрин, докато слушахме една дама да ни обяснява за интериорни врати малчо така се беше развълнувал  Crazy не спря да мърда, докато не седнах  Mr. Green

# 55
  • Варна
  • Мнения: 261
Честит празник на всички именници!  Hug
Честито бракосъчетание на Еми!  Hug
Честит празник на всички варненци!  Hug

Изобщо, днес много празници, много нещо! Simple Smile

Досега май не сме повдигали тази тема, с какво мислите да се отоплявате тази зима, и по-точно стаята, в която ще спи бебчо? Ние засега сме се спрели на норвежките радиатори Adax. Някой ползвал ли е такива и ако да, какво ви е мнението? Simple Smile

# 56
  • Мнения: 1 209
Честит Имен Ден, на  всички, които празнуват днес!
Честит празник и на варненлийки:)!

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 161

Цоп и аз в темичката. Чудесна е  smile3501

Елиас, и аз това гледам, че си имаме и девойка на датата   newsm10

Това ме подсеща, как мислите: дали всяка от нас ще роди точно на термина?

Обезкосмяване - имам известни затруднения за там, но все още се справям. И аз напипвам набъбнали и уголемени ... . Доста се прегъвам, но няма как иначе. Но лакирането на краката ми е дооооста по-голям кошмар. Тъкмо ще имам оправдание да ходя по-често на професионален маникюр.

Потене - забелязвам да е по-обилно от преди.
Някоя от вас по-напред беше питала какви изследвания предстоят. За в коя г.с става на въпрос?
Радиатори Adax - и моят приятел иска да купим, само че мисля, че се води конвекторна печка. Ползвал го е в чужбина - много е доволен.

Честито на празнуващите днес - именни дни, сватби..  bouquet  Party Time
Нека само хубави неща да ни се случват на всяка от нас  Praynig

Последна редакция: пт, 15 авг 2014, 11:48 от ludatakrisi

# 58
  • Мнения: 49
Искам да ви попитам, понеже следя декемврийските теми, но пиша доста рядко, много интересни неща си обсъждате  yes та въпроса ми е в коя седмица сте ходили на ФМ, виждам че доста от вас са ходили ?

Габии въпроса ти за отопляването на стаята, ние сме на парно.. Искам да ви попитам и понеже е свързана с отопляването търсим си чугунени глидери за парно.. някой ако предлага или знае от къде може да си намерим да пише.. хах  Grinning

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 2 076
Честит празник и от мен на всички именнички! Нека Богородица ви закриля!
Честито и на Еми, да се обичат много и да успяват да преминат през всички трудности  заедно!
Честит празник  и на жителите на Варна!
Аз днес съм много по-добре, за което се радвам, но мъжа май се справя по-трудно с вируса и вече трети ден е с температура и болки. Малкия е при майка ми, но днес ще го взимам и се надявам да се се зарази и той Sad
Аз с обезкосмяването се справям все още - с епилатор. Иначе на предната бременност два пъти ходих на кола маска, веднъж в 8-я месец и накрая преди раздането, че да ми е спокойно после известно време.
За педикюра, тя ludatakrisi вече го е казала, най-добре да отиде човек да го поглезят малко, дето ще се мъчи сам Wink
С потенето нямам проблем, по принцип не съм от тези дето много се потят, да не кажа че почти не.
Обаче това с учестения пулс, ниско кръвно и задъхване ме мъчи от край време. И първата бременност изкарах така и сега пак. Само дето тогава по това време вече бях влязла в 45-дневния, жегата беше ужасна, а живеехме в южен апартамент без климатик! Ама оцелях Laughing
Краката не ми не надуват, но ако съм стояла повече време права през деня, доста ме болят вечер и парят. Не ги мажа с нищо, само почивка и на другия ден съм добре.

Общи условия

Активация на акаунт