Дъждовно лято вън царува, Декемврийско бебе не кротува!

  • 22 849
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 93
Мерси на мимченце за новата тема!   bouquet


 Hug и ние да се запишем  Grinning

# 16
  • Мнения: 35
Здравейте и от нас едно записче и за нас . Ние сме на 28ми на преглед и вече нямам търпение да видим госпожицата и дано и сега да си остане госпожица.

# 17
  • Мнения: 614
Запис и от мен. Благодаря за новата тема!  bouquet

# 18
  • Мнения: 35
Момичета с какви кремове си мажете коремчета и започнали ли сте да се мажете?

# 19
  • София
  • Мнения: 8 664
Аз се мажа с натурално какаово масло.
На буци е и като се хване се затопля от ръцете и си го плъзгам по кожата.
Но аз още не съм напълняла и нямам стрии, не знам дали ще помогне.Уж го хвалят тук и там.
Имам и едно лосионче на Севънтийн, нормално не за бременни...с него също си се мажа понякога, почти няма аромат и не ме дразни.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Аз започнах да се мажа към 3-тия месец, сега съм по-редовна - всяка вечер. Мажа се с Матернеа против стрии и с този за ходила, просто ми харесва как охлажда. Засега съм доволна, но и не очаквам много Simple Smile Аз стрии си направих още в пубертета Simple Smile

# 21
  • Мнения: X
Запис,страхотна темичка отново.Мимченце   bouquet


На 26.02 ли ти беше последния цикъл? И аз мисля,че днес влизам в 6 месец (ако се водим по датата 26),но гледам,че термините ни са различни? newsm78

# 22
  • Мнения: 1 498
Мажа се с бебешко олио след къпане на мокра кожа. Става много мека и приятна. Не знам дали помага за стрии, но поне овлажнява и я прави приятна. В началото на бременността имах много суха кожа, която постоянно се лющеше и бебешкото олио реши проблема.

# 23
  • Мнения: 74
И аз започнах да се мажа от третия месец някъде, но само веднъж на ден - предимно вечер след душ. Мажа се с на Мустела крем 9 месеца или  с един друг лосион за тяло с колаген . (зависи на какъв кеф съм).Някакъв български, но ми харесва, бързо попива и кожата става мекичка и еластична. С олио е най-добре по принцип.

От това, което изчетох във връзка със стриите, установих ,че просто трябва да се мажеш с нещо овлажняващо. Колкото по-отрано, толкова по-добре. За да може кожата да стане по-еластична и да не се накъса после. И е важно колко бързо ти расте корема и колко рязко напълняваш, респ. отслабваш. И не на последно място - зависи каква ти е генетиката. Бях чела някъде ,че ако майката е имала стрии , вероятността дъщерята да има е по-голяма. Разбира се това не е гаранция.
Общо взето, ако кожата ти е предразположена към образуване на стрии и не е толкова еластична, с каквото и да се мажеш няма гаранция,че ще те предпази.

# 24
  • Мнения: 1 290
Запис,страхотна темичка отново.Мимченце   bouquet


На 26.02 ли ти беше последния цикъл? И аз мисля,че днес влизам в 6 месец (ако се водим по датата 26),но гледам,че термините ни са различни? newsm78

На 28 февруари Simple Smile Цикълът ми е около 30 дни.

# 25
  • Мнения: X
Запис,страхотна темичка отново.Мимченце   bouquet


На 26.02 ли ти беше последния цикъл? И аз мисля,че днес влизам в 6 месец (ако се водим по датата 26),но гледам,че термините ни са различни? newsm78

На 28 февруари Simple Smile Цикълът ми е около 30 дни.

Не трябва ли тогава да влизаш на 28 във всеки следващ месец? Rolling Eyes Ако говорим за календарни месеци,разбира се

# 26
  • Мнения: 637
Супер темичка,дано успявам по често да се включвам този път  Hug

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 2 076
Много съм щастлива!!! Ще си имаме момиченце Simple Smile! Само моля ви недейте да ми честитите розовите ГАЩИ, че много грозно ми звучи.  След всички обсъждания тук на ФМ,  реших и аз да отида. Всичко е наред. Развива се добре, само коремчето отговаряло за 2-3 дена по-малко, но не е проблем, каза да увелича белтъчините в храната. И не знам защо каза, че термина ми е 18.12, а моя каза 20.12 и двата са по календар,  не по У.З.И

Последна редакция: сб, 26 юли 2014, 16:59 от sunny-n

# 28
  • Мнения: 54
Хайде и аз в новата темичка, браво за добрата работа!
Аз също с мажа с бебешко олио, моята кожа е суха, но това помага. Миналата бременност се мазах със същото, корема ми беше огромен и нямах никакви стрии. Но след раждането покрай грижите за бебо позабравих да се мажа и ми се появиха една-две отстрани на корема, но не е кой знае какво. В крайна сметка... Както казва една приятелка - войнишки белези са това:-)
Иначе ние сме добре, бебчо ритка предимно като легна, но е по-кротък от баткото. А може би с него повече се залежавах и затова.

# 29
  • Мнения: 1 290


Не трябва ли тогава да влизаш на 28 във всеки следващ месец? Rolling Eyes Ако говорим за календарни месеци,разбира се

Ами то нали всели месец е различен - не са всички с по 30 Simple Smile Аз си следя по календара на Зачатие. Всяка събота ми почва новата седмица. В случая - 22. Е, сигурно реално има разминавка с 1-2 дена все пак. Въпросът е поне някаква ориентировъчна представа да имам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт